>

From FIT to FAT to FIT – trener personalny wzruszył swoją klientkę!

From FIT to FAT to FIT – trener personalny wzruszył swoją klientkę!

Współpraca między trenerem personalnym a klientem często jest zażyła. Okazuje się jednak, że można pójść jeszcze dalej. Wrócić do otyłości z bycia fit? Przecież to się nie opłaca! Adonis Hill, trener personalny z Brooklynu, uważa zupełnie inaczej. Zobaczcie, jak wzruszył swoją klientkę!

Być trenerem: długa droga na szczyt

Osiągnięcie wymarzonej sylwetki zajmuje nawet lata. Profesjonalni trenerzy personalni czy zawodnicy nie osiągają sukcesów przez przypadek. Dostanie się na szczyt własnych możliwości wymaga przecież oddania się, skupienia, trzymania diety… Zwykle jest to czas pełen wyrzeczeń. A jak już taki trener personalny czy zawodnik osiągnie wymarzoną formę – nie może spocząć na laurach. Bycie sportowcem, a więc także samodyscyplina, nigdy się nie kończą. I tak właśnie zaczyna się historia naszego trenera personalnego Adonisa Hilla.

Inspirujące historie trenerów personalnych są nam doskonale znane. Motywują klientów, przekonują, że każdą wagę da się zrzucić, a każdą sylwetkę – osiągnąć. Wspomnienia z dzieciństwa związane z otyłością przyszłych trenerów, a później długa droga na szczyt, to dla klienta kopniak motywacyjny. To, czego jednak doskonale nie znamy, to perfekcyjne ciało trenera personalnego, który z własnej woli znów zalewa je tkanką tłuszczową. Wszystko dla większego dobra.

Motywacja = krótka droga w dół?
Adonis Hill Alissa Kane fit to fat to fit

Adonis Hill nie został trenerem personalnym z dnia na dzień. Nie osiągnął perfekcyjnego ciała dzięki kilku miesiącom wyrzeczeń. Gdy postanowił wziąć się za siebie, jego waga pokazywała blisko 140 kg. W tamtym czasie ustawił sobie cel, że schudnie do 86 kg. Dzięki ciężkiej pracy – po prostu go osiągnął. Było to 5 lat temu.

Wiem jak to jest. Schudnę, przytyję, znowu schudnę, znowu przytyję… - mówił Adonis Hill.

Z takim podejściem Adonis Hill zapisał się do amerykańskiego programu A&E’s Fit to Fat to Fit. Głównym założeniem programu jest tycie trenerów personalnych? Nie do końca. Chodzi o to, by stracić wagę razem z przyszłym klientem. Kto by się na to zgodził? Lata pracy mają pójść na marne? Adonis Hill podjął jednak wyzwanie. I… w 4 miesiące przytył ponad 30 kg!

To, czego się najbardziej obawiałem, to ponownego uzależnienia od niezdrowego jedzenia, i depresji. Ostatnim razem, gdy byłem gruby zmagałem się właśnie z depresją i myślami samobójczymi. I, co było płytkie, nie chciałem mieć męskich cycków - tak skomentował swoją decyzję. 

Plan żywieniowy na bycie grubasem

Okazuje się, że trener personalny znajdzie sobie także racjonalny sposób na tycie. Adonis Hill postanowił jeść te produkty, które wywołały otyłość u jego wcześniejszych klientów. W diecie trenera personalnego znalazły się więc m.in. bajgle, serki śmietankowe, pączki i Big Maki. Generalnie, dużo kalorii = mało składników odżywczych. Dziennie Adonis przyjmował około 8000 kalorii! Był zaskoczony, kiedy po 22 kg przestał tyć, ale i na to znalazł sposób. Prawie 4 litry słodzonych napojów dziennie pomogły dobić do 30 kg.

