Wrocław. Czym jest i jak wybrać kurs trenera personalnego?

Wrocław. Czym jest i jak wybrać kurs trenera personalnego? Dodano: 2019.10.10

Jeżeli interesujesz się zdrowym stylem życia oraz aktywnością fizyczną i chciałbyś przekształcić zainteresowania w praktykę, to warto pomyśleć o zrobieniu kursu trenera personalnego. Ponadto, jeżeli lubisz pracę z ludźmi i życie w ciągłym ruchu, to ta praca jest idealna dla ciebie. Kurs trenera personalnego wykonasz praktycznie w każdym mieście w Polsce. Dowiedz się, ile kosztuje zrobienie takiego kursu we Wrocławiu oraz jak się do niego przygotować?

Kurs trenera personalnego Wrocław

We Wrocławiu, jak i w każdym innym miejscu istnieje możliwość odbycia kursu na trenera personalnego. Jest wiele szkół, siłowni oraz innych instytucji, które oferują wykonaniu takiego kursu, po bardzo atrakcyjnej cenie.

Kurs trenera personalnego jest bardzo opłacalną inwestycją. Jeżeli chcemy coś zyskać, to najpierw musimy włożyć. To samo tyczy się tej profesji. Płacąc za kurs i odbywając go, musimy być przygotowani, że po jego ukończeniu możemy rozpocząć indywidualne zajęcia. W tym celu najlepiej wybrać sobie dowolną siłownię i zatrudnić się w niej jako trener personalny. Z czasem można otworzyć własną działalność gospodarczą.

Kurs trenera personalnego — cena

Cena kursu trenera personalnego waha się w granicach od 1500 do 2000 zł. Oczywiście cena jest uzależniona od wielu czynników, należą do nich między innymi: lokalizacja, ilość godzin kursu, osoba prowadząca zajęcia oraz wiele innych.

Najlepiej jest odbyć kurs trenera personalnego stacjonarnie, ponieważ kurs trenera personalnego online nic nie daje. Na zajęciach stacjonarnych możemy zapytać o cokolwiek osobę prowadzącą, a także wykonywać ćwiczenia praktyczne. Warto zapłacić nieco więcej, ale mieć pełnowartościową wiedzę.

Czego nauczysz się na kursie trenera personalnego?
trener personalny wrocław kurs

Oczywiście zapisując się na kurs trenera personalnego, warto przejrzeć oferty proponowane przez daną instytucję. Taka oferta, powinna zawierać najważniejsze zagadnienia dotyczące odżywiania oraz anatomii człowieka. Trener personalny powinien być zarówno bardzo dobrym dietetykiem, jak i doskonale znać budowę i anatomię człowieka. Trener personalny musi pokazać osoby ćwiczącej, jak wykonywać dane ćwiczenie oraz jak ćwiczyć, aby nie wyrządzić sobie krzywdy.

Czytaj także: Organizacja pracy trenera personalnego

Kurs trenera personalnego powinien więc obejmować takie zagadnienia jak:

- podstawy z zakresu fitness

- technika wykonywanych ćwiczeń

- zajęcia grupowe

- rola trenera personalnego

- fizjologia człowieka

- wykonywanie poszczególnych ćwiczeń

- psychologia sportu

- dietetyka oraz suplementacja

Ile zarabia trener personalny?

Oczywiście zarobki również będą uzależnione od miasta i lokalizacji, w której obrębie działa trener personalny. Średnie zarobki trenera personalnego za godzinę zajęć opiewają kwotę 150 zł. Z reguły zarobki trenera personalnego wahają się od 50 do nawet 200 zł za godzinę.

Łatwo sobie można odliczyć, że jeżeli trener personalny będzie miał, chociażby cztery zajęcia w ciągu dnia, to może liczyć na kwotę w wysokości 600 zł na dzień, co w skali miesiąca może dawać kwotę około 12 do 15 000 zł.

Ile zarobi trener personalny na siłowni?

Oczywiście inaczej będzie to wyglądało w momencie, kiedy zatrudnia nas siłownia albo klub fitness. Wtedy zazwyczaj trener personalny otrzymuje stałe wynagrodzenie, jednak jest to również kwestia indywidualna. Jeżeli jesteśmy początkującymi trenerami personalnymi, to warto zachęcić do siebie klientów dając im nieco niższe ceny niż konkurencja. Wiadomo, że doświadczenie również wpływa na koszt godzinnej lekcji. Warto wziąć wyżej wymienione czynniki pod uwagę i z głową rozpoczynać swój pierwszy biznes.

Dobry trener personalny również powinien zadbać o przedstawienie swojej osoby w mediach społecznościowych oraz w internecie. Zadbanie o stronę internetową jest bardzo istotne. Marketing jest bardzo dobrą formą reklamy, która z całą pewnością przyniesie przyszłemu trenerowi personalnemu większą liczbę klientów i rozpoznawalność.Chcesz przeczytać cały artykuł?

inwestycje-w-branzy-fitness-te-sektory-powinny-cie-zainteresowac

Inwestycje w branży fitness - te sektory powinny cię zainteresować!

Prowadzone inwestycje w branży fitness to zdecydowanie najgorętszy temat, zwłaszcza w dobie silnego rozwoju trendów kultu ciała. Jak odpowiednio inwestować, by nie wyjść na tym jak Zabłocki na mydle? Otwierać nowe kluby fitness czy może kłaść nacisk na szkolenia i rozwój osobisty?

wellness-na-najwyzszym-poziomie-rynek-uslug-premium-w-branzy-fitness

Wellness na najwyższym poziomie: rynek usług premium w branży fitness

Dynamiczny rozwój branży fitness w Polsce dyktuje coraz bardziej restrykcyjne warunki. Obok butikowych klubów fitness powstają miejsca świadczące usługi premium z zakresu fitness i wellness. Zobacz, jakie typy usług można w nich odnaleźć i na czym polega fenomen klubów premium.

kursy-cz-16-16-trening-dla-kobiet-w-ciazy-i-po-porodzie-zobacz-specjalistyczny-kurs-dla-trenerow

KURSY cz. 16/16 | Trening dla kobiet w ciąży i po porodzie - zobacz specjalistyczny kurs dla trenerów

Klientki uczęszczające na zajęcia grupowe oraz współpracujące indywidualnie z trenerami personalnymi są coraz bardziej świadome własnego ciała i korzyści płynących z aktywności fizycznej. Również kobiety w ciąży i te, które niedawno urodziły wiedzą, że trening to dobra metoda na utrzymanie kondycji i szybki powrót do formy sprzed ciąży. A gdyby tak kurs z treningu dla kobiet w ciąży i po porodzie?

kursy-cz-15-16-szkolenie-zdrowy-kregoslup-czyli-jak-i-dlaczego-warto-miec-mocne-plecy

KURSY cz. 15/16 | Szkolenie zdrowy kręgosłup, czyli jak i dlaczego warto mieć mocne plecy?

Pędzący świat biznesu niekonieczne napędza nasz kręgosłup. Przeciwnie - praca za biurkiem, godziny spędzone w korkach, niedospane noce - to wszystko sprawia, że nasz grzbiet wygina się coraz bardziej, a przeciążenia kręgosłupa są coraz większe. Jak temu zaradzić? Sprawdź szkolenie “zdrowy kręgosłup”!