Czym jest sylwetka skinny fat? | Aktualizacja 2020

Czym jest sylwetka skinny fat? | Aktualizacja 2020

Choć to określenie może się wydawać paradoksalne – istnieje typ sylwetki skinny fat. W wolnym tłumaczeniu oznacza on osobę chudotłustą. Ludzie o takiej budowie ciała ważą niewiele i wizualnie są szczupłe. Okazuje się jednak, że w ich organizmach jest duża ilość tkanki tłuszczowej. Nieobcy jest im również cellulit. Gdzie tkwią przyczyny sylwetki skinny fat? Jak sobie z nią poradzić? Skinny fat redukcja czy masa? Jaka dieta przy skinny fat?

Skinny fat - szczupła sylwetka gorszego sortu?

Na pewno znacie osoby, które wyglądają na szczupłe, a mimo to i tak cały czas walczą ze swoją nadwagą. Dlaczego tak jest? To właśnie efekt błędnie przeprowadzonej redukcji i pozbawiona sprężystości skóra po odchudzaniu, która jest ukrywana pod ubraniami. Czym dokładnie jest skinny fat, skąd się bierze i jak się do niego zabrać, by uzyskać zamierzony efekt odchudzania?

Skinny fat w pigułce: kogo dotyczy problem pozornej szczupłości?

Choć trudno precyzyjnie przetłumaczyć angielskie zjawisko skinny fat, łatwo sobie zobrazować tego typu sylwetkę. Mimo szczupłego na pierwszy rzut oka wyglądu ciała skrywa spore ilości tłuszczu podskórnego. I chociaż osoby, których dotyczy ten problem, ważą zwykle niewiele, proporcje tkanki tłuszczowej i mięśniowej są zaburzone, a ciało jest pozbawione jędrności. Przyczyn powstawania skinny fat można się dopatrywać w wielu płaszczyznach strefy zdrowego trybu życia, a do najczęstszych należą niedostateczna aktywność fizyczna, błędnie skomponowana, niezbilansowana dieta, duży udział cukrów prostych w diecie, częste wizyty w restauracjach typu fast food czy spożywanie alkoholu i palenie papierosów. Często zdarza się, że za skinny fat odpowiada błędnie przeprowadzona redukcja, gdy z powodu szybkiej utraty kilogramów skóra straciła jędrność. Czy skinny fat da się w ogóle odwrócić?

Skinny fat – najgorszy rodzaj sylwetki?

Niektóre osoby wizualnie prezentują się jako szczupłe i dobrze wyglądające. Defekty jednak przykrywają ubrania. Po odsłonięciu ciała okazuje się, że skóra na ich ciele jest wiotka i zwisająca. Nie ma zarysowanych mięśni, a często zamiast nich występuje cellulit. Winę za taki wygląd ciała ponosi nadmierna ilość tkanki tłuszczowej i mała ilość tkanki mięśniowej. Tłuszcz zwykle odkłada się w takich miejscach jak pośladki, tzw. boczki oraz brzuch. Ten typ sylwetki jest nazywany Skinny FatMożna więc sprawiać wrażenie osoby szczupłej o pięknej sylwetce. Pod ubraniami jednak kryje się niezadowalające ciało, nad którym warto popracować.

skinny fat chudotłusty otłuszczona sylwetka

Osoby o typie sylwetki skinny fat pozornie wyglądają na wysportowane. Pod ubraniami kryje się jednak asymetryczna budowa ciała i nieestetyczne mankamenty na skórze.

Przyczyny chudotłustości | sylwetka skinny fat

Sylwetka typu skinny fat dotyczy zwykle osób, które nie podejmują regularnych ćwiczeń fizycznych. W takich przypadkach sięgają one po niezdrowe diety i niesprawdzone suplementy. Chude tłuściochy mają zaburzone proporcje między tkanką tłuszczową a tkanką mięśniową – nie oznacza to jednak, że na wadze widnieje duża liczba kilogramów.

„Wypracowanie” sylwetki skinny fat nie jest wcale takie trudne. Najczęściej jest ona wynikiem nieprawidłowego procesu odchudzania. Wyprofilowanie tej sylwetki i zrzucanie zbędnych kilogramów powinno bowiem wiązać się zarówno z dietą, jak i treningami. Jeśli jednak skupimy się jedynie na zmianie sposobu odżywiania – niewykluczone, że nabawimy się sylwetki chudego tłuściocha. Dojście do sylwetki skinny fat często wiąże się ze stosowaniem głodówek i nieumiejętnych sesji treningowych (np. kilkugodzinne aeroby). Teoretycznie sylwetka skinny fat jest jedną z najpopularniejszych typów sylwetek. Pewnie wiele osób z was zmaga się z nieidealnym wyglądem ciała. Złe podejście do swojego zdrowia i wyglądu może skutkować właśnie wykształceniem się sylwetki skinny fat. 

