Boks Kraków dla początkujących – jak zacząć trenować boks?

Boks Kraków dla początkujących – jak zacząć trenować boks?

Zastanawiasz się nad rozpoczęciem zajęć boksu w Krakowie? Mamy dla Ciebie poradnik! Boks Kraków dla początkujących, młodzieży, dziewczyn… Każdy może zacząć trenować boks z trenerem personalnym bądź w klubie w Krakowie!

Mocne uderzenie! Gdzie najlepiej ćwiczyć boks w Krakowie i okolicach?

Mieszane sztuki walki, nowoczesne techniki uderzeń czy klasyczny boks? Niezależnie od podjętego kierunku działań każdy znajdzie tu coś dla siebie! Zajęcia boksu w Krakowie to szczególnie uwielbiana dyscyplina sportowa. Jak wyglądają treningi, czym się kierować podczas wyboru klubu i czy serce Krakowa tętni wyłącznie boksem?

Jak wybrać zajęcia boksu Kraków?

Bez znaczenia czy jesteś osobą początkującą czy zaawansowaną. Bez znaczenia czy jesteś dziewczyną czy chłopakiem. Bez znaczenia czy zaliczasz się do młodzieży czy dzieci – w Krakowie znajdziesz zajęcia boksu dla siebie. Możliwości jest naprawdę bardzo dużo. Można trenować w klubie bokserskim – można trenować z trenerem personalnym boksu. To od Ciebie zależy, która z tych metod będzie korzystniejsza. Jak jednak zabrać się za poszukiwania zajęć boksu w Krakowie? Podpowiadamy!

Szukasz trenera boksu Kraków? A może szukasz klubu bokserskiego w Krakowie?

Zajrzyj do naszej wyszukiwarki!

boks kraków

Boks Kraków: podstawowe zasady uderzeń

Historia boksu rozpoczyna się na początku XVII wieku. Wówczas angielski mistrz James Figg założył pierwszą na świecie akademię boksu. Od tamtego czasu zasady walki są przekazywane z pokolenia na pokolenie, a bokserskie ciosy stanowią podstawowy element techniczny w walce. Główne założenie boksu to walka z zastosowaniem ciosów powyżej pasa. Podczas treningu z workiem bokserskim oraz w walce z przeciwnikiem stosuje się ciosy proste, sierpowe i podbródkowe, które mają określone zastosowania i pozwalają na osiąganie konkretnych efektów, w wyniku których zyskujesz przewagę nad przeciwnikiem. W klasycznym boksie zakazane jest używanie nóg - takie ciosy są wykorzystywane w kickboxingu, a tutaj mogą być podstawą do zdyskwalifikowania zawodnika. Zobaczcie, gdzie i jak ćwiczyć boks w Krakowie i która odmiana walki jest najlepsza dla osób początkujących.

Boks Kraków dla początkujących

Pierwszym źródłem informacji w poszukiwaniu trenera boksu jest internet i wywiad wśród znajomych. Okazuje się więc, że największe znaczenie ma opinia innych klientów danego klubu bokserskiego czy trenera personalnego boksu. I ta zasada będzie taka sama w każdym mieście – nie tylko w Krakowie. Jeśli już się zorientujesz, że trener ma dobre opinie, możesz podjąć kolejne kroki. Nieważne, czy szukasz zajęć dla siebie, czy dla dziecka – zasada jest taka sama. Zależy Ci przede wszystkim na rzetelnym przeprowadzeniu treningu. I oczywiście, dobrym zainwestowaniu pieniędzy w treningi bokserskie. Tym samym, ważne jest sprawdzenie kwalifikacji i doświadczenia trenera personalnego boksu czy klubu bokserskiego. Można to zrobić na kilka sposobów. Najlepszym z nich jest jednak poproszenie trenera czy pracownika klubu o wgląd do legitymacji lub dyplomu. Masz wtedy stuprocentową pewność profesjonalizmu danej osoby. Wybór zajęć boksu dla początkujących w Krakowie może przysporzyć trochę problemów. Dlaczego? Otóż, ze względu na mnogość ofert klubów bokserskich. W Krakowie znajdziemy wiele zajęć boksu – dla dzieci, dla młodzieży, dla dziewczyn… Warto wykorzystać tę sytuację i wybrać najbardziej spersonalizowane treningi.

Czytaj także: Jak wybrać dietetyka w Krakowie?

