15 najlepszych aplikacji do odchudzania

15 najlepszych aplikacji do odchudzania

Te aplikacje pomogą w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Przyśpiesz proces odchudzania za pomocą nowoczesnych technologii. Oto lista 6 najpopularniejszych i najskuteczniejszych aplikacji do redukcji tkanki tłuszczowej.

Aplikacje mobilne a odchudzanie i dieta

Te aplikacje do odchudzania na urządzenia mobilne służą do zmniejszania masy ciała. Zamień swój smatfon na uniwersalne narzędzie do motywacji i kontroli swoich postępów treningowych. Te programy są stworzone po to, by zastąpić trenerów personalnych, dietetyków i innych ekspertów od odchudzania. W dodatku wiele z aplikacji w naszym zestawieniu jest darmowe.

Aplikacja do treningu a realny trener

Aplikacja mobilna czy internetowa to doskonały pomocnik w odchudzaniu. Niemniej, nigdy nie zapewni tak silnego wsparcia, merytorycznej wiedzy czy motywacji, jak praca z prawdziwą osobą. Proces odchudzania to często czas wyrzeczeń, walki z sobą i sprawdzania własnych sił. W tym okresie warto mieć przy sobie trenera lub trenerkę. Zobacz naszych specjalistów z każdego miasta w Polsce!

Aplikacje wspomagające odchudzanie dla początkujących i zawodowców

W naszym kompendium znajdziesz  propozycje aplikacji treningowych dla początkujących i zaawansowanych. Część z nich jest wyspecjalizowana w bieganiu i jezdzie na rowerze. Inne są nastawione na pomoc w zaplanowaniu diety użytkownika i odchudzaniu bez wysiłku fizycznego. Wreszcie są też aplikacje pomagające schudnąć, które służą zarówno do kontrolowania diety jak również sesji treningowych np. fitness, zastępując dziennik treningu. Dlatego przed wyborem aplikacji do odchudzania zastanów się jaki jest Twój cel treningowy

Odchudzenie z aplikacjami iOS

Posiadaniem aplikacji do odchudzenia mogą cieszyć się posiadacze systemów iOS – głównie występujących w telefonach firmy  Apple. Zarówno posiadacze androidów  i iOS mogą przebrnąć przez proces odchudzania wykorzystując ciekawe aplikacje. Pomagają  one zarówno  w przygotowaniu swoich posiłków i pilnowaniu diety.  W app storze możemy znaleźć  przeróżne aplikacje wspomagające nasze odchudzanie.  Przykładowo  posiadacze systemów iOS mogą  ściągnąć aplikację  przydatną do odchudzania – Papirka.  Za pomocą tej aplikacji zapisywanie przepisów dietetycznych dań  może być  proste. Program dostępny jest dla użytkowników telefonów Apple z systemiami IOS,  Os X. Kompatybilny jest z Androidem, Windowsem i  Kindle Fire.

Do głównych aplikacji  iOS do odchudzenia możemy zaliczyć:

 • Calorie Counter By Fat Secret ( nowa)

 • Calorie Counter & Weight Loss

 • Calorie Counter by YAZIO

 • Calorie Counter Pro by MyNetDiary

 • Dieta 1.2.3

 • Barbara 1.2

 • Fitatu Licznik Kalorii

 • Kcalmar –dieta I przepisy v

 • Lifesum – healthier living, better eating, more movement

 • Lose it! – Weight Loss Program and calorie Counter

Aplikacje do odchudzenia – Android

Jeśli jesteś posiadaczem telefonu z systemem Android to masz szczęście. Większość dostępnych aplikacji do odchudzenia jest kompatybilna  systemem Android. W Google Play można znaleźć przydatne programy wspomagające odchudzenie np. licznik kalorii. Statystyki  pokazują, że  aplikacji do odchudzania jest ponad 6 000, większość jest darmowych.

 

Urządzenie mobilne zachęcające do wyjścia na trening

W okresie letnim warto wybrać taką aplikację wspomagającą odchudzanie, która sprawdzi się w treningach na zewnątrz. Tego typu programy służą do motywowania do biegania, treningów w parku (joga, pilates) lub do jeżdżenia na rowerze. Wszystko po to by zgubić zbędne kilogramy i uczynić z aktywność fizyczną przyjemniejszą. Zimą polecamy aplikacje do treningu w domu lub na siłowni.

