Brazylijskie Jiu Jitsu Warszawa – jak wybrać klub?

Brazylijskie Jiu Jitsu Warszawa – jak wybrać klub?

Nie ma co ukrywać – kluby BJJ Warszawa aż się biją o klienta. W stolicy oferta treningów sportów walki jest wyjątkowo szeroka. Jak zdecydować się na klub BJJ w Warszawie? Na czym właściwie polega Brazylijskie Jiu Jitsu? BJJ Warszawa treningi dla każdego. Ju Jitsu Warszawa - przewiń artykuł!

Cz.1. Brazylijskie Jiu Jitsu treningi Warszawa

W Warszawie każdy może rozpocząć treningi BJJ. Wiele klubów nie tylko oferuje ogólne treningi Brazylijskiego Jiu Jitsu. Tworzone są także węższe grupy treningowe. A więc w Warszawie w specjalnie przeznaczonych grupach BJJ mogą trenować dzieci, kobiety, osoby początkujące, zawodowcy… Kluby BJJ Warszawa to jeden z większych rynków w tym sporcie walki w Polsce. Dlatego też nie musimy iść do jakiejkolwiek grupy treningowej – możemy wybrać taką, która spełni wszystkie nasze wymagania.

Zobacz trenerów i kluby sportów walki w Warszawie

trener sportów walki warszawa

Czym jest Brazylijskie Jiu Jitsu?

BJJ jest sportem walki ukierunkowanym na walkę w parterze. Obejmuje jednak techniki walki także w stójce i zwarciu. Celem walki w Brazylijskim Jiu Jitsu jest przejęcie kontroli nad przeciwnikiem. Zawodnicy wykorzystują więc m.in. dźwignie czy duszenia. W tym sporcie ogromną rolę odgrywają chwyty. W BJJ nie występują uderzenia. Tym samym BJJ traci na agresywności, a zbliża się do technik samoobrony.

Dlaczego warto trenować BJJ?
szkoła walki warszawa

Skoro w Warszawie mamy dostęp do niemal każdej dyscypliny sportowej na świecie – dlaczego akurat trenować Brazylijskie Jiu Jitsu? Otóż, jasne jest, że wybieramy taki, sport, jaki podoba nam się najbardziej. Skoro szukacie informacji o Brazylijskim Jiu Jitsu – interesują Was sporty walki. A więc – dlaczego ze sportów walki wybrać właśnie BJJ? To także zależy od Was samych. Możemy tylko podpowiedzieć, co takiego jest w BJJ, że warto je trenować. A więc do rzeczy. Wiele osób właśnie Brazylijskie Jiu Jitsu uważa za najskuteczniejszą technikę walki bez użycia broni. Jednocześnie to jeden z lepszych sposobów na obezwładnienie przeciwnika. Co ciekawe, Brazylijskie Jiu Jitsu z klasycznego Jiu Jitsu zaczerpnęło przede wszystkim tylko nazwę. Techniki walki w BJJ wywodzą się jednak z judo. Dołożono do nich niektóre z technik wykorzystywanych w zapasach. Dlaczego jeszcze warto trenować BJJ? Ze względu na to, że jest to sport dla każdego. Korzystniejszą sytuację mają osoby z dużych miast (jak właśnie Warszawa), ponieważ mogą wybrać sobie wyprofilowaną grupę treningową. W Brazylijskim Jiu Jitsu nie znajdziemy brutalnych ciosów. Tym samym jest to sport walki dobry dla dzieci. Co więcej, techniki zaczerpnięte z BJJ wykorzystywane są na zajęciach z samoobrony.

Brazylijskie Jiu Jitsu Warszawa – zajęcia dla dzieci

Uczestnictwo na zajęciach Jiu Jitsu w Warszawie nie jest zarezerwowane jedynie dla osób starszych. Wiele  szkółek Jiu Jitsu przyjmuje w swoje  szeregi młodych adeptów sztuk walki. Dzieci uczestnicząc w zajęciach sztuk walki mogą rozwijać nie tylko swoją sprawność fizyczną, ale także charakter. Zajęcia Jiu Jitsu w Warszawie dla dzieci często przebiegają w przyjazny sposób. Dzieci biorą udział w  przeróżnych zabawach ogólnorozwojowych z elementami ćwiczeń Jiu Jitsu.

