Ciekawe miejsca do ćwiczeń w Poznaniu

Ciekawe miejsca do ćwiczeń w Poznaniu

Punkty dla aktywnych w Poznaniu które warto odwiedzić. Zobacz nietypowe miejsca gdzie możesz potrenować w stolicy Wielkopolski. Oto lista ciekawych miejsc do ćwiczeń w Poznaniu!

Poznań miasto doznań

Jak w każdym polskim mieście – także w Poznaniu mamy niemałe pole do sportowego popisu. Miłośnicy aktywności fizycznej mogą przebierać w najróżniejszych miejscach do ćwiczeń. Ścianki wspinaczkowe, nowoczesne kompleksy, baseny, parki linowe, siłownie… To tylko namiastka tego, co aktywnego można robić w tym mieście. Poniżej przedstawiamy przegląd najpopularniejszych miejsc do treningu w Poznaniu.

Part trampolin Poznań - Jump Arena

park trampolin poznan

Te parki trampolin możemy spotkać w dwóch miejscach w Poznaniu – na Ratajach oraz w Piątkowie. Funkcjonują przez cały rok i są otwarte dla każdego. W tym ciekawym miejscu odnajdą się seniorzy, dorośli, dzieci… Co więcej, zawodowcy mogą w tym miejscu doskonalić swoje umiejętności w wielu dyscyplinach sportowych. W Jump Arenie dostępne są: baseny z gąbkami, kosze do koszykówki (przy trampolinach – nowy wymiar robienia wsadów) czy trampoliny sportowe. Ponadto, w razie potrzeby można skorzystać z pomocy instruktorów. Ta rozrywka pomaga kształtować kondycję czy sylwetkę. Słowem – warto. Godzinne wejście do obiektu dla jednej osoby kosztuje 20-25 złotych.

Ciekawe miejsce - Park linowy Pyrland

park linowy poznan

Zlokalizowany nad Jeziorem Malta. Pyrland oferuje trzy trasy linowe. Obecna jest również trasa dla najmłodszych – z atrakcji mogą skorzystać dzieci od trzech lat. Co ważne, w okresie jesienno-zimowym wejście na teren parku linowego jest możliwe jedynie po uprzedniej rezerwacji. W ofercie znajdują się również m.in. półkolonie, imprezy integracyjne czy programy edukacyjne. Można także skorzystać z tyrolki (dla dorosłych i dla dzieci). Cena za przejście jednej trasy wynosi 20-35 złotych. Jedno z ciekawszych miejsc na mapie Poznania. 

Ściana wspinaczkowa w Poznaniu Climbing Spot

scianka wspinaczkowa poznan

Poznańskie centrum wspinaczkowe składa się z dwóch części: profesjonalnej ściany wspinaczkowej oraz części z boulderami. W tym miejscu można nauczyć się techniki linowej oraz ćwiczyć na poziomie zaawansowanym. Można także skorzystać z pomocy instruktorów. Zarówno w zakresie wprowadzenia do wspinaczki, jak i układania zaawansowanego planu treningowego. Całość dopełnia 520 metrów kwadratowych ściany wspinaczkowej, 10 000 chwytów wspinaczkowych, 2 ściany boulderowe oraz ściana z liną. Jednorazowe wejście do obiektu nie ma limitu czasowego i kosztuje 10-20 złotych.

Czytaj dalej: Gdzie popływać w Poznaniu?

Centrum Rekreacyjne Fabianowo Sport & Beauty

gdzie cwiczyc w poznaniu

Ten ciekawy obiekt zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. W Fabianowie mamy szansę na spróbowanie swoich sił w squashu, tenisie czy badmintonie. Co więcej, w ofercie znajdziemy także zajęcia fitness czy treningi z trenerem personalnym. Uzupełnieniem mogą być usługi masażysty, dietetyka czy fizjoterapeuty. Dla osób pragnących zadbać o urodę wychodzi naprzeciw salon kosmetyczny. Fabianowo to centrum rekreacyjno-sportowe dla wszystkich – firm, rodzin, osób indywidualnych… Za godzinną grę squasha zapłacimy tu 40-55 złotych.

