Trener personalny online — czy warto robić kursy przez internet?

Trener personalny online — czy warto robić kursy przez internet? Dodano: 2019.11.08

Czy zrobienie kursu trenera personalnego przez internet jest dobrym pomysłem? Każdy musi odpowiedzieć sobie na to pytanie indywidualnie. Z reguły lepiej jest zapisać się na kurs stacjonarnie, gdyż zawsze można zapytać osobę prowadzącą o nurtujące nas pytania i zagadnienia, a także podpatrzeć technikę wykonywanych ćwiczeń. Warto poznać wady i zalety kursu trenera personalnego online.

Trener personalny online – na czym polega jego praca?

Kurs trenera personalnego online jest niewątpliwie bardziej atrakcyjny, jednak warto zastanowić się, czy go robić w taki sposób. Co prawda kurs trenera personalnego online możemy zrobić w dowolnym miejscu na ziemi i nie musimy nawet wychodzić z domu. Jednak kurs stacjonarny da nam o wiele więcej niż kurs online. Zawsze możemy zapytać osoby prowadzące zajęcia o cokolwiek tylko chcemy i dostaniemy jasną i profesjonalną odpowiedź, natychmiast. Trener personalny może nam pokazać technikę wykonywanych ćwiczeń, a także na naszym własnym ciele możemy poznać jak dobrze ćwiczyć.

Mimo wszystko po ukończeniu kursu trenera personalnego online otrzymujemy zaświadczenie MEN, a także certyfikat ukończenia kursu. Osoba uzyskuje uprawnienia do prowadzenia zajęć, co jest zgodne z ustawą o sporcie.

Kurs trenera personalnego online cena
trener personalny online

Cena kursu trenera personalnego online zazwyczaj jest nieco niższa i wynosi około 1000 zł. Czasem można trafić na bardziej atrakcyjną promocję. Cena kursu jest oczywiście zależna od danej firmy, która sprzedaje kursy.

Trener personalny online — czy warto?

Jest wiele za i przeciw takiemu kursowi. Wykupując kurs trenera personalnego online, dostajemy wszystkie materiały z wiedzy teoretycznej drogą elektroniczną, natomiast zajęcia praktyczne wysyłane są do nas w formie filmików. Taka opcja nie musi być wystarczająca dla każdego. Wiadome jest, że o wiele lepiej uczy się ćwiczeń praktycznych, będąc obok kogoś fizycznie. W internecie nie uzyskamy tak fachowej techniki, jaką moglibyśmy zdobyć na żywo. Po prostu będzie nam ciężej i dłużej dojść do pełnej perfekcji opanowania i wykonywania poszczególnych ćwiczeń fizycznych.

Program kursu trenera personalnego online

Program kursu trenera personalnego online, niczym nie powinien ustępować temu stacjonarnemu. Jak można się dowiedzieć na kursach online są zagadnienia takie jak:

- fizjologia wysiłku fizycznego

- anatomia i fizjologia człowieka

- żywienie i dietetyka

- kim jest trener personalny

- core stability

- kontuzje i urazy

- trening bez sprzętu i ze sprzętem

- trening funkcjonalny

- poszczególne treningi mięśni

- podstawy kulturystyki

- rozciąganie

Trener personalny online — opinie

Zaglądając na różne fora internetowe kursów internetowych trenera personalnego można zapoznać się z bardzo pozytywnymi opiniami. Ludzie, którzy zakończyli taki kurs, wychwalają jego liczne zalety. Bardzo wiele pojawiało się opinii na temat tego, że kurs jest wygodny, ponieważ można robić go w dowolnym czasie i w najbardziej dogodnym miejscu.

Czytaj: Trening online - wady i zalety

Wiele osób jako największy atut stawiało cenę takiego kursu. Za kurs stacjonarny zapłacimy nawet 1000 zł więcej, dlatego kursy internetowe trenera personalnego, są tak bardzo atrakcyjne.

Trener personalny online — praca online

Istnieją także trenerzy personalni, którzy wykonują swoją pracę tylko online. Klient zgłasza się do trenera za pośrednictwem strony internetowej bądź komunikatora, opłaca usługę, a za kilka dni otrzymuje kompletny plan dietetyczny oraz treningowy. Wszystko zależy od tego na czym komu zależy. Klient musi sam wykonywać ćwiczenia fizyczne, dostając tylko i wyłącznie filmiki, jak wykonywać poszczególne ćwiczenia.

Trener personalny najczęściej umawia się z klientem, że za kilka tygodni ten zda mu sprawozdanie. Wtedy klient musi podać swoją obecną wagę, wymiary oraz to, jak się czuje z nowym stylem życia. Tak, taka współpraca jest możliwa, ale czy owocna? Każdy musi sobie na to pytanie odpowiedzieć indywidualnie.
Chcesz przeczytać cały artykuł?

specjalizacja-medyczna-przyszlosc-dla-rozwoju-trenera-personalnego

Specjalizacja medyczna: przyszłość dla rozwoju trenera personalnego?

Kolejny rok w branży fitness prym wiedzie zorientowanie treningu na potrzeby zdrowotne i medyczny aspekt aktywności fizycznej. Między innymi z tego względu coraz więcej jest trenerów personalnych, którzy specjalizują się w treningu medycznym i prozdrowotnym. Jak zdobyć takie kwalifikacje?

jak-zmotywowac-klienta-na-silowni

Jak zmotywować klienta na siłowni?

Motywacja to element kluczowy do regularnego ćwiczenia, trzymania diety i osiągnięcia oczekiwanych rezultatów w stosunkowo krótkim czasie. Jak motywować siebie i klientów na siłowni?

jak-ocenic-nastawienie-klienta-do-cwiczen

Jak ocenić nastawienie klienta do ćwiczeń?

Nastawienie do ćwiczeń jest niezwykle ważne w przypadku dowolnego typu aktywności fizycznej. Jak pomóc klientowi się zmotywować i co w przypadku, gdy chce on porzucić regularne ćwiczenie?

czy-warto-trenowac-z-klientem-poza-silownia

Czy warto trenować z klientem poza siłownią?

Treningi na siłowni są obecnie bardzo popularne, jednak coraz częściej zdarza się, że trenerzy personalni postanawiają przeprowadzić je również na świeżym powietrzu. Który rodzaj aktywności fizycznej jest lepszy i jak wpływa on na efektywność ćwiczeń klienta?