Sęk w dobrej diecie: podstawa udanej walki ze skinny fat

Tak jak w piramidzie zdrowego odżywiania, zdecydowaną większość procesu walki z efektem skinny fat stanowi zbilansowana dieta. Ale od początku - trzeba najpierw zrozumieć, co stało się z organizmem, że dał taki, a nie inny efekt odchudzania. Ponieważ w tym momencie wykorzystywane są rezerwy energetyczne zgromadzone w tkance tłuszczowej, warto zwiększyć dzienną podaż węglowodanów i białek. Niech to będą złożone cukry w postaci produktów pełnoziarnistych oraz dobrej jakości białka, najlepiej pochodzenia roślinnego lub z chudego mięsa. Ciało, któremu stawiamy za cel zdrowy i ładny wygląd, powinno być zdrowo odżywione, dlatego kluczowe będą witaminy i minerały oraz substancje wspomagające redukcję tłuszczu. Zanim jednak sięgniemy po tzw. fatburnery, warto zastosować naturalną kurację, np. kofeinę, błonnik, chrom czy ziarna zielonej kawy. Jak jeszcze walczyć ze skinny fatem?

Odżywianie w walce z sylwetką skinny fat dieta
Dieta w walce z sylwetką skinny fat

Rezygnowanie z jedzenia nie jest sposobem na zdrowe zrzucenie zbędnych kilogramów. Odchudzanie powinno opierać się na zbilansowanej diecie. Ważne jest zachowanie odpowiednich proporcji między węglowodanami, białkiem i zdrowymi tłuszczami. Te składniki odżywcze stanowią bowiem źródło energii organizmu. Niezdrowe odżywianie czy nieprawidłowe treningi mogą spowodować pojawienie się właśnie sylwetki skinny fat. 

Skinny fat dieta. Pamiętaj, by przed kupnem jakichkolwiek produktów spożyczych sprawdzić wartości odżywcze na etykiecie. W pozornie zdrowych produktach możemy spotkać się z ogronymi ilościami tłuszczu czy innymi szkodliwymi dla sylwetki składnikami. 

W walce z sylwetką skinny fat ważne jest wykluczenie z diety przetworzonej żywności, cukrów rafinowanych, tłuszczów utwardzonych czy oczyszczonej skrobi. Przy skinny fat dieta to także zrezygnowanie z białego pieczywa, białych makaronów, słodzonych napojów czy margaryn. Jak wiadomo, nadwyżka energetyczna w diecie pozwala na przyrost masy ciała. Deficyty składników energetycznych natomiast umożliwiają redukcję tkanki tłuszczowej. Osoby o typie sylwetki skinny fat mają jednak zaburzone funkcjonowanie procesów przemiany materii. W ich przypadku występuje nieprawidłowa wrażliwość insulinowa. Oznacza to, że nadmiary energetyczne odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej, a braki kaloryczne – powodują utratę tkanki mięśniowej.

Plan żywieniowy zapobiegający skinny fat powinien zawierać natomiast m.in. chude mięso, oliwę z oliwek, artykuły pełnoziarniste, ryby morskie czy warzywa i owoce.

Ułożeniem odpowiedniej diety dla osób o sylwetce skinny fat powinien zająć się specjalista -> SPRAWDŹ

trener personalny

Sylwetka skinny fat a cukrzyca

Syndrom chudotłustości doczekał się medycznego terminu MONW (ang. metabolically obese normal weight), czyli w wolnym tłumaczeniu „metabolicznie otyli” ludzie o normalnej wadze. Z badań okazuje się, że istnieje zależność między tym typem sylwetki a cukrzycą. Otóż, jedna na cztery osoby o sylwetce skinny fat ma zaczątki tej choroby. Ich otyłość – pomimo szczupłej sylwetki – przejawia się w funkcjonowaniu metabolizmu. Co ważne, zdiagnozowanie cukrzycy o osób o tym typie sylwetki dwukrotnie zwiększa ryzyko śmierci.

