Dlaczego warto zostać trenerem sportowym

Dlaczego warto zostać trenerem sportowym

Aktywność fizyczna stała się obecnie jedną z popularniejszych form zawodowych. Oto, dlaczego warto wiązać swoje życie zawodowe właśnie ze sportem!

Zamień pasję na bogactwo Zawód – trener sportowy

Rekreacyjne czy zawodowe uprawianie jakiegokolwiek sportu zwykle wiąże się z ogromną pasją ćwiczącego. Regularne treningi, litry wylewanego potu czy zmęczone mięśnie – to te czynniki rodzą zadowolenie i radość. Zwykle na aktywność fizyczną można przeznaczyć określoną ilość czasu. Co jeśli udałoby się przekształcić własną pasję w pracę zawodową? Taką szansę daje ukończenie kursu trenerskiego. Poza czerpaniem przyjemności z uprawiania sportu, mamy wtedy możliwość samorozwoju w większym zakresie czasowym. Co więcej, zrobienie kursu na trenera sportowego pozwala na przekazywanie własnej wiedzy innym. Prowadzenie własnych zajęć – bez względu na dyscyplinę sportową – także może stać się pasją

Bycie trenerem sportowym popłaca

zawód trener sportowy instruktor w Polsce

Poświęcenie całego swojego życia sportowi otwiera bardzo dużo możliwości. Przede wszystkim trener sportowy ma szansę doskonalić własne umiejętności w danej dyscyplinie. Dużo łatwiejsze jest także zachowanie na wysokim poziomie sprawności, kondycji czy wydolności. Dzięki częstym treningom (zarówno indywidualnym, jak i z grupą) ma on szansę na utrzymywanie doskonałego zdrowia. Trener sportowy posiada więc smukłą sylwetkę, stabilną wagę czy doskonałą wytrzymałość i siłę mięśni. Dodatkowo, jego stawy są mocne, a kości – gęste. Tym samym zmniejsza się ryzyko osteoporozy. O korzyściach płynących z regularnego sportu można by pisać wiele – to tylko niektóre z nich.

Robię to, co lubię – i dostaję za to wypłatę

Powszechnie wiadomo, że wykonywanie pracy, która przynosi satysfakcję jest dużo przyjemniejsze. Ma na to wpływ także to, czy lubimy naszą pracę. Osoby uprawiające sport nie biorą się z przypadku. Zwykle wiążą się z daną dyscypliną właśnie dlatego, że treningi sprawiają im przyjemność. W takim przypadku odbycie kursu na trenera sportowego może być idealnym wyjściem. Dzięki nabytym kwalifikacjom trener może spełniać się w swoim zawodzie. Zyskuje zadowolenie z samego siebie, swoich wyników czy uprawiania sportu. Poza tym, otwiera się przed nim nowy obszar – podopieczni. Świadomość o byciu drogowskazem dla innych ludzi może być wyjątkowo budująca. Co więcej, dostrzeżenie własnej wiedzy w osiągnięciach podopiecznych – to dopiero uczucie. Zawód trenera sportowego przynosi naprawdę bardzo dużo satysfakcji.

Bezpłatne wakacje dla trenerów

W wielu dyscyplinach z zawodem trenera sportowego wiążą się wyjazdy na obozy sportowe czy zgrupowania. Czas spędzony na wyjeździe jest przede wszystkim okresem intensywnej pracy z podopiecznymi. Mimo to, w czasie wolnym od pracy, trener sportowy ma szansę na odpoczynek. Przebywanie w innym mieście na delegacji daje na przykład możliwość zwiedzania. W przypadku obozów sportowych czy kilkudniowych zawodów trener zyskuje bardzo dużą satysfakcję. Cały czas może obserwować i szkolić własnych podopiecznych.

Sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem

Kolejną korzyścią wynikającą z bycia trenerem sportowym jest organizowanie własnej pracy. W większości przypadków to właśnie trener jest odpowiedzialny za przebieg treningów. Nikt nie narzuca mu określonego i uniwersalnego schematu zajęć. Dzięki temu może dostosować metodę treningową do poziomu podopiecznych. Tym samym, osiągnięcie lepszych wyników staje się dużo łatwiejsze. Pracowanie samemu dla siebie pozwala na większą kreatywność i doskonalenie własnych umiejętności.

