Trendy na nowy rok: jak będzie wyglądał 2020 w branży fitness?

Trendy na nowy rok: jak będzie wyglądał 2020 w branży fitness? Dodano: 2019.12.23

Synergia OK System i Medicover z połowy 2018 roku diametralnie zmieniła postrzeganie treningu i zdrowego stylu życia. Wartości te utrzymają się jeszcze przez kilka lat. Oprócz zdrowia, w nowym roku postawimy na wygodę. Jak kształtować się będą trendy fitness w 2020 roku?

Zajęcia dla osób starszych i bardzo otyłych: ważny trend fitness 2020

Holistyczne podejście do treningu i nacisk na aspekt prozdrowotny wiedzie prym pośród trendów fitness kolejny sezon. Nie inaczej będzie w 2020 - od wielu lat wałkowany jest ważny aspekt aktywności fizycznej w każdym wieku. W nowym roku w ofertach klubów fitness pojawi się więcej zajęć grupowych dla osób starszych, duży nacisk będzie się też kłaść na profilaktykę otyłości oraz trening osób bardzo otyłych (BMI powyżej 40). Metabolizm zmienia się wraz z wiekiem i w miarę upływu lat nasz organizm jest bardziej podatny na odkładanie niepotrzebnego balastu. Trening prozdrowotny dla osób starszych i z otyłością to odpowiedź na potrzeby społeczeństwa podyktowane profilaktyką zdrowotną.

Zobacz też: Podsumowanie fitnessowe roku 2019

Trendy w branży fitness 2020: przełomowy moment w zajęciach grupowych

Według najnowszych badań ruch to główny czynnik zwalczający stres, dlatego też coraz większym zainteresowaniem cieszą się zajęcia grupowe i tzw. uważne treningi. Ćwiczenie koncentracji to bardzo ważny trend fitness na 2020 rok, a ponieważ życie zawodowe rozpoczynają najmłodsze roczniki (tzw. Millennialsi i Pokolenie Z), przed klubami fitness staje niemałe wyzwanie. Ważną rolę odegra tu sama regeneracja oraz technologie wykorzystywane do badania poziomu stresu czy wspomagające medytację. Od kilku kwartałów ćwiczenia są jedną ze strategii zarządzania własną energią i radzenia sobie z presją pracy, dlatego kluczowe będą zajęcia grupowe dla ciała i ducha.

Czytaj: Pomysły na reklamę siłowni w 2020 roku

YOGA HIIT i zajęcia bodymind: istotne trendy fitness w 2020
trendy fitness 2020

W 2020 silnie odczujemy trend łączenia zajęć fitness z różnych rodzin. Wartość ta przejawiała się już w latach poprzednich, znane są już dobrze hybrydy jogi i pilatesu czy zumby i aqua aerobiku. W 2020 pośród trendów fitness pojawi się YOGA HII - mocne połączenie treningu interwałowego i asanów jogi. Zajęcia kończy rozciąganie i chwila medytacji - to również istotny trend w branży fitness w kolejnym roku. Zajęcia poświęcone koncentracji i zrozumieniu własnego ciała będą przełomowe, głównie ze względu na coraz szybsze tempo życia i pracy i idący z nim w parze poziom stresu wynikający z coraz większej odpowiedzialności. Zajęcia tego typu znajdą zainteresowanie również poza murami klubów fitness - w 2020 odrodzi się trening w domu!

Fitness trendy w 2020 roku: treningi w domu i zajęcia funkcjonalne

To już przesądzone - coraz większym zainteresowaniem cieszą się zajęcia w domu. To nie tylko odrodzenie ćwiczeń przed ekranem telewizora, ale również indywidualnego treningu z osobistym instruktorem. W 2020 ważnym trendem w fitnessie będzie również trening funkcjonalny. Przeciążony pracą w korporacji grzbiet woła o pomoc, a ruchy funkcjonalne z dodatkowym obciążeniem idealnie się tutaj sprawdzą. Co więcej, w 2020 roku pójdziemy o krok dalej i chętniej będziemy sięgać po porady lekarzy ortopedów i licencjonowanych fizjoterapeutów. Możliwe, że tym torem pójdziemy w kierunku akupunktury i medycyny Dalekiego Wschodu, choć to raczej większe zmiany na kolejne lata.

Czytaj: Promocje sezonowe na siłowni

Przede wszystkim rośliny i jedzenie intuicyjne: przełom w trendach fitness 2020

Żeby była jasność: tu wcale nie chodzi o przejście na wegetarianizm, weganizm czy frutarianizm. Ważnym trendem fitness w 2020 roku będzie wychodzenie z piramidy zdrowego żywienia, zwłaszcza w kwestii objętości diety pod względem warzyw i owoców oraz roślin strączkowych. Co ważne, mocno utrzyma się trend zapoczątkowany w 2019 i dotyczący jedzenia intuicyjnego, a więc wtedy, gdy jesteśmy głodni. Nie będziemy też trzymać się sztywnych reguł i pilnować makroskładników jak w laboratoryjnych probówkach - jedzenie będzie dawać nam radość, a ponieważ będziemy spożywać mnóstwo warzyw i witamin, nie będziemy musieli rozgraniczać diety na dobrą i złą.
Chcesz przeczytać cały artykuł?

badz-kowalem-wlasnego-losu-jak-osiagnac-sukces-jako-instruktor-fitness

Bądź kowalem własnego losu. Jak osiągnąć sukces jako instruktor fitness?

Pewnie nie raz zachodzisz w głowę, analizując bieżącą sytuację na rynku fitness. Z jakiegoś powodu jedni instruktorzy są bardziej rozpoznawalni i na ich zajęcia przychodzi więcej uczestników. Jak to się dzieje? Zobacz, jak osiągnąć sukces jako instruktor zajęć grupowych i opracuj swoją karierę!

inwestycje-w-branzy-fitness-te-sektory-powinny-cie-zainteresowac

Inwestycje w branży fitness - te sektory powinny cię zainteresować!

Prowadzone inwestycje w branży fitness to zdecydowanie najgorętszy temat, zwłaszcza w dobie silnego rozwoju trendów kultu ciała. Jak odpowiednio inwestować, by nie wyjść na tym jak Zabłocki na mydle? Otwierać nowe kluby fitness czy może kłaść nacisk na szkolenia i rozwój osobisty?

wellness-na-najwyzszym-poziomie-rynek-uslug-premium-w-branzy-fitness

Wellness na najwyższym poziomie: rynek usług premium w branży fitness

Dynamiczny rozwój branży fitness w Polsce dyktuje coraz bardziej restrykcyjne warunki. Obok butikowych klubów fitness powstają miejsca świadczące usługi premium z zakresu fitness i wellness. Zobacz, jakie typy usług można w nich odnaleźć i na czym polega fenomen klubów premium.

kursy-cz-16-16-trening-dla-kobiet-w-ciazy-i-po-porodzie-zobacz-specjalistyczny-kurs-dla-trenerow

KURSY cz. 16/16 | Trening dla kobiet w ciąży i po porodzie - zobacz specjalistyczny kurs dla trenerów

Klientki uczęszczające na zajęcia grupowe oraz współpracujące indywidualnie z trenerami personalnymi są coraz bardziej świadome własnego ciała i korzyści płynących z aktywności fizycznej. Również kobiety w ciąży i te, które niedawno urodziły wiedzą, że trening to dobra metoda na utrzymanie kondycji i szybki powrót do formy sprzed ciąży. A gdyby tak kurs z treningu dla kobiet w ciąży i po porodzie?