Najważniejsze aspekty odchudzania pod kontrolą aplikacji:

 • Odżywianie
 • Aktywność fizyczna
 • Motywacja

Prowadzenie dziennika treningowego a odchudzanie

Przeprowadzono badania nad kontrolowaniem procesu odchudzania. Badano osoby które odchudzały się prowadząc dziennik odchudzania oraz takie które nie kontrolowały tego procesu. Wyniki badań znajdziecie tutaj – link do badań nad odchudzaniem.

Generalnie wnioski z badania są takie: osoby które prowadziły dziennik (zarówno zwykły, jak elektroniczny w formie aplikacji) chudły pawie dwa razy szybciej niż osoby które nie prowadziły dziennika. Jest więc jasne, że gażdżet w formie aplikacji do treningu może znacząco pomóc w odchudzaniu. Dlatego jeżeli masz problem ze zmotywowaniem się do ćwiczeń, odpowiednia aplikacja do odchudzania może być bardzo pomocna. 

Najlepsze apliakcje do odchudznia wszechczasów ranking:

 1. Pokemon Go
 2. Endomondo
 3. MyFitnessPal
 4. Google Fit
 5. Libra
 6. iMapMyRun
 7. 7 minute workout
 8. Workout Trainer
 9. Daily Workouts
 10. Nike Training Club
 11. Wiesz co jesz
 12. FatSecret
 13. Jefit
 14. Daily Joga
 15. Caynax Hit

Najlepsze aplikacje do biegania: Ranking

W zestawieniu znajdziecie najlepsze aplikacje do treningu z 2016 roku wspomagające odchudzanie oraz poprawę kondycji i zdrowia. Część aplikacji jest dostępna w języku polskim, a część jest w angielskiej wersji językowej. Zaczniemy od najpopularniejszego rodzaju aplikacji dla aktywnych, czyli appek do biegania:

 

1. Endomondo Sports Tracker - najpopularniejszy do biegania

Endomondo można wykorzystywać do jako dziennik treningowy do prawie każdego rodzaju sportu. Jednak zdecydowanie najczęściej ta aplikacja do treningu służy użytkownikom do biegania.

Jest to jedna z najpopularniejszych aplikacji do odchudzania na świecie. Korzysta z niej ok 20 milionów osób. Działanie aplikacji jest bardzo motywujące. Dzięki niej będziesz wiedział dokładnie jakie statystyki miał Twój bieg. Na mapie zostanie zaznaczona trasa, czasu treningu, średnia prędkość, dystans. Słowem wszystko co powinieneś wiedzieć o swoim bieganiu. Nic więc dziwnego, że widząc efekty wysiłku włożonego w zrzucenie wagi chętniej podejmuje się dalsze działania w kierunku zdrowia. Aplikacja wspomagająca odchudzanie poza przebiegniętymi kilometrami obliczy ile kalorii spaliłeś podczas ćwiczeń. Widoczne będą też różnice w wysokości nad poziomem morza – bardzo przydatne zarówno dla biegaczy jak i kolarzy.

2. Pokemon Go - motywacja do spacerowania i biegania 

bieganie łapanie pokemonów

Absolutny hit pod względem ilości pobrań oraz liczby użytkowników. Bezpłatna aplikacja na urządzenia mobilne zachęcająca do wyjścia z domu.

W pierwszych dwóch tygodniach od wypuszczenia Pokemon Go w grę zaczęło grać kilka milinów osób na świecie. Aplikacja działa na zasadzie mapy lokalizując gracza poprzez GPS – podobnie jak Endomondo.

Fenomen Pokemonów polega na działaniu motywacyjnym. Użytkownicy którzy łapią pokemony pokonują nawet kilka kilometrów dziennie, tylko dla tego by złapać i wyszkolić swoje zwierzaki. Dodatkowo gracze mogą rywalizować między sobą wystawiając swoje pokemony do walki na specjalnych Arenach. Pokemon jest tym silniejszy im więcej kilometrów przejdzie lub przebiegnie gracz. To sprawia, że wiele osób specjalnie pokonuje dodatkowe kilometry by wzmocnić swojego pokemona. Aplikacja Pokemon Go zbiera też dane o ilości pokonanych kilometrów jednak jej działanie jako dziennika treningowego jest ograniczone. Nie ma tutaj takich funkcji jak obliczanie zapotrzebowania kalorycznego. Jednak mimo to Pokemon Go ma silne działanie odchudzające.