Co ma wpływ na wykształcenie się sylwetki skinny fat? | skinny fat dieta

- Nieprawidłowy sposób odżywiania, a szczególnie etapy głodówek przeplatane dużą ilością spożywanego jedzenia.

- Nadmierna ilość węglowodanów i tłuszczów trans w diecie.

- Intensywny i szybki tryb życia – mała liczba godzin snu.

- Jedzenie w pośpiechu, nieregularne posiłki.

- Picie alkoholu i palenie papierosów.

- Spożywanie przetworzonych artykułów spożywczych i fast foodów.

- Brak aktywności fizycznej lub ćwiczenie jedną metodą treningową np. trening cardio.

- Wybieranie suplementów odchudzających zamiast treningów.

Regularne głodówki takze mogą doprowadzić do powstania sylwetki skinny fat. Dodatkowo do jej powstania mogą prowadzić nieumiejętne i zbyt intensywne treningi.

Jak sprawdzić czy mam sylwetkę skinny fat?

- obecność chorób w rodzinie (m.in. cukrzycy, wczesnych zawałów serca)

- wykonanie badań (ciśnienie krwi, cukier w krwi na czczo, HDL, trójglicerydy)

- test odpowiedzi na insulinę

- badanie cholesterolu


Powyższe badania pozwalają stwierdzić, czy dana osoba jest „metabolicznie otyła”, czyli czy cierpi na syndrom syletki skinny fat. Główną przyczyną skinny fat jest zła dieta. 

Sylwetka skinny fat – największe grupy ryzyka

- osoby prowadzące siedzący bądź mało aktywny tryb życia

- osoby stosujące niezdrowe diety i wszystkożercy

- osoby po 30 roku życia i starsze

- osoby stosujące niezdrowe suplementy

- osoby cierpiące na nadwagę i otyłość

W okolicach starszego wieku często można zaobserwować wystepowanie sylwetki skinny fat. Można zauważyć  u takich osób pogorszenie sprawności fizycznej  i wyglądu. Niezależnie od tego, czy ktoś jadł  bez opamiętania bez negatywnych konsekwencji, ryko jest bardzo duże. Nasz metabolizm ulega znacznemu spowolnieniu. Powoduje to występowanie sylwetki skinny fat.

Jak wypracować piękne jędrne ciało? Zapomnij o skinny fat

Okazuje się, że sekret pięknej sylwetki nie jest wcale zarezerwowany dla nielicznych. Każda z nas może wyglądać kobieco i estetycznie – dzięki kilku małym zmianom. Przede wszystkim – konieczna jest zmiana nawyków na te zdrowsze. Ogromną rolę odgrywa właściwa dieta. Nie daj się więc zwieść dietom cud. Ich radykalność łatwo doprowadzi cię do sylwetki skinny fat lub równie nieprzyjemnego efektu jojo. Chcesz mieć smukłe uda, elastyczną skórę i ukształtowane mięśnie? Skontaktuj się ze specjalistą z zakresu diety i treningów. Pomóż sobie osiągnąć zdrowe i proporcjonalne ciało o zarysowanych mięśniach. 

Sprawdź specjalistów z każdego miasta w naszej bazie

 trener fitness

Odpowiednie wsparcie treningowe: skinny fat na siłowni

Na próżno jest zakładać, że wycinka skinny fat to standardowy proces odchudzania. Na nic nie zdadzą się jednak godziny spędzone na bieżni czy innych urządzeniach w strefie cardio. Tu trzeba działać z obciążeniem, dlatego w procesie redukcji skinny fat najlepiej pracować w oparciu o plan dzielonego treningu siłowego wspomaganego treningiem wytrzymałościowym w formie interwałowej. Warto mieć na uwadze, że skinny fat to najczęściej efekt błędnie przeprowadzonego odchudzania, dlatego należy jak najszybciej wyeliminować błędy z poprzedniej redukcji. Częstym błędem jest mylna świadomość kobiet co do ćwiczeń z obciążeniem. Pamiętajmy, że żeński profil hormonalny nie pozwoli na zbudowanie atletycznej sylwetki i maskulinizację ciała. Tutaj konieczne byłoby działanie hormonów anabolicznych (testosteron, estrogeny, hormon wzrostu) - same ćwiczenia i zdrowa dieta to jednak za mało.

