Trener CrossFit — dowiedz się jak nim zostać!

Trener CrossFit — dowiedz się jak nim zostać! Dodano: 2019.10.10

Uwielbiasz uprawiać sport albo regularnie ćwiczysz CrossFit od wielu lat i chciałbyś dalej podążać i rozwijać się w tym kierunku? Jest możliwość wykonania kursu CrossFit i zarabianiu na swojej pasji. Żeby zostać trenerem CrossFit, należy zapoznać się z kilkoma ważnymi szczegółami. Poniżej przedstawione zostały najważniejsze punkty, jak dobrze do tego podejść.

Trener CrossFit — kurs

Zacznijmy od początku. Nazwa CrossFit powstała w roku 2001 w Ameryce. Ten program treningowy został wymyślony dla służb mundurowych: żołnierzy, policjantów czy strażaków. Z czasem okazało się, CrossFit bardzo dobrze rozwija mięśnie oraz daje doskonałe efekty, sport ten szybko rozprzestrzenił się na cały świat. 

Zajęcia CrossFit bardzo rozwijają mięśnie, poprawiają odporność organizmu jego wytrzymałość, wydolność, a także wzmacniające siłę i moc mięśni. Na treningach CrossFit ćwiczenia wykonywane są na podstawie wolnych ciężarów oraz sportów wytrzymałościowych. Każdy trening CrossFit jest niezwykle intensywny, a podczas wykonywania każdego ćwiczenia uruchamiane są inne partie mięśniowe. Ćwiczenia wykonywane są między innymi z pomocą: kettli, piłek, skakanek, czy ciężarów.

Szkolenie trener CrossFit jest możliwe do zdobycia i cieszy się ogromną popularnością. Jest to swego rodzaju przygotowanie dla przyszłych trenerów CrossFit. W internecie znajdziemy kilka ogłoszeń tego typu, z których możemy wybrać najbardziej odpowiadające nam szkolenie.

Mimo wszystko kursanci pragną zdobyć certyfikat międzynarodowy. Znany jest pod nazwą CF HQ. Aby go otrzymać, należy się niezwykle poświęcić, ponieważ trzeba przejść aż 4 szkolenia i kurs uzupełniający.

Trener Crossfit — levele
trener crossfit zarobki

Trener CrossFit Level 1 opiera się na poznaniu odpowiedniej i właściwej teorii oraz wchłonięciu wiedzy na temat szerokiego treningu CrossFit. Levele 2,3 i 4 są pogłębianiem dotychczasowej wiedzy. Co ważne, kurs trenera CrossFit wymaga od kursantów 100% frekwencji na zajęciach. Wiedza z każdego levelu jest weryfikowana. Ukończenie levelu 4 jest równoznaczne z otrzymaniem CF Seminar Staff.

Level 3 i 4 są najcięższymi levelami. Tutaj kursant musi wykazać się ogromną wiedzą na temat treningów CrossFit i przekonać do siebie komisje, że nadajemy się do wykonywania tak odpowiedzialnego zawodu.

Przyszły trener CrossFit musi posiadać także wiedzę na temat pierwszej pomocy oraz bardzo dobrze być zaznajomionym z wszelkiego rodzaju chorobami, które mogą utrudniać treningi.

Trener CrossFit — cena

Kurs trenera crossfit Level 1 kosztuje 500 zł. Kolejne levele kosztują podobnie, ale mogą być delikatnie droższe. Istnieje również opcja wykonania każdego levelu indywidualnie, wtedy cena jest wyższa.

Czytaj też: Kursy uzupełniające dla trenera crossfit

Trener CrossFit — zarobki

Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest to, ile zarabia trener CrossFit? Jak wiadomo zarobki trenera CrossFit, uzależnione są od bardzo wielu czynników. Przede wszystkim cena zależy od miasta, w którym odbywają się zajęcia, jednak duże znaczenie ma to, czy zajęcia są przeprowadzane w grupach, czy indywidualnie. Średnio koszt godzinnych zajęć CrossFit wynosi od 50 do 80 zł.

