Targi sportowe/fitness dla trenerów i instruktorów – dlaczego warto brać udział?

Targi sportowe/fitness dla trenerów i instruktorów – dlaczego warto brać udział? Dodano: 2018.06.26

Branie udziału w targach sportowych czy fitness to dobra inwestycja we własną reklamę. W naszym kraju oraz na całym świecie organizowane są targi, na których można się dużo dowiedzieć oraz poznać najnowsze trendy. Zobacz, dlaczego warto brać udział w targach sportowych/fitness.

Czym są targi sportowe/fitness?

Targi sportowe/fitness to wydarzenia branżowe, których założeniem jest zaprezentowanie różnorodnego sprzętu, akcesoriów i usług z zakresu sportu/fitnessu. Na targach sportowych/fitness spotykają się reprezentanci dynamicznie rozwijającej się branży sportowej/fitness, a także szukający inspiracji przedsiębiorcy i inwestorzy. Podczas targów można zapoznać się również z najnowszymi trendami w modzie sportowej,  pielęgnacji ciała czy ze sportowymi liniami kosmetyków. W zależności od konkretnego targu – możliwości i program są urozmaicone.

Międzynarodowe Targi Fitness & Wellness (FIWE) 2018

Najszybciej rozwijające się wydarzenie branżowe w Europie Środkowo-Wchodniej. Celem FIWE jest integrowanie osób z branży fitness i wellness oraz stworzenie miejsca, w którym mogą rodzić się nowe kontakty biznesowe. Targi FIWE to nie tylko prezentacja sprzętu, akcesoriów i usług, lecz także m.in. konferencje biznesowe, mistrzostwa w kulturystyce i fitness, mistrzostwa w podnoszeniu ciężarów, zawody crossfit, zawody street workout i wiele innych. Podczas targów FIWE odbędą się również konferencje, spotkania i panele dyskusyjne, w których udział wezmą europejskie i krajowe gwiazdy sportu m.in. Yanita Yancheva, Tavi Castro, Gosia Gałkowska, Sylwia Szostak czy Michał Karmowski. Trenerzy czy instruktorzy mogą dowiedzieć się podczas targów wszystkiego, co jest związane z zawodem trenera oraz jak buduje się markę osobistą w nowych mediach.

Data i miejsce: Warszawa, EXPO XXI, 21-23 września 2018 r.

Zobacz także: Jak promować wydarzenia sportowe?

Targi FIT-EXPO 2018

Targi FIT-EXPO to możliwość poznania praktycznie wszystkich urządzeń i całego sprzętu, który jest używany w profesjonalnych miejscach fitness i na siłowniach. Ponadto instruktor czy trener mogą poznać trendy związane z prowadzeniem zajęć grupowych czy zarządzaniem klubami sportowymi. Targi FIT-EXPO są również miejscem na kontakty z inwestorami, właścicielami klubów czy siłowni oraz ośrodków sportowych. Trenerzy/instruktorzy mogą zapoznać się z najnowszymi metodami poprawiania kondycji, wytrzymałości czy spalania kalorii oraz spotkać gwiazdy fitness i kulturystyki. Dodatkowo na targach znalazły się stoiska z odżywkami, suplementami diety i żywnością funkcjonalną, a także z nowinkami ze świata mody sportowej. W programie targów znalazło się wiele wystąpień (np. najnowsze technologie pomocne w obsłudze klienta) i pokazów (np. bezprzewodowy system EMS). Targi FIT-EXPO odbyły się 25-27 maja 2018 roku. Kolejna edycja już za rok.

FIT FESTIVAL 2017
targi sportowe fitness

FIT FESTIVAL jest wydarzeniem, które łączy targi z zakresu sportu, zdrowia i urody z zawodami sportowymi o wysokiej randze. Jest to dobra przestrzeń do zaistnienia na rynku sportowym. Trener/instruktor może spotkać klientów z grupy docelowej w jednym miejscu, ponadto prestiż wydarzenia pozwoli wykorzystać mu swój udział w FIT FESTIVALU jako reklamę własnych usług. Ponadto FIT FESTIVAL oferuje zapoznanie się z nowościami na rynku w zakresie zdrowego odżywiania, suplementacji, treningów czy mody sportowej i pielęgnacji ciała. Można również spotkać wystawców z całego świata oraz gwiazdy sportu. Podczas targów odbędą się także zawody m.in. cross, strongman czy pole dance.  Dodatkowo podczas FIT FESTIVALU przewidziane są nagrody pieniężne i rzeczowe.

