Fitnessowy kalendarz na rok 2017 – najważniejsze imprezy. Aktualizacja 2018

Fitnessowy kalendarz na rok 2017 – najważniejsze imprezy. Aktualizacja 2018

Z roku na rok organizowane jest coraz więcej wydarzeń i zawodów z branży fitness. Zebraliśmy dla was te, których nie można przegapić. Oto najpopularniejsze masowe imprezy fitness na rok 2017! Aktualizacja 2018.

1. Mistrzostwa Europy WPF w Kulturystyce i Fitness

Data i miejsce: 3 czerwca 2017 roku; Siedlce

Zawody dla zawodników i zawodniczek sportów sylwetkowych. Wezmą w nich udział sportowcy z całej Europy. Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu nie jest przynależność do federacji WPF. Organizatorzy dbają bowiem o jednoczenie sportowców z różnych federacji.

2. 2nd Baltic Bodybuilding & Fitness Challenge

Data i miejsce: 15-16 lipca 2017 roku; Władysławowo

Druga edycja letniej sceny zawodów kulturystycznych i fitness. Temu wydarzeniu towarzyszyć będą warsztaty prowadzone przez profesjonalnych sportowców. Zawodnicy i zawodniczki zmierzą się w wielu konkurencjach m.in. fitness sylwetkowe kobiet, bikini fitness kobiet, fitness plażowe mężczyzn czy kulturystyka klasyczna mężczyzn. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

3. The World Games – Światowe Igrzyska Sportów Nieolimpijskich

Data i miejsce: 20-30 lipca 2017 roku; Wrocław

Międzynarodowe wydarzenie sportowe promujące zdrowy i aktywny tryb życia. Jest to już 10 edycja tej imprezy – decyzja o przeprowadzeniu jej we Wrocławiu została podjęta przez prezydenta International World Games Association. Co znajdziemy w programie? Zmagania w wielu dyscyplinach sportowych m.in. biegach na orientację, bulach, ju-jitsu, kajakach, lacrossie, sportach wrotkarskich… Znajdzie się również coś dla fanów fitnessu – na przykład aerobik sportowy czy skoki na trampolinie.

4. Targi FIWE

Data i miejsce: 9-10 września 2017 roku; Warszawa

Największe wydarzenie z branży fitness & wellness w naszym kraju. Targi odbywają się co roku. Podczas nich prezentowane są nowinki ze świata fitness. Możemy m.in. zapoznać się z szeroką oferta sprzętu sportowego, akcesoriów czy gadżetów treningowych. FIWE to spotkanie zarówno dla biznesowego światka, jak i aktywnych fizycznie osób. To jednak nie wszystko. Podczas targów odbywają się zawody kulturystyczne Grand Prix FIWE (eliminacje do Arnold Classic), zawody street workout czy zawody crossfit. W programie znajdują się także panele dyskusyjne i warsztaty. Bilety na wydarzenie są dostępne online. Ich cena wynosi 35-89 złotych.

5. Puchar Polski w Kulturystyce i Fitness

Data i miejsce: 14-15 października 2017 roku; Białystok

Zawody będące eliminacjami do Mistrzostw Świata w Kulturystyce i Kulturystyce Klasycznej, a także eliminacjami do Mistrzostw Świata w Fitness. Zawodnicy i zawodniczki zmierzą się w wielu kategoriach m.in. kulturystyka mężczyzn, fitness mężczyzn, fitness kobiet, fitness sylwetkowe kobiet czy fit model kobiet i mężczyzn. Obowiązuje również konkurencja par mieszanych stanowiąca eliminacje do Mistrzostw Świata. Udział w zawodach wymaga rejestracji oraz uiszczenia opłaty startowej.

Minione wydarzenia cykliczne z branży fitness

Poniżej znajdziesz imprezy fitness które już się odbyły, będzie mozna w nich wziąć udział dopiero w przyszłym roku!