Skinny fat dieta |szybkie rady 

1. Dieta o niskim indeksie glikemicznym.

2. Odpowiednia ilość białka w diecie.

3. Zrezygnowanie ze słodkich napojów i alkoholu.

4. Unikanie białej mąki (także tej bez glutenu) oraz produktów ją zawierających.

5. Uważne sprawdzanie składu przetworzonej żywności.

6. Jedzenie świeżych owoców i warzyw.

7. Zamiana niezdrowych tłuszczów na te, zawierające kwas omega-3.

8. Stosowanie odpowiednich suplementów (dobranych przez dietetyka).

9. Odpowiednia liczba godzin snu (7-8h).

10. Treningi! Połączenie ćwiczeń siłowych i ćwiczeń cardio.

Rzeźbienie sylwetki skinny fat dzięki treningom

Nie da się osiągnąć elastycznego i estetycznego ciała bez regularnej aktywności fizycznej. W przypadku osób skinny fat ważne jest wprowadzenie ograniczeń w ilosci spożywanych węglowodanów i zastąpienie ich białkiem. Ćwiczenia fizyczne mające na celu poprawę rzeźby powinny skupiać się na pracy wszystkich grup mięśniowych. W późniejszym etapie warto dołączyć również ćwiczenia interwałowe i aerobowe. Najlepszym wyjściem w walce z sylwetką skinny fat jest jednak skorzystanie z usług trenerki fitness oraz regularne treningi.

Jakie ćwiczenia dla osób o sylwetce skinny fat?

Poza podstawowymi treningami na spalanie tkanki tłuszczowej – czyli treningiem wytrzymałościowym – warto wprowadzić treningi siłowe. Samo pozbycie się tkanki tłuszczowej bez rozwijania mięśni może skutkować pozostałościami w postaci wiszącej skóry, a więc również sylwetki skinny fat. Skóra także straci na jędrności. Ważne jest więc znalezienie złotego środka między treningami cardio a treningami siłowymi. W pierwszej kolejności mogą to być ćwiczenia kalisteniczne (z masą własnego ciała). Stopniowo można wprowadzać dodatkowe obciążenie. W ten sposób zwiększysz własną siłę, podkręcisz metabolizm, a tym samym także spalisz tkankę tłuszczową. Wystarczą już 3-4 sesje treningowe w tygodniu. Dzięki temu skóra będzie napięta i pozbędziesz się sylwetki skinny fat.

Medyczne sposoby na pozbycie się sylwetki skinny fat

Otyłość miejscową można zwalczyć za pomocą zabiegów medycyny estetycznej. Sposobem jest na przykład kriolipoza. Jej efektem jest pozbycie się zalegającej tkanki tłuszczowej pod wpływem niskich temperatur. Można także zastosować mezoterapię igłową. Tutaj już konieczna jest ingerencja w ciało. Wstrzykuje się substancje odnawiające i rewitalizujące w miejsce występowania otyłości. Można także zastosować zabieg ultradźwiękami.
Pamiętajmy jednak, że zabiegi powinny być ostatnią deską ratunku. Jest to inwazyjny sposób na poradzenie sobie z sylwetką skinny fat. Po zabiegu też czeka nas ciężka praca, dieta i ćwiczenia – by utrzymać efekty. Dużo bezpieczniejsze jest wprowadzenie właściwej diety i aktywność fizyczna. Wtedy mamy pewność, że nie pojawi się sylwetka skinny fat. 

Wygraj ze skinny fat: sposoby na utrzymanie sylwetki

Jeśli redukcja przebiegnie pomyślnie i uda się nam uwolnić od pozbawionej sprężystości skóry po poprzednim odchudzaniu, warto wiedzieć, w jaki sposób utrzymać te efekty. W końcu sylwetka skinny fat nie musi być dla nas ostatecznością i zdrowy wygląd zgrabnego ciała można nie tylko osiągnąć, ale i utrzymać. Wystarczy przestrzegać podstawowych zasad zrównoważonego trybu życia, bogatego w witaminy i minerały oraz pełnowartościowe produkty spożywcze. Do tego niewielka doza regularnie podejmowanego wysiłku fizycznego i szczypta pozytywnego nastawienia, a każdy dzień będzie łatwiejszy i bardziej przyjazny. Droga do sukcesu w walce ze skinny fat to ciężka praca, ale tylko w ten sposób można osiągnąć 100% satysfakcji.