BJJ Warszawa treningi – jak znaleźć odpowiedni klub?

Skoro już wiesz, że chcesz trenować BJJ – musisz rozpocząć poszukiwania klubu. W Warszawie szukanie odpowiednich treningów jest nieco utrudnione. Dobrze, że mamy szeroki wybór, ale z natłoku klubów, ocena wszystkich ofert jest bardziej czasochłonna. Warto jednak najpierw zrobić dokładny research klubów BJJ Warszawa. Zyskujemy wtedy pewność, że wybierzemy najlepszą dla nas ofertę. Ale jak się do tego zabrać? Przede wszystkim zaczynamy szukać klubów BJJ w internecie i pytać po znajomych. Interesują więc nas opinie i polecenia innych klientów klubów. Jeśli miejsce ma dobre opinie – chętniej skorzystamy z oferty. W grę wchodzą również ceny treningów. Pamiętajmy, że BJJ Warszawa (ze względu na dużą konkurencję) może mieć wyższe ceny niż w innych miasta.

Brazylijskie Ju-Jitsu w pigułce. Sprawdź, gdzie i jak ćwiczyć BJJ w Warszawie!

Światowe sztuki walki idą coraz bardziej naprzód, a w polskich szkółkach i klubach fightingowych pojawiają się kolejne odmiany. Nie inaczej jest z klasycznym ju-jitsu, które doczekało się swojej brazylijskiej odmiany. Gdzie na BJJ w Warszawie, jak to wygląda w praktyce i na jakie ceny się przygotować?

Z czym się je to całe BJJ: brazylijskie ji-jitsu bez tajemnic

Swoje początku brazylijskie ju-jitsu bierze z filozofii walki japońskiej, która była pierwowzorem do opracowania nowej odmiany walki. BJJ łączy w sobie techniki tradycyjnego ju-jitsu, zapasy i judo i sprowadza walkę do przysłowiowego parteru. Nadrzędnym celem walki z przeciwnikiem jest przejęcie kontroli nad nim poprzez zadawanie kontrolowanego bólu lub groźby utraty przytomności. Ważne jest nie tylko sprowadzenie przeciwnika do parteru, ale i właściwe unieruchomienie go, tak by poziom kontroli nad ruchami przeciwnika był jak największy i pozwalał na przewidzenie ewentualnej akcji odwetowej. Podczas gdy odmiana japońska kładzie ogromny nacisk na kultywowanie tradycji i stosowanie technik z dziada i pradziada, brazylijskie ju-jitsu stale się rozwija i dostosowuje technikę i chwyty walki do panujących realiów i współczesnych zagrożeń.

Gdzie na BJJ w Warszawie: najlepsze miejsca na trening

Miejsc na trening BJJ w Warszawie i okolicach jest dosyć sporo. Zaczynając od Chaos Gold Team przy Bartniczej na Bródnie, przez BJJ Defenseline Warszawa na Marymonckiej, Dragon’s Den Fight Club i Copacabana na Dolnym Mokotowie i Berserkers Team na Ochocie (Skarżyńskiego), można przejść w ten sposób mapę całej Warszawy. Okazuje się, że placówki treningowe to nie tylko certyfikowane szkoły brazylijskich sztuk walki, bo tego typu treningi dostępne są również w ramach Szkolnych Sekcji Sportowych w stołecznych placówkach oświatowych. Również podwarszawskie miejscowości nie ustępują miejsca aglomeracyjnej matce - Brazylijskie Ju-Jitsu można spokojnie ćwiczyć, mieszkając w Pruszkowie, Piasecznie, Legionowie, Józefowie czy Otwocku. Oprócz bezpośrednich dojazdów lub minimalnej liczby przesiadek, ważna jest również cena - jak to wygląda?

