Fitnessowy kalendarz na rok 2017 – najważniejsze imprezy. Aktualizacja 2018

Fitnessowy kalendarz na rok 2017 – najważniejsze imprezy. Aktualizacja 2018

Z roku na rok organizowane jest coraz więcej wydarzeń i zawodów z branży fitness. Zebraliśmy dla was te, których nie można przegapić. Oto najpopularniejsze masowe imprezy fitness na rok 2017! Aktualizacja 2018.

1. Mistrzostwa Europy WPF w Kulturystyce i Fitness

Data i miejsce: 3 czerwca 2017 roku; Siedlce

Zawody dla zawodników i zawodniczek sportów sylwetkowych. Wezmą w nich udział sportowcy z całej Europy. Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu nie jest przynależność do federacji WPF. Organizatorzy dbają bowiem o jednoczenie sportowców z różnych federacji.

2. 2nd Baltic Bodybuilding & Fitness Challenge

Data i miejsce: 15-16 lipca 2017 roku; Władysławowo

Druga edycja letniej sceny zawodów kulturystycznych i fitness. Temu wydarzeniu towarzyszyć będą warsztaty prowadzone przez profesjonalnych sportowców. Zawodnicy i zawodniczki zmierzą się w wielu konkurencjach m.in. fitness sylwetkowe kobiet, bikini fitness kobiet, fitness plażowe mężczyzn czy kulturystyka klasyczna mężczyzn. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

3. The World Games – Światowe Igrzyska Sportów Nieolimpijskich

Data i miejsce: 20-30 lipca 2017 roku; Wrocław

Międzynarodowe wydarzenie sportowe promujące zdrowy i aktywny tryb życia. Jest to już 10 edycja tej imprezy – decyzja o przeprowadzeniu jej we Wrocławiu została podjęta przez prezydenta International World Games Association. Co znajdziemy w programie? Zmagania w wielu dyscyplinach sportowych m.in. biegach na orientację, bulach, ju-jitsu, kajakach, lacrossie, sportach wrotkarskich… Znajdzie się również coś dla fanów fitnessu – na przykład aerobik sportowy czy skoki na trampolinie.

4. Targi FIWE

Data i miejsce: 9-10 września 2017 roku; Warszawa

Największe wydarzenie z branży fitness & wellness w naszym kraju. Targi odbywają się co roku. Podczas nich prezentowane są nowinki ze świata fitness. Możemy m.in. zapoznać się z szeroką oferta sprzętu sportowego, akcesoriów czy gadżetów treningowych. FIWE to spotkanie zarówno dla biznesowego światka, jak i aktywnych fizycznie osób. To jednak nie wszystko. Podczas targów odbywają się zawody kulturystyczne Grand Prix FIWE (eliminacje do Arnold Classic), zawody street workout czy zawody crossfit. W programie znajdują się także panele dyskusyjne i warsztaty. Bilety na wydarzenie są dostępne online. Ich cena wynosi 35-89 złotych.

5. Puchar Polski w Kulturystyce i Fitness

Data i miejsce: 14-15 października 2017 roku; Białystok

Zawody będące eliminacjami do Mistrzostw Świata w Kulturystyce i Kulturystyce Klasycznej, a także eliminacjami do Mistrzostw Świata w Fitness. Zawodnicy i zawodniczki zmierzą się w wielu kategoriach m.in. kulturystyka mężczyzn, fitness mężczyzn, fitness kobiet, fitness sylwetkowe kobiet czy fit model kobiet i mężczyzn. Obowiązuje również konkurencja par mieszanych stanowiąca eliminacje do Mistrzostw Świata. Udział w zawodach wymaga rejestracji oraz uiszczenia opłaty startowej.

Minione wydarzenia cykliczne z branży fitness

Poniżej znajdziesz imprezy fitness które już się odbyły, będzie mozna w nich wziąć udział dopiero w przyszłym roku!

