Ćwiczenia dla par

Ćwiczenia dla par

Jeśli brakuje ci motywacji do treningu, zastanów się nad ćwiczeniami z partnerem. Aktywność fizyczna we dwoje to wzajemna motywacja oraz zacieśnianie relacji. Ćwiczenia dla par mogą być dobrą zabawą! Oto kilka przykładów.

Postawcie na couple workout! TOP ćwiczeń dla par do wykonania wszędzie

Jesteście jak dwie połówki pomarańczy, idealnie do siebie pasujecie, spędzacie razem każdą możliwą chwilę, a do tego nie potraficie rozstać się nawet podczas treningu? Mamy dla was coś naprawdę ekstra! Przedstawiamy TOP ćwiczeń dla par, które możecie wykonać, gdziekolwiek jesteście i które kompleksowo wzmocnią całe wasze ciała! Gotowi?

Regularnie podejmowana aktywność fizyczna niesie pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Gdy brakuje motywacji, warto spróbować sił w treningu z partnerem. Idealną koncepcją wydaje się couple workout. Jakie ćwiczenia dla par sprawdzą się najlepiej i jak je połączyć w skuteczny plan treningowy?

Korzyści z treningu we dwoje

trening w parze - randka na siłowni

Trenowanie w pojedynkę cię nudzi? Brakuje ci motywacji do wyjścia na siłownię? Zastanów się nad treningiem we dwoje. Ćwiczenia dla par można wykonywać w domu lub na siłowni. Wspólny trening zwiększa motywację do aktywności fizycznej i skutecznie redukuje stres. Trening we dwoje może być świetną zabawą zacieśniającą waszą wieź. Ćwicząc w parze zwiększycie wzajemne zaufanie i będziecie na sobie polegać. Jeśli chcesz poprawić swoje wyniki, trening z partnerem odpowiednio cię zmotywuje i zagrzeje do walki. Ćwicząc we dwoje zwiększysz szanse na wytrwaniu w planie treningowym.

Ćwiczenia dla par – przykłady

wspólny trening z partnerem

Ćwiczenia z partnerem na siłowni to przyjemny sposób na wspólne spędzenie czasu. Trening możecie wykonywac wspólnie wykonując ćwiczenia razem lub poprostu ćwicząc obok siebie. Niezależnie jaki rodzaj wspólnego treningu wybierzecie jedno jest pewne - oboje będziecie zadowoleni z ćwiczeń. 

Joga dla par  - sposób na świetną zabawę!

Joga  dla par jest świetną formą aktywności!  Acroyoga jest kluczem do wspólnej zabawy.  Wspólne wykonywanie ćwiczeń w parze pozwala poznać się  bliżej  i czerpać  wiele satysfakcji. Wymagają użycia siły fizycznej.  Pary wspólnymi siłami mogą rozwijać swoją sprawność , wytrzymałość i koordynacje. Acroyoga jest aktywnością  fizyczną  wymagającą od  pary współpracy.  Uprawianie jogi  w duecie uczy zrozumienia drugiej osoby. Jest świetnym  zamiennikiem  klasycznych ćwiczeń dla par.

1. Rozgrzewka w parze

Najpierw rozgrzewka: wstęp do ćwiczeń dla par

Każda aktywność - nawet bieganie wokół osiedla czy szybki marsz alejkami miejskiego parku - powinna być poprzedzona solidną rozgrzewką. Wykonanie prostych ćwiczeń sprawi, że wasze ciało wejdzie w tzw. temperaturę roboczą, stawy będą bardziej mobilne, a sam trening - skuteczniejszy. Na rozgrzewkę proponujemy lekki trucht w miejscu, kilka kroków ulubionego tańca oraz wymachy nóg i ramion w przód i w tył. Ćwiczenia dla par wykonywane podczas rozgrzewki powinny zapewnić wam wzajemną motywację na resztę treningu, tym bardziej, że powinniście skupić się na ćwiczeniach złożonych, które angażują całe ciało w pracę i pozwolą na pobudzenie mięśni stabilizacji centralnej. Od czego zacząć i jak zorganizować kolejne sekwencje w złożony trening?

