W jakich miejscach klienci szukają trenera personalnego?

W jakich miejscach klienci szukają trenera personalnego? Dodano: 2016.10.26

Klient może szukać trenera personalnego na siłowni, w klubie sportowym, w internecie… Motywacji wyboru trenera jest tyle, ile klientów. Zobacz, poszukiwania trenera z perspektywy klienta. Przekonaj się, jacy trenerzy personalni cieszą się największą popularnością.

Szukanie trenera personalnego

znaleźć najlepszego trenera personalnego

Wybór trenera personalnego jest zazwyczaj poprzedzony wieloma czynnikami. Klienci zasięgają opinii znajomych, dopytują na siłowni bądź w klubach sportowych czy na własną rękę szukają trenerów w internecie. Z perspektywy trenera warto wiedzieć, gdzie odbywa się takie poszukiwanie. Dzięki temu można zainwestować w skuteczną reklamę w odpowiednim miejscu. Wyjście z ofertą do klienta musi zostać zauważone. W innym razie ciężko byłoby znaleźć chętnych na osobiste treningi.

Część pierwsza – wyszukiwanie trenera personalnego w internecie

W obecnych czasach jednym z największych i powszechnych źródeł wiedzy jest internet. Osoba zainteresowana usługą trenera personalnego w większości przypadków w pierwszej kolejności szuka jej w sieci. Zazwyczaj odbywa się to poprzez wpisywanie szukanej frazy z dodatkiem miasta, w którym mieszka. Warto więc zadbać o to, by strona trenera personalnego obejmowała określoną lokalizację. Klient w takiej sytuacji szybciej trafi na twoje usługi. Ponadto, ważne jest by na stronie internetowej znalazły się podstawowe informacje dotyczące twojej oferty. Klient podczas szukania trenera personalnego interesuje się cennikiem, zakresem usług czy czasem trwania treningu. Każda z tych informacji powinna zostać zapisana w przejrzystej formie.

Część druga – szukanie trenera personalnego po opiniach klientów

Klienci chętnie pytają o opinie na temat trenerów personalnych. Dobrym kanałem do wymiany takich informacji jest zarówno internet, jak i rozmowa twarzą w twarz. Na wielu formach można znaleźć oceny poszczególnych trenerów wraz z komentarzami na temat ich zajęć. Często zdarza się, że jedna nieścisłość podczas ćwiczeń może wpłynąć na końcową opinię klienta. Ważne jest więc, by podczas każdego treningu starać się usatysfakcjonować klienta. W naszej bazie LepszyTrener.pl użytkownicy mogą wystawiać oceny trenerom bądź instruktorom. Porównanie ocen poszczególnych trenerów jest często głównym czynnikiem wyboru właściwej osoby.

Kolejnym kanałem wymiany informacji na temat trenerów jest rozmowa. Może obejmować przyjaciół, znajomych, osoby korzystające z usług danego trenera…Rozmowa z każdą z tych osób może być decydująca przy wyborze trenera personalnego. Klienci zazwyczaj próbują dowiedzieć się jak wyglądają treningi, ile kosztują, a przede wszystkim czy trener jest zaangażowany, i czy motywuje ćwiczącego. Istotnym elementem jest także podejście do ćwiczących oraz cechy charakteru. Często zdarza się, że sama informacja o ilości klientów i barku wolnych terminów treningów świadczy na korzyść trenera personalnego.

Część trzecia – szukanie trenera personalnego na siłowni i klubie sportowym

Jest to jedno z najprostszych rozwiązań dla klientów. Przeglądanie oferty siłowni czy klubu sportowego pozwala na zapoznanie się z rodzajem treningów i kwalifikacjami trenerów. Warto zadbać o krótką notkę biograficzną każdego z nich. Pozwoli to klientowi zorientować się w wykształceniu czy specjalizacji trenera. Dużą rolę odgrywają także polecenia osób pracujących na siłowni/w klubie sportowym oraz innych klientów.

Klienci zwracają uwagę na przejrzyste ceny i opisy zajęć. Ukryte koszty, pisane małym druczkiem mogą ich skutecznie zniechęcić. Każda informacja zamieszczona w klubie sportowym bądź na siłowni powinna mieć jasny przekaz. Ponadto, powinna być atrakcyjna dla klienta. Dobrym wyjściem jest także zamieszczenie zdjęć trenerów. Klient może wtedy ocenić wzrokowo czy dany trener wzbudza w nim zaufanie.

Jacy trenerzy personalni cieszą się największą popularnością?