Czytaj więcej: Pokemony a odchudzanie

 

3. iMapMyRun - aplikacja do biegania

ImapMyRun aplikacja do biegania

Aplikacja do biegania odmierzająca pokonane dystanse. iMapMyRun współpracuje z witryną internetową mapmyrun.com, w której rejestruje się swoje biegi, dzięki czemu w Google Maps widoczne są dokładne trasy biegu. Funkcje tej aplikacji do treninu są zbliżone do Endomondo.

Wszechstronne aplikacje do odchudzania i kontroli diety: Ranking aplikacji do treningu

1. My FitnessPal - aplikacja pomocna w kontroli diety i treningu

Aplikacja do odchudzania MyFitnessPal

Aplikacja pomagajaca schudnąć w języku angielskim.

Możesz ją pobrac Tutaj

Dzięki MyFitnessPal możesz kontrolować to co jesz. Na początku użytkownik wprowadza swoje dane (wiek, wzrost, wagę ciała) oraz ile kilogramów chce schudnąć. Program zbiera zapiski z codziennymi posiłkami wprowadzonymi przez osobę odchudzającą się. Na ich podstawie oblicza zalecaną dzienną ilość kalorii. FitnessPal analizuje wydatki energetyczne w ciągu dnia oraz zastępuje dziennik treningowy. Aplikacja do treningu MyFitnessPal jest ciekawą propozycją zarówno dla osób początkujących jak i zaawansowanych.

2. Google Fit - wszechstronna aplikacja do odchudzania

google fit aplikacja do odchudzania

Darmowa aplikacja wspomagająca odchudzanie na urządzenia mobilne z androidem.

Możesz ją pobrać tutaj

Bardzo dopracowana oferująca szeroki wachlarz możliwości dla osób aktywnych. Jej największe atuty to:

 • Możliwość łatwego i szybkiego monitorowania aktywności fizycznej, ćwiczeń i treningów. Wystarczy włączyć aplikację przed ćwiczeniami. Wtedy telefon automatycznie będzie zbierał informacje o biegu czy jeździe na rowerze. Wszystkie dane Google Fit będzie dla Ciebie przechowywał w pamięci telefonu oraz na koncie Google.

 • Statystyki treningowe – wszelkie dane związane z treningiem jak prędkość poruszania, trasy, to czy biegałeś czy jechałeś rowerem. Wykresy aktywności słowem wszystko dla osób które lubią analizy liczbowe :)

 • Plan treningowy z Google Fit – wyznacz jakie cele treningowe chcesz zrealizować poprzez ćwiczenia. Przykładowe cele to przebiec określoną liczbę kroków, biec przez określony czas lub dystans, spalić daną liczbę kalorii. W najnowszych wersjach aplikacji Google Fit dodatkowo dostaniesz porady wirtualnego trenera personalnego.

 • Łączenie aplikacji do odchudzania z innymi gadżetami fitness typu Android wear, Nike + , MyFitnessPal czy opaski Xiaomi.

 

3. Workout Trainer

To aplikacja do odchudzania zapewniająca holistyczny trening bez użycia specjalnego sprzętu. Dzięki nagraniom i wskazówkom profesjonalnych trenerów nauczysz się jak prawidłowo wykonywać tysiące ćwiczeń. Określ swój cel i z pomocą aplikacji do treningu po prostu chudnij, modeluj mięśnie i poprawiaj swoje osiągnięcia. Trening z Workout Trainer to nie tylko niezbędna wiedza dotycząca techniki wykonywanych ćwiczeń - to również ogromna dawka motywacji! Workout Trainer może ci towarzyszyć podczas treningu w domu, na siłowni lub na świeżym powietrzu.