Zanim przejdziecie do właściwego treningu, nie zapomnijcie o rozgrzewce! Powinna trwać około 10 minut. Ciekawym sposobem na rozgrzewkę z partnerem jest taniec przy energicznej muzyce. Warto nauczyć się podstawowych kroków tańców latynoamerykańskich. Szybko rozgrzejecie mięśnie i wprowadzicie się w dobry nastrój. Odpowiednia rozgrzewka zapobiegnie wystąpieniu kontuzji.

Po odpowiednim rozgrzaniu mięśni tańcem, czas na krótki stretching. Rozciąganie się jest wyjątkowo łatwe trenując we dwoje. Jednym z przykładów jest wzajemne przeciąganie się siedząc na podłodze. Dla zachowania stabilności oprzyjcie się stopami o siebie. Takie rozciąganie dokładnie rozgrzeje wasze mięśnie pleców.

Drugim przykładem jest rozciąganie mięśni pośladków. Dwie osoby stoją naprzeciw siebie z dłońmi opartymi na ramionach partnera. Obie osoby jednocześnie unoszą do tyłu przeciwne nogi spinając pośladki.

2. Ćwiczenia na brzuch w parze

trening na brzuch w parze

Pierwszym ćwiczeniem na brzuch dla pary jest wykonywanie brzuszków z piłką lekarską. Partnerzy kładą się na plecach na ziemi z ugiętymi nogami stykając się stopami. Trzymając piłkę oburącz nad sobą pierwsza osoba z pary unosi się i podaje piłkę partnerowi. Ten odchyla się w tył powtarzając ruch na mięśnie brzucha. 

Drugim ćwiczeniem na brzuch są skręty tułowia w parze. Obie osoby siadają na podłodze i stykają się plecami. Ćwiczenie polega na szybkim podawaniu sobie piłki poprzez skręcenie tułowia w bok do wyciągniętych dłoni partnera. Im szybciej wykonuje się to ćwiczenie, tym lepsze osiąga się efekty!

Trzecim ćwiczeniem na mięśnie brzucha jest odmiana klasycznych brzuszków z pomocą partnera. Jedna osoba leży na podłodze z ugiętymi kolanami i trzyma przed klatką piersiową piłkę. Druga osoba klęczy naprzeciwko partnera i odbiera podawaną przez niego piłkę bez pochylania się do niej. Osoba leżąca ćwiczy mięśnie brzucha póki nie nastąpi zmiana w parze.

Przede wszystkim mocny brzuch: ćwiczenia dla par

Partner treningowy to mocna motywacja, tym bardziej, jeśli jest naszą drugą połówką. Wykorzystajcie potencjał waszej relacji i podkręćcie tempo wzmacniania mm. brzucha. Siądźcie naprzeciwko siebie, dotykając się końcami stóp. Naprzemiennie wykonujcie klasyczne lub skośne brzuszki czy tzw. przenoszenie paczek. Dzięki wspólnemu działaniu będziecie utrzymywać jednostajne tempo rozwoju mięśni i spalania tłuszczu. Ćwiczenia dla par na brzuch można w łatwy sposób modyfikować pod względem intensywności - wystarczy, że uniesiecie stopy nad powierzchnię posadzki i nadal będzie trzymać je złączone. Intensywność treningowa naprawdę skoczy, a pierwsze efekty zobaczycie już po kilku wspólnych sesjach! Rekomendujemy 45 sek ćwiczeń i ok. 15-20 sek przerwy.

Sześciopak dla dwojga: ćwiczenia na brzuch dla par

Pięknie wyrzeźbione mięśnie brzucha idealnie się sprawdzą, jeśli planujecie wspólne wakacje w pełnym słońcu. Ćwiczenia dla par na mocny brzuch to dla was priorytet! Zacznijcie od klasycznych skłonów tułowia w leżeniu tyłem. Brzuszki partnerskie możecie wykonać, krzyżując nogi, a gdy wasze dłonie spotkają się na górze, klaśnijcie wspólnie. Doda to motywacji całemu treningowi i pozwoli na osiągnięcie lepszych wyników. Jeśli jesteście bardziej zaawansowani, możecie wykonać krążenie wyprostowanych nóg w leżeniu tyłem. To ćwiczenie dla par mocno działa na dolny odcinek mm. prostych brzucha i pozwala zredukować najbardziej oporny tłuszczyk.