1. Fit Festival

Data i miejsce: 17-19 lutego 2017 roku; Gdańsk

Była to już trzecia edycja ważnego wydarzenia z branży fitness. W programie znalazły się m.in. pokazy walk MMA, K1, ADCC, Gala Kulturystyki Zawodowej, Konwencja Fitness czy Runmageddon. Fit Festival jest jedyną imprezą w naszym kraju skupiającą targi z zakresu sportu, zdrowia, urody oraz zawodów sportowych. W ubiegłej edycji udział wzięło około 20000 osób! W samych zawodach natomiast – ponad 2000 osób.

Podczas targów nie zabrakło wystawców z całego świata. Kolejna edycja jest planowana na kwiecień 2018 roku.

2. Go Active Show

Data i miejsce: 21-23 kwietnia 2017 roku; Warszawa

Międzynarodowe targi skupione na promowaniu aktywnego trybu życia. Wydarzenie składa się z klasycznych targów, pokazów sportowych, warsztatów, seminariów czy spotkań z gwiazdami sportu. W zeszłej edycji na targach zagościli m.in. Ewa Chodakowska, Mamed Khalidow, Robert Korzeniowski, Robert Burneika czy Mariusz Pudzianowski. Są to największe targi fitness i sportów siłowych w naszym kraju! Kolejna edycja już za rok.

3. Fit weekend

Data i miejsce: 22-23 kwietnia 2017 roku; Kielce

Jedno z największych wydarzeń tego typu w Polsce. Na targach spotykają się osoby zainteresowane nowinkami i produktami z branży szeroko pojętego fitnessu. Nie brakuje także prezentacji odżywek, suplementów czy gadżetów sportowych. Fit weekend to również możliwość zobaczenia najlepszych zawodników kulturystyki i fitness. W ostatniej edycji w targach udział wzięło ponad 7000 zwiedzających. Głównym punktem imprezy były Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness. W zawodach o tytuł walczyło 409 sportowców!

4. Fit-Expo

Data i miejsce: 12-14 maja 2017 roku; Poznań

Wydarzenie zarówno dla managerów, właścicieli siłowni i klubów fitness, inwestorów, trenerów, instruktorów czy zapaleńców zdrowego i aktywnego trybu życia. W ubiegłej edycji udział wzięło niemal 7000 zwiedzających. W tym miejscu można było znaleźć wszystko, co z fitnessem związane – i dla rekreacyjnych sportowców, i dla profesjonalistów. Następna edycja odbędzie się w terminie 25-27 maja 2018 roku, także w Poznaniu.

Najważniejsze imprezy fitness 2018 w Polsce

Fit weekend

21-22 kwietnia 2018, Targi Kielce

Debiuty 2018 Kraków

16-18 lutego 2018, Kraków

FIBO Global Fitness

12-15 kwietnia 2018, Kolonia

Fit Expo 2018

25-27 maja 2018, Poznań

FIWE 2018

21-23 września 2018, Warszawa

 

Dominika Górska 2 25 maja 2017  1778

Dodaj komentarz

  • Dania
    28 marca 2018
    Przydałby się kalendarz na ten rok :)
  • 27 czerwca 2017
    Kocham fitness!!!!

Artykuły z kategorii: Ciekawostki

jak-szukac-silowni-w-internecie

Jak szukać siłowni w internecie?

Chcesz zacząć ćwiczyć i szukasz siłowni lub klubu fitness? Pewnie w tym celu korzystasz z internetu. Jak jednak przedrzeć się przez gąszcz ofert i wybrać tę właściwą? Podpowiadamy czym się kierować przy wyborze siłowni.

masz-wolne-3-minuty-wystaw-opinie-swojemu-trenerowi-lub-silowni

Masz wolne 3 minuty? Wystaw opinię swojemu trenerowi lub siłowni!