Podczas wyboru trenera personalnego bardzo ważne są opinie innych klientów. Mimo to, istotnym czynnikiem jest przede wszystkim sama postać trenera. Klienci zwracają uwagę na wiedzę oraz sposób jej przekazywania. Ponadto, interesują się kwalifikacjami trenerskimi, certyfikatami poświadczającymi umiejętności czy ukończonymi szkołami. Duża ilość ukończonych kursów świadczy o tym, że trener jest otwarty na nowe doświadczenia i wciąż się rozwija. Dla klienta jest to duży plus. Dzięki temu ma pewność, że z pomocą tej osoby jest w stanie osiągnąć zamierzone efekty.

Czytaj także: Jak zostać znanym trenerem?

Wygląd zewnętrzny trenera oraz jego sposób zachowania także wpływa na decyzję klienta. Zadbana, estetyczna i sportowa sylwetka wzbudza zaufanie. Klient wybierając takiego trenera personalnego wie, że jego starania na treningach mogą zapewnić mu podobny wygląd. Większość klientów nie zdecyduje się na treningi z osobą, która mówiąc o zdrowym odżywianiu i roli treningów będzie zajadać czekoladę lub pić słodkie napoje. Uzna, że taki trener nie stosuje we własnym życiu zasad, których udziela swoim klientom.

Popularny trener personalny – kulturystyka, sporty siłowe

Budowanie masy mięśniowej, rzeźbienie sylwetki czy zwiększanie siły – oto cele znacznej ilości klientów. Trener personalny będący specjalistą w zakresie kulturystyki i sportów siłowych posiada umiejętności prowadzenia zajęć o bardzo szerokim spektrum aktywności ruchowej. Na takich zajęciach klient może rozwijać się w różnych kierunkach. Trener kulturystyki czy sportów siłowych natomiast skupia się już na konkretnej dziedzinie. Klient chcąc na przykład popracować nad budową masy mięśniowej chętniej wybierze trenera personalnego z konkretnej specjalizacji.

Popularny trener personalny – masażysta, fizjoterapeuta

Trener personalny mający uprawnienia masażysty bądź fizjoterapeuty jest częstym wyborem wymagających klientów. Zamiast osobno zapisywać się do dwóch różnych osób klient może korzystać z usług jednej. Ponadto, zbudowanie dobrych stosunków z klientem podczas treningu personalnego może zmotywować go do skorzystania z usług masażu lub fizjoterapii. Szczególnie w momencie przeciążenia organizmu bądź kontuzji. Masaże i zabiegi fizjoterapeutyczne są doskonałym sposobem na potreningową regenerację ciała. To właśnie jest głównym powodem wybierania tego typu trenera personalnego.

Popularny trener personalny – instruktor sztuki walki

Dotychczas najczęściej wybieraną formą treningu sztuk walki były treningi grupowe. Ze względu na rosnącą popularność zajęć indywidualnych klienci coraz częściej się na nie decydują. Podczas treningów personalnych łatwiej o szybszą naukę prawidłowych technik walki oraz dodatkową motywację. Ponadto, indywidualne podejście do każdego ćwiczącego wpływa na postępy w treningu. Sztuki walki są dziedziną wymagającą wysokiej koncentracji oraz silnego charakteru. Te cechy łatwiej osiągnąć podczas treningu personalnego.

Popularny trener personalny – jazda konna

Jeździectwo wciąż zyskuje nowych zwolenników. Instruktor jazdy konnej powinien być wysportowany oraz posiadać poczucie rytmu. Klienci chętnie wybierają instruktorów z pasją. Trener kochający zwierzęta i empatyczny jest ich najczęstszym wyborem. Jazda konna nie należy do łatwych dyscyplin, dlatego zamiast zajęć grupowych amatorzy jeździectwa chętnie idą na zajęcia indywidualne. Jazda konna jest sportem zarówno dla dzieci, jak i seniorów. Warto więc jako trener mieć dobre podejście do ludzi bez względu na ich wiek. Ponadto, instruktor osobisty jazdy konnej powinien umieć przekazywać wiedzę. Ogrom teorii oraz sprzętu jeździeckiego może zniechęcić wielu klientów. Pozytywne podejście oraz umiejętne prowadzenie zajęć może zmotywować ich do dalszej nauki.