3. Ćwiczenia na nogi w parze

trening na nogi dla pary

Przysiady w parze. Partnerzy chwytają się za ręce i lekko ciącną w swoją stronę. Para wykonuje równocześnie przysiad. Trudność tego ćwiczenia na nogi polega na zachowaniu równowagi. 

Inne ćwiczenie na nogi do zrobienia w parze:

Obie osoby kładą się na podłodze stykając się stopami. Ręce leżą wyprostowane wzdłuż ciała. To ćwiczenie w parze polega na uniesieniu stykających się stóp i napieranie na partnera naprzemiennie prostując i uginając nogi, na zmianę prawą i lewą. Przy tym ćwiczeniu wzajemnie trenujemy mięśnie czworogłowe ud.

By iść razem jak najdłużej: ćwiczenia dla par na silne nogi

Smukłe i mocne nogi oraz jędrne pośladki to coraz częstszy cel treningowy nie tylko u kobiet. Połączenie przysiadów z wyskokiem nie tylko podkręci ogólny metabolizm waszych ciał, ale i wzmocni zarówno mm. ud i łydek, jak i wasze pośladki. Stańcie naprzeciwko siebie w lekkim rozkroku i przejdzie do wykonania przysiadu. Podczas powracania w górę podskoczcie energicznie i wyciągnijcie ręce jak najwyżej, klaszcząc wzajemnie w dłonie. Powtarzajcie płynnie to ćwiczenie przez ok. 45 sek i 15-sekundową przerwą. Dla jak najlepszych efektów proponujemy wykonanie 4 serii naprzemiennie z rowerkiem w leżeniu tyłem. Podczas tego ćwiczenia dla par wasze stopy pracują wzajemnie jak podczas jazdy rowerem. Na pewno znacie to z zajęć WF ze szkoły podstawowej!

Nogi to podstawa: ćwiczenia dla par na mocne mięśnie ud

Jędrne nogi i pośladki to pierwsza potrzeba każdej pary - okazuje się, że nie tylko paniom zależy na zgrabnych i mocnych mięśniach nóg. Dla osiągnięcia najlepszych wyników spróbujcie przysiadów face to face. Stańcie naprzeciwko siebie i chwyćcie się za ręce po przekątnej. Odciągnijcie się od siebie i wykonajcie klasyczny przysiad. Dla zwiększenia intensywności możecie wprowadzić element wyskoku lub odwodzenie nogi w bok. Na wzmocnienie nóg i pośladków świetnie sprawdzi się również ćwiczenie dla par w formie wykroków w tył. Wykonajcie je również z wyciągniętymi rękami, a dla większej intensywności włączcie przeskoki.

4. Ćwiczenia na triceps dla par

Ćwiczenie tricepsu będzie wymagało użycia krzesła. Jedna osoba z ugiętymi nogami staje tyłem do krzesła i podpiera się dłońmi o jego boczne krawędzie. Droga osoba przyjmuje tę samą pozycję stając tyłem do partnera i opierając dłonie o jego kolana. Ćwiczenie polega na jednoczesnym robieniu przysiadu i wracaniu do pozycji wyjściowej prostując łokcie.

Ćwiczenia dla par: mocny chwyt i silne ramiona

Ładny płaski brzuch i mocne plecy to duże atuty wysportowanych osób, a mocne nogi dodają nie tylko siły, ale i pewności siebie. Ale to nie wszystkie partie mięśniowe, które możemy trenować wspólnie z partnerem. Wspólnymi siłami możecie wzmocnić całe swoje ramiona, jednak najlepiej będzie zacząć od tricepsów. Połóżcie się do pozycji wyjściowej pompki i ustawcie się naprzeciwko siebie. W tempie jednostajnym opuszczajcie się i podnoście z powrotem, pamiętając o odpowiednim spinaniu mm. trójgłowych ramion. W wersji dla mniej zaawansowanych proponujemy przyjęcie pozycji “pompkowej” na kolanach, zamiast na stopach. Dzięki temu zdejmiecie nieco obciążenia i szybciej wejdziecie we właściwy rytm pompowania waszych ramion. Jakie jeszcze ćwiczenia dla par warto wykonać?