Data i miejsce: Gdańsk, 17-19 lutego 2017 r.

Dlaczego warto brać udział w targach sportowych/fitness?

Instruktorzy i trenerzy podczas targów mają okazję do wzięcia udziału w ciekawych szkoleniach i wykładach. Targi sportowe/fitness zapewniają bardzo różnorodne programy, dotyczące najnowszych wieści ze świata sportu/fitness. Dzięki udziałowi w targach trenerzy/instruktorzy mogą również poznać managerów klubów czy inwestorów – jest to przecież miejsce na rozpoczynanie nowych kontaktów biznesowych. Ponadto, na targach niejednokrotnie pojawiają się klienci, którzy szukają trenera personalnego lub instruktora. Targi są idealną przestrzenią do integracji i nawiązywania nowych znajomości. Niektóre targi zawierają w swoim programie również rywalizacje i konkursy, które angażują uczestników. Udział w takich konkursach to dobra reklama. Trener/instruktor może wstawić zdjęcia czy przemyślenia z targów na swoim profilu na Lepszytrener.pl, dzięki czemu ubogaci swój profil. Taka reklama może zwiększyć zaufanie klientów do trenera/instruktora i wyróżnić go spośród konkurencji.

Czytaj także: 8 niewerbalnych sygnałów budujących zaufanie klientów

Chcesz przeczytać cały artykuł?

kursy-cz-16-16-trening-dla-kobiet-w-ciazy-i-po-porodzie-zobacz-specjalistyczny-kurs-dla-trenerow

KURSY cz. 16/16 | Trening dla kobiet w ciąży i po porodzie - zobacz specjalistyczny kurs dla trenerów

Klientki uczęszczające na zajęcia grupowe oraz współpracujące indywidualnie z trenerami personalnymi są coraz bardziej świadome własnego ciała i korzyści płynących z aktywności fizycznej. Również kobiety w ciąży i te, które niedawno urodziły wiedzą, że trening to dobra metoda na utrzymanie kondycji i szybki powrót do formy sprzed ciąży. A gdyby tak kurs z treningu dla kobiet w ciąży i po porodzie?

kursy-cz-15-16-szkolenie-zdrowy-kregoslup-czyli-jak-i-dlaczego-warto-miec-mocne-plecy

KURSY cz. 15/16 | Szkolenie zdrowy kręgosłup, czyli jak i dlaczego warto mieć mocne plecy?

Pędzący świat biznesu niekonieczne napędza nasz kręgosłup. Przeciwnie - praca za biurkiem, godziny spędzone w korkach, niedospane noce - to wszystko sprawia, że nasz grzbiet wygina się coraz bardziej, a przeciążenia kręgosłupa są coraz większe. Jak temu zaradzić? Sprawdź szkolenie “zdrowy kręgosłup”!

kursy-cz-14-16-jak-skutecznie-wspierac-proces-treningowy-dietetyka-dla-aktywnych-i-sportowcow

KURSY cz. 14/16 | Jak skutecznie wspierać proces treningowy? Dietetyka dla aktywnych i sportowców

Najlepszy plan treningowy bez odpowiedniego wspomagania dietą nie da stuprocentowych pozwoli osiągnąć maksimum satysfakcji. Osoby aktywne fizycznie i sportowcy potrzebują nieszablonowych rozwiązań, które pomogą zrealizować założone cele. Jeśli pracujesz z takimi osobami, warto pomyśleć o specjalnym kursie dla trenera z zakresu dietetyki dla osób aktywnych i sportowców.

kursy-cz-13-16-dietetyka-osob-otylych-i-z-nadwaga-jak-walczyc-z-zaburzeniami-odzywiania

KURSY cz. 13/16 | Dietetyka osób otyłych i z nadwagą - jak walczyć z zaburzeniami odżywiania?

Twoja trenerska kariera kwitnie. Masz mocną sieć poleceń, zdobywasz kolejnych klientów i budujesz z nimi długofalowe relacje, proponując fachowe treningi, wsparcie suplementacyjne i porady żywieniowe. Jak poradzić sobie z osobami otyłymi i z nadwagą? Sprawdź szkolenie z dietetyki dla trenera personalnego i działaj na szerszą skalę!