Fitnessowy kalendarz na rok 2017 – najważniejsze imprezy

Fitnessowy kalendarz na rok 2017 – najważniejsze imprezy

Z roku na rok organizowane jest coraz więcej wydarzeń i zawodów z branży fitness. Zebraliśmy dla was te, których nie można przegapić. Oto najpopularniejsze masowe imprezy fitness na rok 2017!

1. Mistrzostwa Europy WPF w Kulturystyce i Fitness

Data i miejsce: 3 czerwca 2017 roku; Siedlce

Zawody dla zawodników i zawodniczek sportów sylwetkowych. Wezmą w nich udział sportowcy z całej Europy. Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu nie jest przynależność do federacji WPF. Organizatorzy dbają bowiem o jednoczenie sportowców z różnych federacji.

2. 2nd Baltic Bodybuilding & Fitness Challenge

Data i miejsce: 15-16 lipca 2017 roku; Władysławowo

Druga edycja letniej sceny zawodów kulturystycznych i fitness. Temu wydarzeniu towarzyszyć będą warsztaty prowadzone przez profesjonalnych sportowców. Zawodnicy i zawodniczki zmierzą się w wielu konkurencjach m.in. fitness sylwetkowe kobiet, bikini fitness kobiet, fitness plażowe mężczyzn czy kulturystyka klasyczna mężczyzn. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

3. The World Games – Światowe Igrzyska Sportów Nieolimpijskich

Data i miejsce: 20-30 lipca 2017 roku; Wrocław

Międzynarodowe wydarzenie sportowe promujące zdrowy i aktywny tryb życia. Jest to już 10 edycja tej imprezy – decyzja o przeprowadzeniu jej we Wrocławiu została podjęta przez prezydenta International World Games Association. Co znajdziemy w programie? Zmagania w wielu dyscyplinach sportowych m.in. biegach na orientację, bulach, ju-jitsu, kajakach, lacrossie, sportach wrotkarskich… Znajdzie się również coś dla fanów fitnessu – na przykład aerobik sportowy czy skoki na trampolinie.

4. Targi FIWE

Data i miejsce: 9-10 września 2017 roku; Warszawa

Największe wydarzenie z branży fitness & wellness w naszym kraju. Targi odbywają się co roku. Podczas nich prezentowane są nowinki ze świata fitness. Możemy m.in. zapoznać się z szeroką oferta sprzętu sportowego, akcesoriów czy gadżetów treningowych. FIWE to spotkanie zarówno dla biznesowego światka, jak i aktywnych fizycznie osób. To jednak nie wszystko. Podczas targów odbywają się zawody kulturystyczne Grand Prix FIWE (eliminacje do Arnold Classic), zawody street workout czy zawody crossfit. W programie znajdują się także panele dyskusyjne i warsztaty. Bilety na wydarzenie są dostępne online. Ich cena wynosi 35-89 złotych.

5. Puchar Polski w Kulturystyce i Fitness

Data i miejsce: 14-15 października 2017 roku; Białystok

Zawody będące eliminacjami do Mistrzostw Świata w Kulturystyce i Kulturystyce Klasycznej, a także eliminacjami do Mistrzostw Świata w Fitness. Zawodnicy i zawodniczki zmierzą się w wielu kategoriach m.in. kulturystyka mężczyzn, fitness mężczyzn, fitness kobiet, fitness sylwetkowe kobiet czy fit model kobiet i mężczyzn. Obowiązuje również konkurencja par mieszanych stanowiąca eliminacje do Mistrzostw Świata. Udział w zawodach wymaga rejestracji oraz uiszczenia opłaty startowej.

Minione wydarzenia cykliczne z branży fitness

Poniżej znajdziesz imprezy fitness które już się odbyły, będzie mozna w nich wziąć udział dopiero w przyszłym roku!

1. Fit Festival

Data i miejsce: 17-19 lutego 2017 roku; Gdańsk

Była to już trzecia edycja ważnego wydarzenia z branży fitness. W programie znalazły się m.in. pokazy walk MMA, K1, ADCC, Gala Kulturystyki Zawodowej, Konwencja Fitness czy Runmageddon. Fit Festival jest jedyną imprezą w naszym kraju skupiającą targi z zakresu sportu, zdrowia, urody oraz zawodów sportowych. W ubiegłej edycji udział wzięło około 20000 osób! W samych zawodach natomiast – ponad 2000 osób.

Podczas targów nie zabrakło wystawców z całego świata. Kolejna edycja jest planowana na kwiecień 2018 roku.

2. Go Active Show

Data i miejsce: 21-23 kwietnia 2017 roku; Warszawa

Międzynarodowe targi skupione na promowaniu aktywnego trybu życia. Wydarzenie składa się z klasycznych targów, pokazów sportowych, warsztatów, seminariów czy spotkań z gwiazdami sportu. W zeszłej edycji na targach zagościli m.in. Ewa Chodakowska, Mamed Khalidow, Robert Korzeniowski, Robert Burneika czy Mariusz Pudzianowski. Są to największe targi fitness i sportów siłowych w naszym kraju! Kolejna edycja już za rok.

3. Fit weekend

Data i miejsce: 22-23 kwietnia 2017 roku; Kielce

Jedno z największych wydarzeń tego typu w Polsce. Na targach spotykają się osoby zainteresowane nowinkami i produktami z branży szeroko pojętego fitnessu. Nie brakuje także prezentacji odżywek, suplementów czy gadżetów sportowych. Fit weekend to również możliwość zobaczenia najlepszych zawodników kulturystyki i fitness. W ostatniej edycji w targach udział wzięło ponad 7000 zwiedzających. Głównym punktem imprezy były Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness. W zawodach o tytuł walczyło 409 sportowców!

