Wellness na najwyższym poziomie: rynek usług premium w branży fitness

Wellness na najwyższym poziomie: rynek usług premium w branży fitness Dodano: 2020.03.11

Dynamiczny rozwój branży fitness w Polsce dyktuje coraz bardziej restrykcyjne warunki. Obok butikowych klubów fitness powstają miejsca świadczące usługi premium z zakresu fitness i wellness. Zobacz, jakie typy usług można w nich odnaleźć i na czym polega fenomen klubów premium.

Kondycja rynku fitness w Polsce: usługi premium w branży

Utrzymujący się od dłuższego czasu trend dotyczący aktywności fizycznej i inwestowania własnego czasu w kult ciała dyktuje warunki rozwoju branży fitness na całym świecie. W Polsce rynek fitness jest dość rozdrobniony - dominują na razie niewielkie siłownie i kluby, które łączą w sobie nie tylko niską cenę karnetów, ale też próbę odpowiedzi na wszystkie potrzeby klientów w miarę możliwości danej placówki. Okazuje się, że obok nich powstają pierwsze w Polsce kluby fitness z usługami premium, dzięki którym sam trening wkracza w zupełnie inny wymiar i daje całkiem nowe możliwości pracy nad własną sylwetką. Dostępność usług premium w branży fitness w Polsce stopniowo wzrasta, choć na tę chwilę funkcjonuje kilka takich placówek.

Dostępność usług premium na rynku: sektor fitness i wellness

Kluby fitness świadczące usługi premium znajdziemy w kilku miejscach Warszawy. Na pierwszy ogień idą warszawskie Quantum Fitness & Wellness przy Pięknej oraz Holmes Place w hotelu Hilton przy Grzybowskiej. Oprócz bogatej oferty zajęć fitness i opieki trenerów personalnych, klienci mają do dyspozycji inne usługi premium, m.in. konsultacje z fizjoterapeutą oraz zabiegi z zakresu medycyny estetycznej w Quantum Clinique. Obydwa kluby działają w godz. 6-23 na tygodniu, a w weekendy 8-21. Dzięki dłuższym godzinom pracy dostęp do usług premium na rynku fitness nie jest ograniczona i daje pełną swobodę treningu. W Warszawie funkcjonuje również flagowy klub Calypso Fitness Premium w Adgar Plaza na Mokotowie oraz EXUMA GYM przy Wioślarskiej, uchodzący za jeden z piękniejszych klubów w Polsce. Jednocześnie Zdrofit zapowiedział otwarcie nowego klubu VARSO. O co tu chodzi?

Usługi premium w branży fitness: trening, dieta, motywacja
rynek usług premium

Unikatowa obsługa klienta w sektorze usług premium na rynku fitness to klucz sukcesu. W funkcjonujących w Warszawie klubach wykorzystuje się nowoczesne technologie do monitorowania postępów treningowych, dzięki czemu motywacja do działania jest stale na wysokim poziomie. Oprócz tego opieka trenerska w klubach premium odbywa się na zasadach concierge - klient może brać udział w regularnych i cyklicznych konsultacjach, dzięki czemu na bieżąco wie, jakie są postępy w treningu i co należy zmienić. Również podejście do kwestii odżywiania i suplementacji jest na najwyższym poziomie. Do klubów premium nie trzeba zabierać gotowych posiłków czy odżywek białkowych, bo wszystko można załatwić w klubowym fit barze. W wielu miejscach w ramach karnetu funkcjonuje oczywiście sauna i pełny dostęp do strefy relaksacyjnej, klubowicze mogą również skorzystać z oferty klubowego solarium całkowicie za darmo.

Czytaj: Podsumowanie 2019 branża fitness

Wartości dodane w sektorze usług premium: fizjoterapia, medycyna estetyczna

Zorientowanie na ciało i jego potrzeby wchodzi na wyższy poziom. Oferta Quantum Fitness & Wellness i działające obok Quantum Clinique wyznacza nowy, bardzo ciekawy trend w branży. Oprócz kompleksowych i bardzo spersonalizowanych usług z zakresu treningu, diety i suplementacji, Quantum idzie o krok dalej i przekracza oczekiwania klientów. W ofercie dostępna jest współpraca w zakresie fizjoterapii sportowej oraz zabiegi medycyny estetycznej na całe ciało. Takie podejście wychodzi poza wszelkie kanony dbania o siebie i własny wygląd, stawiając w centrum nie tylko dobre samopoczucie, ale jednocześnie naturalne piękno ludzkiego ciała. Rynek usług premium w sektorze fitness i wellness w Polsce dogania powoli trendy wyznaczane przez Zachód. To, co tam jest powoli standardem, u nas dopiero raczkuje, choć ma spore szansę na stawianie pierwszych samodzielnych kroków i dalszą ekspansję.

Zobacz: Trendy 2020 branża fitnessChcesz przeczytać cały artykuł?

badz-kowalem-wlasnego-losu-jak-osiagnac-sukces-jako-instruktor-fitness

Bądź kowalem własnego losu. Jak osiągnąć sukces jako instruktor fitness?

Pewnie nie raz zachodzisz w głowę, analizując bieżącą sytuację na rynku fitness. Z jakiegoś powodu jedni instruktorzy są bardziej rozpoznawalni i na ich zajęcia przychodzi więcej uczestników. Jak to się dzieje? Zobacz, jak osiągnąć sukces jako instruktor zajęć grupowych i opracuj swoją karierę!

inwestycje-w-branzy-fitness-te-sektory-powinny-cie-zainteresowac

Inwestycje w branży fitness - te sektory powinny cię zainteresować!

Prowadzone inwestycje w branży fitness to zdecydowanie najgorętszy temat, zwłaszcza w dobie silnego rozwoju trendów kultu ciała. Jak odpowiednio inwestować, by nie wyjść na tym jak Zabłocki na mydle? Otwierać nowe kluby fitness czy może kłaść nacisk na szkolenia i rozwój osobisty?

kursy-cz-16-16-trening-dla-kobiet-w-ciazy-i-po-porodzie-zobacz-specjalistyczny-kurs-dla-trenerow

KURSY cz. 16/16 | Trening dla kobiet w ciąży i po porodzie - zobacz specjalistyczny kurs dla trenerów

Klientki uczęszczające na zajęcia grupowe oraz współpracujące indywidualnie z trenerami personalnymi są coraz bardziej świadome własnego ciała i korzyści płynących z aktywności fizycznej. Również kobiety w ciąży i te, które niedawno urodziły wiedzą, że trening to dobra metoda na utrzymanie kondycji i szybki powrót do formy sprzed ciąży. A gdyby tak kurs z treningu dla kobiet w ciąży i po porodzie?

kursy-cz-15-16-szkolenie-zdrowy-kregoslup-czyli-jak-i-dlaczego-warto-miec-mocne-plecy

KURSY cz. 15/16 | Szkolenie zdrowy kręgosłup, czyli jak i dlaczego warto mieć mocne plecy?

Pędzący świat biznesu niekonieczne napędza nasz kręgosłup. Przeciwnie - praca za biurkiem, godziny spędzone w korkach, niedospane noce - to wszystko sprawia, że nasz grzbiet wygina się coraz bardziej, a przeciążenia kręgosłupa są coraz większe. Jak temu zaradzić? Sprawdź szkolenie “zdrowy kręgosłup”!