Czym zajmuje się trener sportowy?

W dużej mierze obowiązki trenera sportowego zależą od konkretnej dyscypliny. Ogólnie rzecz biorąc, zajmuje się on szkoleniem zawodników. Do zadań trenera należy także opracowywanie i wprowadzanie metod treningowych. Głównym celem w pracy trenera sportowego jest skupienie się na karierze podopiecznych. Dzięki stałej kontroli i ocenie zawodników jest on w stanie dostosować charakter treningu do poziomu grupy. Przeprowadza on również szkolenia taktyczne.

Chcesz przeczytać cały artykuł?

Dominika Górska 4 14 grudnia 2016  1930

Dodaj komentarz

 • Michał Nowak
  27 grudnia 2016
  Każda praca jest fajna, jak się ją lubi. Trochę bez sensu ten artykuł. Nieprzekonanego nie przekona.
 • Sandra Wat
  19 grudnia 2016
  Tak myślę, że faktycznie bycie trenerem sportowym to fajna praca. No ale trzeba się naprawdę poświęcić i przeznaczyć na nią mnóstwo czasu. Wyjazdy na obozy mogą być fajne, no ale nie jak się ma na przykład małe dziecko czy dodatkowe obowiązki. W sumie każdy sam powinien stwierdzić, czy ma takie możliwości i predyspozycje, by być trenerem sportowym.
 • Remek
  15 grudnia 2016
  Ukończyłem AWF i regularnie trenuję. Zastanawiałem się nad tym, by zostać trenerem piłki nożnej. Nie ma chyba nic bardziej fajnego niż trenowanie z dzieciakami :) Po tym artykule bardzo chętnie jeszcze raz zastanowię się nad tym zawodem :)
 • Dawid Jankowski
  15 grudnia 2016
  Faktycznie, bycie trenerem jest wyjątkowo fajnym zajęciem. Szczególnie dla miłośników sportu. Czemu nie przełożyć własnej pasji na pieniądze? :)

Artykuły z kategorii: Trening Personalny

praca-jako-trener-personalny

Praca jako trener personalny

W zdrowym ciele zdrowy duch – głosi dobrze wszystkim znane powiedzenie. I racja - im więcej aktywności fizycznej, tym lepsza kondycja i jednocześnie lepsze samopoczucie. Nie każdy trening można jednak robić samodzielnie (a przynajmniej nie na początku). W tajniki sportu, a szczególnie ćwiczeń na siłowni czy bieganie powinien wprowadzić nas kompetentny trener personalny.

trener-personalny-online-czy-taka-wspolpraca-ma-w-ogole-sens

Trener personalny online - czy taka współpraca ma w ogóle sens?

W dobie szeroko pojętej telekomunikacji, webinarów i wideokonferencji instytucja trenera personalnego przechodzi swego rodzaju restrukturyzację. Stacjonarny kontakt z klientem nie jest już wystarczający, a obecna sytuacja w kraju i na świecie związana z koronawirusem dodatkowo utrudnia współpracę face to face. Jak pracuje trener personalny online, gdzie go szukać i jak wybrać tego najlepszego?

poradnik-jak-szukac-trenera-personalnego-w-internecie

Poradnik: Jak szukać trenera personalnego w internecie?

W dzisiejszych czasach coraz więcej ofert przeglądamy w sieci. Tak dzieje się też z usługami trenerów personalnych. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru trenera osobistego? Jak analizować dostępne oferty w internecie? O tym poniżej.

dobry-trener-personalny-bialystok-gdzie-go-znalezc

Dobry trener personalny Białystok – gdzie go znaleźć?

Poszukiwanie trenera personalnego w Białymstoku może stwarzać nieco problemów. Jak zabrać się za szukanie trenera osobistego w Białymstoku? Podpowiadamy, kim jest dobry trener personalny. Oto nasze opinie i wskazówki dla mieszkańców Białegostoku!

trener-personalny-gliwice-postaw-na-indywidualne-podejscie-i-dzialaj

Trener personalny Gliwice - postaw na indywidualne podejście i działaj!