Cennik i karnety sportowe: BJJ Warszawa i okolice

Zajęcia z brazylijskiego Ju-Jitsu w warszawskich szkołach walki wbrew pozorom nie kosztują fortuny i można je porównać do wydatku na karnety na siłownię czy miejską pływalnię. Zakładając 3 treningi tygodniowo, miesięczny karnet na BJJ w Warszawie kosztuje ok. 160 zł dla mężczyzn, 100 zł dla kobiet oraz ok. 120-140 zł dla dzieci. W klubach dostępne są także pojedyncze wejścia (cena to ok. 25-35 zł w zależności od danej szkoły), a przy zakupie voucherów na 10 i więcej wejść cena spada do ok. 20-25 zł w przeliczeniu na jeden trening. Taniej chyba się nie da! W cenie mamy nie tylko instruktaż z poszczególnych pozycji i technik walki, ale i opiekę trenera, przynależność do sekcji oraz możliwość udziału w zorganizowanych walkach treningowych na międzynarodowych zasadach. Karnety zakupione na BJJ w Warszawie dają też możliwość udziału w innych zajęciach dostępnych w klubie, np. treningi kalisteniczne, walki Muay Thai czy treningi z boksu i kickboxingu.

BJJ Warszawa: walka sama w sobie czy głębsza historia?

W brazylijskim ju-jitsu obowiązuje podział na pasy, które jednoznacznie określają poziom zaawansowania zawodnika. Początkujący posiadają pas biały, który z upływem czasu i nabierania doświadczenia zmieniają kolejno na niebieski, purpurowy i brązowy. Na końcu drogi w hierarchii BJJ warszawskie szkoły nadają pas czarny, zgodny z tradycją. Z założenia ju-jitsu to nie tylko walka, ale i praca nad rozwojem duchowym, ćwiczenia koncentracyjne i doskonalące technikę ciosów. Brazylijskie ju-jitsu odchodzi nieco od kultu japońskiego, kładąc największy nacisk na technikę walki i dopasowanie jej do bieżących potrzeb, choć nie neguje całkowicie potrzeb samorealizacyjnych zawodnika, jego duchowego rozwoju i pogłębiania koncentracji - zwłaszcza, że BJJ Warszawa to również zajęcia z medytacji.

Czytaj też: Jak wybrać trenera personalnego w Warszawie?

Jedną z ważniejszych kwestii jest doświadczenie i kwalifikacje trenerów sportów walki. W końcu to z trenerem BJJ będziemy współpracować i od niego się uczyć. Warto porównywać cenę treningów do wykształcenia trenera. Jeśli są to profesjonaliści – nie ma co oszczędzać.

 

Cz. 2. Ju jitsu od kuchni - poznaj techniki walki i sprawdź, gdzie ćwiczyć w Warszawie
ju jitsu warszawa

Popularność sztuk walki jest coraz większa, a polskie szkoły propagujące tę aktywność wprowadzają nowe zajęcia do swojej oferty. Klasyczne ju jitsu, sięgające czasów XVI-wiecznej Japonii, choć początkowo było kreowane na sztukę samoobrony, ostatecznie jest dyscypliną o wysoce psychologicznym podłożu. Jeśli chcesz trenować tradycyjne ju jitsu w Warszawie, koniecznie sprawdź nasze propozycje!

O co chodzi: ju jitsu Warszawa od kuchni

W dosłownym tłumaczeniu z japońskiego oznacza sztukę łagodności i ustępliwości. Wydawać by się mogło, że nie ma tu żadnego wspólnego mianownika ze sztuką walki wręcz. Klasyczne japońskie ju jitsu jest harmonicznym połączeniem starożytnych filozofii Wschodu i technik sportowych. Wg ogólnych zasad, właściwe wykorzystanie pokładów własnej cierpliwości i spokoju jest kluczowe do pokonania nawet dużo silniejszego i większego przeciwnika. Nie oznacza to oczywiście przewagi sztuki medytacji nad samą walką, bo kluczową rolę odgrywa również siła i agresja. Konkretne chwyty i dźwignie oraz stosowane duszenia i rzuty wymagają szczególnie dużej sprawności fizycznej oraz umiejętności sprytnej i logicznej oceny bieżącej sytuacji. Te i inne aspekty ju jitsu można z powodzeniem trenować w szkołach walki w Warszawie. Które są najlepsze i jakie metody treningowe warto stosować?