 

Dominika Górska 3 13 stycznia 2020  15917

Dodaj komentarz

 • Tetras
  28 czerwca 2017
  Pierwsze słyszę o czymś takim
 • Marcel
  15 maja 2017
  Znam wielu takich ludzi, co mają oponkę, chociaż wyglądają szczupło.
 • Daria
  15 maja 2017
  Brzmi jak mój przypadek. Niby nie jestem taka gruba, ale tłuszcz mi się odkłada na brzuchu i na udach. I nijak nie jestem w stanie nic z tym zrobić. Jem raczej zdrowo - ale niestety, zbyt często sięgam po słodycze... I to mnie gubi...

Artykuły z kategorii: Odchudzanie

filmiki-odchudzajace-dla-poczatkujacych-zostan-w-domu-wlacz-youtube-i-chudnij

Filmiki odchudzające dla początkujących – zostań w domu, włącz YouTube i chudnij!

Martwisz się, że po okresie kwarantanny społecznej wrócisz do życia z dodatkowymi kilogramami? Nie Ty jeden… Zamiast ciągle śledzić nowe doniesienia w mediach o pandemii i zamęczać się kolejnymi serialami – włącz YouTube i trenuj z trenerkami!

trening-tabata-i-jego-rozne-formy

Trening tabata i jego różne formy

Tabata to niezbyt popularna aktywność fizyczna znana głównie osobom obracającym się w sportowym otoczeniu. Jak przebiega taki trening i na czym dokładnie polega?

cwiczenia-na-orbitreku-efekty-i-przebieg-treningu

Ćwiczenia na orbitreku - efekty i przebieg treningu

Orbitrek to dosyć popularne urządzenie pojawiające się na terenie profesjonalnych siłowni. Regularne ćwiczenie na takim sprzęcie pozwala na osiągnięcie naprawdę widocznych rezultatów. Jak używać orbitreku i co daje taka aktywność?

dobry-dietetyk-krakow-jak-go-wybrac-aktualizacja-2020

Dobry dietetyk Kraków – jak go wybrać? | AKTUALIZACJA 2020

Poradnie dietetyczne i dietetycy w Krakowie rosną jak grzyby po deszczu. Co zrobić, jeśli naszym celem jest współpraca z dobrym sprawdzonym dietetykiem w Krakowie? Odchudzanie Kraków – konkretne porady. Jesteś dietetykiem z Krakowa? Zobacz, czego klienci oczekują od poradni dietetycznych i dietetyków w Krakowie! Przewiń artykuł, żeby zobaczyć aktualizację 2020.

redukcja-na-wyzszym-biegu-sprawdz-jak-przyspieszyc-metabolizm

Redukcja na wyższym biegu - sprawdź, jak przyspieszyć metabolizm!

Dobrze przygotowany trening redukcyjny i dopasowana do potrzeb dieta odchudzająca - to idealne narzędzie na zrzucenie paru kilogramów i zachowanie zdrowego wyglądu. Czasami jednak proces rozciąga się w czasie. Zobacz nasze triki na przyspieszenie metabolizmu i przejdź na wyższy poziom odchudzania.

jakie-cwiczenia-wykonywac-zeby-schudnac

Jakie ćwiczenia wykonywać żeby schudnąć?

Istnieje wiele ćwiczeń odpowiadających za gubienie zbędnych kilogramów. Które z nich są najskuteczniejsze i jak je wykonywać?

15-najlepszych-aplikacji-do-odchudzania-aktualizacja-2020

15 najlepszych aplikacji do odchudzania | Aktualizacja 2020

Te aplikacje pomogą w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Przyśpiesz proces odchudzania za pomocą nowoczesnych technologii. Oto lista 6 najpopularniejszych i najskuteczniejszych aplikacji do redukcji tkanki tłuszczowej.

cwiczenia-na-dol-brzucha-czyli-jak-pozbyc-sie-faldki

Ćwiczenia na dół brzucha, czyli jak pozbyć się fałdki

Fałdka na dole brzucha to zmora wielu osób. Jakie ćwiczenia należy wykonywać, żeby szybko się jej pozbyć i co jeszcze warto robić?

co-to-rozstepy-jak-walczyc-z-rozstepami-na-ciele

Co to rozstępy? Jak walczyć z rozstępami na ciele?

