Trener personalny online – sposób na własną działalność!

Trener personalny online – sposób na własną działalność! Dodano: 2019.08.27

A gdyby tak zwykłe treningi personalne zamienić na treningi online? W czasach, gdy ciągle brakuje czasu – prowadzenie konsultacji przez internet wydaje się treningiem przyszłości. Jak się zabrać za treningi personalne online i czy w ogóle warto?

Trener personalny – brak czasu

Trener personalny to zawód, który łączy się z pewnymi ograniczeniami np. czasu. Instruktor posiadający dużą liczbę podopiecznych, nie jest w stanie zagwarantować pomocy wszystkim potencjalnym klientom.  Nieuchronnie, tydzień każdej osoby na świecie składa się tylko z 7 dni. A w pracy trenera personalnego nie ma miejsca na odpoczynek. Codzienny grafik jest zapełniony,  zaplanowanymi treningami z podopiecznymi, a dodatkowo dochodzi stały kontakt telefoniczny i mailowy. Wielu instruktorów odmawia współpracy z potencjalnymi podopiecznymi z powodu braku czasu. Istnieje pewien sposób, który pozwala zwiększyć liczbę podopiecznych, bez konieczności rezygnowania z dotychczasowych treningów z innymi ludźmi. To właśnie prowadzenie klienta online!

Treningi online – sposób na zwiększenie grupy podopiecznych

Trening online jest świetnym sposobem na zwiększenie grupy podopiecznych i zapewnienie dodatkowego dochodu dla trenera. Niektórzy instruktorzy personalni oferują treningi online, które stworzone są w formie pakietów zawierających np. dietę i plany treningowe.

Czym charakteryzuje się taka współpraca?

Najczęściej, współpraca następuje drogą mailową lub telefoniczną. Potencjalny podopieczny na samym początku powinien wypełnić przygotowany formularz wywiadu. Na podstawie kilku pytań, trener personalny przygotowuje indywidualny program treningowo-dietetyczny. Kolejny etap współpracy obejmuje monitorowanie postępów klienta. Podopieczny powinien wysyłać raporty zawierające pomiar ciała i wyniki specjalistycznych badań. Instruktor może dostosować zmiany w planie treningowym na podstawie otrzymanych raportów.

Korzyści są obustronne – zyskuje trener i klient

Dzięki wprowadzeniu oferty online, trener personalny może zaoszczędzić sporo czasu. Dzięki temu, trener nie przeprowadza treningu osobiście, a także może przyjąć współpracę z większą liczbą potencjalnych podopiecznych. Klient może otrzymać dostosowany do siebie plan treningowy za mniejsze pieniądze niż standardowy trening.

trening online lepszytrener.pl

Czy trening online jest warty swojej ceny?

Na samym początku, należy zadać sobie pytanie – kto będzie chciał skorzystać z treningu personalnego online? Warto scharakteryzować osoby, które szukają pomocy u trenera personalnego.

W większości przypadków są to osoby:

  • początkujące, które chcą rozpocząć przygodę z siłownią
  • osoby chcące osiągnąć wyznaczone cele treningowe – redukcja tkanki tłuszczowej lub budowanie masy mięśniowej
  • przekonane, że same nie dadzą sobie rady ze wszystkim
  • osoby doświadczone w treningach, potrzebujące doraźnej pomocy trenera

Trening online nigdy nie zastąpi pełnej opieki trenerskiej. Ceny prowadzenia online są jednak niższe niż standardowe treningi. To sprawia, że wiele osób bardzo chętnie decyduje się na tę formę współpracy. Należy jednak pamiętać, że osiągnięcie pełnych celów treningowych wymaga bacznej obserwacji przez trenera. Z tego powodu treningi online lepiej proponować osobom, które mają doświadczenie w treningach i potrzebują jedynie wsparcia ze strony trenera.

Wprowadzenie czynnika ludzkiego w trening online!

Większość treningów online wygląda podobnie. Każda osoba otrzymuje formularz, który zawiera podstawowe informacje o sposobach odżywiania, wymiarach ciała itp. Warto wyjść naprzeciw konkurencji i zagwarantować swoim klientom niespotykany trening personalny online. Każdemu początkującemu niezbędna jest osoba, która będzie spełniała potrzeby nie tylko fizyczne, ale i psychiczne.