 

4. Daily Workouts Free

daily workouts darmowe treningi aplikacjaW języku angielskim. Darmowa aplikacja do treningu dla osób początkujących

Możesz ją pobrać tutaj

Aplikacja do odchudzania oferująca ćwiczenia na każdą partię ciała. Daily Workouts Free to nagrania wideo z instrukcjami do wykonywania codziennych ćwiczeń trwających od 10 do 30 minut. Możesz ćwiczyć poszczególne mięśnie i całe ciało korzystając z gotowych planów treningowych lub ułożonych w całości przez siebie. Co wyróżnia Daily Workouts Free to brak reklam! Ponadto ta aplikacja wspomagajaca odchudzanie jest darmowa.

 

5. Nike Training Club

Darmowa aplikacja pomagajaca schudnąć w języku angielskim, dla początkujących i średniozaawansowanych.

Nike stworzył aplikację skierowaną zwłaszcza do kobiet. Instrukcji dotyczących wykonywania ćwiczeń udzielają znane na całym świecie trenerki fitness. Możesz korzystać z gotowych planów treningowych lub ułożyć własny. Aplikacja Nike Training Club umożliwia wgrywanie własnej muzyki oraz monitorowanie postępów. Całkiem popularne narzędzie motywujące do treningu. 

 

6. Libra - Weight Manager

aplikacja do odchudzania Libra

Aplikacja do treningu w polskiej wersji językowej

Możesz ją pobrać tutaj

Libra to aplikacja do odchudzania będąca najlepszym motywatorem do trzymania się ustalonej diety. Na podstawie wykresów i statystyk tworzonych przez aplikację szybko nauczysz się jak skutecznie zrzucić zbędne kilogramy. Wpisując do aplikacji wzrost, wagę początkową oraz wagę pożądaną, Libra wylicza nam BMI i termin zakończenia diety. Libra jest jedną z najłatwiejszych w obsłudze aplikacji, a ponadto jest przejrzysta i funkcjonalna.

 

7. Wiesz co jesz 

Polska, darmowa aplikacja do zdrowego odżywiania.

Darmowa aplikacja dietetyczna do odchudzania dzięki której będziesz wiedział co dokładnie znajduje się w produktach, które jesz na co dzień. Aplikacja Wiesz co jesz jest skanerem etykiet dającym szeroką wiedzę na temat składników konsumowanych przez nas produktów, koncentrując się zwłaszcza na dodatkach E. Aplikacja dietetyczna może być bardzo pomocna dla alergików, osób z nietolerancją pokarmową lub anemią. Jeśli nie chorujesz, ale troszczysz się o swoje zdrowie – aplikacja Wiesz co jesz ustali twój profil żywieniowy i produkty, które powinieneś częściej konsumować. Nie stać Cię na dietetyka? Wiesz co jesz może go z powodzeniem zastąpić dla osoby odchudzającej się.

 

8. FatSecret Licznik Kalorii

Kolejna udana Polska aplikacja do odchudzania. Darmowa. 

Darmowa aplikacja dietetyczna służąca do szybkiego wyszukiwania informacji na temat wartości odżywczych spożywanego przez nas jedzenia. FatSecret umożliwia prowadzenia Dziennika Żywności oraz Dziennika Ćwiczeń. Dziennik Żywności pomaga planować posiłki, a Dziennik Ćwiczeń kontroluje spalane kalorie. Aplikacja jest bardzo pomocna, jeśli dbamy zarówno o trening jak i zrównoważoną dietę. Już nigdy więcej nie będziesz musiał liczyć kalorii. Ta aplikacja nie tylko ułoży plan żywieniowy do odchudzania ale również sprawi, że Twoja dieta będzie dużo zdrowsza. Aplikacja dieteyczna ma wbudowaną opcje układania diety również dla wegetarian. 

 

 

Inne aplikacje na telefon dla aktywnych

1. Daily Yoga - aplikacja do jogi dla początkujących

daily joga aplikacja do jogi

Aplikacja do jogi w angielskiej wersji językowej.

Możesz ją pobrać tutaj.

Aplikacja przeznaczona do treningu jogi. Program ten ma wiele wersji z czego część jest płatna. Wersje różnią się między sobą długością treningu (od 10 do 60 minut), poziomem zaawansowania używkownika w jodze oraz intensywnością wysiłku. Wszystkie asany z jogi są dokładnie opisane przez narratora oraz wyjaśnione na filmiku instruktażowym. Dobra opcja dla osób początkujących chcących nauczyć się jogi od zera.