1. Fit Festival

Data i miejsce: 17-19 lutego 2017 roku; Gdańsk

Była to już trzecia edycja ważnego wydarzenia z branży fitness. W programie znalazły się m.in. pokazy walk MMA, K1, ADCC, Gala Kulturystyki Zawodowej, Konwencja Fitness czy Runmageddon. Fit Festival jest jedyną imprezą w naszym kraju skupiającą targi z zakresu sportu, zdrowia, urody oraz zawodów sportowych. W ubiegłej edycji udział wzięło około 20000 osób! W samych zawodach natomiast – ponad 2000 osób.

Podczas targów nie zabrakło wystawców z całego świata. Kolejna edycja jest planowana na kwiecień 2018 roku.

2. Go Active Show

Data i miejsce: 21-23 kwietnia 2017 roku; Warszawa

Międzynarodowe targi skupione na promowaniu aktywnego trybu życia. Wydarzenie składa się z klasycznych targów, pokazów sportowych, warsztatów, seminariów czy spotkań z gwiazdami sportu. W zeszłej edycji na targach zagościli m.in. Ewa Chodakowska, Mamed Khalidow, Robert Korzeniowski, Robert Burneika czy Mariusz Pudzianowski. Są to największe targi fitness i sportów siłowych w naszym kraju! Kolejna edycja już za rok.

3. Fit weekend

Data i miejsce: 22-23 kwietnia 2017 roku; Kielce

Jedno z największych wydarzeń tego typu w Polsce. Na targach spotykają się osoby zainteresowane nowinkami i produktami z branży szeroko pojętego fitnessu. Nie brakuje także prezentacji odżywek, suplementów czy gadżetów sportowych. Fit weekend to również możliwość zobaczenia najlepszych zawodników kulturystyki i fitness. W ostatniej edycji w targach udział wzięło ponad 7000 zwiedzających. Głównym punktem imprezy były Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness. W zawodach o tytuł walczyło 409 sportowców!

4. Fit-Expo

Data i miejsce: 12-14 maja 2017 roku; Poznań

Wydarzenie zarówno dla managerów, właścicieli siłowni i klubów fitness, inwestorów, trenerów, instruktorów czy zapaleńców zdrowego i aktywnego trybu życia. W ubiegłej edycji udział wzięło niemal 7000 zwiedzających. W tym miejscu można było znaleźć wszystko, co z fitnessem związane – i dla rekreacyjnych sportowców, i dla profesjonalistów. Następna edycja odbędzie się w terminie 25-27 maja 2018 roku, także w Poznaniu.

Najważniejsze imprezy fitness 2018 w Polsce

Fit weekend

21-22 kwietnia 2018, Targi Kielce

Debiuty 2018 Kraków

16-18 lutego 2018, Kraków

FIBO Global Fitness

12-15 kwietnia 2018, Kolonia

Fit Expo 2018

25-27 maja 2018, Poznań

FIWE 2018

21-23 września 2018, Warszawa

 

Dominika Górska 2 25 maja 2017  2050

Dodaj komentarz

  • Dania
    28 marca 2018
    Przydałby się kalendarz na ten rok :)
  • 27 czerwca 2017
    Kocham fitness!!!!

Artykuły z kategorii: Fitness

step-fitness-czyli-cwiczenia-z-wykorzystaniem-stepu

Step fitness, czyli ćwiczenia z wykorzystaniem stepu

Step fitness może być bardzo efektywnym ćwiczeniem, szczególnie jeśli chodzi o pośladki i uda. Gdzie można wziąć udział w takim treningu i jaki step wybrać?

cwiczenia-na-podniesienie-biustu-popraw-wyglad-swojego-dekoltu-na-silowni

Ćwiczenia na podniesienie biustu - popraw wygląd swojego dekoltu na siłowni!