Popularny trener personalny – joga

Połączenie ćwiczeń fizycznych oraz rozwoju duchowego staje się coraz popularniejsze. Zindywidualizowane zajęcia jogi pod okiem trenera personalnego są dobrą okazją na osiągnięcie najlepszych efektów. Dzięki indywidualnym treningom łatwiej o możliwie optymalne wykorzystanie energii oraz czasu. Ponadto, indywidualny plan zajęć daje szansę na rozwój klienta. Wszystkie ćwiczenia podczas personalnego treningu jogi są dostosowywane do możliwości oraz potrzeb ćwiczącego. Dzięki temu łatwiej o postępy w treningu. Joga jest także sposobem na relaks oraz uzyskanie równowagi ciała i ducha. Większe grupy mogą w pewnym stopniu spowalniać ten proces. Klienci decydują się więc na osobiste zajęcia z instruktorem jogi, które pozwalają na budowanie więzi z instruktorem. Ponadto, pozwalają one także na wyzbycie się stresu i szybsze osiągnięcie zamierzonych celów.

Czas trwania treningów personalnych

Jest on uzależniony od konkretnej dyscypliny. Zajęcia na siłowni zazwyczaj trwają godzinę. Taki czas pozwala na optymalne spalenie tkanki tłuszczowej i skuteczną budowę mięśni. Podobnie rzecz ma się ze sportami siłowymi – trening również trwa godzinę. W trakcie godzinnych zajęć organizm jest w stanie najefektywniej pracować. Przedłużanie czasu treningu mogłoby zakończyć się przeciążeniem. Jeśli chodzi o fizjoterapię to konsultacje trwają od 30 minut do 1,5 godziny. Tak duża rozbieżność wynika z rodzaju problemu/urazu, z którym zgłasza się pacjent. Niektóre zabiegi wymagają dłuższych konsultacji. Zajęcia z jazdy konnej trwają około 2 godziny. Motywowane jest to tym, że obejmują one zarówno część teoretyczną, jak i praktyczną. Czas trwania zajęć z jogi wynosi około 1,5 godziny. Ćwiczenia jogi mogą nie stanowią wielkiego obciążenia dla organizmu. Są przede wszystkim oparte na rozciąganiu i technikach relaksacyjnych. Dzięki temu ich czas może być trochę dłuższy.


Chcesz przeczytać cały artykuł?

jak-ukierunkowac-swoj-biznes-strategie-marketingowe-dla-trenerow-personalnych

Jak ukierunkować swój biznes? Strategie marketingowe dla trenerów personalnych

Samo posiadanie uprawnień to dobry początek. Niestety, to nadal za mało, aby skutecznie rozwijać własną markę trenera personalnego. Co więc robić, aby zaistnieć na rynku i konkurować z równymi sobie? Zobacz, jak ukierunkować swoją markę, stosując strategie marketingowe dla trenerów personalnych.

skuteczna-sprzedaz-wlasnych-uslug-narzedzia-w-pracy-trenera-personalnego

Skuteczna sprzedaż własnych usług - narzędzia w pracy trenera personalnego

Budowanie trwałych i długofalowych relacji z klientami to podstawa marketingu w pracy trenera personalnego. Niestety, stali klienci to tylko część twojego obrotu, a pozyskiwanie nowych kontaktów może realnie zmaksymalizować twoje wyniki. Jak jako trener personalny zostać skutecznym sprzedawcą własnych usług? Jakie techniki stosować, by osiągać najlepsze efekty?

profesjonalne-uslugi-w-trybie-zdalnym-czy-efektywny-trening-online-jest-mozliwy

Profesjonalne usługi w trybie zdalnym. Czy efektywny trening online jest możliwy?

Stan epidemii to wykluczenie z gospodarki rynkowej wielu sektorów przedsiębiorstw. Dotyczy to nie tylko handlu detalicznego, ale też gastronomii, placówek kulturalno-oświatowych czy profesjonalnych usług z sektora fitness i wellness. Trenerzy i instruktorzy stają na głowie, by przenieść swoją działalność w tryb pracy zdalnej i zachować źródła dochodu. Jak przeprowadzić efektywny trening online w czasie lockdown?

newsletter-na-miare-twoje-inspiracje-na-email-marketing-trenera-personalnego

Newsletter na miarę: twoje inspiracje na email marketing trenera personalnego

“Jesteśmy w kontakcie” - jak często żegnasz się tak z klientami? A teraz zastanów się, ile razy faktycznie byłeś w stałym kontakcie ze swoimi klientami, przesyłając im dodatkowe informacje? Możesz to zmienić! Spróbuj gotowych rozwiązań i stwórz własny email marketing - to świetne rozwiązanie na stały kontakt z klientami i budowanie siatki poleceń.