5. Ćwiczenia na mięśnie grzbietu w parze

W pierwszym ćwiczeniu obie osoby kładą się na plecach głowy kierując do siebie. Należy podnieść ramiona do góry i spleść palce dłoni z partnerem. Ćwiczenie polega na naprzemiennym przenoszeniu nóg na boki.

W drugim ćwiczeniu obie osoby stają plecami do siebie. Tak jak w poprzednim ćwiczeniu podnoszą ręce do góry i splatają palce dłoni z partnerem. Stopy należy ustawić na wysokości bioder. Jeden z partnerów wykonuje skłon do przodu unosząc na plecach drugą osobę. Ćwiczenie wykonuje się na zmianę.

Rycerska zbroja: ćwiczenia dla par na grzbiet i klatkę

Jeśli wasze ramiona i mięśnie klatki piersiowej na to pozwalają, możecie pokusić się o wykonanie pompek lub planków z wyciąganiem dłoni do przybicia piąteczki. Przyjmijcie pozycję jak do planku (lub pompki), tak aby wasze twarze znalazły się naprzeciwko siebie. Zostawcie zapasowe miejsce na długość waszych ramion. Podczas wykonywania pompek lub deski wyciągajcie do siebie wzajemnie ręce - na zmianę prawe i lewe - tak by przybić piątkę. Pamiętajcie, aby zachować odpowiednie tempo. Odwrotnie możecie wykonać ćwiczenie dla par na mm. grzbietu. Siad prosty plecami do partnera, ręce podnieście do góry i splećcie je nad waszymi głowami. Wykonujcie na zmianę skłony w przód, ciągnąc partnera na swoich plecach. Nie tylko wzmocnicie mm. pleców, ale również brzuch.

Pompki w wersji dla par: ćwiczenia na mocną klatę

Oprócz smukłych nóg i idealnego sześciopaka, na plaży będziecie mogli zaimponować ładnie zarysowanymi mm. klatki. Nawet jeśli nie lubicie wykonywać pompek, to wersja tego ćwiczenia dla par na pewno się wam spodoba. Wykonajcie podpór przodem i po delikatnym zejściu w dół powoli wróćcie do pozycji początkowej. W tym miejscu możecie wykonać, co tylko chcecie - przybić piątkę, dać sobie całusa albo wypowiedzieć ustalone hasło. Ważne, aby wasza motywacja nie gasła, dzięki czemu wasze mm. ramion i klatki piersiowej pięknie się wysmuklą, będą silniejsze i mocniejsze. Jeśli chcecie, możecie wykonać też podpór przodem z wyciąganiem ramion w przód - to ćwiczenie, które wpłynie na mm. brzucha, ramion i barków.

6. Wspólne ćwiczenia na zakończenie treningu w parze - Cooldown

Aby zapobiec powstaniu zakwasów, po treningu we dwoje konieczny jest stretching i relaks. Jednym ze sposobów są przysiady w parze. Obie osoby stają naprzeciwko siebie. Z wyprostowanymi plecami, trzymając się za ręce uginają kolana i utrzymują się w pozycji przez kilka sekund rozciągając mięśnie ud.

Drugie ćwiczenie rozciągające polega na przeciąganiu się w parze. Obie osoby siadają po turecku na podłodze i wyciągają ramiona do partnera. Obie osoby na zmianę wykonują skłon do przodu i rozciągają mięśnie pleców i barków.

Aktywny relaks we dwoje: ćwiczenia rozciągające dla par

Równie ważną rolę odgrywa regeneracja i potreningowy relaks. Spróbujcie wykonać wspólnie stretching po zakończonym treningu. Jeśli posiadacie na tyle wprawy, możecie spróbować rozciągania asystowanego. Nie forsujcie się zbytecznie i nie naciągajcie nadmiernie mięśni również podczas rozciągania - pamiętajcie, że ćwiczenia dla par to przede wszystkim wspólnie spędzony czas i dobra zabawa.