Rozstępy są zmorą zarówno kobiet, jak i mężczyzn w każdym wieku. Co to są rozstępy, dlaczego powstają i jak z nimi skutecznie walczyć?

rowerek-treningowy-czyli-jak-zaczac-skuteczne-odchudzanie

Rowerek treningowy, czyli jak zacząć skuteczne odchudzanie

Rowerki treningowe to sprzęt znajdujący się w niemal każdej siłowni, jednak pozwala on na stosowanie również w domu. Jak ćwiczyć na rowerku i który model wybrać?

filmiki-odchudzajace-dla-poczatkujacych-zostan-w-domu-wlacz-youtube-i-chudnij

Filmiki odchudzające dla początkujących – zostań w domu, włącz YouTube i chudnij!

Martwisz się, że po okresie kwarantanny społecznej wrócisz do życia z dodatkowymi kilogramami? Nie Ty jeden… Zamiast ciągle śledzić nowe doniesienia w mediach o pandemii i zamęczać się kolejnymi serialami – włącz YouTube i trenuj z trenerkami!

trening-tabata-i-jego-rozne-formy

Trening tabata i jego różne formy

Tabata to niezbyt popularna aktywność fizyczna znana głównie osobom obracającym się w sportowym otoczeniu. Jak przebiega taki trening i na czym dokładnie polega?

cwiczenia-na-orbitreku-efekty-i-przebieg-treningu

Ćwiczenia na orbitreku - efekty i przebieg treningu

Orbitrek to dosyć popularne urządzenie pojawiające się na terenie profesjonalnych siłowni. Regularne ćwiczenie na takim sprzęcie pozwala na osiągnięcie naprawdę widocznych rezultatów. Jak używać orbitreku i co daje taka aktywność?

dobry-dietetyk-krakow-jak-go-wybrac-aktualizacja-2020

Dobry dietetyk Kraków – jak go wybrać? | AKTUALIZACJA 2020

Poradnie dietetyczne i dietetycy w Krakowie rosną jak grzyby po deszczu. Co zrobić, jeśli naszym celem jest współpraca z dobrym sprawdzonym dietetykiem w Krakowie? Odchudzanie Kraków – konkretne porady. Jesteś dietetykiem z Krakowa? Zobacz, czego klienci oczekują od poradni dietetycznych i dietetyków w Krakowie! Przewiń artykuł, żeby zobaczyć aktualizację 2020.

redukcja-na-wyzszym-biegu-sprawdz-jak-przyspieszyc-metabolizm

Redukcja na wyższym biegu - sprawdź, jak przyspieszyć metabolizm!

Dobrze przygotowany trening redukcyjny i dopasowana do potrzeb dieta odchudzająca - to idealne narzędzie na zrzucenie paru kilogramów i zachowanie zdrowego wyglądu. Czasami jednak proces rozciąga się w czasie. Zobacz nasze triki na przyspieszenie metabolizmu i przejdź na wyższy poziom odchudzania.

jakie-cwiczenia-wykonywac-zeby-schudnac

Jakie ćwiczenia wykonywać żeby schudnąć?

Istnieje wiele ćwiczeń odpowiadających za gubienie zbędnych kilogramów. Które z nich są najskuteczniejsze i jak je wykonywać?

15-najlepszych-aplikacji-do-odchudzania-aktualizacja-2020

15 najlepszych aplikacji do odchudzania | Aktualizacja 2020

Te aplikacje pomogą w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Przyśpiesz proces odchudzania za pomocą nowoczesnych technologii. Oto lista 6 najpopularniejszych i najskuteczniejszych aplikacji do redukcji tkanki tłuszczowej.

cwiczenia-na-dol-brzucha-czyli-jak-pozbyc-sie-faldki

Ćwiczenia na dół brzucha, czyli jak pozbyć się fałdki

Fałdka na dole brzucha to zmora wielu osób. Jakie ćwiczenia należy wykonywać, żeby szybko się jej pozbyć i co jeszcze warto robić?

co-to-rozstepy-jak-walczyc-z-rozstepami-na-ciele

Co to rozstępy? Jak walczyć z rozstępami na ciele?

Rozstępy są zmorą zarówno kobiet, jak i mężczyzn w każdym wieku. Co to są rozstępy, dlaczego powstają i jak z nimi skutecznie walczyć?

rowerek-treningowy-czyli-jak-zaczac-skuteczne-odchudzanie

Rowerek treningowy, czyli jak zacząć skuteczne odchudzanie

Rowerki treningowe to sprzęt znajdujący się w niemal każdej siłowni, jednak pozwala on na stosowanie również w domu. Jak ćwiczyć na rowerku i który model wybrać?