Jędrne i uniesione piersi to marzenie każdej kobiety! Trening siłowy w nieodpowiednio dobranym staniku lub standardowym biustonoszu z fiszbinami może być przyczyną bezpowrotnego zniekształcenia piersi. Zobacz proste ćwiczenia na podniesienie biustu i zainwestuj swój trening w piękny dekolt!

zajecia-fitness-dla-poczatkujacych-cwiczenia-aktualizacja-2020

Zajęcia fitness dla początkujących | Ćwiczenia | AKTUALIZACJA 2020

W życiu każdego człowieka przychodzi moment, w którym praca ogranicza jego czas. Aktywność fizyczna to zapomniane słowo, a ciało nie prezentuje się już tak dobrze, jak kiedyś. Dobrym sposobem na powrót do smukłej sylwetki i dobrej kondycji jest zapisanie się na zajęcia fitness dla początkujących. Przewiń artykuł, żeby zobaczyć aktualizację.

aerobik-sportowy-czyli-inna-odmiana-popularnych-cwiczen

Aerobik sportowy, czyli inna odmiana popularnych ćwiczeń

Aerobik zwykle kojarzy się z niezbyt wymagającymi zajęciami dla kobiet. Jego sportowa odmiana jest jednak zupełnie inna i pozwala na uprawianie przez różne osoby, niezależnie od ich wieku i płci. Na czym dokładnie polega aerobik sportowy i gdzie można go ćwiczyć?

jakie-piosenki-pasuja-do-treningow-zumby

Jakie piosenki pasują do treningów zumby?

Zumba to sport, a właściwie taniec, ściśle powiązany z odpowiednią muzyką. Zazwyczaj są to latynoskie utwory, jednak istnieją również piosenki innego typu nadające się do przeprowadzenia takiego treningu. Jaka muzyka sprawdza się podczas ćwiczenia zumby?

brzuszki-na-pilce-gimnastycznej-czyli-skuteczne-cwiczenie-na-wszystkie-miesnie-brzucha

Brzuszki na piłce gimnastycznej, czyli skuteczne ćwiczenie na wszystkie mięśnie brzucha

Brzuszki z użyciem piłki gimnastycznej są znacznie bardziej skuteczne niż klasyczna odmiana tego ćwiczenia. Jak prawidłowo wykonywać brzuszki z wykorzystaniem piłki?

najlepsze-cwiczenie-na-plaski-brzuch-plank-od-kuchni

Najlepsze ćwiczenie na płaski brzuch! Plank od kuchni

Doskonałe dla początkujących, średnio zapalonych i zaawansowanych adeptów treningu. Daje niesamowite efekty, a wykonywane regularnie może skutecznie wyrzeźbić nasz sześciopak. Plank świetnie angażuje wszystkie mięśnie brzucha, gwarantując kompleksowy trening. Jak poprawnie wykonać ćwiczenie i czy można je wpleść w rozbudowany trening w ciągu tygodnia?

guma-do-cwiczen-na-brzuch-czyli-jak-wyrzezbic-miesnie-malym-kosztem

Guma do ćwiczeń na brzuch, czyli jak wyrzeźbić mięśnie małym kosztem

Guma do ćwiczeń to stosunkowo tanie rozwiązanie pozwalające na wykonanie efektywnych ćwiczeń zarówno na siłowni, jak i we własnym domu. Jak trenować z takim narzędziem i co można dzięki niemu osiągnąć?

trening-cardio-co-to-tak-wlasciwie-jest

Trening cardio - co to tak właściwie jest?

Trening cardio to określenie często pojawiające się w wielu planach ćwiczeniowych i poradnikach. Trening cardio - co to znaczy i na czym polega? Kiedy go wykonywać i jakie ma działanie?

rower-do-spinningu-odkrywamy-jego-tajemnice

Rower do spinningu - odkrywamy jego tajemnice!

Rama, kierownica, system napędowy, koło zamachowe i siodełko. Niby prosta budowa, w rzeczywistości to konkretne narzędzie treningowe, które może zdziałać cuda. Jaki powinien być dobry rower spinningowy, jakie są jego funkcje i czy spinning można uprawiać w domowym zaciszu?

step-fitness-czyli-cwiczenia-z-wykorzystaniem-stepu

Step fitness, czyli ćwiczenia z wykorzystaniem stepu

Step fitness może być bardzo efektywnym ćwiczeniem, szczególnie jeśli chodzi o pośladki i uda. Gdzie można wziąć udział w takim treningu i jaki step wybrać?

cwiczenia-na-podniesienie-biustu-popraw-wyglad-swojego-dekoltu-na-silowni

Ćwiczenia na podniesienie biustu - popraw wygląd swojego dekoltu na siłowni!