Worek bokserski czy walka na żywo: boks Kraków

Zawodowi bokserzy zawsze rozpoczynają swój trening od rozgrzewki ze skakanką oraz klasycznych wymachów. Później dochodzi tzw. walka z cieniem i uderzenia celowane w worek. Jeśli więc zawodnicy ćwiczą w ten sposób, również początkujący pasjonaci boksu w Krakowie powinni stosować się do tych zasad. Podczas zajęć ćwiczy się konkretne uderzenia, wykorzystując treningowe worki bokserskie, gruszki i tzw. punchmastery. W miarę nabierania doświadczenia przez uczestników zajęć trener na pewno wprowadzi ćwiczenia w parach, dlatego pojawią się też elementy walki na żywo. I choć daleko tu do 15-rundowej gali na ringu, emocje mogą być równie wysokie! Zastosowanie ciosów prostych naprzemiennie z sierpowymi i podbródkowymi maksymalnie podniesie poziom adrenaliny i jednocześnie pozwoli na żywym organizmie doskonalić technikę uderzeń.

Boks Kraków dla młodzieży – kiedy można zacząć trenować?
sporty walki kraków

Zwykle przyjmuje się, że boks dla młodzieży to granica wieku 12 lat. Oczywiście wcześniej należy przejść odpowiednie badania lekarskie. Jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych – nie ma przeszkód do uczęszczania na zajęcia boksu. W Krakowie (i innych większych miastach) mamy również możliwość chodzenia na zajęcia boksu o różnych profilach. Często kluby bokserskie organizują wstępne darmowe treningi lub konsultacje. Można wtedy na własnej skórze zobaczyć, czy taka formuła zajęć boksu nam odpowiada. Boks w Krakowie jest dość popularnym sportem. Tym samym łatwo również o znalezienie opinii czy ocen danego trenera personalnego boksu czy klubu bokserskiego.

Gdzie i za ile: zajęcia z boksu w Krakowie i okolicach

W blisko 800-tysięcznym mieście, mimo nie najlepszej jakości powietrza, dostępność szerokiej oferty sportowej jest bardzo rozległa. Działające na terenie Krakowa centra fitness, kluby i siłownie oferują wachlarz zajęć rekreacyjnych, w tym również treningi z zakresu sztuk walki. Zajęcia z boksu w Krakowie prowadzone są w wielu znanych miejscach, takich jak Felix Boxing Gym przy Ślusarskiej, Instytut Rozwoju Sportu przy Wrocławskiej oraz Klub Sportowy Grappling Nad Strugą. Oprócz certyfikowanych szkół treningowych do boksu i kickboxingu w Krakowie działają też kluby, które udostępniają specjalistyczne sale treningowe - znajdziecie je m.in. w Power Fight House, Wild Power Gym czy czynnym całą dobę McFicie. Kluby sieciowe to zupełnie inna bajka, jednak certyfikowane szkoły boksu w Krakowie mają bardzo przystępną ofertę cenową karnetów. W ramach pakietu kupujecie konkretną liczbę wejść, a 3 treningi tygodniowo (12 wejść w miesiącu) to wydatek ok. 200-250 zł. Co więcej, niemal wszystkie krakowskie kluby z boksem udostępniają trening zapoznawczy całkowicie za darmo!

Nietypowe odmiany walki: Grappling Boks Kraków

Funkcjonująca w Krakowie sieć klubów Grappling to idealne miejsce dla wszystkich, którzy chcą doskonalić się w ramach różnorodnych technik walki. Zajęcia prowadzone są w krakowskim Centrum i na Podgórzu. Kluby Nad Struga i przy Czarnogórskiej w samym sercu Krakowa to nie tylko boks, ale również inne sekcje doskonalące różne techniki walki. Znajdziecie tu m.in. mieszane sztuki walki (MMA), kickboxing K1, zapasy i judo oraz brazylijskie jiu-jitsu. Wszyscy trenujący znajdą również zajęcia wzmacniające z użyciem kettli i innych sprzętów z kategorii cross. Te i inne zajęcia z boksu w Krakowie dostępne są na wyciągnięcie ręki, a świetna komunikacja z pozostałymi dzielnicami miasta sprawia, że oferta dostępna jest praktycznie dla każdego!

