Trener personalny online — czy warto robić kursy przez internet?

Trener personalny online — czy warto robić kursy przez internet? Dodano: 2019.11.08

Czy zrobienie kursu trenera personalnego przez internet jest dobrym pomysłem? Każdy musi odpowiedzieć sobie na to pytanie indywidualnie. Z reguły lepiej jest zapisać się na kurs stacjonarnie, gdyż zawsze można zapytać osobę prowadzącą o nurtujące nas pytania i zagadnienia, a także podpatrzeć technikę wykonywanych ćwiczeń. Warto poznać wady i zalety kursu trenera personalnego online.

Trener personalny online – na czym polega jego praca?

Kurs trenera personalnego online jest niewątpliwie bardziej atrakcyjny, jednak warto zastanowić się, czy go robić w taki sposób. Co prawda kurs trenera personalnego online możemy zrobić w dowolnym miejscu na ziemi i nie musimy nawet wychodzić z domu. Jednak kurs stacjonarny da nam o wiele więcej niż kurs online. Zawsze możemy zapytać osoby prowadzące zajęcia o cokolwiek tylko chcemy i dostaniemy jasną i profesjonalną odpowiedź, natychmiast. Trener personalny może nam pokazać technikę wykonywanych ćwiczeń, a także na naszym własnym ciele możemy poznać jak dobrze ćwiczyć.

Mimo wszystko po ukończeniu kursu trenera personalnego online otrzymujemy zaświadczenie MEN, a także certyfikat ukończenia kursu. Osoba uzyskuje uprawnienia do prowadzenia zajęć, co jest zgodne z ustawą o sporcie.

Kurs trenera personalnego online cena
trener personalny online

Cena kursu trenera personalnego online zazwyczaj jest nieco niższa i wynosi około 1000 zł. Czasem można trafić na bardziej atrakcyjną promocję. Cena kursu jest oczywiście zależna od danej firmy, która sprzedaje kursy.

Trener personalny online — czy warto?

Jest wiele za i przeciw takiemu kursowi. Wykupując kurs trenera personalnego online, dostajemy wszystkie materiały z wiedzy teoretycznej drogą elektroniczną, natomiast zajęcia praktyczne wysyłane są do nas w formie filmików. Taka opcja nie musi być wystarczająca dla każdego. Wiadome jest, że o wiele lepiej uczy się ćwiczeń praktycznych, będąc obok kogoś fizycznie. W internecie nie uzyskamy tak fachowej techniki, jaką moglibyśmy zdobyć na żywo. Po prostu będzie nam ciężej i dłużej dojść do pełnej perfekcji opanowania i wykonywania poszczególnych ćwiczeń fizycznych.

Program kursu trenera personalnego online

Program kursu trenera personalnego online, niczym nie powinien ustępować temu stacjonarnemu. Jak można się dowiedzieć na kursach online są zagadnienia takie jak:

- fizjologia wysiłku fizycznego

- anatomia i fizjologia człowieka

- żywienie i dietetyka

- kim jest trener personalny

- core stability

- kontuzje i urazy

- trening bez sprzętu i ze sprzętem

- trening funkcjonalny

- poszczególne treningi mięśni

- podstawy kulturystyki

- rozciąganie

Trener personalny online — opinie

Zaglądając na różne fora internetowe kursów internetowych trenera personalnego można zapoznać się z bardzo pozytywnymi opiniami. Ludzie, którzy zakończyli taki kurs, wychwalają jego liczne zalety. Bardzo wiele pojawiało się opinii na temat tego, że kurs jest wygodny, ponieważ można robić go w dowolnym czasie i w najbardziej dogodnym miejscu.

Czytaj: Trening online - wady i zalety

Wiele osób jako największy atut stawiało cenę takiego kursu. Za kurs stacjonarny zapłacimy nawet 1000 zł więcej, dlatego kursy internetowe trenera personalnego, są tak bardzo atrakcyjne.

Trener personalny online — praca online

Istnieją także trenerzy personalni, którzy wykonują swoją pracę tylko online. Klient zgłasza się do trenera za pośrednictwem strony internetowej bądź komunikatora, opłaca usługę, a za kilka dni otrzymuje kompletny plan dietetyczny oraz treningowy. Wszystko zależy od tego na czym komu zależy. Klient musi sam wykonywać ćwiczenia fizyczne, dostając tylko i wyłącznie filmiki, jak wykonywać poszczególne ćwiczenia.

Trener personalny najczęściej umawia się z klientem, że za kilka tygodni ten zda mu sprawozdanie. Wtedy klient musi podać swoją obecną wagę, wymiary oraz to, jak się czuje z nowym stylem życia. Tak, taka współpraca jest możliwa, ale czy owocna? Każdy musi sobie na to pytanie odpowiedzieć indywidualnie.
Chcesz przeczytać cały artykuł?

co-zrobic-gdy-klient-traci-zapal-zobacz-jak-zmotywowac-leniuszka-do-cwiczen

Co zrobić, gdy klient traci zapał? Zobacz, jak zmotywować leniuszka do ćwiczeń!

Często zdarza się, że w trakcie pracy nad wieloma projektami gubimy się w nawale obowiązków i tracimy motywację. Nie inaczej dzieje się w przypadku treningu personalnego - to również projekt, który musi być odpowiednio poprowadzony. Zobacz nasze wskazówki motywacyjne dla niezmotywowanych i sprawdź łatwe narzędzia, aby zmotywować leniuszka do dalszej pracy nad sobą!

klient-niezadowolony-z-treningu-jak-poradzic-sobie-z-porazka

Klient niezadowolony z treningu. Jak poradzić sobie z porażką?

Zmotywowani i podążający za twoimi wskazówkami klienci to niewątpliwie pozytywny aspekt w pracy trenera personalnego. To nie tylko wyznacznik wysokiego prestiżu i poziomu wiedzy fachowej trenera, ale też motywacja sama w sobie. Co zrobić, kiedy w grę wchodzi klient niezadowolony z treningu? Zobacz, jak poradzić sobie z porażką, jeśli usługa faktycznie nie była skrojona na miarę potrzeb.

kreowanie-wizerunku-trenera-krok-po-kroku-zobacz-jakie-to-proste

Kreowanie wizerunku trenera krok po kroku - zobacz, jakie to proste!

Niezależnie od twojego stażu w zawodzie trenera, musisz stale pracować nad tym, jak widzi cię odbiorca. Odpowiednie relacje z innymi oraz skupienie na celu i podążanie w jego kierunku na pewno będą pomocne. Zobacz, jak krok po kroku wygląda kreowanie wizerunku trenera. Wdrożenie tych małych kroków w życie pozwoli ci na zwiększenie autorytetu i zbudowanie mocnej marki własnej.

baza-wiedzy-na-dobry-start-najczesciej-zadawane-pytania-poczatkujacego-trenera

Baza wiedzy na dobry start. Najczęściej zadawane pytania początkującego trenera

Masz ukończony kurs na trenera personalnego i praktyki za sobą, ale wciąż nie wiesz, co dalej? Jest tak, że nawet najlepsze szkoły i uczelnie wyższe nie dają gotowych rozwiązań i jako początkujący trener jesteś zdany sam na siebie. Dotychczasowe doświadczenie w kontakcie z młodymi trenerami pozwoliło nam na utworzenie zbioru, który na pewno ci pomoże. Oto najczęściej zadawane pytania początkującego trenera.