Jędrne i uniesione piersi to marzenie każdej kobiety! Trening siłowy w nieodpowiednio dobranym staniku lub standardowym biustonoszu z fiszbinami może być przyczyną bezpowrotnego zniekształcenia piersi. Zobacz proste ćwiczenia na podniesienie biustu i zainwestuj swój trening w piękny dekolt!

zajecia-fitness-dla-poczatkujacych-cwiczenia-aktualizacja-2020

Zajęcia fitness dla początkujących | Ćwiczenia | AKTUALIZACJA 2020

W życiu każdego człowieka przychodzi moment, w którym praca ogranicza jego czas. Aktywność fizyczna to zapomniane słowo, a ciało nie prezentuje się już tak dobrze, jak kiedyś. Dobrym sposobem na powrót do smukłej sylwetki i dobrej kondycji jest zapisanie się na zajęcia fitness dla początkujących. Przewiń artykuł, żeby zobaczyć aktualizację.

aerobik-sportowy-czyli-inna-odmiana-popularnych-cwiczen

Aerobik sportowy, czyli inna odmiana popularnych ćwiczeń

Aerobik zwykle kojarzy się z niezbyt wymagającymi zajęciami dla kobiet. Jego sportowa odmiana jest jednak zupełnie inna i pozwala na uprawianie przez różne osoby, niezależnie od ich wieku i płci. Na czym dokładnie polega aerobik sportowy i gdzie można go ćwiczyć?

jakie-piosenki-pasuja-do-treningow-zumby

Jakie piosenki pasują do treningów zumby?

Zumba to sport, a właściwie taniec, ściśle powiązany z odpowiednią muzyką. Zazwyczaj są to latynoskie utwory, jednak istnieją również piosenki innego typu nadające się do przeprowadzenia takiego treningu. Jaka muzyka sprawdza się podczas ćwiczenia zumby?

brzuszki-na-pilce-gimnastycznej-czyli-skuteczne-cwiczenie-na-wszystkie-miesnie-brzucha

Brzuszki na piłce gimnastycznej, czyli skuteczne ćwiczenie na wszystkie mięśnie brzucha

Brzuszki z użyciem piłki gimnastycznej są znacznie bardziej skuteczne niż klasyczna odmiana tego ćwiczenia. Jak prawidłowo wykonywać brzuszki z wykorzystaniem piłki?

najlepsze-cwiczenie-na-plaski-brzuch-plank-od-kuchni

Najlepsze ćwiczenie na płaski brzuch! Plank od kuchni

Doskonałe dla początkujących, średnio zapalonych i zaawansowanych adeptów treningu. Daje niesamowite efekty, a wykonywane regularnie może skutecznie wyrzeźbić nasz sześciopak. Plank świetnie angażuje wszystkie mięśnie brzucha, gwarantując kompleksowy trening. Jak poprawnie wykonać ćwiczenie i czy można je wpleść w rozbudowany trening w ciągu tygodnia?

guma-do-cwiczen-na-brzuch-czyli-jak-wyrzezbic-miesnie-malym-kosztem

Guma do ćwiczeń na brzuch, czyli jak wyrzeźbić mięśnie małym kosztem

Guma do ćwiczeń to stosunkowo tanie rozwiązanie pozwalające na wykonanie efektywnych ćwiczeń zarówno na siłowni, jak i we własnym domu. Jak trenować z takim narzędziem i co można dzięki niemu osiągnąć?

trening-cardio-co-to-tak-wlasciwie-jest

Trening cardio - co to tak właściwie jest?

Trening cardio to określenie często pojawiające się w wielu planach ćwiczeniowych i poradnikach. Trening cardio - co to znaczy i na czym polega? Kiedy go wykonywać i jakie ma działanie?

rower-do-spinningu-odkrywamy-jego-tajemnice

Rower do spinningu - odkrywamy jego tajemnice!

Rama, kierownica, system napędowy, koło zamachowe i siodełko. Niby prosta budowa, w rzeczywistości to konkretne narzędzie treningowe, które może zdziałać cuda. Jaki powinien być dobry rower spinningowy, jakie są jego funkcje i czy spinning można uprawiać w domowym zaciszu?