Trener personalny online — czy warto robić kursy przez internet?

Trener personalny online — czy warto robić kursy przez internet? Dodano: 2019.11.08

Czy zrobienie kursu trenera personalnego przez internet jest dobrym pomysłem? Każdy musi odpowiedzieć sobie na to pytanie indywidualnie. Z reguły lepiej jest zapisać się na kurs stacjonarnie, gdyż zawsze można zapytać osobę prowadzącą o nurtujące nas pytania i zagadnienia, a także podpatrzeć technikę wykonywanych ćwiczeń. Warto poznać wady i zalety kursu trenera personalnego online.

Trener personalny online – na czym polega jego praca?

Kurs trenera personalnego online jest niewątpliwie bardziej atrakcyjny, jednak warto zastanowić się, czy go robić w taki sposób. Co prawda kurs trenera personalnego online możemy zrobić w dowolnym miejscu na ziemi i nie musimy nawet wychodzić z domu. Jednak kurs stacjonarny da nam o wiele więcej niż kurs online. Zawsze możemy zapytać osoby prowadzące zajęcia o cokolwiek tylko chcemy i dostaniemy jasną i profesjonalną odpowiedź, natychmiast. Trener personalny może nam pokazać technikę wykonywanych ćwiczeń, a także na naszym własnym ciele możemy poznać jak dobrze ćwiczyć.

Mimo wszystko po ukończeniu kursu trenera personalnego online otrzymujemy zaświadczenie MEN, a także certyfikat ukończenia kursu. Osoba uzyskuje uprawnienia do prowadzenia zajęć, co jest zgodne z ustawą o sporcie.

Kurs trenera personalnego online cena
trener personalny online

Cena kursu trenera personalnego online zazwyczaj jest nieco niższa i wynosi około 1000 zł. Czasem można trafić na bardziej atrakcyjną promocję. Cena kursu jest oczywiście zależna od danej firmy, która sprzedaje kursy.

Trener personalny online — czy warto?

Jest wiele za i przeciw takiemu kursowi. Wykupując kurs trenera personalnego online, dostajemy wszystkie materiały z wiedzy teoretycznej drogą elektroniczną, natomiast zajęcia praktyczne wysyłane są do nas w formie filmików. Taka opcja nie musi być wystarczająca dla każdego. Wiadome jest, że o wiele lepiej uczy się ćwiczeń praktycznych, będąc obok kogoś fizycznie. W internecie nie uzyskamy tak fachowej techniki, jaką moglibyśmy zdobyć na żywo. Po prostu będzie nam ciężej i dłużej dojść do pełnej perfekcji opanowania i wykonywania poszczególnych ćwiczeń fizycznych.

Program kursu trenera personalnego online

Program kursu trenera personalnego online, niczym nie powinien ustępować temu stacjonarnemu. Jak można się dowiedzieć na kursach online są zagadnienia takie jak:

- fizjologia wysiłku fizycznego

- anatomia i fizjologia człowieka

- żywienie i dietetyka

- kim jest trener personalny

- core stability

- kontuzje i urazy

- trening bez sprzętu i ze sprzętem

- trening funkcjonalny

- poszczególne treningi mięśni

- podstawy kulturystyki

- rozciąganie

Trener personalny online — opinie

Zaglądając na różne fora internetowe kursów internetowych trenera personalnego można zapoznać się z bardzo pozytywnymi opiniami. Ludzie, którzy zakończyli taki kurs, wychwalają jego liczne zalety. Bardzo wiele pojawiało się opinii na temat tego, że kurs jest wygodny, ponieważ można robić go w dowolnym czasie i w najbardziej dogodnym miejscu.

Czytaj: Trening online - wady i zalety

Wiele osób jako największy atut stawiało cenę takiego kursu. Za kurs stacjonarny zapłacimy nawet 1000 zł więcej, dlatego kursy internetowe trenera personalnego, są tak bardzo atrakcyjne.

Trener personalny online — praca online

Istnieją także trenerzy personalni, którzy wykonują swoją pracę tylko online. Klient zgłasza się do trenera za pośrednictwem strony internetowej bądź komunikatora, opłaca usługę, a za kilka dni otrzymuje kompletny plan dietetyczny oraz treningowy. Wszystko zależy od tego na czym komu zależy. Klient musi sam wykonywać ćwiczenia fizyczne, dostając tylko i wyłącznie filmiki, jak wykonywać poszczególne ćwiczenia.

Trener personalny najczęściej umawia się z klientem, że za kilka tygodni ten zda mu sprawozdanie. Wtedy klient musi podać swoją obecną wagę, wymiary oraz to, jak się czuje z nowym stylem życia. Tak, taka współpraca jest możliwa, ale czy owocna? Każdy musi sobie na to pytanie odpowiedzieć indywidualnie.
Chcesz przeczytać cały artykuł?

zapisy-na-treningi-w-grafiku-online-dlaczego-warto-je-prowadzic

Zapisy na treningi w grafiku online - dlaczego warto je prowadzić?

Prowadzenie treningów personalnych czy zajęć fitness wiąże się z koniecznością prowadzenia kalendarza zapisów. Bez niego nie ogarniesz zajęć i spotkań z klientami. Czy tradycyjna forma zapisków w notesie nadal się sprawdza? Poznaj 8 powodów, dla których warto wprowadzić zapisy na zajęcia w grafiku online.

biznesowa-siatka-kontaktow-w-pracy-trenera-personalnego-jak-ja-zbudowac

Biznesowa siatka kontaktów w pracy trenera personalnego - jak ją zbudować?

Jako trener personalny współpracujesz na co dzień z klientem indywidualnym, a mocno rozwinięta sieć poleceń zapewnia ci ciągłość pracy i możliwość długofalowego rozwoju w branży. Jeśli myślisz poważnie o swoim biznesie i chcesz rozwinąć swoje skrzydła, czas na zbudowanie biznesowej siatki kontaktów.

jakie-specjalizacje-warto-robic-dodatkowy-kurs-z-treningu-funkcjonalnego

Jakie specjalizacje warto robić? Dodatkowy kurs z treningu funkcjonalnego

Silny trend prozdrowotny coraz bardziej determinuje ofertę klubów fitness. Również trenerzy personalni powinni sprostać potrzebom i oczekiwaniom potencjalnych klientów. Obok trening prozdrowotnego świetnie działa także trening funkcjonalny. Czy warto robić dodatkowy kurs?

programowanie-treningu-silowego-czyli-jak-go-ulozyc-by-dawal-pozadane-efekty

Programowanie treningu siłowego, czyli jak go ułożyć, by dawał pożądane efekty?

Plan treningowy skrojony na miarę potrzeb twoich klientów to warunek konieczny do budowania własnej marki. Nic innego nie pozwoli ci tak rozwinąć skrzydeł, jak zadowoleni klienci, którzy osiągnęli swoje cele treningowe. Podpowiadamy, czym jest planowanie treningu siłowego i jak podejść do tematu, aby twoi podopieczni wychodzili z zajęć z uśmiechem na twarzy!