 

2. Caynax HIIT - trening interwałowy

Darmowa aplikacja w języku angielskim. Pomocna zarówno dla osób początkujacych jak zaawansowanych.

Aplikacja do szybkiego odchudzania opierająca się na popularnych ćwiczeniach interwałowych. Trening polega na zamiennym wykonywaniu bardzo intensywnych i umiarkowanie intensywnych ćwiczeń. Jeden trening trwa od kilkunastu do 25 minut. Udowodniono, że ćwiczenia interwałowe są 3 razy bardziej skuteczne w odchudzaniu od klasycznego aerobiku. Caynax HIIT zawiera harmonogram treningu na 30 dni, funkcję przypominania o ćwiczeniach oraz rozbudowany minutnik. Aplikacja wspomagajaca odchudzanie z powodzeniem może zastąpić dziennik treningowy.

3. 7 minute workout App - trening z telefonem w 7 minut 

Angielska wersja językowa. Aplikacja na iPhone, płatna w cenie ok 10 zł

Możesz ją pobrać tutaj

Lekka aplikacja do treningu motywująca do ćwiczeń i odchudzania. Teraz wystarczy 7 minut by zrobić szybki trening odchudzająco-wzmacniający. Ćwiczenia są tak dobrane by optymalnie wykorzystać te krótki 7 minutowy czas ćwiczeń. Dzięki prostym komunikatom i wskazówkom jak wykonywać trening nawet najbardziej początkujące osoby będą wstanie skutecznie poćwiczyć. 7 minutowy trening poza działaniem odchudzającym wzmacnia układ krążenia i poprawia samopoczucie.

 

4. JEFIT Workout Exercise Trainer

Aplikacja w angielskiej wersji językowej

Aplikacja do odchudzania będąca trenerem personalnym w kieszeni. Zawiera ponad 1300 ćwiczeń z dokładnymi opisami i animacjami wykonywania. Korzystając z tej aplikacji możesz stworzyć własny plan treningowy oraz kontrolować statystyki i swoje postępy. To co wyróżnia aplikację JEFIT Workout Exercise Trainer to możliwość porównywania swoich wyników z innymi i wzajemne motywowanie do osiągania wymarzonych celów. FeFit jest dobrą propozycją dla osób zaawanasowanych. Dzięki tej appce będziesz wstanie dokładniej kontrolować swoje treningi by szybciej osiągać zamierzone cele. 

Najlepsze aplikacje do odchudzania. Aktualizacja 2018

Wiadomo, że w branży technologicznej niewiele rzeczy zostaje na stałe. Ze względu na wysoką konkurencję i stałe udoskonalanie swoich produktów – rynek jest wyjątkowo dynamiczny. Te same zasady dotyczą zarówno aplikacji do odchudzania, jak i branży fitness w ogóle. Poniżej prezentujemy więc te aplikacje, które cieszą się największą popularnością w 2018 roku.

1. My FitnessPal

Jak dwa lata temu – wciąż wiele źródeł stawia ja na pierwszym miejscu. Być może dlatego, że ta aplikacja do treningu pozwala na prowadzenie zapisków odnośnie diety każdego dnia.

2. Endomondo

Ex aequo na pierwszym miejscu wiele źródeł podaje aplikację do biegania. Endomondo nie trzeba nikomu przedstawiać.

3. Krokomierz – licznik kroków

Coraz bardziej popularne stają się wszelakie krokomierze ukryte w smartfonach. Wiele modeli (np. Huawei) ma już wbudowaną taką aplikację do treningu. Chodzenie towarzyszy nam każdego dnia. I dzięki tej aplikacji wiemy, czy wyrobiliśmy ustawioną przez siebie normę. Ta aplikacja sprawdza się również wśród osób, które ze sportem nie mają zbyt wiele do czynienia. Dzięki temu jednocześnie popularyzuje i zachęca do zdrowego stylu życia. W wielu krokomierzach widzimy dane odnośnie spalonych kalorii, pokonanych kilometrów czy statystyki naszej aktywności w ciągu dnia.