Oczywiście, podczas tycia nie było mowy o żadnych ćwiczeniach fizycznych. Kiedy wrócił na siłownię pierwszy raz od przybrania na wadze – męczył się z wykonaniem jednej pompki. A nie zapominajmy, że jest trenerem personalnym!

Kiedy próbowałem zrobić pompkę pomyślałem: „Cholera, może powinienem po prostu zostawić to tak jak jest. To będzie dużo trudniejsze niż mi się wydawało...” - pojawiły się też obawy i zwątpienie.

I przyszedł czas na zrzucanie wagi

Trener personalny ustawił sobie wysokobiałkową dietę z małą zawartością skrobi i jednym cheat mealem po 3 tygodniach. Tak traktował się przez dwa miesiące. Następnie weekendowy cheat meal i zmiana diety bogatej w glukozę i pełne ziarna. Podziałało.

Czytaj także: Ludzie, którzy schudli najwięcej

Jego klientką była Alissa Kane – od lat zmagająca się z niewłaściwymi nawykami żywieniowymi. Kiedy usłyszała o programie, zgłosiła się bez wahania. Zobaczyła w programie szansę na zdrowe i normalne życie. Trenerzy personalni zwykle stale powtarzają, że liczba kilogramów nie ma znaczenia, że liczy się tylko determinacja. Trudno w to jednak uwierzyć zakompleksionemu klientowi, gdy widzi wyrzeźbione, silne umięśnione ciało trenera personalnego. A w lustrze – fałdy tłuszczu. Dla takiego trenera trening przecież nie sprawia żadnego problemu!
motywacja jak schudnąć

Trening z Adonisem Hillem uzmysłowił jej, że siła nie bierze się z zewnątrz, a z wewnątrz ciała. Po 4 miesiącach współpracy, Alissa zrzuciła prawie 27 kg, a Adonis kilogram mniej. Uczeń przerósł mistrza!

Alissa Kane zmieniła się zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Jej ciało wreszcie stało się zdrowe. Stała się również dużo bardziej zadowolona z siebie i swojego wyglądu.

Cały program zmienił też myślenie trenera personalnego z Brooklynu. Zajął się zwiększaniem świadomości Amerykanów odnośnie otyłości i nadwagi. I punktowaniem trudności z nimi związanych. A także odczuwaniem wstydu czy znoszeniem wścibskich i upokarzających spojrzeń. Ale nie trzeba tak żyć, wystarczy pomyśleć tak jak Adonis Hill:

Więc nawet wtedy, kiedy czułem do siebie wstręt, zdawałem sobie sprawę, że jest to prawdziwe uzależnienie.

Wystarczy zacząć je zwalczać – tak jak Alissa Kane.

Retrospekcja Adonisa Hilla z czasu programu:admin 0 25 października 2018  < 1000

Dodaj komentarz

Artykuły z kategorii: Odchudzanie

odliczanie-do-swiat-jak-schudnac-w-2-miesiace

Odliczanie do świąt – jak schudnąć w 2 miesiące?

Dieta na odchudzanie przed świętami. Rozpoczynamy wielkie odliczanie do świąt. Jak szybko i skutecznie zgubić zbędne kilogramy przed Bożym Narodzeniem? Sprawdzone porady wprost od specjalisty!

dobry-dietetyk-krakow-jak-go-wybrac

Dobry dietetyk Kraków – jak go wybrać?

Poradnie dietetyczne i dietetycy w Krakowie rosną jak grzyby po deszczu. Co zrobić, jeśli naszym celem jest współpraca z dobrym sprawdzonym dietetykiem w Krakowie? Odchudzanie Kraków – konkretne porady. Jesteś dietetykiem z Krakowa? Zobacz, czego klienci oczekują od poradni dietetycznych i dietetyków w Krakowie!

czy-jedzenie-jagod-goji-odchudza-zobacz-przepisy

Czy jedzenie jagód goji odchudza? Zobacz przepisy!