Kilka słów o boksie dla dziewczyn Kraków

Boks w Krakowie jest sztuką walki dla każdego – niezależnie od płci i wieku. Istnieją jednak różne stereotypy, które zniekształcają spojrzenie na boks Kraków. Nie warto brać ich pod uwagę. Nikt nie określił, że ten sport jest tylko dla mężczyzn. Każda osoba powinna umieć bronić się w razie niebezpieczeństwa.  Na wielu zajęciach boksu w Krakowie i okolicach można spotkać także płeć piękną. Nieraz zdarza się, że kobiety szybciej przyswajają wiedzę w boksie niż mężczyźni. W wielu miejscach powstały specjalne zajęcia boksu dla dziewczyn w Krakowie. Treningi prowadzone są przez kobiety. Nie warto przejmować się stereotypami. Sztuki walki są dla każdego!

Zapisy na boks Kraków – Jak się zapisać na zajęcia?

Jeśli postanowiliśmy zainteresować się nauką boksu w Krakowie musimy zapisać się na odpowiednie zajęcia. Najlepiej przed planowanym zapisaniem się dowiedzieć się przydatnych informacji o treningach boksu w Krakowie i okolicach. Dużo szkółek boksu zaprasza swoich potencjalnych uczniów na spróbowanie swoich sił na pierwszych darmowych zajęciach. Warto skorzystać z takiej możliwości i porównać różne treningi boksu w Krakowie.

Boks w Krakowie – trener personalny/klub/dom?

Jak wiadomo – każdy sport można uprawiać na różne sposoby. Co jest jednak najskuteczniejsze? Zajęcia boksu z trenerem personalnym? Trening w klubie bokserskim? A może nauka boksu na własną rękę? Na te pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Warto więc zastanowić się nad stopniem swojej motywacji, możliwościami przyswajania wiedzy oraz ilością wolnego czasu. Zajęcia boksu w Krakowie dla początkujących znajdziemy w wielu klubach. Jeśli nie wiemy, jak się zabrać za takie treningi w domu, lepiej udać się do specjalistów. Dla osób szukających bardziej indywidualnego prowadzenia – są oferty trenerów personalnych boksu.

Zobaczcie naszych trenerów boksu Kraków oraz kluby bokserskie Kraków:

trening boksu kraków


Czytaj także: Ciekawe miejsca do ćwiczeń w Krakowie

AKTUALIZACJA 27.02.2020

Walka na miarę prawdziwej gali? Boks w Krakowie dla każdego!

Jak każdą dyscyplinę sportową, również sztuki walki można uprawiać na wielu poziomach. Treningi z boksu w Krakowie i okolicach to nie tylko przydatne techniki walki i mocne uderzenia, ale też zróżnicowany trening wytrzymałościowy - a to już dodatkowe efekty. Gdzie ćwiczyć boks w Krakowie, jak przełamać stereotypy i czy to serio tylko dla twardzieli?

Najtrudniejsze są początki: boks Kraków całkowicie od podstaw

Kluczem udanego treningu - również w zakresie tak klasycznej sztuki walki jak boks - jest idealna rozgrzewka. Powinna obejmować ona możliwie wszystkie mięśnie i stawy wykorzystywane podczas treningu właściwego. Oprócz wymachów ramionami i serii uderzeń w ciemno czy tzw. walki z cieniem, dobrze sprawdzi się rozciąganie dynamiczne, rozgrzewka ze skakanką oraz klasyczne pompki. Na początku swojej przygody z boksem będziesz się uczyć podstawowych technik uderzeń, poznasz ciosy proste, sierpowe i podbródkowe, a z czasem zaczniesz je stosować w treningu z workiem bokserskim. I choć do ekskluzywnej gali droga daleka, jesteś na dobrej drodze, by osiągnąć swój cel, zwłaszcza, że zajęcia z boksu w Krakowie i okolicach prowadzone są w bardzo przystępny sposób, a wiedza fachowa przekazywana jest adekwatnie do poziomu zaawansowania zawodnika.