4. 5 minute plank

Plank, czyli deskę, zna niemal każdy. To jedno z podstawowych (i wymagających) ćwiczeń głównie na mięśnie brzucha. To ćwiczenie jest bazą dla wielu sportowych wyzwań. A jeśli chodzi o aplikację wspomagającą odchudzanie 5 minute plank – znacznie pomaga ona wytrwać w realizowaniu swoich założeń związanych z wykonywaniem deski. Dobiera ona ćwiczenia pod kątem możliwości ćwiczącego. I poza podstawową wersją deski – możemy sprawdzić się także w jej innych wariacjach.

5. Dieta i trening, Dieta PL, Kcalmar, Eat Fit… i wiele więcej.

To aplikacje pomagajace schudnąć oraz utrzymać plany żywieniowe. Nie od dziś wiadomo, że u podstaw piramidy treningowej leży właśnie właściwy sposób odżywiania. Trening jest jej uzupełnieniem. Każdy wybierze tę aplikację do treningu, która spełnia jego oczekiwania. Wybór jest jednak trudny – na rynku wciąż pojawiają się nowe propozycje.

 

Marcin Lemański 8 22 lipca 2016  16538

Dodaj komentarz

 • Marysia
  13 sierpnia 2018
  Uwielbiam "Wiesz co jesz" bo skupia się nie na kaloriach, a właśnie na zdrowym odżywianiu.
  Podobnie niewymieniony przez Ciebie świetny Food Clicker. Chyba nie może być prościej,bo dodaje się produkty 1 kliknięciem. Taki mix piramidy żywienia i dziennika żywieniowego.I często mi podpowiada,co mam zjeść na kolację (patrzę,czego jeszcze nie jadłam z piramidy)
 • Mirabellka
  25 maja 2017
  A53 Najwazniejsza w odchudzaniu jest motywacja moje drogie panie, ja codziennie ogladam metamorfozy przed i po odchudzaniu i daje mi to kopa do cwiczen, kto chce tez troche motywacji niech sobie wpisze w goglu: odchudzanie przed i po by sasetka
 • Apbudohodozor
  1 sierpnia 2016
  Ja używam nyfitness pal i jestem zadowolony, nie żeby jakos mnie dodatkowo motywowała do ćwiczeń ta appka, trenuję tyle samo tyle że mam więcej informacji o swoim treningu więc łatwiej jest mieć kontrolę nad treningiem
 • odo
  28 lipca 2016
  Generalnie te aplikacje do odchudzania wcale nie pomagają, to ściema. najważniejsza jest dieta w odchudzaniu i unikanie cukrów!
 • cali
  25 lipca 2016
  Ja używam Myfitnesspal i jestem zadowolony, intuicyjna obsługa i wiele przydatnych funkcji. Podoba mi się że jeżeli wprowadzasz wszystkie swoje posiłki to łatwo można kontrolować ilość kalorii i idzie dobra rzeźba. Aktualnie mam 9% tłuszczu i spada :)
 • dobr
  25 lipca 2016
  Dzisiaj zainstalowałem pokemon go, jednak jakoś ta gra mnie nie wciągnęła. Chyba potrzebuję bardziej profesjonalnej aplikacji do treningu. Co będzie lepsze? Google Fit czy MyFitnesspal?
 • dud
  22 lipca 2016
  albo co będzie biegało za nami XD
 • potwierdzam
  22 lipca 2016
  Wcześniej biegało się by polować, później biegało się dla zdrowia, następnie biegało się z Endomondo i rysowało ku#$%y na mapie, teraz biega się za pokemonami... strach pomyśleć za czym będzie się biegało za 5 lat...

Artykuły z kategorii: Odchudzanie

jak-schudnac-z-brzucha-ud-i-twarzy-sposoby-na-szybkie-odchudzanie-aktualizacja-2020

Jak schudnąć z brzucha, ud i twarzy? | Sposoby na szybkie odchudzanie | Aktualizacja 2020

Odwieczne pytanie: Jak schudnąć? Jak pozbyć się nadmiaru tłuszczu z brzucha, ud, twarzy… Jak schudnąć w 30 dni? Jak schudnąć 5 kg? A jak schudnąć 10 kg? Oto wskazówki, jak mądrze się odchudzać, by osiągnąć swój cel.

