From FIT to FAT to FIT – trener personalny wzruszył swoją klientkę!

From FIT to FAT to FIT – trener personalny wzruszył swoją klientkę!

Współpraca między trenerem personalnym a klientem często jest zażyła. Okazuje się jednak, że można pójść jeszcze dalej. Wrócić do otyłości z bycia fit? Przecież to się nie opłaca! Adonis Hill, trener personalny z Brooklynu, uważa zupełnie inaczej. Zobaczcie, jak wzruszył swoją klientkę!

Być trenerem: długa droga na szczyt

Osiągnięcie wymarzonej sylwetki zajmuje nawet lata. Profesjonalni trenerzy personalni czy zawodnicy nie osiągają sukcesów przez przypadek. Dostanie się na szczyt własnych możliwości wymaga przecież oddania się, skupienia, trzymania diety… Zwykle jest to czas pełen wyrzeczeń. A jak już taki trener personalny czy zawodnik osiągnie wymarzoną formę – nie może spocząć na laurach. Bycie sportowcem, a więc także samodyscyplina, nigdy się nie kończą. I tak właśnie zaczyna się historia naszego trenera personalnego Adonisa Hilla.

Inspirujące historie trenerów personalnych są nam doskonale znane. Motywują klientów, przekonują, że każdą wagę da się zrzucić, a każdą sylwetkę – osiągnąć. Wspomnienia z dzieciństwa związane z otyłością przyszłych trenerów, a później długa droga na szczyt, to dla klienta kopniak motywacyjny. To, czego jednak doskonale nie znamy, to perfekcyjne ciało trenera personalnego, który z własnej woli znów zalewa je tkanką tłuszczową. Wszystko dla większego dobra.

Motywacja = krótka droga w dół?
Adonis Hill Alissa Kane fit to fat to fit

Adonis Hill nie został trenerem personalnym z dnia na dzień. Nie osiągnął perfekcyjnego ciała dzięki kilku miesiącom wyrzeczeń. Gdy postanowił wziąć się za siebie, jego waga pokazywała blisko 140 kg. W tamtym czasie ustawił sobie cel, że schudnie do 86 kg. Dzięki ciężkiej pracy – po prostu go osiągnął. Było to 5 lat temu.

Wiem jak to jest. Schudnę, przytyję, znowu schudnę, znowu przytyję… - mówił Adonis Hill.

Z takim podejściem Adonis Hill zapisał się do amerykańskiego programu A&E’s Fit to Fat to Fit. Głównym założeniem programu jest tycie trenerów personalnych? Nie do końca. Chodzi o to, by stracić wagę razem z przyszłym klientem. Kto by się na to zgodził? Lata pracy mają pójść na marne? Adonis Hill podjął jednak wyzwanie. I… w 4 miesiące przytył ponad 30 kg!

To, czego się najbardziej obawiałem, to ponownego uzależnienia od niezdrowego jedzenia, i depresji. Ostatnim razem, gdy byłem gruby zmagałem się właśnie z depresją i myślami samobójczymi. I, co było płytkie, nie chciałem mieć męskich cycków - tak skomentował swoją decyzję. 

Plan żywieniowy na bycie grubasem

Okazuje się, że trener personalny znajdzie sobie także racjonalny sposób na tycie. Adonis Hill postanowił jeść te produkty, które wywołały otyłość u jego wcześniejszych klientów. W diecie trenera personalnego znalazły się więc m.in. bajgle, serki śmietankowe, pączki i Big Maki. Generalnie, dużo kalorii = mało składników odżywczych. Dziennie Adonis przyjmował około 8000 kalorii! Był zaskoczony, kiedy po 22 kg przestał tyć, ale i na to znalazł sposób. Prawie 4 litry słodzonych napojów dziennie pomogły dobić do 30 kg.

Oczywiście, podczas tycia nie było mowy o żadnych ćwiczeniach fizycznych. Kiedy wrócił na siłownię pierwszy raz od przybrania na wadze – męczył się z wykonaniem jednej pompki. A nie zapominajmy, że jest trenerem personalnym!