Ciekawy poznański kompleks sportowy Malta Ski

trening w poznaniu

W tym interesującym miejscu dba się o osoby aktywne fizycznie przez cały rok. W ofercie obiektu znajdziemy m.in. kursy narciarskie i snowboardowe, wypożyczalnię sprzętu, serwis narciarski, kolejkę górską (adrenaline) czy siedemdziesięciometrowy zjazd pontonem po stoku narciarskim (w sezonie letnim). Co więcej, Malta Ski organizuje również imprezy, koncerty, zawody sportowe czy festyny. Każdy znajdzie tu atrakcję dla siebie – bez względu na wiek czy stopnień zaawansowania treningowego. Przykładowo godzinna jazda na nartach lub snowboardzie kosztuje 22-30 złotych.

Popatrz także, gdzie w lecie popływać w Poznaniu?

Aquapark Poznań - Termy Maltańskie

basen poznan

Doskonałe miejsce na rekreacyjne oraz zawodowe uprawianie sportu. Mieszczą się tu profesjonalne baseny sportowe (50 metrów, głębokość 2 metry; basen do skoków do wody z wieżą, głębokość 5 metrów) oraz aquapark. W aquaparku znajdziemy mnóstwo atrakcji. Baseny wewnętrzne obejmują m.in. basen z falami, basen trzypoziomowy do leżenia czy basen solankowy. W obrębie basenów zewnętrznych sezonowo działają basen ze zjeżdżalniami oraz basen termalny (także w wersji całorocznej). Co więcej, w Termach Maltańskich można również skorzystać m.in. z wielu zjeżdżalni, łaźni (np. parowej, różanej), wielu rodzajów saun czy usług SPA. Godzinny wstęp do aquaparku kosztuje 15-20 złotych.

Zobacz także: Największe parki wodne w Polsce

Gdzie biegać w Poznaniu?

Bieganie jest tym rodzajem aktywności, którą można wykonywać niemal wszędzie. Dzięki temu poza korzyścią sportową, można z niego wynieść także dodatkową przyjemność. W końcu znacznie fajniej biega się w pięknej okolicy – szczególnie przystosowanej do tego celu. Jakie miejsca polecamy na trening biegowy w Poznaniu? Warto wybrać się nad Jezioro Maltańskie. Jedno okrążenie jeziora to trasa o długości 5,4 km. Innym miejscem jest Park Cytadela. To propozycja dla miłośników biegu pośród zieleni. Jeśli sprzyja ku temu poziom wody – warto wybrać się na trening wzdłuż Warty. Innym wyjściem jest Rezerwat Żurawiec.

Powyższe miejsca doskonale sprawdzą się również do innych aktywności np. jazdy na rowerze.


Znasz inne ciekawe miejsca do ćwiczeń w Poznaniu? Napisz do naszej redakcji!

Dominika Górska 3 6 grudnia 2016  1663

Dodaj komentarz

 • Maja
  14 grudnia 2016
  Fajnie, że w każdym mieście powstają różnego rodzaju ośrodki sportowe. Naprawdę bardzo fajnie :)
 • Alicja
  9 grudnia 2016
  Termy <3
 • Irena
  8 grudnia 2016
  Nigdy jeszcze nie byłam w Poznaniu. Ale widzę, że warto się wybrać. Jestem zakręcona na punkcie aktywności fizycznej. Chętnie zwiedzam miasta właśnie poprzez takie miejsca :)

Artykuły z kategorii: Regionalne obiekty sportowe

atrakcyjnie-na-wakacjach-zobacz-najczystsze-jeziora-w-polsce

Atrakcyjnie na wakacjach – zobacz najczystsze jeziora w Polsce!