czym-jest-sylwetka-skinny-fat-aktualizacja-2020

Czym jest sylwetka skinny fat? | Aktualizacja 2020

Choć to określenie może się wydawać paradoksalne – istnieje typ sylwetki skinny fat. W wolnym tłumaczeniu oznacza on osobę chudotłustą. Ludzie o takiej budowie ciała ważą niewiele i wizualnie są szczupłe. Okazuje się jednak, że w ich organizmach jest duża ilość tkanki tłuszczowej. Nieobcy jest im również cellulit. Gdzie tkwią przyczyny sylwetki skinny fat? Jak sobie z nią poradzić? Skinny fat redukcja czy masa? Jaka dieta przy skinny fat?

pozbadz-sie-pomaranczowej-skorki-jak-walczyc-z-cellulitem

Pozbądź się pomarańczowej skórki! Jak walczyć z cellulitem?

Cellulit to zmora wielu kobiet, jednak pojawia się również wśród mężczyzn. Jak walczyć z cellulitem w sposób szybki i skuteczny?

jak-sie-odchudzic-pomysly-na-skuteczne-i-szybkie-odchudzanie-po-40-tce

Jak się odchudzić? Pomysły na skuteczne i szybkie odchudzanie po 40-tce

Odchudzanie to temat bardzo popularny i coraz chętniej podejmowany. Jak się odchudzać w sposób skuteczny i o czym warto pamiętać? Czy odchudzanie po 40-tce jest trudniejsze niż w młodym wieku?

otylosc-brzuszna-jak-sie-pozbyc-tej-przypadlosci

Otyłość brzuszna - jak się pozbyć tej przypadłości?

Otyłość brzuszna to zjawisko występujące głównie u mężczyzn, jednak nie tylko. Jak pozbyć się otyłości brzusznej i czym ona grozi?

otylosc-w-polsce-badania-zagrozenia-i-statystyki-2020

Otyłość w Polsce - badania, zagrożenia i statystyki 2020

Otyłość jest zjawiskiem coraz częściej występującym nie tylko w Stanach Zjednoczonych, lecz także w Polsce. Ile ludzi w naszym kraju boryka się z tym problemem i jak z nim walczyć?

jak-pozbyc-sie-nadmiaru-skory-po-odchudzaniu-aktualizacja-2020

Jak pozbyć się nadmiaru skóry po odchudzaniu? Aktualizacja 2020

Piękna i smukła sylwetka w przypadku pań. Proporcjonalne i wyrzeźbione ciało w przypadku mężczyzn. To główne powody odchudzania. Problem pojawia się wtedy, gdy wraz z utratą niechcianych kilogramów pojawia się nieestetycznie wyglądająca wisząca skóra. Jakie są sposoby na jej uelastycznienie?

roller-na-cellulit-czy-to-przydatny-sprzet

Roller na cellulit – czy to przydatny sprzęt?

Walka z cellulitem może odbywać się na różne sposoby, od praktykowania regularnej aktywności fizycznej, aż po masowanie z użyciem specjalnych przyrządów. Jaki roller jest nalepszy do usuwania cellulitu?

cwiczenia-na-cellulit-ud-jaki-trening-wykonywac

Ćwiczenia na cellulit ud – jaki trening wykonywać?

Ćwiczenia na cellulit ud mogą mieć zbawienne skutki i znacznie wspomagać inne metody stosowane w walce z niepożądaną ,,skórką pomarańczową”. Jakie ćwiczenia są najlepsze podczas pozbywania się cellulitu?

omin-korki-i-podkrec-metabolizm-indoor-cycling-w-pigulce

Omiń korki i podkręć metabolizm! Indoor cycling w pigułce

Wielopłaszczyznowy pływ roweru na nasz organizm wpaja się nam od najmłodszych lat. Utrata wagi, poprawa wydolności płuc, zwiększenie wytrzymałości organizmu. Tylko jak ominąć korki i uniknąć ewentualnej kolizji drogowej? Wystarczy spinning: nie daj się prosić!

jak-schudnac-z-brzucha-ud-i-twarzy-sposoby-na-szybkie-odchudzanie-aktualizacja-2020

Jak schudnąć z brzucha, ud i twarzy? | Sposoby na szybkie odchudzanie | Aktualizacja 2020