Najlepsze miejsca na trening boksu: szkoły walki w Krakowie

Najbardziej znanym miejscem w Krakowie z pełną ofertą zajęć z boksu jest niewątpliwie Klub Sportowy Grappling. Dostępne są 4 kluby - na Czarnogórskiej, Połetka, Nad Strugą i os. Na Stoku. To ty decydujesz, gdzie ćwiczysz, a wszędzie łatwo się dostać. Zajęcia z boksu prowadzone są na 3 poziomach - początkujący, średniozaawansowani i zaawansowani, a w ofercie klubu dostępne są też inne sztuki walki, które idealnie zróżnicują twój trening. Jeśli stawiasz wszystko na jedną kartę i chcesz iść w boks jak burza, zajrzyj również do Felix Boxing Gym przy Ślusarskiej lub Power Fight House. Chociaż są to stricte kluby fitness, dostępne są tutaj również zajęcia z boksu, a krakowski McFit czynny całą dobę pozwala na trening we własnym zakresie o dowolnej porze dnia i nocy. Najlepsze, że niezależnie od wybranego klubu, możesz liczyć na indywidualne wsparcie trenera personalnego, który przy dłuższej współpracy zaproponuje solidny rabat na swoje usługi.

Karnety i pakiety sportowe: boks Kraków w dobrej cenie!

Skoro jesteśmy przy wydatkach, warto zorientować się w kosztach zajęć z boksu w Krakowie. Na początku drogi wojownika trudno jest zobowiązać się na dłuższy czas - nie wiesz, czy to dla ciebie, czy spodoba ci się taka regularna aktywność i czy uda ci się wytrwać w postanowieniach. Dlatego większość klubów posiada jednorazowe wejściówki na wybrane zajęcia. Koszt takiego biletu to od 30 do 50 zł w zależności od lokalizacji. A jeśli zdecydujesz się na regularne treningi, boks w Krakowie to dla ciebie wydatek rzędy 200-250 zł za ok. 3 treningi tygodniowo. Dlaczego właśnie tyle? Karnety ważne przez miesiąc posiadają limitowaną liczbę wejść na zajęcia - w tym konkretnym przypadku chodzi o pakiet 12 treningów grupowych. Jeśli twój stopień zaawansowania będzie wystarczająco wysoki, możesz zdecydować się na walkę z workiem w zaciszu sali do boksu w krakowskim McFicie, gdzie cena miesięcznego karnetu przy umowie na 12 miesięcy to ok. 70-90 zł.

Nie tylko dla twardzieli: boks Kraków specjalnie dla dziewczyn

Wydawać by się mogło, że boks to sport dla twardzieli, a sale treningowe zdominowane są przez mężczyzn. Jeszcze do niedawna tak właśnie było, ale świadomość kobiet coraz bardziej rośnie. Dlatego oferta klubów Grappling oraz Felix Boxing Gym skierowana jest również dla dziewczyn, dzięki czemu arena boksu w Krakowie nabiera szerszych kształtów, a uprawiany sport jest uniwersalny. Co ciekawe, większość krakowskich klubów honoruje karnety sportowe typu Benefit Multisport, dzięki czemu boks staje się bardziej atrakcyjny i dostępny niemal dla każdego.

Chcesz przeczytać cały artykuł?

admin 5 18 lutego 2020  6694

Dodaj komentarz

 • Anika
  19 marca 2020
  zależy od klubu, do którego się zapiszesz. W niektórych miejscach mogą trenować też małe dzieci.
 • początkujący
  18 marca 2020
  od ilu to jest lat?
 • Justyna
  6 grudnia 2018
  Na zajęcia raz czy dwa razy w tygodniu to warto dojeżdżać do większego miasta. W końcu to niewiele więcej pieniędzy, a za to trenerzy profesjonaliści
 • Daria
  6 grudnia 2018
  W Krakowie to naprawdę duży wybór, gorzej jak się jest spod Krakowa i trzeba dojeżdżać..
 • Anka
  5 grudnia 2018
  Ooo, a tu Pani Magdalena jest - fantastyczna trenerka <3

Artykuły z kategorii: Sztuki i Sporty Walki

lekcja-pokory-i-szacunku-czyli-wszystko-o-pasach-w-karate

Lekcja pokory i szacunku – czyli wszystko o pasach w karate

Wschodnie sztuki walki od zawsze budziły respekt i podziw publiczności, jak i osób bezpośrednio zaangażowanych w te dyscypliny. Nie inaczej jest z karate, które swoim zasięgiem w szybki sposób objęło cały świat. Wraz z rosnącą popularnością powstawały nowe style, których do tej pory jest ponad sto. Elementem, który wyróżnia karate na tle innych dyscyplin są bez wątpienia pasy. Co oznaczają poszczególne kolory pasów w karate? Jaka jest ich kolejność? I jakie wymagania formalne muszą spełniać zawodnicy, żeby zdobyć poszczególne pasy?

wing-tsun-kung-fu-uderzenia-lancuchowe

Wing Tsun Kung Fu – uderzenia łańcuchowe

Techniki łańcuchowe są jedną z najbardziej charakterystycznych cech Wing Tsun Kung Fu. Dzięki nim walka staje się znacznie bardziej skuteczna. Oto najpopularniejsze ciosy łańcuchowe oraz uderzenia za pomocą łokci w tej sztuce walki.

zespolowe-sporty-walki-czy-taka-forma-w-ogole-istnieje

Zespołowe sporty walki? Czy taka forma w ogóle istnieje?