Wydawać by się mogło, że czystość jeziora powinna być jednym z warunków podczas wybierania miejsca na aktywne wakacje. W naszym kraju jednak wiele czystych jezior nie znajduje się na liście większości wczasowiczów. Oto zestawienie najczystszych jezior w naszym kraju. Zobacz, jakie sportowe atrakcje można nad nimi znaleźć!

sporty-wodne-gdzie-w-lecie-poplywac-w-poznaniu

Sporty wodne: Gdzie w lecie popływać w Poznaniu?

Nie trzeba wyjeżdżać z miasta, żeby znaleźć miejsca do wodnej rekreacji. Zobacz, gdzie znajdują się kąpieliska, plaże i odkryte baseny w Poznaniu i okolicach.

sporty-wodne-gdzie-w-lecie-poplywac-w-gdansku

Sporty wodne: Gdzie w lecie popływać w Gdańsku?

O kąpieliska nad morzem nietrudno. Warto jednak wiedzieć, gdzie udać się na letnią rekreację wodną. Zobacz, gdzie w Gdańsku znajdują się popularne kąpieliska i odkryte baseny.

sporty-wodne-gdzie-w-lecie-poplywac-we-wroclawiu

Sporty wodne: Gdzie w lecie popływać we Wrocławiu?

Niewiele już trzeba czekać na gorące dni. A wtedy – koniecznie wypoczynek nad wodą. Co jeśli nie mamy szansy wyrwać się poza miasto? Mamy na to sposób – oto zbiór kąpielisk, odkrytych basenów i plaż we Wrocławiu i okolicach!

sporty-wodne-letnie-kapieliska-warszawa

Sporty wodne: Letnie kąpieliska Warszawa

Ciepłe miesiące aż kuszą do pójścia na plażę czy wskoczenia do wody. Zobacz, gdzie w stolicy znajdują się miejsca do aktywnego spędzania wolnego czasu nad wodą. Oto lista otwartych basenów, plaży i kąpielisk w Warszawie.

sporty-wodne-gdzie-w-lecie-poplywac-w-krakowie

Sporty wodne: Gdzie w lecie popływać w Krakowie?

Już za chwilę okres wakacyjny, a wraz z nim chęć aktywnego spędzania wolnego czasu na plażach miejskich, kąpieliskach, odkrytych basenach… Zobacz listę sezonowych ośrodków wodnych w stolicy Małopolski!

wojewodztwo-zachodniopomorskie-oto-najlepsze-plaze

Województwo zachodniopomorskie – oto najlepsze plaże!

Nad morzem plaż nie brakuje. Panuje jednak przekonanie, że to właśnie w województwie zachodniopomorskim znajdziemy te najpiękniejsze w Polsce. Które z nich warto odwiedzić podczas urlopu?

najlepsze-plaze-w-okolicach-slupska

Najlepsze plaże w okolicach Słupska

W okolicach Słupska znajduje się wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Z uwagi na to, że miasto jest położone w niedalekiej odległości od morza – bardzo łatwo jest się z niego dostać na nadmorskie plaże. Oto zestawienie najlepszych plaż w pobliżu Słupska!

najlepsze-plaze-w-okolicach-koszalina

Najlepsze plaże w okolicach Koszalina

Choć Koszalin jest miastem śródlądowym – znajduje się bardzo niedaleko od polskiego morza. Koszalinianie chętnie więc spędzają sezon letni na okolicznych plażach. Które z nich warto odwiedzić?

najlepsze-plaze-na-helu

Najlepsze plaże na Helu

Na początku Polski, czyli na najdalej wysuniętym miejscu na północ, leży Hel. Otoczony morzem stwarza idealne warunki do plażowania. Plaże znajdują się po obu stronach mierzei oraz na samym jej cyplu. Które z nich najbardziej przyciągają turystów? Zobacz najlepsze plaże na Helu!

atrakcyjnie-na-wakacjach-zobacz-najczystsze-jeziora-w-polsce

Atrakcyjnie na wakacjach – zobacz najczystsze jeziora w Polsce!

