Bąkowski - Jestem świetnie poinformowany!

Bąkowski - Jestem świetnie poinformowany!

Jaka przyszłość czeka polski kickboxing? W jakim kierunku rozwijają się kluby sportowe i federacje? Na te pytania znajdziecie odpowiedź u źródeł. Najnowsze informacje od Cristiano Radicchi oraz Piotra Bąkowskiego z PFKB.

Dobra wiadomość dla fanów sportów walki

Koniec sierpnia przyniósł ze sobą nie lada wydarzenie dla miłośników sportów walki. W Zakopanem odbyło się bowiem spotkanie dwóch wpływowych działaczy ze świata kickboxingu – Piotra Bąkowskiego i Cristiano Radicchi. Pierwszy z nich jest wielokrotnym Mistrzem Świata i Europy w kickboxingu, od wielu lat buduje swoją karierę trenerską, posiada szereg uprawnień instruktorskich i pełni funkcje m.in. Prezesa Międzynarodowej Federacji Sztuk Walki UFR, Sekretarza Generalnego federacji WKSF Polska, Prezesa rywalizacji amatorskiej federacji WKA Poland oraz Prezesa Runda Zero Promotion – a to i tak nie wszystko. Drugi z nich natomiast jest znanym działaczem sportowym, „Szarą Eminencją kickboxingu”, Członkiem Zarządu takich organizacji jak WTKA czy WKA oraz organizatorem jednego z największych turniejów międzynarodowych - „Zunifikowanych Mistrzostw Świata” – a na tym nie zamyka się jego działalność. Można było przewidzieć, że to spotkanie zapisze się we współczesnej historii polskiego kickboxingu.
 
Jak mówi Piotr Bąkowski: „Na tym spotkaniu po raz kolejny przekonałem się, że moja wizja działania największych federacji kickboxingu na świecie jest w stu procentach poprawna. Zawsze byłem świetnie zorientowany w polityce światowych organizacji i znałem wielu czołowych działaczy WAKO i innych organizacji. Teraz jeszcze bardziej poszerzyłem swoją wiedzę”. A to oznacza, że polska scena kickboxingu zyskała ważne informacje na temat polityki, historii, metod i kierunków działania największych światowych federacji kickboxingu. A w efekcie – możliwe kierunki dalszego rozwoju”.

Spotkanie na szczycie – czego dotyczyły rozmowy?

W dużej mierze działacze spotkali się na gruncie nieoficjalnym. Cristiano Radicchi został przyjęty przez Piotra Bąkowskiego i członka PFKB Łukasza Makarewicza. Podczas wizyty, Włoch miał okazję zwiedzić Zakopane i zapoznać się z podhalańską kulturą. Niemniej, nie obyło się bez tematów zawodowych. Planowe rozmowy miały dotyczyć międzynarodowego rozwoju federacji UFR, współpracy zagranicznej PFKB oraz uzyskania dla Runda Zero Promotion nowych przedstawicielstw organizacji zawodowych sztuk walki. Jak powiodła się współpraca ważnych postaci kickboxingu?

Po spotkaniu – plany na przyszłość

W ostatni weekend sierpnia, podczas zgrupowania PFKB, w imieniu Zarządu PFKB, Runda Zero Promotion oraz UFR, Piotr Bąkowski prowadził rozmowy z Cristiano Radicchi – jedną z najbardziej wpływowych postaci światowej sceny kickboxingu. Trudną sztuką negocjacji – Pan Radicchi okazał się trudnym negocjatorem perfekcyjnie dbającym o potrzeby własnej organizacji, a jednocześnie doskonałym politykiem i uczciwym biznesmenem – podjęto następujące decyzje:
Wspólne stworzenie międzynarodowego Zarządu federacji UFR, w którym znajdą się między innymi Cristiano Radicchi, Łukasz Makarewicz, Piotr Bąkowski oraz kilku reprezentantów innych krajów.
2. Współpraca międzynarodowa w zakresie kampanii Łączy Nas Sport Nie Narkotyki pod nazwą Sport No Drugs.
3. Współpraca zawodowych grup #AgeonFightTeam i #GoldenFighters z profesjonalnym rynkiem międzynarodowym.
4. Udział PFKB oraz międzynarodowych reprezentantów UFR w kolejnej edycji Unified World Championships w Carrara we Włoszech.
5. Nowe zasady obecności UFR oraz czołowych sędziów PFKB na powyżej imprezie.
 
Wizyta Cristiano Radacchi odbyła się w ramach zgrupowania Kadry Polski PFKB. To właśnie ta organizacja odpowiada za coroczne wysyłanie Reprezentacji Polski na organizowane przez Włocha „Zunifikowane Mistrzostwa Świata”. Jest to bez wątpienia jedna z największych – jeśli nie największa – impreza tego typu na świecie.