Ćwiczenia dla par: jak to wszystko ogarnąć?

Choć z wolnym czasem bywa różnie, a wasze grafiki najczęściej rozjeżdżają się po całym tygodniu, na pewno uda się wam znaleźć 2-3 dni w tygodniu na wspólny trening. Zajęcia mogą trwać na czas, możecie też wykonywać poszczególne ćwiczenia na zasadzie liczby powtórzeń i serii. W pierwszej wersji rekomendujemy wykonywać każdego z ćwiczeń od 20 do 60 sek w 3 obwodach, a w tej drugiej w ramach 3 serii na każde ćwiczenie po 12-20 powt. Wykonanie kolejnych ćwiczeń dla par pozwoli wam nie tylko na umocnienie relacji, która was łączy, ale też na wypracowanie solidnej kondycji. Wspólny trening to także szkoła cierpliwości oraz dobra okazja na zrozumienie potrzeb i oczekiwań partnera. W trening jest jak życie - można przejść przez nie w pojedynkę, ale ciekawiej będzie we dwójkę!

 

Czytaj więcej: Treningi dla par

Chcesz przeczytać cały artykuł?

Karolina Szweda 4 18 lutego 2020  9709

Dodaj komentarz

 • haha
  30 sierpnia 2019
  "Ach ta miłość, wszędzie trzeba ją wepchnąć" - i kto to mówi :) :)
 • Gabriel
  20 lipca 2017
  a mnie się podabają te przykłady ćwiczeń. Trenuję z dziewczyną już od kilku miesięcy i to tylko umocniło nasz związek
 • Singiel
  20 lipca 2017
  Ach ta miłość, wszędzie trzeba ją wepchnąć
 • Daniel
  20 lipca 2017
  Jakoś nie wydaje mi się, żeby trenowanie z partnerem miało sens. W sumie i tak robi się z nim dużo rzeczy, więc niech chociaż jedną aktywność każdy ma dla siebie

Artykuły z kategorii: Motywacja

jak-skutecznie-zmotywowac-sie-do-cwiczen

Jak skutecznie zmotywować się do ćwiczeń?

Motywacja do treningu może stanowić problem dla niejednej osoby. Każdy wie, że ćwiczenia są ważne, ponieważ dzięki nim czujemy się lepiej. Dlaczego tak trudno przychodzi nam regularne uprawianie aktywności fizycznej?

dowiedz-sie-jak-odnalezc-w-sobie-motywacje-i-schudnij-raz-na-zawsze

Dowiedz się jak odnaleźć w sobie motywację i schudnij raz na zawsze!

Wiele osób nie potrafi porządnie zabrać się za dietę oraz treningi, gdyż najzwyczajniej brak im motywacji. Wyrobienie w sobie pewnych nawyków jest szalenie ważne. Jeżeli będziemy świadomie podchodzić do diety i aktywności fizycznej, to istnieje szansa, że wytrwamy w naszych postanowieniach.

motywacja-do-treningu-poznaj-nasz-ranking-30-cytatow-ktore-dodadza-ci-sily

Motywacja do treningu: poznaj nasz ranking 30 cytatów, które dodadzą ci siły!

Trening i dieta to dość złożone procesy. Składa się na nie wiele zmiennych, na każdym kroku czyhają pokusy i tylko najwytrwalsi potrafią osiągnąć swój cel. Motywacja do treningu to coś, czego potrzeba nam najbardziej na świecie. Poznaj nasz ranking najlepszych cytatów zagrzewających do pracy nad sobą, a na pewno uda ci się zrealizować zamierzone cele i wyznaczyć kolejne!

sekret-idealnego-treningu-czyli-historia-jednego-cielaka

Sekret idealnego treningu, czyli historia jednego cielaka

Zapisanie się na siłownię to pierwszy krok do poprawy sylwetki – zarówno jeśli chodzi o zbudowanie masy mięśniowej, jak i o zrzucenie masy zbędnej. Mało kto jednak rozumie, że samo kupno karnetu jest tylko pozornie pierwszym krokiem. Jak to możliwe? Wizyta na siłowni to w rzeczywistości krok drugi. Pierwszym winno być psychologiczne nastawienie na wysiłek, którego wymagać będzie dążenie do wymarzonego celu. W czym zatem tkwi sekret idealnego treningu?

profesjonalny-trening-mentalny-czym-jest-i-kto-powinien-z-niego-korzystac

Profesjonalny trening mentalny - czym jest i kto powinien z niego korzystać?