Gdzie i jak ćwiczyć: najlepsze szkoły ju jitsu w Warszawie

Tradycyjne japońskie ju jitsu to sport tak naprawdę dla każdego. Wschodnie walki warto ćwiczyć od najmłodszych lat - stąd też w ofercie warszawskich szkół walki dostępne są zajęcia dla dzieci od 5. roku życia. Dynamiczny rozwój rynku fitness i wellness w stolicy sprawia, że szkoł walki w Warszawie mają bogatą ofertę zajęć ju jitsu. Najpopularniejsze miejsca na tego typu treningu to z największą pewnością Kokodo Kyu Shin Kai przy Karolkowej, Szkoła Walk KIME przy Konarskiego oraz Instytut Sztuk Walki na Gubinowej. Poza tymi szkołami działają również inne, które poza ju jitsu w jego tradycyjnej formie mają też inne zajęcia z pozostałych sztuk walki z całego świata. Na ju jitsu w Warszawie można te wybrać się do Berserkers Team przy Skarżyńskiego, Dragon’s Den Fight Club, na Bobowieckiej czy słynącego z brazylijskiej odmiany JJ Chaos Gold Team przy Bartniczej.

Karnety na ju jitsu: cenniki szkół walki w Warszawie

Im więcej miejsc na trening, tym większe są jego możliwości oraz zwiększa się dostępność oferty dla mieszkańców Warszawy. Ju jitsu nie musi dużo kosztować i warszawskie szkoły walki doskonale to potwierdzają. Miesięczny pakiet 12 treningów kosztuje między 120 a 160 zł, jednak jeśli potrzebujesz skorzystać z pojedynczego wejścia, by sprawdzić, czy określona forma prowadzenia zajęć ci odpowiada, poniesiesz koszt ok. 20-30 zł. Jeśli zdecydujesz się na regularne treningi ju jitsu w Warszawie, masz gwarancję wysokiej jakości i imponujących postępów w całym procesie treningowym. W cenie masz nie tylko udział w zajęciach grupowych i instruktaż z poszczególnych technik walki i sztuki koncentracji, ale też ciągłe wsparcie trenerów ju jitsu, przynależność do sekcji i niepowtarzalna możliwość udziału w zorganizowanych walkach!

Ju jitsu Warszawa: czy to aby na pewno tylko technika walki?

Tak jak inne japońskie sztuki walki, również ju jitsu czerpie wiele z filozofii i umiejętności połączenia siły fizycznej i potęgi umysłu. Dla zapewnienia jak najwyższej kondycji, trenerzy ju jitsu ze szkół w Warszawie polecają regularne uprawianie sportu, m.in. biegania, pływania i jazdy na rowerze. Sprężystość mięśni zapewnić może trening siłowy z wykorzystaniem obciążenia własnego ciała. Konieczne będzie też zdrowe i racjonalne odżywianie oraz odpowiednia regeneracja zarówno ciała, jak i umysłu. Regularny trening ju jitsu w Warszawie to nie tylko doskonale opanowane techniki walki i możliwość awansu na kolejny poziom zaawansowania i w efekcie brązowy pas uczniowski. Dla ciebie to przede wszystkim zwiększona wydajność organizmu, lepsza kondycja oraz wewnętrzny spokój osiągnięty poprzez zwiększoną uważność, cierpliwość i opanowanie.

Powodzenia w poszukiwaniu trenerów i klubów JJ w Warszawie!
Jiu jitsu Warszawa


~ Aleks Dorosiński

Chcesz przeczytać cały artykuł?

admin 1 12 marca 2020  5650

Dodaj komentarz

  • pawel
    8 września 2019
    bjj ma z japońskim jj całkiem dużo wspólnego, tak samo jak z judo, a to z tego względu że samo judo wywodzi się po czesci z japonskiego jj.

Artykuły z kategorii: Sztuki i Sporty Walki

lekcja-pokory-i-szacunku-czyli-wszystko-o-pasach-w-karate

Lekcja pokory i szacunku – czyli wszystko o pasach w karate

Wschodnie sztuki walki od zawsze budziły respekt i podziw publiczności, jak i osób bezpośrednio zaangażowanych w te dyscypliny. Nie inaczej jest z karate, które swoim zasięgiem w szybki sposób objęło cały świat. Wraz z rosnącą popularnością powstawały nowe style, których do tej pory jest ponad sto. Elementem, który wyróżnia karate na tle innych dyscyplin są bez wątpienia pasy. Co oznaczają poszczególne kolory pasów w karate? Jaka jest ich kolejność? I jakie wymagania formalne muszą spełniać zawodnicy, żeby zdobyć poszczególne pasy?