Zajęcia CrossFit, są nieco droższe, ponieważ trenerzy prowadzący takie zajęcia muszą wcześniej wykonać bardzo ciężki i wymagający kurs. Doświadczenie trenera również ma ogromny wpływ na cenę kursu.

Bardzo dobrą alternatywą jest otworzenie własnej działalności gospodarczej. Na początku będziemy musieli bardzo dużo zainwestować, jednak biznes szybko nam się zwróci. Warto jest wtedy zadbać o bardzo dobrą lokalizację swojej szkoły CrossFit oraz odpowiednio ją zareklamować.

Reasumując, kurs trenera CrossFit jest bardzo wymagającym kursem, jednym z najtrudniejszych w całym świecie fitness. Mimo wszystko tak rzetelne przygotowanie otwiera przed przyszłymi trenerami CrossFit furtkę do zdobywania lepszych zarobków. Jeżeli więc kochamy sport i chcemy związać z nim życie zawodowe, to kurs trenera CrossFit jest jednym z lepszych rozwiązań na życie.
Chcesz przeczytać cały artykuł?

kursy-cz-16-16-trening-dla-kobiet-w-ciazy-i-po-porodzie-zobacz-specjalistyczny-kurs-dla-trenerow

KURSY cz. 16/16 | Trening dla kobiet w ciąży i po porodzie - zobacz specjalistyczny kurs dla trenerów

Klientki uczęszczające na zajęcia grupowe oraz współpracujące indywidualnie z trenerami personalnymi są coraz bardziej świadome własnego ciała i korzyści płynących z aktywności fizycznej. Również kobiety w ciąży i te, które niedawno urodziły wiedzą, że trening to dobra metoda na utrzymanie kondycji i szybki powrót do formy sprzed ciąży. A gdyby tak kurs z treningu dla kobiet w ciąży i po porodzie?

kursy-cz-15-16-szkolenie-zdrowy-kregoslup-czyli-jak-i-dlaczego-warto-miec-mocne-plecy

KURSY cz. 15/16 | Szkolenie zdrowy kręgosłup, czyli jak i dlaczego warto mieć mocne plecy?

Pędzący świat biznesu niekonieczne napędza nasz kręgosłup. Przeciwnie - praca za biurkiem, godziny spędzone w korkach, niedospane noce - to wszystko sprawia, że nasz grzbiet wygina się coraz bardziej, a przeciążenia kręgosłupa są coraz większe. Jak temu zaradzić? Sprawdź szkolenie “zdrowy kręgosłup”!

kursy-cz-14-16-jak-skutecznie-wspierac-proces-treningowy-dietetyka-dla-aktywnych-i-sportowcow

KURSY cz. 14/16 | Jak skutecznie wspierać proces treningowy? Dietetyka dla aktywnych i sportowców

Najlepszy plan treningowy bez odpowiedniego wspomagania dietą nie da stuprocentowych pozwoli osiągnąć maksimum satysfakcji. Osoby aktywne fizycznie i sportowcy potrzebują nieszablonowych rozwiązań, które pomogą zrealizować założone cele. Jeśli pracujesz z takimi osobami, warto pomyśleć o specjalnym kursie dla trenera z zakresu dietetyki dla osób aktywnych i sportowców.

kursy-cz-13-16-dietetyka-osob-otylych-i-z-nadwaga-jak-walczyc-z-zaburzeniami-odzywiania

KURSY cz. 13/16 | Dietetyka osób otyłych i z nadwagą - jak walczyć z zaburzeniami odżywiania?

Twoja trenerska kariera kwitnie. Masz mocną sieć poleceń, zdobywasz kolejnych klientów i budujesz z nimi długofalowe relacje, proponując fachowe treningi, wsparcie suplementacyjne i porady żywieniowe. Jak poradzić sobie z osobami otyłymi i z nadwagą? Sprawdź szkolenie z dietetyki dla trenera personalnego i działaj na szerszą skalę!