4. Fit-Expo

Data i miejsce: 12-14 maja 2017 roku; Poznań

Wydarzenie zarówno dla managerów, właścicieli siłowni i klubów fitness, inwestorów, trenerów, instruktorów czy zapaleńców zdrowego i aktywnego trybu życia. W ubiegłej edycji udział wzięło niemal 7000 zwiedzających. W tym miejscu można było znaleźć wszystko, co z fitnessem związane – i dla rekreacyjnych sportowców, i dla profesjonalistów. Następna edycja odbędzie się w terminie 25-27 maja 2018 roku, także w Poznaniu.

Dominika Górska 1 25 maja 2017  < 1000

Dodaj komentarz

  • 27 czerwca 2017
    Kocham fitness!!!!

Artykuły z kategorii: Ciekawostki

stephanie-davis-w-polsce-na-targach-fiwe

Stephanie Davis w Polsce na Targach FIWE

Stephanie Davis – światowej sławy, piękna mistrzyni Bikini Fitness już 09 września przyleci do Polski na spotkanie z fanami podczas FIWE 2017 – międzynarodowych targów branży fitness i wellness. Z roku na rok organizatorzy przygotowują dla odwiedzających coraz więcej wydarzeń towarzyszących i tworzą okazję do spotkań z idolami międzynarodowej sceny świata sportu.

najlepsi-trenerzy-fitness-na-swiecie

Najlepsi trenerzy fitness na świecie

Rynek fitness jest nasycony trenerami i instruktorami. My zebraliśmy dla was największe gwiazdy światowego fitnessu. Oto najsławniejsi trenerzy fitness na całym świecie!

po-co-sa-sportowe-opaski-magnetyczne

Po co są sportowe opaski magnetyczne?

W sporcie – jak to w sporcie – kontuzje i urazy są bardzo częste. Jest też wiele sposobów na radzenie sobie z nimi. Sportowcy niekiedy sięgają po opaski magnetyczne. Kiedy powinno się je nosić? Na czym polega ich działanie?

najstarsi-kulturysci-na-swiecie

Najstarsi kulturyści na świecie

Jak wiadomo – kulturystyka nie jest sportem tylko dla młodych ludzi. Taki trening sprawdza się również w przypadku osób starszych. Zobacz najstarszych seniorów aktywnie chodzących na siłownię.

nowoczesny-fitness-silownia-na-rzece

Nowoczesny fitness – siłownia na rzece

The Navigating Paris Gym jest projektem, który może zrewolucjonizować branżę fitness. Już niebawem będziemy mieli szansę stestować połączenie siłowni z podróżą po wodach Sekwany. A to wszystko napędzane siłą ludzkich mięśni.

trening-z-przyjaciolmi-wersja-zimowa

Trening z przyjaciółmi – wersja zimowa

Zastanawiasz się, jak urozmaicić zimowe spotkania towarzyskie? Znudziło ci się ciągłe chodzenie w te same miejsca? Co powiesz na lepienie bałwana, robienie igloo a może grę w piłkę? Zobacz nasze propozycje zimowych aktywności w parku i nie tylko!

z-jakich-sportow-slynie-krakow

Z jakich sportów słynie Kraków?

Kraków, jak wiele polskich miast, jest znany z kilku dyscyplin sportowych. W okresie letnim spotkamy się tu m.in. z jeździectwem, wspinaczką, kajakarstwem czy rugby. W sezonie zimowym natomiast – z narciarstwem, snowboardingiem czy hokejem na lodzie. Zobacz które sporty są najpopularniejsze w tym mieście.

ciekawe-sportowe-rekordy-pobite-w-2016-roku

Ciekawe sportowe rekordy pobite w 2016 roku

Na całym świecie sportowcy starają się osiągać najlepsze wyniki we własnej dyscyplinie. Niektórzy trenują latami, by pobić sportowe rekordy Guinnessa. Najdłuższy maraton z kozłowaniem dwóch piłek do koszykówki, największy bieg w gumofilcach, a może największa liczba skoków na skakance na siedząco? Oto, co się wydarzyło w zeszłym roku na sportowej arenie nietypowych rekordów!

trening-sportowy-w-vr-wirtualnej-rzeczywistosci

Trening sportowy w VR - wirtualnej rzeczywistości

Nowe technologie umożliwiają połączenie treningu sportowego z grą w wirtualnej rzeczywistości. Zobacz jak w praktyce wygląda trening w cyfrowej symulacji.

stephanie-davis-w-polsce-na-targach-fiwe

Stephanie Davis w Polsce na Targach FIWE

najlepsi-trenerzy-fitness-na-swiecie

Najlepsi trenerzy fitness na świecie

po-co-sa-sportowe-opaski-magnetyczne

Po co są sportowe opaski magnetyczne?

najstarsi-kulturysci-na-swiecie

Najstarsi kulturyści na świecie

nowoczesny-fitness-silownia-na-rzece

Nowoczesny fitness – siłownia na rzece

trening-z-przyjaciolmi-wersja-zimowa

Trening z przyjaciółmi – wersja zimowa

z-jakich-sportow-slynie-krakow

Z jakich sportów słynie Kraków?

ciekawe-sportowe-rekordy-pobite-w-2016-roku

Ciekawe sportowe rekordy pobite w 2016 roku

trening-sportowy-w-vr-wirtualnej-rzeczywistosci

Trening sportowy w VR - wirtualnej rzeczywistości