Instruktor osobisty, który planuje wprowadzenie do swoich usług treningi online powinien podjąć kilka spotkań lub rozmów z potencjalnym klientem. Żyjemy w czasach, w których kontakt na odległość nie stanowi problemu. Dobrą alternatywą jest rozmowa za pośrednictwem kamerki internetowej. Potencjalny podopieczny może poznać swojego przyszłego trenera i wymienić się z nim swoimi poglądami dotyczącymi planu treningowego. Praca instruktora osobistego to nie tylko przeprowadzanie treningów, ale także rozmowa i motywacja! Doświadczony trener zrozumie, jak działa ludzka psychika i weźmie pod uwagę osobiste „parametry”, które trudno wyczytać z formularza online.

Dobrym sposobem jest dostosowanie planu treningowego do indywidualnej osoby, a nie układanie go na zasadzie „kopiuj – wklej”.

Dla kogo jest trening online?

Trening online jest sensownym rozwiązaniem dla osób, które mają doświadczenie w treningu, ćwiczyły pod okiem trenera i znają swoje ciało – potrzebują planu treningowego do osiągnięcia sukcesu. Dzięki wcześniejszemu doświadczeniu w ćwiczeniach – na pewno wykonają trening prawidłowo i efektywnie. Trening online sprawdza się także w momencie przejścia ze współpracy na żywo w zdalną pomoc. Trener personalny nie straci swojego podopiecznego, a jednocześnie klient będzie nadal realizował postawione celu pod okiem instruktora.

Warto zastanowić się nad wprowadzeniem do swojej oferty treningów online.


Chcesz przeczytać cały artykuł?

skuteczna-sprzedaz-w-praktyce-jak-przekonac-klienta-do-treningu-personalnego

Skuteczna sprzedaż w praktyce. Jak przekonać klienta do treningu personalnego?

Jako trener personalny musisz niejednokrotnie wcielać się w różne role, aby biznes kręcił się jak najlepiej. Od sprzedawcy, przez marketing i obsługę reklamacji aż po drobną księgowość. Tymczasem w twojej pracy najważniejsza jest reklama i jak najskuteczniejsza sprzedaż. Jak przekonać klienta do treningu personalnego i maksymalizować własne zyski? Zobacz nasz poradnik - wystarczą 4 proste kroki!

jak-ukierunkowac-swoj-biznes-strategie-marketingowe-dla-trenerow-personalnych

Jak ukierunkować swój biznes? Strategie marketingowe dla trenerów personalnych

Samo posiadanie uprawnień to dobry początek. Niestety, to nadal za mało, aby skutecznie rozwijać własną markę trenera personalnego. Co więc robić, aby zaistnieć na rynku i konkurować z równymi sobie? Zobacz, jak ukierunkować swoją markę, stosując strategie marketingowe dla trenerów personalnych.

skuteczna-sprzedaz-wlasnych-uslug-narzedzia-w-pracy-trenera-personalnego

Skuteczna sprzedaż własnych usług - narzędzia w pracy trenera personalnego

Budowanie trwałych i długofalowych relacji z klientami to podstawa marketingu w pracy trenera personalnego. Niestety, stali klienci to tylko część twojego obrotu, a pozyskiwanie nowych kontaktów może realnie zmaksymalizować twoje wyniki. Jak jako trener personalny zostać skutecznym sprzedawcą własnych usług? Jakie techniki stosować, by osiągać najlepsze efekty?

profesjonalne-uslugi-w-trybie-zdalnym-czy-efektywny-trening-online-jest-mozliwy

Profesjonalne usługi w trybie zdalnym. Czy efektywny trening online jest możliwy?

Stan epidemii to wykluczenie z gospodarki rynkowej wielu sektorów przedsiębiorstw. Dotyczy to nie tylko handlu detalicznego, ale też gastronomii, placówek kulturalno-oświatowych czy profesjonalnych usług z sektora fitness i wellness. Trenerzy i instruktorzy stają na głowie, by przenieść swoją działalność w tryb pracy zdalnej i zachować źródła dochodu. Jak przeprowadzić efektywny trening online w czasie lockdown?