Dlaczego warto? Dzięki Twojej opinii wybór trenera, siłowni czy klubu fitness staje się łatwiejszy dla innych. Dzieląc się swoim doświadczeniem ze współpracy – budujesz prawdziwy i niezakłamany obraz danej usługi. Poświęć kilka minut na przeczytanie artykułu i dowiedz się, dlaczego warto podzielić się swoją opinią z innymi!

starozytne-igrzyska-olimpijskie-podstawowe-informacje

Starożytne Igrzyska Olimpijskie - podstawowe informacje

Starożytne Igrzyska Olimpijskie to jeden z najsłynniejszych sposobów oddawania czci bogom. Uczestnicy olimpiady rywalizowali w różnych konkurencjach. Przygotowania sportowców do uroczystości były przypieczętowane przysięgą. Skąd tak wielki hołd oddawany igrzyskom?

opuszczone-obiekty-sportowe-w-polsce

Opuszczone obiekty sportowe w Polsce

W czasach świetności ośrodki życia sportowego, obecnie - ruiny. Zobacz obiekty sportowe w naszym kraju, które przestały pełnić swoją funkcję.

najlepiej-zarabiajacy-sportowcy-swiata-2018

Najlepiej zarabiający sportowcy świata 2018

Na wysokim szczeblu kariera w sporcie wiąże się często z wysokimi zarobkami. W Polsce i na świecie pojawiły się jednak zmiany, jeśli chodzi o listy najlepiej zarabiających sportowców. Zobacz, kto zarobił najwięcej pieniędzy w 2018 roku!

jak-rozszyfrowac-oznaczenia-szlakow-turystycznych

Jak rozszyfrować oznaczenia szlaków turystycznych?

Wędrówki – pieszo bądź nie – po wyznaczonych trasach wymagają znajomości oznaczeń szlaków turystycznych. Co oznaczają poszczególne kolory? Jakie mamy szlaki turystyczne? Gdzie umieszcza się takie informacje? Odpowiedzi na te – i inne pytania – w poniższym artykule!

drogi-wspinaczkowe-skale-trudnosci

Drogi wspinaczkowe skale trudności

Skala trudności dróg wspinaczkowych w dużej mierze ustalana jest ustalana na podstawie wyczucia. Nie ma bowiem urządzenia do pomiaru trudności. Co jednak oznaczają poszczególne stopnie na drogach skalnych? Jakie skale możemy na nich spotkać? Czemu służy układanie skal trudności dróg wspinaczkowych i jak ono przebiega?

jak-lepiej-wygladac-w-sylwestra-rady-na-ostatnia-chwile

Jak lepiej wyglądać w Sylwestra? Rady na ostatnią chwilę!

Sylwester już jutro. Zostało niewiele czasu na ostateczne przygotowania. A wiadomo, że każdy chce wyglądać olśniewająco w sylwestrową noc. Przygotowaliśmy rady dla zapracowanych. Jak lepiej wyglądać w Sylwestra? Oto szybkie sposoby.

postanowienia-noworoczne-2019-jakie-sa-najbardziej-popularne-wybory

Postanowienia noworoczne 2019 – jakie są najbardziej popularne wybory?

Postanowienia noworoczne to już długa tradycja. Nowy Rok to kolejny okres, w którym możemy coś zmienić, zaplanować, mamy wobec niego jakieś oczekiwania. Jakie wybory postanowień noworocznych pojawiają się najczęściej? Zobaczcie postanowienia noworoczne dla dziewczyn oraz dla nastolatków. Może też macie podobne postanowienie?

zarobki-sportowcow-w-polsce-ile-zarabiaja-sportowcy

Zarobki sportowców w Polsce – ile zarabiają sportowcy?

Zajmowanie się sportem zawodowo może przynieść bardzo duże korzyści finansowe. W którym sporcie płacą lepiej? Ile zarabiają gimnastycy, koszykarze czy kolarze? Zobacz, jakie benefity poza podstawowym wynagrodzeniem przysługują zawodowym sportowcom! Oto najwyższe zarobki sportowców!

jak-szukac-silowni-w-internecie

Jak szukać siłowni w internecie?

Chcesz zacząć ćwiczyć i szukasz siłowni lub klubu fitness? Pewnie w tym celu korzystasz z internetu. Jak jednak przedrzeć się przez gąszcz ofert i wybrać tę właściwą? Podpowiadamy czym się kierować przy wyborze siłowni.

masz-wolne-3-minuty-wystaw-opinie-swojemu-trenerowi-lub-silowni

Masz wolne 3 minuty? Wystaw opinię swojemu trenerowi lub siłowni!