wing-tsun-kung-fu-uderzenia-lancuchowe

Wing Tsun Kung Fu – uderzenia łańcuchowe

Techniki łańcuchowe są jedną z najbardziej charakterystycznych cech Wing Tsun Kung Fu. Dzięki nim walka staje się znacznie bardziej skuteczna. Oto najpopularniejsze ciosy łańcuchowe oraz uderzenia za pomocą łokci w tej sztuce walki.

zespolowe-sporty-walki-czy-taka-forma-w-ogole-istnieje

Zespołowe sporty walki? Czy taka forma w ogóle istnieje?

Sporty zespołowe zwykle kojarzą się z piłką nożną, piłką ręczną, koszykówką… Bardzo trudno o postrzeganie w tym kontekście sportów walki – w końcu starcie odbywa się zwykle jeden na jednego. A co jeśli naprawdę istnieje coś takiego jak zespołowe sporty walki?

boks-birmanski-czyli-ekstremalny-sport-walki-o-ktorym-wiedza-nieliczni

Boks birmański, czyli ekstremalny sport walki, o którym wiedzą nieliczni

Boks birmański nie jest tak znanym sportem walki jak karate, kick-boxing czy nawet krav maga. Jak wygląda historia tego sportu i czy jest on dostępny w Polsce?

wschodnie-sztuki-walki-poznaj-ich-rodzaje-i-sprawdz-na-czym-polegaja

Wschodnie sztuki walki - poznaj ich rodzaje i sprawdź, na czym polegają

Legendarne kung fu, medytacyjne tai chi, judo, aikido i karate. Do tego klasyczne już taekwondo i coraz bardziej modne muay thai. Wszystkie te wschodnie sztuki walki wywodzą się ze starożytnej filozofii Dalekiego Wschodu. Na czym polegają i czym różnią się od sportów walki uprawianych współcześnie?

aikido-karate-i-judo-poznaj-japonskie-sztuki-walki-i-ich-tradycyjna-filozofie

Aikido, karate i judo - poznaj japońskie sztuki walki i ich tradycyjną filozofię

Starożytne filozofie Dalekiego Wschodu to punkt wyjścia dla wielu dziedzin życia. Również japońskie sztuki walki czerpią właśnie z nauk wielkich myślicieli wschodnich. Na czym polega technika poszczególnych walk i jak podejść do przeciwnika w myśl aikido, judo i karate?

swiatowe-sztuki-walki-istota-sama-w-sobie-poznaj-ich-rodzaje

Światowe sztuki walki - istota sama w sobie. Poznaj ich rodzaje!

Cały świat zachwyca się boksem i czerpie ogromną przyjemność ze sportowego widowiska. Sporty walki to jednak komercja. Tu ważne jest przede wszystkim, kto zwycięży, a kto przegra. Czym więc są sztuki walki i jak się mają ich rodzaje do popularnych sportów?

ile-czasu-potrzeba-aby-opanowac-podstawy-boksu

Ile czasu potrzeba aby opanować podstawy boksu?

Zastanawiasz się czy warto zacząć trenować boks? Brakuje Ci motywacji, bo opanowanie techniki wydaje Ci się zbyt odległe? Zobacz na ile trudne i czasochłonne jest opanowanie boksowania. Przewiń artykuł, żeby zobaczyć aktualizację 2020.

combat-56-system-walki-polskich-oddzialow-specjalnych

Combat 56 – system walki polskich oddziałów specjalnych

W latach 80. i 90. eksperymentalnie poszukiwano technik walki, które sprawdziłyby się w siłach zbrojnych. Dzięki majorowi Arkadiuszowi Kupsowi powstał system Combat 56. Zobacz, na czym on polega, oraz do czego jest przeznaczony.