Kiedy próbowałem zrobić pompkę pomyślałem: „Cholera, może powinienem po prostu zostawić to tak jak jest. To będzie dużo trudniejsze niż mi się wydawało...” - pojawiły się też obawy i zwątpienie.

I przyszedł czas na zrzucanie wagi

Trener personalny ustawił sobie wysokobiałkową dietę z małą zawartością skrobi i jednym cheat mealem po 3 tygodniach. Tak traktował się przez dwa miesiące. Następnie weekendowy cheat meal i zmiana diety bogatej w glukozę i pełne ziarna. Podziałało.

Czytaj także: Ludzie, którzy schudli najwięcej

Jego klientką była Alissa Kane – od lat zmagająca się z niewłaściwymi nawykami żywieniowymi. Kiedy usłyszała o programie, zgłosiła się bez wahania. Zobaczyła w programie szansę na zdrowe i normalne życie. Trenerzy personalni zwykle stale powtarzają, że liczba kilogramów nie ma znaczenia, że liczy się tylko determinacja. Trudno w to jednak uwierzyć zakompleksionemu klientowi, gdy widzi wyrzeźbione, silne umięśnione ciało trenera personalnego. A w lustrze – fałdy tłuszczu. Dla takiego trenera trening przecież nie sprawia żadnego problemu!
motywacja jak schudnąć

Trening z Adonisem Hillem uzmysłowił jej, że siła nie bierze się z zewnątrz, a z wewnątrz ciała. Po 4 miesiącach współpracy, Alissa zrzuciła prawie 27 kg, a Adonis kilogram mniej. Uczeń przerósł mistrza!

Alissa Kane zmieniła się zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Jej ciało wreszcie stało się zdrowe. Stała się również dużo bardziej zadowolona z siebie i swojego wyglądu.

Cały program zmienił też myślenie trenera personalnego z Brooklynu. Zajął się zwiększaniem świadomości Amerykanów odnośnie otyłości i nadwagi. I punktowaniem trudności z nimi związanych. A także odczuwaniem wstydu czy znoszeniem wścibskich i upokarzających spojrzeń. Ale nie trzeba tak żyć, wystarczy pomyśleć tak jak Adonis Hill:

Więc nawet wtedy, kiedy czułem do siebie wstręt, zdawałem sobie sprawę, że jest to prawdziwe uzależnienie.

Wystarczy zacząć je zwalczać – tak jak Alissa Kane.

Retrospekcja Adonisa Hilla z czasu programu:admin 3 25 października 2018  < 1000

Dodaj komentarz

 • Gabriel
  28 października 2018
  Ciekawe czy w Polsce jakiś trener by się na to odważył :)
 • Alina
  28 października 2018
  Chwalebny czyn, ale jakie konsekwencje dla zdrowia tego trenera. Nie uważam, że to coś dobrego.
 • Daro
  25 października 2018
  Ameryka robi się coraz głupsza...

Artykuły z kategorii: Odchudzanie

przestan-trenowac-cardio-szokujace-odkrycie

Przestań trenować cardio! Szokujące odkrycie!

Naukowcy z Massachusetts Institute of Technology dokonali przełomowego odkrycia. Dotychczasowe treningi cardio bardziej szkodzą niż przynoszą korzyść dla zdrowia. Ta informacja wstrząsnęła całą branżą sportową. Na czym polega problem?

przyrzad-lepszy-od-innych-ktory-wybrac

Przyrząd lepszy od innych, który wybrać?

Mało jest na świecie osób, które nie chciałyby mieć płaskiego brzucha. Istnieją oczywiście miłośnicy Rubensowskich kształtów, jednak z całą pewnością można ich zaliczyć do społecznej niszy. Cała reszta świata woli oglądać smukłe talie, pozbawione tak zwanych „fałdek miłości” (za które można partnera złapać i przyciągnąć do siebie).

dieta-redukcyjna-jak-ulozyc-co-jesc-zasady-prosto-od-dietetyka

Dieta redukcyjna | Jak ułożyć? Co jeść? Zasady prosto od dietetyka!

