Trener CrossFit — dowiedz się jak nim zostać!

Trener CrossFit — dowiedz się jak nim zostać! Dodano: 2019.10.10

Uwielbiasz uprawiać sport albo regularnie ćwiczysz CrossFit od wielu lat i chciałbyś dalej podążać i rozwijać się w tym kierunku? Jest możliwość wykonania kursu CrossFit i zarabianiu na swojej pasji. Żeby zostać trenerem CrossFit, należy zapoznać się z kilkoma ważnymi szczegółami. Poniżej przedstawione zostały najważniejsze punkty, jak dobrze do tego podejść.

Trener CrossFit — kurs

Zacznijmy od początku. Nazwa CrossFit powstała w roku 2001 w Ameryce. Ten program treningowy został wymyślony dla służb mundurowych: żołnierzy, policjantów czy strażaków. Z czasem okazało się, CrossFit bardzo dobrze rozwija mięśnie oraz daje doskonałe efekty, sport ten szybko rozprzestrzenił się na cały świat. 

Zajęcia CrossFit bardzo rozwijają mięśnie, poprawiają odporność organizmu jego wytrzymałość, wydolność, a także wzmacniające siłę i moc mięśni. Na treningach CrossFit ćwiczenia wykonywane są na podstawie wolnych ciężarów oraz sportów wytrzymałościowych. Każdy trening CrossFit jest niezwykle intensywny, a podczas wykonywania każdego ćwiczenia uruchamiane są inne partie mięśniowe. Ćwiczenia wykonywane są między innymi z pomocą: kettli, piłek, skakanek, czy ciężarów.

Szkolenie trener CrossFit jest możliwe do zdobycia i cieszy się ogromną popularnością. Jest to swego rodzaju przygotowanie dla przyszłych trenerów CrossFit. W internecie znajdziemy kilka ogłoszeń tego typu, z których możemy wybrać najbardziej odpowiadające nam szkolenie.

Mimo wszystko kursanci pragną zdobyć certyfikat międzynarodowy. Znany jest pod nazwą CF HQ. Aby go otrzymać, należy się niezwykle poświęcić, ponieważ trzeba przejść aż 4 szkolenia i kurs uzupełniający.

Trener Crossfit — levele
trener crossfit zarobki

Trener CrossFit Level 1 opiera się na poznaniu odpowiedniej i właściwej teorii oraz wchłonięciu wiedzy na temat szerokiego treningu CrossFit. Levele 2,3 i 4 są pogłębianiem dotychczasowej wiedzy. Co ważne, kurs trenera CrossFit wymaga od kursantów 100% frekwencji na zajęciach. Wiedza z każdego levelu jest weryfikowana. Ukończenie levelu 4 jest równoznaczne z otrzymaniem CF Seminar Staff.

Level 3 i 4 są najcięższymi levelami. Tutaj kursant musi wykazać się ogromną wiedzą na temat treningów CrossFit i przekonać do siebie komisje, że nadajemy się do wykonywania tak odpowiedzialnego zawodu.

Przyszły trener CrossFit musi posiadać także wiedzę na temat pierwszej pomocy oraz bardzo dobrze być zaznajomionym z wszelkiego rodzaju chorobami, które mogą utrudniać treningi.

Trener CrossFit — cena

Kurs trenera crossfit Level 1 kosztuje 500 zł. Kolejne levele kosztują podobnie, ale mogą być delikatnie droższe. Istnieje również opcja wykonania każdego levelu indywidualnie, wtedy cena jest wyższa.

Czytaj też: Kursy uzupełniające dla trenera crossfit

Trener CrossFit — zarobki

Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest to, ile zarabia trener CrossFit? Jak wiadomo zarobki trenera CrossFit, uzależnione są od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim cena zależy od miasta, w którym odbywają się zajęcia, jednak duże znaczenie ma to, czy zajęcia są przeprowadzane w grupach, czy indywidualnie. Średnio koszt godzinnych zajęć CrossFit wynosi od 50 do 80 zł.

Zajęcia CrossFit, są nieco droższe, ponieważ trenerzy prowadzący takie zajęcia muszą wcześniej wykonać bardzo ciężki i wymagający kurs. Doświadczenie trenera również ma ogromny wpływ na cenę kursu.

Bardzo dobrą alternatywą jest otworzenie własnej działalności gospodarczej. Na początku będziemy musieli bardzo dużo zainwestować, jednak biznes szybko nam się zwróci. Warto jest wtedy zadbać o bardzo dobrą lokalizację swojej szkoły CrossFit oraz odpowiednio ją zareklamować.

Reasumując, kurs trenera CrossFit jest bardzo wymagającym kursem, jednym z najtrudniejszych w całym świecie fitness. Mimo wszystko tak rzetelne przygotowanie otwiera przed przyszłymi trenerami CrossFit furtkę do zdobywania lepszych zarobków. Jeżeli więc kochamy sport i chcemy związać z nim życie zawodowe, to kurs trenera CrossFit jest jednym z lepszych rozwiązań na życie.
Chcesz przeczytać cały artykuł?

katalog-najpopularniejszych-zajec-grupowych-w-klubach-fitness-2020

Katalog najpopularniejszych zajęć grupowych w klubach fitness 2020

Spośród wszystkich zajęć grupowych, treningi mentalne wydają się być największym hitem w roku 2020. Wynika to bezpośrednio z trendów w branży fitness oraz potrzeb klientów. Odpowiednie dostosowanie oferty zajęć grupowych pozwoli ci na osiągnięcie prawdziwego sukcesu i jeszcze większej satysfakcji klientów. Jak do tego podejść?

jak-zostac-trenerem-przygotowania-motorycznego

Jak zostać trenerem przygotowania motorycznego?

Rosnące zainteresowanie współpracą indywidualną z trenerem personalnym sprawia, że konkurencyjność usług spada. Co zrobić, by skutecznie poprawić atrakcyjność własnej oferty? Warto pomyśleć o szkoleniu uzupełniającym lub dodatkowej specjalizacji. Trening przygotowania motorycznego może się sprawdzić, jak żadna inna specjalizacja fachowa.

wlewy-dozylne-czy-to-zdrowy-dodatek-do-treningu-personalnego

Wlewy dożylne - czy to zdrowy dodatek do treningu personalnego?

Cieszące się rosnąca popularnością wlewy dożylne to dobry sposób na efektywne aplikowanie leków i innych substancji farmakologicznych. Coraz częściej trenerzy personalni polecają swoim podopiecznym wlewy dożylne z witamin i minerałów jako dodatek do procesu treningowego. Tylko czy wlewy dożylne to dobry pomysł dla każdego podopiecznego?

aktywnosc-fizyczna-pod-kontrola-przeglad-top-5-smart-opasek

Aktywność fizyczna pod kontrolą - przegląd TOP 5 smart opasek

Mierzą pul, liczbę kroków, spalone kalorie, a nawet czas snu. Smart opaski to świetny gadżet, dzięki któremu codzienna aktywność fizyczna może być dokładnie zmierzona. I choć początkowo smartbandy były przeznaczone dla zawodowych sportowców, coraz częściej sięgają po nie amatorzy, wykorzystując opaski w swoich ulubionych dyscyplinach. Oto 5 najlepszych opasek wg opinii użytkowników.