O dobroczynnym wpływie jagód goji przeczytamy wiele. Dla zdrowia mogą zdziałać naprawdę wiele. Ale jak to jest z jagodami goji na odchudzanie? Jak wkomponować je w nasze dotychczasowe przepisy? I czy ich cena jest przystępna? Zobacz wszystko, co powinieneś wiedzieć o jagodach goji na odchudzanie!

morwa-biala-na-odchudzanie-i-dla-cukrzykow

Morwa biała na odchudzanie i dla cukrzyków?

Coraz popularniejsze staje się suplementowanie morwy białej suszonej. Często pojawia się pytanie: czy morwa biała jest szkodliwa? Postanowiliśmy sprawdzić, jakie jest zastosowanie morwy białej. Czy zgodnie z obiegową opinią morwa biała suszona to panaceum dla cukrzyków i osób odchudzających się? Zobaczmy jak stosować morwę białą!

trening-w-walce-z-rozstepami-1

Trening w walce z rozstępami!

Rozstępy są zmorą dużej liczby młodych mam. Problem dotyczy również osób, które szybko przybierają bądź tracą na wadze. Jak się ich pozbyć? Zobacz skuteczne ćwiczenia na rozstępy!

trening-na-redukcje-tkanki-tluszczowej

Trening na redukcję tkanki tłuszczowej

Pozbycie się określonej ilości tkanki tłuszczowej jest celem, jaki stawia przed sobą bardzo wiele osób. Osiągniecie tego celu zasadniczo dla wielu osób jest czymś bardzo trudnym, wręcz niemożliwym, ale bardzo często wynika to z niewłaściwego podejścia do tego zagadnienia. Zobacz jak skutecznie zredukować kilogramy!

zasady-diety-kopenhaskiej

Zasady diety kopenhaskiej

Dieta kopenhaska staje się coraz bardziej popularna na świecie. Każdy kto chce z niej korzystać, a dzięki temu po prostu stracić kilka zbędnych kilogramów, na pewno stosując ją ma taką możliwość.

na-czym-polega-efekt-jojo-i-jak-go-unikac

Na czym polega efekt jojo i jak go unikać?

Miesiące wyrzeczeń, restrykcyjna dieta a w efekcie zrzucenie zbędnych kilogramów. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy po zakończeniu diety, kilogramy wracają. Czasem nawet przybywa ich więcej. Oto efekt jojo. Jakie są przyczyny takiego stanu? I jak się ustrzec efektu jojo?

odsysanie-tluszczu-odchudzanie-dla-leniwych

Odsysanie tłuszczu – odchudzanie dla leniwych?

Liposukcja jest zabiegiem kosmetycznym, który pozwala pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z organizmu. Jest to szczególnie kuszące rozwiązanie, gdy na efekty stosowania diety i treningów trzeba bardzo długo czekać. Zobacz, na czym polega odsysanie tłuszczu i w jaki sposób działa.

odliczanie-do-swiat-jak-schudnac-w-2-miesiace

Odliczanie do świąt – jak schudnąć w 2 miesiące?

dobry-dietetyk-krakow-jak-go-wybrac

Dobry dietetyk Kraków – jak go wybrać?

czy-jedzenie-jagod-goji-odchudza-zobacz-przepisy

Czy jedzenie jagód goji odchudza? Zobacz przepisy!

morwa-biala-na-odchudzanie-i-dla-cukrzykow

Morwa biała na odchudzanie i dla cukrzyków?

trening-w-walce-z-rozstepami-1

Trening w walce z rozstępami!

trening-na-redukcje-tkanki-tluszczowej

Trening na redukcję tkanki tłuszczowej

zasady-diety-kopenhaskiej

Zasady diety kopenhaskiej

na-czym-polega-efekt-jojo-i-jak-go-unikac

Na czym polega efekt jojo i jak go unikać?

odsysanie-tluszczu-odchudzanie-dla-leniwych

Odsysanie tłuszczu – odchudzanie dla leniwych?