Jeśli twój trening nie przynosi oczekiwanych efektów, to bardziej niż prawdopodobne, że coś robisz nie tak. Za mało jesz? Za dużo ćwiczysz? A może dobierasz niewłaściwy zestaw ćwiczeń? W takiej sytuacji warto zasięgnąć porady specjalisty - trener personalny z Gliwic i okolic to twoja szansa!

trening-wysokich-lotow-znajdz-swojego-trenera-personalnego-w-bydgoszczy

Trening wysokich lotów - znajdź swojego trenera personalnego w Bydgoszczy

Dobrze skonstruowany zestaw ćwiczeń to podstawa sukcesu w całym procesie treningowym. Z czasem może się jednak okazać, że nawet najbardziej różnorodne ćwiczenia i rotowanie posiłkami na nic się nie zda, a ty odbijesz się od ściany. Z pomocą może ci przyjść trener personalny. Z kim współpracować w Bydgoszczy i okolicach?

trener-personalny-szczecin-twoja-przepustka-do-dobrej-formy

Trener personalny Szczecin - twoja przepustka do dobrej formy

Kiedy niemiecki gigant zaczął podbijać polski rynek fitness, nikt nie sądził, że sieć siłowni nr 1 w Europie dotrze do Szczecina. Tymczasem coraz lepiej funkcjonuje, a świadomość klientów znad Dąbia w zakresie zdrowego stylu życia cały czas rośnie. W tym momencie do gry wkracza trener personalny - co może zaoferować aktywnym ze Szczecina?

oferty-pracy-trener-personalny-katowice-znajdz-swoich-klientow-aktualizacja-2020

Oferty pracy trener personalny Katowice - Znajdź swoich klientów! | AKTUALIZACJA 2020

Szukasz klientów jako trener personalny w Katowicach? Już nie musisz! Dołącz do największej bazy trenerów i instruktorów sportowych w Polsce. Dlaczego warto? Zobacz, co mamy do zaoferowania trenerom personalnym nie tylko z Katowic! Przewiń artykuł, by przejść do aktualizacji dla szukających trenera.

twoj-trener-personalny-w-sosnowcu-zlote-punkty-na-mapie-slaska

Twój trener personalny w Sosnowcu - złote punkty na mapie Śląska

Z każdym dniem coraz większy nacisk kładzie się na kulturę fizyczną, dbając o tężyznę własnego ciała. Niezależnie od aktualnego celu treningowego, na pewno posiadamy opracowany i przemyślany plan żywieniowy oraz zestaw ćwiczeń. Wszystko za sprawą prężnie działających trenerów personalnych. Jak wygląda sytuacja rynkowa w Sosnowcu i okolicach?

trener-personalny-slupsk-mozesz-sobie-na-niego-pozwolic

Trener personalny Słupsk - możesz sobie na niego pozwolić!

Systematyczne treningi, regularne pory jedzenia, zawsze odpowiednia ilość snu. Mimo holistycznego podejścia do kwestii rozwoju ciała może się zdarzyć, że wypracowane schematy zawodzą. Jak nie popaść w rutynę i zmaksymalizować efekty ćwiczeń na siłowni? Odpowiedź jest prosta: spróbuj współpracy z trenerem personalnym. Gdzie go znaleźć w Słupsku?

praca-jako-trener-personalny

Praca jako trener personalny

W zdrowym ciele zdrowy duch – głosi dobrze wszystkim znane powiedzenie. I racja - im więcej aktywności fizycznej, tym lepsza kondycja i jednocześnie lepsze samopoczucie. Nie każdy trening można jednak robić samodzielnie (a przynajmniej nie na początku). W tajniki sportu, a szczególnie ćwiczeń na siłowni czy bieganie powinien wprowadzić nas kompetentny trener personalny.

trener-personalny-online-czy-taka-wspolpraca-ma-w-ogole-sens

Trener personalny online - czy taka współpraca ma w ogóle sens?

W dobie szeroko pojętej telekomunikacji, webinarów i wideokonferencji instytucja trenera personalnego przechodzi swego rodzaju restrukturyzację. Stacjonarny kontakt z klientem nie jest już wystarczający, a obecna sytuacja w kraju i na świecie związana z koronawirusem dodatkowo utrudnia współpracę face to face. Jak pracuje trener personalny online, gdzie go szukać i jak wybrać tego najlepszego?

poradnik-jak-szukac-trenera-personalnego-w-internecie

Poradnik: Jak szukać trenera personalnego w internecie?