Sporty zespołowe zwykle kojarzą się z piłką nożną, piłką ręczną, koszykówką… Bardzo trudno o postrzeganie w tym kontekście sportów walki – w końcu starcie odbywa się zwykle jeden na jednego. A co jeśli naprawdę istnieje coś takiego jak zespołowe sporty walki?

boks-birmanski-czyli-ekstremalny-sport-walki-o-ktorym-wiedza-nieliczni

Boks birmański, czyli ekstremalny sport walki, o którym wiedzą nieliczni

Boks birmański nie jest tak znanym sportem walki jak karate, kick-boxing czy nawet krav maga. Jak wygląda historia tego sportu i czy jest on dostępny w Polsce?

wschodnie-sztuki-walki-poznaj-ich-rodzaje-i-sprawdz-na-czym-polegaja

Wschodnie sztuki walki - poznaj ich rodzaje i sprawdź, na czym polegają

Legendarne kung fu, medytacyjne tai chi, judo, aikido i karate. Do tego klasyczne już taekwondo i coraz bardziej modne muay thai. Wszystkie te wschodnie sztuki walki wywodzą się ze starożytnej filozofii Dalekiego Wschodu. Na czym polegają i czym różnią się od sportów walki uprawianych współcześnie?

zawod-trener-personalny

Zawód: Trener Personalny

Wiele młodych osób po zakończeniu edukacji zastanawia się nad wybraniem swojej przyszłej drogi kariery. Z wszystkich dostępnych zawodów jeden rozwija się w Polsce szczególnie dynamicznie. Jest to trener personalny.

typy-trenerow-personalnych

Typy trenerów personalnych

Nowy Rok to nowe postanowienia w życiu. Jednym z nich jest profesjonalny trening, dlatego od dziś na poważnie podchodzisz do tematu. Przekraczasz próg siłowni, aby spotkać się i poćwiczyć z trenerem personalnym. Poznaj typy trenerów, z którymi możesz mieć do czynienia!

dlaczego-oplaca-sie-cwiczyc-z-trenerem-personalnym

Dlaczego opłaca się ćwiczyć z trenerem personalnym

Każdy trenuje z innych powodów, jedni chcą schudnąć inni przeciwnie zbudować masę mięśniową. Jedni trenują, aby być lepszymi w określonym sporcie lub aktywności, inni po prostu chcą miło spędzić czas na ćwiczeniach i mieć więcej energii na co dzień. Jednak niezależnie od celów stojących za treningami warto jest się wspomóc doświadczeniem i wiedzą trenera. Dlaczego?

dobry-trener-a-zly-trener-personalny

Dobry trener, a zły trener personalny

Trener, trenerowi nierówny. Po czym można rozróżnić dobrego trenera osobistego z którym warto ćwiczyć, od takiego na którego tylko wydasz niepotrzebnie pieniądze? Zobaczcie wskazówki od ekspertów z LepszyTrener.pl po których rozpoznasz z jakim trenerem bądź instruktorem sportowym masz do czynienia.

10-rzeczy-ktorych-nie-mowisz-trenerowi

10 rzeczy których nie mówisz trenerowi

Jeżeli korzystasz z pomocy trenera personalnego warto jest zadbać o dobrą komunikację. Będąc otwartym i szczerym sprawisz, że Trener lepiej dopasuje treningi do Twoich potrzeb i oczekiwań. A Twoje ćwiczenia będą bezpieczniejsze i skuteczniejsze.

lekcja-pokory-i-szacunku-czyli-wszystko-o-pasach-w-karate

Lekcja pokory i szacunku – czyli wszystko o pasach w karate

Wschodnie sztuki walki od zawsze budziły respekt i podziw publiczności, jak i osób bezpośrednio zaangażowanych w te dyscypliny. Nie inaczej jest z karate, które swoim zasięgiem w szybki sposób objęło cały świat. Wraz z rosnącą popularnością powstawały nowe style, których do tej pory jest ponad sto. Elementem, który wyróżnia karate na tle innych dyscyplin są bez wątpienia pasy. Co oznaczają poszczególne kolory pasów w karate? Jaka jest ich kolejność? I jakie wymagania formalne muszą spełniać zawodnicy, żeby zdobyć poszczególne pasy?