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się metalne zajęcia grupowe z kategorii body&mind. Świetnie kształtują nasze rozumienie ciała oraz pozwalają osiągnąć dostateczny poziom harmonii pomiędzy ciałem i umysłem. Trening mentalny to jednak coś więcej niż tylko fitness body&mind. Jak to wygląda?

odpornosc-psychiczna-w-sporcie

Odporność psychiczna w sporcie

Na podstawie wieloletnich badań i obserwacji Peter Clough oraz Keitha Earle, stworzyli Model 4C, mówiący o najważniejszych czterech filarach charakteryzujących cztery cechy odporności psychicznej – potrzebnej do osiągnięcia sukcesu w sporcie. Odporność psychiczną w tym kontekście należy rozumieć jako bufor, obronną tarczę, nasze osobiste wewnętrzne narzędzia psychiczne, dzięki którym po niekorzystnym zdarzeniu sportowym (przegranej, kontuzji itp.) jesteśmy w stanie wstać, szybo się otrząsnąć i dalej podążać w kierunku realizacji naszych celów sportowych.

jak-zaczac-cwiczyc-czyli-jak-polubic-sport-i-aktywnosc-fizyczna

Jak zacząć ćwiczyć? Czyli jak polubić sport i aktywność fizyczną?

Regularna aktywność fizyczna to nie tylko szereg korzyści dla zdrowia. Dzięki niej możliwa jest również poprawa samopoczucia czy osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Jak jednak „zmusić się” do ćwiczeń? Poznaj sposoby bezbolesnego przekonania się do sportu i aktywności fizycznej! Dzisiaj o tym, jak zacząć ćwiczyć od zera!

zajecia-grupowe-czy-trening-personalny-co-da-lepsze-efekty

Zajęcia grupowe czy trening personalny – co da lepsze efekty?

Większość z nas kiedyś zadawała sobie to pytanie. Bierzemy się za siebie – dieta, trening na siłowni. Ale właśnie: Jak zacząć trening na siłowni? Wybrać zajęcia grupowe fitness czy raczej trening personalny na odchudzanie?

jak-zostac-fit-praktyczne-porady-i-wskazowki

Jak zostać FIT? Praktyczne porady i wskazówki

Chcesz być FIT? Marzysz o zgrabnej sylwetce? Myślisz o tym, by zdrowo się odżywiać? Ale jak i kiedy to wszystko zacząć? Po co i dla kogo stać się FIT? O tym opowie nam Agnieszka Polarczyk-Białek – Executive Coach, trener rozwoju osobistego i zawodowego.

jak-skutecznie-zmotywowac-sie-do-cwiczen

Jak skutecznie zmotywować się do ćwiczeń?

Motywacja do treningu może stanowić problem dla niejednej osoby. Każdy wie, że ćwiczenia są ważne, ponieważ dzięki nim czujemy się lepiej. Dlaczego tak trudno przychodzi nam regularne uprawianie aktywności fizycznej?

dowiedz-sie-jak-odnalezc-w-sobie-motywacje-i-schudnij-raz-na-zawsze

Dowiedz się jak odnaleźć w sobie motywację i schudnij raz na zawsze!

Wiele osób nie potrafi porządnie zabrać się za dietę oraz treningi, gdyż najzwyczajniej brak im motywacji. Wyrobienie w sobie pewnych nawyków jest szalenie ważne. Jeżeli będziemy świadomie podchodzić do diety i aktywności fizycznej, to istnieje szansa, że wytrwamy w naszych postanowieniach.

motywacja-do-treningu-poznaj-nasz-ranking-30-cytatow-ktore-dodadza-ci-sily

Motywacja do treningu: poznaj nasz ranking 30 cytatów, które dodadzą ci siły!