Wydawać by się mogło, że czystość jeziora powinna być jednym z warunków podczas wybierania miejsca na aktywne wakacje. W naszym kraju jednak wiele czystych jezior nie znajduje się na liście większości wczasowiczów. Oto zestawienie najczystszych jezior w naszym kraju. Zobacz, jakie sportowe atrakcje można nad nimi znaleźć!

sporty-wodne-gdzie-w-lecie-poplywac-w-poznaniu

Sporty wodne: Gdzie w lecie popływać w Poznaniu?

Nie trzeba wyjeżdżać z miasta, żeby znaleźć miejsca do wodnej rekreacji. Zobacz, gdzie znajdują się kąpieliska, plaże i odkryte baseny w Poznaniu i okolicach.

sporty-wodne-gdzie-w-lecie-poplywac-w-gdansku

Sporty wodne: Gdzie w lecie popływać w Gdańsku?

O kąpieliska nad morzem nietrudno. Warto jednak wiedzieć, gdzie udać się na letnią rekreację wodną. Zobacz, gdzie w Gdańsku znajdują się popularne kąpieliska i odkryte baseny.

sporty-wodne-gdzie-w-lecie-poplywac-we-wroclawiu

Sporty wodne: Gdzie w lecie popływać we Wrocławiu?

Niewiele już trzeba czekać na gorące dni. A wtedy – koniecznie wypoczynek nad wodą. Co jeśli nie mamy szansy wyrwać się poza miasto? Mamy na to sposób – oto zbiór kąpielisk, odkrytych basenów i plaż we Wrocławiu i okolicach!

sporty-wodne-letnie-kapieliska-warszawa

Sporty wodne: Letnie kąpieliska Warszawa

Ciepłe miesiące aż kuszą do pójścia na plażę czy wskoczenia do wody. Zobacz, gdzie w stolicy znajdują się miejsca do aktywnego spędzania wolnego czasu nad wodą. Oto lista otwartych basenów, plaży i kąpielisk w Warszawie.

sporty-wodne-gdzie-w-lecie-poplywac-w-krakowie

Sporty wodne: Gdzie w lecie popływać w Krakowie?

Już za chwilę okres wakacyjny, a wraz z nim chęć aktywnego spędzania wolnego czasu na plażach miejskich, kąpieliskach, odkrytych basenach… Zobacz listę sezonowych ośrodków wodnych w stolicy Małopolski!

wojewodztwo-zachodniopomorskie-oto-najlepsze-plaze

Województwo zachodniopomorskie – oto najlepsze plaże!

Nad morzem plaż nie brakuje. Panuje jednak przekonanie, że to właśnie w województwie zachodniopomorskim znajdziemy te najpiękniejsze w Polsce. Które z nich warto odwiedzić podczas urlopu?

najlepsze-plaze-w-okolicach-slupska

Najlepsze plaże w okolicach Słupska

W okolicach Słupska znajduje się wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Z uwagi na to, że miasto jest położone w niedalekiej odległości od morza – bardzo łatwo jest się z niego dostać na nadmorskie plaże. Oto zestawienie najlepszych plaż w pobliżu Słupska!

najlepsze-plaze-w-okolicach-koszalina

Najlepsze plaże w okolicach Koszalina

Choć Koszalin jest miastem śródlądowym – znajduje się bardzo niedaleko od polskiego morza. Koszalinianie chętnie więc spędzają sezon letni na okolicznych plażach. Które z nich warto odwiedzić?

najlepsze-plaze-na-helu

Najlepsze plaże na Helu

Na początku Polski, czyli na najdalej wysuniętym miejscu na północ, leży Hel. Otoczony morzem stwarza idealne warunki do plażowania. Plaże znajdują się po obu stronach mierzei oraz na samym jej cyplu. Które z nich najbardziej przyciągają turystów? Zobacz najlepsze plaże na Helu!