wing-tsun-kung-fu-uderzenia-lancuchowe

Wing Tsun Kung Fu – uderzenia łańcuchowe

Techniki łańcuchowe są jedną z najbardziej charakterystycznych cech Wing Tsun Kung Fu. Dzięki nim walka staje się znacznie bardziej skuteczna. Oto najpopularniejsze ciosy łańcuchowe oraz uderzenia za pomocą łokci w tej sztuce walki.

zespolowe-sporty-walki-czy-taka-forma-w-ogole-istnieje

Zespołowe sporty walki? Czy taka forma w ogóle istnieje?

Sporty zespołowe zwykle kojarzą się z piłką nożną, piłką ręczną, koszykówką… Bardzo trudno o postrzeganie w tym kontekście sportów walki – w końcu starcie odbywa się zwykle jeden na jednego. A co jeśli naprawdę istnieje coś takiego jak zespołowe sporty walki?

boks-birmanski-czyli-ekstremalny-sport-walki-o-ktorym-wiedza-nieliczni

Boks birmański, czyli ekstremalny sport walki, o którym wiedzą nieliczni

Boks birmański nie jest tak znanym sportem walki jak karate, kick-boxing czy nawet krav maga. Jak wygląda historia tego sportu i czy jest on dostępny w Polsce?

wschodnie-sztuki-walki-poznaj-ich-rodzaje-i-sprawdz-na-czym-polegaja

Wschodnie sztuki walki - poznaj ich rodzaje i sprawdź, na czym polegają

Legendarne kung fu, medytacyjne tai chi, judo, aikido i karate. Do tego klasyczne już taekwondo i coraz bardziej modne muay thai. Wszystkie te wschodnie sztuki walki wywodzą się ze starożytnej filozofii Dalekiego Wschodu. Na czym polegają i czym różnią się od sportów walki uprawianych współcześnie?

zawod-trener-personalny

Zawód: Trener Personalny

Wiele młodych osób po zakończeniu edukacji zastanawia się nad wybraniem swojej przyszłej drogi kariery. Z wszystkich dostępnych zawodów jeden rozwija się w Polsce szczególnie dynamicznie. Jest to trener personalny.

typy-trenerow-personalnych

Typy trenerów personalnych

Nowy Rok to nowe postanowienia w życiu. Jednym z nich jest profesjonalny trening, dlatego od dziś na poważnie podchodzisz do tematu. Przekraczasz próg siłowni, aby spotkać się i poćwiczyć z trenerem personalnym. Poznaj typy trenerów, z którymi możesz mieć do czynienia!

dlaczego-oplaca-sie-cwiczyc-z-trenerem-personalnym

Dlaczego opłaca się ćwiczyć z trenerem personalnym

Każdy trenuje z innych powodów, jedni chcą schudnąć inni przeciwnie zbudować masę mięśniową. Jedni trenują, aby być lepszymi w określonym sporcie lub aktywności, inni po prostu chcą miło spędzić czas na ćwiczeniach i mieć więcej energii na co dzień. Jednak niezależnie od celów stojących za treningami warto jest się wspomóc doświadczeniem i wiedzą trenera. Dlaczego?

dobry-trener-a-zly-trener-personalny

Dobry trener, a zły trener personalny

Trener, trenerowi nierówny. Po czym można rozróżnić dobrego trenera osobistego z którym warto ćwiczyć, od takiego na którego tylko wydasz niepotrzebnie pieniądze? Zobaczcie wskazówki od ekspertów z LepszyTrener.pl po których rozpoznasz z jakim trenerem bądź instruktorem sportowym masz do czynienia.

10-rzeczy-ktorych-nie-mowisz-trenerowi

10 rzeczy których nie mówisz trenerowi

Jeżeli korzystasz z pomocy trenera personalnego warto jest zadbać o dobrą komunikację. Będąc otwartym i szczerym sprawisz, że Trener lepiej dopasuje treningi do Twoich potrzeb i oczekiwań. A Twoje ćwiczenia będą bezpieczniejsze i skuteczniejsze.