Dominika Górska 0 5 września 2017  < 1000

Dodaj komentarz

Artykuły z kategorii: Sporty Walki

znani-trenerzy-i-zawodnicy-w-sportach-walki-w-polsce

Znani trenerzy i zawodnicy w sportach walki w Polsce

Sporty walki cieszą się ogromną popularnością w naszym kraju. Zobacz znanych zawodników i trenerów w boksie, kickboxingu, krav madze, taekwondo, brazylijskim jiu-jitsu, aikido, boksie tajskim i zapasach. Czy znasz ich wszystkich?

kadra-polski-pfkb

Kadra Polski PFKB

Kadra Polski kickboxingu PFKB ma już wieloletnią tradycję. W ciągu tego czasu przez jej skład przewinęło się wielu zasłużonych zawodników i trenerów. Jak jednak obecnie przedstawia się sytuacja Kadry Polski kickboxingu? Jakie są najpopularniejsze gale sportów walki? I jak się do nich przygotowują zawodnicy? O tym – i innych istotnych sprawach dla tego sportu – przeczytacie w poniższym artykule!

obrona-w-boksie-i-uderzanych-sportach-walki

Obrona w boksie i uderzanych sportach walki

Atak i obrona są podstawowymi założeniami w sportach walki opartych na uderzeniach. W boksie wyróżnia się zwykle 12 podstawowych ciosów atakujących. Jak się przed nimi bronić? Zobacz, na czym polega technika obrony w pięściarstwie

sporty-walki-jak-nokaut-wplywa-na-zdrowie

Sporty walki – jak nokaut wpływa na zdrowie?

Uprawianie sportów walki jest opatrzone niemałym ryzykiem. Niektóre walki – szczególnie bokserskie – kończą się nie tylko nokautem. Zdarza się, że w wyniku poważnych obrażeń następuje śmierć przegranego boksera. Jakie konsekwencje dla zdrowia może mieć nokaut? Co należy robić, kiedy się przytrafi? Jak zabezpieczyć się przed nokautem?

dystanse-w-sportach-walki

Dystanse w sportach walki

W sportach walki odległość między przeciwnikami określa warunki walki. Innych technik można użyć w półdystansie, a innych podczas walki w klinczu. Czym charakteryzują się poszczególne dystanse w takich sportach walki jak MMA czy boks?

sporty-walki-trening-silowy-miesni-karku

Sporty walki – trening siłowy mięśni karku

Trening siłowy w sportach walki wydaje się niezbędny do osiągnięcia sukcesu. Siny kark to większa odporność na uderzenia w głowę. Zmniejsza ryzyko nokautu i daje przewagę w walce. Zobacz jak trenować mięśnie szyi.

najskuteczniejsze-techniki-w-zapasach

Najskuteczniejsze techniki w zapasach

Podczas walki zapaśniczej dozwolone są m.in. rzuty, podcięcia czy chwyty. W tym sporcie liczy się siła, szybkość i technika. Zapaśnicy muszą opanować do perfekcji poszczególne ruchy, by położyć przeciwnika na macie. Zobacz, które z technik są najskuteczniejsze.

sporty-walki-rodzaje-kopniec

Sporty walki – rodzaje kopnięć

Sporty walki dzielą się na te oparte na chwytach bądź uderzeniach lub łączą obie te techniki. Niektóre natomiast wymagają użycia broni. Część z nich wykorzystuje także techniki nożne. Zobacz rodzaje kopnięć które stosuje się w poszczególnych sportach walki.

historia-ju-jitsu-japonskie-militarne-sztuki-walki

Historia Ju Jitsu – japońskie militarne sztuki walki

Ju Jitsu jest najpopularniejszą japońską sztuką walki o charakterze samoobronnym w Polsce, znaną od ponad 100 lat. Jednak czym jest zaledwie jedno stulecie przy prawie 3000-letniej tradycji tego sportu? Poznaj historię Ju Jitsu!

znani-trenerzy-i-zawodnicy-w-sportach-walki-w-polsce

Znani trenerzy i zawodnicy w sportach walki w Polsce

kadra-polski-pfkb

Kadra Polski PFKB

obrona-w-boksie-i-uderzanych-sportach-walki

Obrona w boksie i uderzanych sportach walki

sporty-walki-jak-nokaut-wplywa-na-zdrowie

Sporty walki – jak nokaut wpływa na zdrowie?

dystanse-w-sportach-walki

Dystanse w sportach walki

sporty-walki-trening-silowy-miesni-karku

Sporty walki – trening siłowy mięśni karku

najskuteczniejsze-techniki-w-zapasach

Najskuteczniejsze techniki w zapasach

sporty-walki-rodzaje-kopniec

Sporty walki – rodzaje kopnięć

historia-ju-jitsu-japonskie-militarne-sztuki-walki

Historia Ju Jitsu – japońskie militarne sztuki walki