Trening i dieta to dość złożone procesy. Składa się na nie wiele zmiennych, na każdym kroku czyhają pokusy i tylko najwytrwalsi potrafią osiągnąć swój cel. Motywacja do treningu to coś, czego potrzeba nam najbardziej na świecie. Poznaj nasz ranking najlepszych cytatów zagrzewających do pracy nad sobą, a na pewno uda ci się zrealizować zamierzone cele i wyznaczyć kolejne!

sekret-idealnego-treningu-czyli-historia-jednego-cielaka

Sekret idealnego treningu, czyli historia jednego cielaka

Zapisanie się na siłownię to pierwszy krok do poprawy sylwetki – zarówno jeśli chodzi o zbudowanie masy mięśniowej, jak i o zrzucenie masy zbędnej. Mało kto jednak rozumie, że samo kupno karnetu jest tylko pozornie pierwszym krokiem. Jak to możliwe? Wizyta na siłowni to w rzeczywistości krok drugi. Pierwszym winno być psychologiczne nastawienie na wysiłek, którego wymagać będzie dążenie do wymarzonego celu. W czym zatem tkwi sekret idealnego treningu?

profesjonalny-trening-mentalny-czym-jest-i-kto-powinien-z-niego-korzystac

Profesjonalny trening mentalny - czym jest i kto powinien z niego korzystać?

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się metalne zajęcia grupowe z kategorii body&mind. Świetnie kształtują nasze rozumienie ciała oraz pozwalają osiągnąć dostateczny poziom harmonii pomiędzy ciałem i umysłem. Trening mentalny to jednak coś więcej niż tylko fitness body&mind. Jak to wygląda?

odpornosc-psychiczna-w-sporcie

Odporność psychiczna w sporcie

Na podstawie wieloletnich badań i obserwacji Peter Clough oraz Keitha Earle, stworzyli Model 4C, mówiący o najważniejszych czterech filarach charakteryzujących cztery cechy odporności psychicznej – potrzebnej do osiągnięcia sukcesu w sporcie. Odporność psychiczną w tym kontekście należy rozumieć jako bufor, obronną tarczę, nasze osobiste wewnętrzne narzędzia psychiczne, dzięki którym po niekorzystnym zdarzeniu sportowym (przegranej, kontuzji itp.) jesteśmy w stanie wstać, szybo się otrząsnąć i dalej podążać w kierunku realizacji naszych celów sportowych.

jak-zaczac-cwiczyc-czyli-jak-polubic-sport-i-aktywnosc-fizyczna

Jak zacząć ćwiczyć? Czyli jak polubić sport i aktywność fizyczną?

Regularna aktywność fizyczna to nie tylko szereg korzyści dla zdrowia. Dzięki niej możliwa jest również poprawa samopoczucia czy osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Jak jednak „zmusić się” do ćwiczeń? Poznaj sposoby bezbolesnego przekonania się do sportu i aktywności fizycznej! Dzisiaj o tym, jak zacząć ćwiczyć od zera!

zajecia-grupowe-czy-trening-personalny-co-da-lepsze-efekty

Zajęcia grupowe czy trening personalny – co da lepsze efekty?

Większość z nas kiedyś zadawała sobie to pytanie. Bierzemy się za siebie – dieta, trening na siłowni. Ale właśnie: Jak zacząć trening na siłowni? Wybrać zajęcia grupowe fitness czy raczej trening personalny na odchudzanie?

jak-zostac-fit-praktyczne-porady-i-wskazowki

Jak zostać FIT? Praktyczne porady i wskazówki

Chcesz być FIT? Marzysz o zgrabnej sylwetce? Myślisz o tym, by zdrowo się odżywiać? Ale jak i kiedy to wszystko zacząć? Po co i dla kogo stać się FIT? O tym opowie nam Agnieszka Polarczyk-Białek – Executive Coach, trener rozwoju osobistego i zawodowego.