Dlaczego warto? Dzięki Twojej opinii wybór trenera, siłowni czy klubu fitness staje się łatwiejszy dla innych. Dzieląc się swoim doświadczeniem ze współpracy – budujesz prawdziwy i niezakłamany obraz danej usługi. Poświęć kilka minut na przeczytanie artykułu i dowiedz się, dlaczego warto podzielić się swoją opinią z innymi!

starozytne-igrzyska-olimpijskie-podstawowe-informacje

Starożytne Igrzyska Olimpijskie - podstawowe informacje

Starożytne Igrzyska Olimpijskie to jeden z najsłynniejszych sposobów oddawania czci bogom. Uczestnicy olimpiady rywalizowali w różnych konkurencjach. Przygotowania sportowców do uroczystości były przypieczętowane przysięgą. Skąd tak wielki hołd oddawany igrzyskom?

opuszczone-obiekty-sportowe-w-polsce

Opuszczone obiekty sportowe w Polsce

W czasach świetności ośrodki życia sportowego, obecnie - ruiny. Zobacz obiekty sportowe w naszym kraju, które przestały pełnić swoją funkcję.

najlepiej-zarabiajacy-sportowcy-swiata-2018

Najlepiej zarabiający sportowcy świata 2018

Na wysokim szczeblu kariera w sporcie wiąże się często z wysokimi zarobkami. W Polsce i na świecie pojawiły się jednak zmiany, jeśli chodzi o listy najlepiej zarabiających sportowców. Zobacz, kto zarobił najwięcej pieniędzy w 2018 roku!

jak-rozszyfrowac-oznaczenia-szlakow-turystycznych

Jak rozszyfrować oznaczenia szlaków turystycznych?

Wędrówki – pieszo bądź nie – po wyznaczonych trasach wymagają znajomości oznaczeń szlaków turystycznych. Co oznaczają poszczególne kolory? Jakie mamy szlaki turystyczne? Gdzie umieszcza się takie informacje? Odpowiedzi na te – i inne pytania – w poniższym artykule!

drogi-wspinaczkowe-skale-trudnosci

Drogi wspinaczkowe skale trudności

Skala trudności dróg wspinaczkowych w dużej mierze ustalana jest ustalana na podstawie wyczucia. Nie ma bowiem urządzenia do pomiaru trudności. Co jednak oznaczają poszczególne stopnie na drogach skalnych? Jakie skale możemy na nich spotkać? Czemu służy układanie skal trudności dróg wspinaczkowych i jak ono przebiega?

jak-lepiej-wygladac-w-sylwestra-rady-na-ostatnia-chwile

Jak lepiej wyglądać w Sylwestra? Rady na ostatnią chwilę!

Sylwester już jutro. Zostało niewiele czasu na ostateczne przygotowania. A wiadomo, że każdy chce wyglądać olśniewająco w sylwestrową noc. Przygotowaliśmy rady dla zapracowanych. Jak lepiej wyglądać w Sylwestra? Oto szybkie sposoby.

postanowienia-noworoczne-2019-jakie-sa-najbardziej-popularne-wybory

Postanowienia noworoczne 2019 – jakie są najbardziej popularne wybory?

Postanowienia noworoczne to już długa tradycja. Nowy Rok to kolejny okres, w którym możemy coś zmienić, zaplanować, mamy wobec niego jakieś oczekiwania. Jakie wybory postanowień noworocznych pojawiają się najczęściej? Zobaczcie postanowienia noworoczne dla dziewczyn oraz dla nastolatków. Może też macie podobne postanowienie?

zarobki-sportowcow-w-polsce-ile-zarabiaja-sportowcy

Zarobki sportowców w Polsce – ile zarabiają sportowcy?

Zajmowanie się sportem zawodowo może przynieść bardzo duże korzyści finansowe. W którym sporcie płacą lepiej? Ile zarabiają gimnastycy, koszykarze czy kolarze? Zobacz, jakie benefity poza podstawowym wynagrodzeniem przysługują zawodowym sportowcom! Oto najwyższe zarobki sportowców!