W dzisiejszych czasach coraz więcej ofert przeglądamy w sieci. Tak dzieje się też z usługami trenerów personalnych. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru trenera osobistego? Jak analizować dostępne oferty w internecie? O tym poniżej.

dobry-trener-personalny-bialystok-gdzie-go-znalezc

Dobry trener personalny Białystok – gdzie go znaleźć?

Poszukiwanie trenera personalnego w Białymstoku może stwarzać nieco problemów. Jak zabrać się za szukanie trenera osobistego w Białymstoku? Podpowiadamy, kim jest dobry trener personalny. Oto nasze opinie i wskazówki dla mieszkańców Białegostoku!

trener-personalny-gliwice-postaw-na-indywidualne-podejscie-i-dzialaj

Trener personalny Gliwice - postaw na indywidualne podejście i działaj!

Jeśli twój trening nie przynosi oczekiwanych efektów, to bardziej niż prawdopodobne, że coś robisz nie tak. Za mało jesz? Za dużo ćwiczysz? A może dobierasz niewłaściwy zestaw ćwiczeń? W takiej sytuacji warto zasięgnąć porady specjalisty - trener personalny z Gliwic i okolic to twoja szansa!

trening-wysokich-lotow-znajdz-swojego-trenera-personalnego-w-bydgoszczy

Trening wysokich lotów - znajdź swojego trenera personalnego w Bydgoszczy

Dobrze skonstruowany zestaw ćwiczeń to podstawa sukcesu w całym procesie treningowym. Z czasem może się jednak okazać, że nawet najbardziej różnorodne ćwiczenia i rotowanie posiłkami na nic się nie zda, a ty odbijesz się od ściany. Z pomocą może ci przyjść trener personalny. Z kim współpracować w Bydgoszczy i okolicach?

trener-personalny-szczecin-twoja-przepustka-do-dobrej-formy

Trener personalny Szczecin - twoja przepustka do dobrej formy

Kiedy niemiecki gigant zaczął podbijać polski rynek fitness, nikt nie sądził, że sieć siłowni nr 1 w Europie dotrze do Szczecina. Tymczasem coraz lepiej funkcjonuje, a świadomość klientów znad Dąbia w zakresie zdrowego stylu życia cały czas rośnie. W tym momencie do gry wkracza trener personalny - co może zaoferować aktywnym ze Szczecina?

oferty-pracy-trener-personalny-katowice-znajdz-swoich-klientow-aktualizacja-2020

Oferty pracy trener personalny Katowice - Znajdź swoich klientów! | AKTUALIZACJA 2020

Szukasz klientów jako trener personalny w Katowicach? Już nie musisz! Dołącz do największej bazy trenerów i instruktorów sportowych w Polsce. Dlaczego warto? Zobacz, co mamy do zaoferowania trenerom personalnym nie tylko z Katowic! Przewiń artykuł, by przejść do aktualizacji dla szukających trenera.

twoj-trener-personalny-w-sosnowcu-zlote-punkty-na-mapie-slaska

Twój trener personalny w Sosnowcu - złote punkty na mapie Śląska

Z każdym dniem coraz większy nacisk kładzie się na kulturę fizyczną, dbając o tężyznę własnego ciała. Niezależnie od aktualnego celu treningowego, na pewno posiadamy opracowany i przemyślany plan żywieniowy oraz zestaw ćwiczeń. Wszystko za sprawą prężnie działających trenerów personalnych. Jak wygląda sytuacja rynkowa w Sosnowcu i okolicach?

trener-personalny-slupsk-mozesz-sobie-na-niego-pozwolic

Trener personalny Słupsk - możesz sobie na niego pozwolić!

Systematyczne treningi, regularne pory jedzenia, zawsze odpowiednia ilość snu. Mimo holistycznego podejścia do kwestii rozwoju ciała może się zdarzyć, że wypracowane schematy zawodzą. Jak nie popaść w rutynę i zmaksymalizować efekty ćwiczeń na siłowni? Odpowiedź jest prosta: spróbuj współpracy z trenerem personalnym. Gdzie go znaleźć w Słupsku?