Odwieczne pytanie: Jak schudnąć? Jak pozbyć się nadmiaru tłuszczu z brzucha, ud, twarzy… Jak schudnąć w 30 dni? Jak schudnąć 5 kg? A jak schudnąć 10 kg? Oto wskazówki, jak mądrze się odchudzać, by osiągnąć swój cel.

czym-jest-sylwetka-skinny-fat-aktualizacja-2020

Czym jest sylwetka skinny fat? | Aktualizacja 2020

Choć to określenie może się wydawać paradoksalne – istnieje typ sylwetki skinny fat. W wolnym tłumaczeniu oznacza on osobę chudotłustą. Ludzie o takiej budowie ciała ważą niewiele i wizualnie są szczupłe. Okazuje się jednak, że w ich organizmach jest duża ilość tkanki tłuszczowej. Nieobcy jest im również cellulit. Gdzie tkwią przyczyny sylwetki skinny fat? Jak sobie z nią poradzić? Skinny fat redukcja czy masa? Jaka dieta przy skinny fat?

pozbadz-sie-pomaranczowej-skorki-jak-walczyc-z-cellulitem

Pozbądź się pomarańczowej skórki! Jak walczyć z cellulitem?

Cellulit to zmora wielu kobiet, jednak pojawia się również wśród mężczyzn. Jak walczyć z cellulitem w sposób szybki i skuteczny?

jak-sie-odchudzic-pomysly-na-skuteczne-i-szybkie-odchudzanie-po-40-tce

Jak się odchudzić? Pomysły na skuteczne i szybkie odchudzanie po 40-tce

Odchudzanie to temat bardzo popularny i coraz chętniej podejmowany. Jak się odchudzać w sposób skuteczny i o czym warto pamiętać? Czy odchudzanie po 40-tce jest trudniejsze niż w młodym wieku?

otylosc-brzuszna-jak-sie-pozbyc-tej-przypadlosci

Otyłość brzuszna - jak się pozbyć tej przypadłości?

Otyłość brzuszna to zjawisko występujące głównie u mężczyzn, jednak nie tylko. Jak pozbyć się otyłości brzusznej i czym ona grozi?

otylosc-w-polsce-badania-zagrozenia-i-statystyki-2020

Otyłość w Polsce - badania, zagrożenia i statystyki 2020

Otyłość jest zjawiskiem coraz częściej występującym nie tylko w Stanach Zjednoczonych, lecz także w Polsce. Ile ludzi w naszym kraju boryka się z tym problemem i jak z nim walczyć?

jak-pozbyc-sie-nadmiaru-skory-po-odchudzaniu-aktualizacja-2020

Jak pozbyć się nadmiaru skóry po odchudzaniu? Aktualizacja 2020

Piękna i smukła sylwetka w przypadku pań. Proporcjonalne i wyrzeźbione ciało w przypadku mężczyzn. To główne powody odchudzania. Problem pojawia się wtedy, gdy wraz z utratą niechcianych kilogramów pojawia się nieestetycznie wyglądająca wisząca skóra. Jakie są sposoby na jej uelastycznienie?

roller-na-cellulit-czy-to-przydatny-sprzet

Roller na cellulit – czy to przydatny sprzęt?

Walka z cellulitem może odbywać się na różne sposoby, od praktykowania regularnej aktywności fizycznej, aż po masowanie z użyciem specjalnych przyrządów. Jaki roller jest nalepszy do usuwania cellulitu?

cwiczenia-na-cellulit-ud-jaki-trening-wykonywac

Ćwiczenia na cellulit ud – jaki trening wykonywać?

Ćwiczenia na cellulit ud mogą mieć zbawienne skutki i znacznie wspomagać inne metody stosowane w walce z niepożądaną ,,skórką pomarańczową”. Jakie ćwiczenia są najlepsze podczas pozbywania się cellulitu?

omin-korki-i-podkrec-metabolizm-indoor-cycling-w-pigulce

Omiń korki i podkręć metabolizm! Indoor cycling w pigułce

Wielopłaszczyznowy pływ roweru na nasz organizm wpaja się nam od najmłodszych lat. Utrata wagi, poprawa wydolności płuc, zwiększenie wytrzymałości organizmu. Tylko jak ominąć korki i uniknąć ewentualnej kolizji drogowej? Wystarczy spinning: nie daj się prosić!