Dieta redukcyjna to nic innego jak sposób żywienia, który prowadzi do redukcji, czyli do utraty masy ciała. Taki rodzaj żywienia często kojarzy się z wyrzeczeniami oraz nieprzyjemnym uczuciem głodu. Dzieje się tak, ponieważ na każdym kroku mamy dostęp do diet „głodówkowych”, jednoskładnikowych czy po prostu niezbilansowanych – i na ich podstawie wyciągamy wnioski na temat odchudzania. Każdy, kto był u profesjonalnego dietetyka wie, że dieta redukcyjna może mieć wiele twarzy.

jak-schudnac-z-brzucha-z-ud-z-twarzy-sposoby-na-szybkie-odchudzanie

Jak schudnąć: z brzucha? Z ud? Z twarzy? | Sposoby na szybkie odchudzanie

Odwieczne pytanie: Jak schudnąć? Jak pozbyć się nadmiaru tłuszczu z brzucha, ud, twarzy… Jak schudnąć w 30 dni? Jak schudnąć 5 kg? A jak schudnąć 10 kg? Oto wskazówki, jak mądrze się odchudzać, by osiągnąć swój cel.

triki-na-szybkie-odchudzanie-jak-szybciej-schudnac

Triki na szybkie odchudzanie | Jak szybciej schudnąć?

Poznaj proste triki na odchudzanie. Każdy jest w stanie schudnąć szybko i skutecznie. Wystarczy świadomie się odchudzać i znać triki wspomagające odchudzanie!

magiczne-odchudzanie-poznaj-blonnik-oczyszczajacy

Magiczne odchudzanie? Poznaj błonnik oczyszczający!

Proces odchudzania dla wielu osób jest bardzo trudny. Szczególnie, gdy jesteśmy na samym jego początku. W odchudzaniu może pomóc nam błonnik oczyszczający – jak go stosować? Jakie są właściwości i efekty błonnika? Co znajdziemy w jego składzie? Oto poradnik o błonniku oczyszczającym dla odchudzających się.

odliczanie-do-swiat-jak-schudnac-w-2-miesiace

Odliczanie do świąt – jak schudnąć w 2 miesiące?

Dieta na odchudzanie przed świętami. Rozpoczynamy wielkie odliczanie do świąt. Jak szybko i skutecznie zgubić zbędne kilogramy przed Bożym Narodzeniem? Sprawdzone porady wprost od specjalisty!

dobry-dietetyk-krakow-jak-go-wybrac

Dobry dietetyk Kraków – jak go wybrać?

Poradnie dietetyczne i dietetycy w Krakowie rosną jak grzyby po deszczu. Co zrobić, jeśli naszym celem jest współpraca z dobrym sprawdzonym dietetykiem w Krakowie? Odchudzanie Kraków – konkretne porady. Jesteś dietetykiem z Krakowa? Zobacz, czego klienci oczekują od poradni dietetycznych i dietetyków w Krakowie!

czy-jedzenie-jagod-goji-odchudza-zobacz-przepisy

Czy jedzenie jagód goji odchudza? Zobacz przepisy!

O dobroczynnym wpływie jagód goji przeczytamy wiele. Dla zdrowia mogą zdziałać naprawdę wiele. Ale jak to jest z jagodami goji na odchudzanie? Jak wkomponować je w nasze dotychczasowe przepisy? I czy ich cena jest przystępna? Zobacz wszystko, co powinieneś wiedzieć o jagodach goji na odchudzanie!

przestan-trenowac-cardio-szokujace-odkrycie

Przestań trenować cardio! Szokujące odkrycie!

Naukowcy z Massachusetts Institute of Technology dokonali przełomowego odkrycia. Dotychczasowe treningi cardio bardziej szkodzą niż przynoszą korzyść dla zdrowia. Ta informacja wstrząsnęła całą branżą sportową. Na czym polega problem?

przyrzad-lepszy-od-innych-ktory-wybrac

Przyrząd lepszy od innych, który wybrać?