lekcja-pokory-i-szacunku-czyli-wszystko-o-pasach-w-karate

Lekcja pokory i szacunku – czyli wszystko o pasach w karate

Wschodnie sztuki walki od zawsze budziły respekt i podziw publiczności, jak i osób bezpośrednio zaangażowanych w te dyscypliny. Nie inaczej jest z karate, które swoim zasięgiem w szybki sposób objęło cały świat. Wraz z rosnącą popularnością powstawały nowe style, których do tej pory jest ponad sto. Elementem, który wyróżnia karate na tle innych dyscyplin są bez wątpienia pasy. Co oznaczają poszczególne kolory pasów w karate? Jaka jest ich kolejność? I jakie wymagania formalne muszą spełniać zawodnicy, żeby zdobyć poszczególne pasy?

wing-tsun-kung-fu-uderzenia-lancuchowe

Wing Tsun Kung Fu – uderzenia łańcuchowe

Techniki łańcuchowe są jedną z najbardziej charakterystycznych cech Wing Tsun Kung Fu. Dzięki nim walka staje się znacznie bardziej skuteczna. Oto najpopularniejsze ciosy łańcuchowe oraz uderzenia za pomocą łokci w tej sztuce walki.

zespolowe-sporty-walki-czy-taka-forma-w-ogole-istnieje

Zespołowe sporty walki? Czy taka forma w ogóle istnieje?

Sporty zespołowe zwykle kojarzą się z piłką nożną, piłką ręczną, koszykówką… Bardzo trudno o postrzeganie w tym kontekście sportów walki – w końcu starcie odbywa się zwykle jeden na jednego. A co jeśli naprawdę istnieje coś takiego jak zespołowe sporty walki?

boks-birmanski-czyli-ekstremalny-sport-walki-o-ktorym-wiedza-nieliczni

Boks birmański, czyli ekstremalny sport walki, o którym wiedzą nieliczni

Boks birmański nie jest tak znanym sportem walki jak karate, kick-boxing czy nawet krav maga. Jak wygląda historia tego sportu i czy jest on dostępny w Polsce?

wschodnie-sztuki-walki-poznaj-ich-rodzaje-i-sprawdz-na-czym-polegaja

Wschodnie sztuki walki - poznaj ich rodzaje i sprawdź, na czym polegają

Legendarne kung fu, medytacyjne tai chi, judo, aikido i karate. Do tego klasyczne już taekwondo i coraz bardziej modne muay thai. Wszystkie te wschodnie sztuki walki wywodzą się ze starożytnej filozofii Dalekiego Wschodu. Na czym polegają i czym różnią się od sportów walki uprawianych współcześnie?

aikido-karate-i-judo-poznaj-japonskie-sztuki-walki-i-ich-tradycyjna-filozofie

Aikido, karate i judo - poznaj japońskie sztuki walki i ich tradycyjną filozofię

Starożytne filozofie Dalekiego Wschodu to punkt wyjścia dla wielu dziedzin życia. Również japońskie sztuki walki czerpią właśnie z nauk wielkich myślicieli wschodnich. Na czym polega technika poszczególnych walk i jak podejść do przeciwnika w myśl aikido, judo i karate?

swiatowe-sztuki-walki-istota-sama-w-sobie-poznaj-ich-rodzaje

Światowe sztuki walki - istota sama w sobie. Poznaj ich rodzaje!

Cały świat zachwyca się boksem i czerpie ogromną przyjemność ze sportowego widowiska. Sporty walki to jednak komercja. Tu ważne jest przede wszystkim, kto zwycięży, a kto przegra. Czym więc są sztuki walki i jak się mają ich rodzaje do popularnych sportów?

ile-czasu-potrzeba-aby-opanowac-podstawy-boksu

Ile czasu potrzeba aby opanować podstawy boksu?

Zastanawiasz się czy warto zacząć trenować boks? Brakuje Ci motywacji, bo opanowanie techniki wydaje Ci się zbyt odległe? Zobacz na ile trudne i czasochłonne jest opanowanie boksowania. Przewiń artykuł, żeby zobaczyć aktualizację 2020.

combat-56-system-walki-polskich-oddzialow-specjalnych

Combat 56 – system walki polskich oddziałów specjalnych

W latach 80. i 90. eksperymentalnie poszukiwano technik walki, które sprawdziłyby się w siłach zbrojnych. Dzięki majorowi Arkadiuszowi Kupsowi powstał system Combat 56. Zobacz, na czym on polega, oraz do czego jest przeznaczony.