Mało jest na świecie osób, które nie chciałyby mieć płaskiego brzucha. Istnieją oczywiście miłośnicy Rubensowskich kształtów, jednak z całą pewnością można ich zaliczyć do społecznej niszy. Cała reszta świata woli oglądać smukłe talie, pozbawione tak zwanych „fałdek miłości” (za które można partnera złapać i przyciągnąć do siebie).

dieta-redukcyjna-jak-ulozyc-co-jesc-zasady-prosto-od-dietetyka

Dieta redukcyjna | Jak ułożyć? Co jeść? Zasady prosto od dietetyka!

Dieta redukcyjna to nic innego jak sposób żywienia, który prowadzi do redukcji, czyli do utraty masy ciała. Taki rodzaj żywienia często kojarzy się z wyrzeczeniami oraz nieprzyjemnym uczuciem głodu. Dzieje się tak, ponieważ na każdym kroku mamy dostęp do diet „głodówkowych”, jednoskładnikowych czy po prostu niezbilansowanych – i na ich podstawie wyciągamy wnioski na temat odchudzania. Każdy, kto był u profesjonalnego dietetyka wie, że dieta redukcyjna może mieć wiele twarzy.

jak-schudnac-z-brzucha-z-ud-z-twarzy-sposoby-na-szybkie-odchudzanie

Jak schudnąć: z brzucha? Z ud? Z twarzy? | Sposoby na szybkie odchudzanie

Odwieczne pytanie: Jak schudnąć? Jak pozbyć się nadmiaru tłuszczu z brzucha, ud, twarzy… Jak schudnąć w 30 dni? Jak schudnąć 5 kg? A jak schudnąć 10 kg? Oto wskazówki, jak mądrze się odchudzać, by osiągnąć swój cel.

triki-na-szybkie-odchudzanie-jak-szybciej-schudnac

Triki na szybkie odchudzanie | Jak szybciej schudnąć?

Poznaj proste triki na odchudzanie. Każdy jest w stanie schudnąć szybko i skutecznie. Wystarczy świadomie się odchudzać i znać triki wspomagające odchudzanie!

magiczne-odchudzanie-poznaj-blonnik-oczyszczajacy

Magiczne odchudzanie? Poznaj błonnik oczyszczający!

Proces odchudzania dla wielu osób jest bardzo trudny. Szczególnie, gdy jesteśmy na samym jego początku. W odchudzaniu może pomóc nam błonnik oczyszczający – jak go stosować? Jakie są właściwości i efekty błonnika? Co znajdziemy w jego składzie? Oto poradnik o błonniku oczyszczającym dla odchudzających się.

odliczanie-do-swiat-jak-schudnac-w-2-miesiace

Odliczanie do świąt – jak schudnąć w 2 miesiące?

Dieta na odchudzanie przed świętami. Rozpoczynamy wielkie odliczanie do świąt. Jak szybko i skutecznie zgubić zbędne kilogramy przed Bożym Narodzeniem? Sprawdzone porady wprost od specjalisty!

dobry-dietetyk-krakow-jak-go-wybrac

Dobry dietetyk Kraków – jak go wybrać?

Poradnie dietetyczne i dietetycy w Krakowie rosną jak grzyby po deszczu. Co zrobić, jeśli naszym celem jest współpraca z dobrym sprawdzonym dietetykiem w Krakowie? Odchudzanie Kraków – konkretne porady. Jesteś dietetykiem z Krakowa? Zobacz, czego klienci oczekują od poradni dietetycznych i dietetyków w Krakowie!

czy-jedzenie-jagod-goji-odchudza-zobacz-przepisy

Czy jedzenie jagód goji odchudza? Zobacz przepisy!

O dobroczynnym wpływie jagód goji przeczytamy wiele. Dla zdrowia mogą zdziałać naprawdę wiele. Ale jak to jest z jagodami goji na odchudzanie? Jak wkomponować je w nasze dotychczasowe przepisy? I czy ich cena jest przystępna? Zobacz wszystko, co powinieneś wiedzieć o jagodach goji na odchudzanie!