Strona internetowa dla trenera personalnego – czy to się opłaca?

Strona internetowa dla trenera personalnego – czy to się opłaca? Dodano: 2017.05.25

Własna strona internetowa może być skuteczną reklamą dla trenera personalnego. Pozwala również na promowanie swoich usług i zdobycie nowych klientów. Istnieją różne typy stron internetowych. Jedne są prostsze i tańsze, drugie – oryginalne i droższe. Czy warto inwestować we własną stronę w internecie? Mamy tańszą i skuteczniejszą alternatywę.

Marketing trenera – inwestycja we własną stronę internetową

Własna strona internetowa kusi wielu trenerów personalnych. Świadczy bowiem o profesjonalizmie i jakości sprzedawanych usług. Nie jest to jednak tania zabawka – strony internetowe mogą kosztować nawet do kilku-kilkunastu tysięcy złotych. Wszystko zależy od stopnia skomplikowania strony, jej funkcjonalności, czasu wykonania czy profesjonalizmu wykonawcy.

Strona internetowa trenera personalnego – wariant ekonomiczny

Proste strony internetowe o podstawowych funkcjach mogą wykonać już studenci. Taka tania strona www nazywana jest wizytówką. Znajduje się na niej zazwyczaj jedna lub kilka podstron zawierających informacje o usługach trenerskich, doświadczeniu i wykształceniu instruktora oraz danych kontaktowych, mapie dojazdu. Tworzone są np. na bezpłatnym motywie WordPressa lub innych prostych szablonach. To zwykle wiąże się z brakiem oryginalnego logo, indywidualnych treści na stronie oraz optymalizacji. Trener ma niewielkie możliwości ingerencji w stronę, dostosowanie jej. Ingerencje w treść na takiej stronie wymagają zazwyczaj zaangażowania programisty. Oczywiście odpłatnie. Taka strona kosztuje zwykle 300-500 złotych.

Na rynku można też znaleźć tańsze oferty. Zazwyczaj jednak nie sprawdzają się one w praktyce. W przypadku prostej strony-wizytówki trudno mówić o skutecznym marketingu internetowym. Jest ona tworzona szablonowo. Tym samym nie wyróżnia się i nie jest zauważalna w sieci. Aktualnie wizytówki straciły popularność. Taką wizytówkę zobaczą tylko ci, którzy będą mieli jej dokładny adres URL. Wyszukanie jej w internecie będzie niemożliwe lub bardzo trudne.

Wady bezpłatnego szablonu strony:

- zerowy zasięg dla nowych odbiorców - bezpłatne

- ubogie funkcjonalności

- problematyczna obsługa

- większe zmiany są płatne

Strona internetowa trenera personalnego – (dość) tani wariant na WordPressie

Wciąż tworzona na bezpłatnym motywie WordPressa, jednak mająca większą funkcjonalność. Dodanie kolejnych podstron, slajdera z partnerami i ofertą, profilów w mediach społecznościowych, galerii zdjęć, Newslettera czy umieszczenie gotowych treści na stronie – wariant bardziej atrakcyjny. Często wykonanie takiej strony wiąże się również ze wstępną jej optymalizacją. Koszty jednak wzrastają wprost proporcjonalnie do jakości. Za taką stronę trener personalny zapłaci już około 800-1200 złotych.

Większe skomplikowanie strony i wyposażenie jej w dodatkowe funkcje nie jest jednak gwarantem sukcesu marketingowego. Taka strona trenera nie zawsze jest widoczna w internecie. Pozycje osiągane przez stronę na bazie WordPress są zazwyczaj dalekie od pierwszej 10 wyników w Google.

Czytaj dalej: Kreowanie wizerunku trenera personalnego

Strona internetowa - płatny WordPress

Rozwiązaniem może być wykupienie motywu na WordPressie i postawienie na nim strony. Ta usługa pozwala niemal na nieograniczone rozbudowywanie strony. Cieszy również oko pod względem wizualnym. Niemniej, posiadanie takiej strony wiąże się z wydatkiem około 1000-1700 złotych.

Profesjonalna strona internetowa trenera personalnego – CMS

Wygodnym rozwiązaniem dla trenera personalnego jest zainwestowanie w stronę z dostępem do panelu administracyjnego. Umożliwia ona bowiem proste i samodzielne wprowadzanie modyfikacji w publikowanych treściach. Tutaj jednak wzrasta także cena postawienia tego typu strony. Zwykle kosztuje od około 2000 zł do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Dołączenie do tego automatycznych narzędzi pozycjonowania, zabezpieczania strony, robiących kopie zapasowe wiąże się z kolejnymi wydatkami. Wzrastają również roczne koszta utrzymania strony. Składają się na nią: wykupienie domeny (średnio – 100 złotych) oraz hosting in. serwer (średnio – 450 złotych w skali roku). Te ceny zależą jednak od wielości danych na stronie internetowej trenera. Średnio roczne utrzymanie serwera i przedłużenie domeny to wydatek 200-600 zł.

Stworzenie oryginalnego projektu graficznego generuje dodatkowe koszta. Podobnie rzecz ma się ze stawianiem strony na osobnym, zapasowym serwerze.

W sumie koszty uruchomienia i utrzymania strony www w CMS to koszt minimum 3000 zł

Strona internetowa to jedno – marketing to drugie

Oczywiście, pierwszym krokiem jest posiadanie własnej strony internetowej. Sama jej obecność w sieci nie pomoże jednak w zwiększeniu sprzedaży treningów czy dotarciu do grupy docelowej. Strona trenera personalnego musi być widoczna. A temu służy pozycjonowanie. Osiągnięcie wysokiej pozycji w wyszukiwarce to jednak długotrwały i czasochłonny proces. Co więcej, by osiągnąć skuteczność – konieczna jest pomoc specjalistów od marketingu internetowego oraz współpraca z innymi stronami i serwisami internetowymi.

Koszty promocji marketingowej i reklamowej zaczynają się od kilkunastu złotych miesięcznie.

Czy trener personalny powinien inwestować we własną stronę internetową?

Posiadanie własnej strony internetowej ma wiele plusów. Szczególnie, gdy za jej wykonaniem stoi profesjonalista. Co więcej, własny projekt strony trenera jest przede wszystkim miły w odbiorze dla klientów. Aby to jednak miało sens – należy zadbać o wypozycjonowanie strony. Trener personalny nie może także zapomnieć o opłaceniu serwera. Dochodzą mu więc nowe obowiązki związane z utrzymaniem strony internetowej. Czy można z niej zrezygnować, a i tak być widocznym w sieci?

LepszyTrener.pl – alternatywa dla indywidualnych stron internetowych

Zanim zdecydujesz się na założenie kosztownej autorskiej strony internetowej – poznaj funkcjonalności serwisu LepszyTrener.pl. Założenie profilu trenera jest bezpłatne. W zamian za rejestrację, trafiasz do największej bazy trenerów i instruktorów w Polsce. Ty jedynie prowadzisz treningi, my dbamy o wysoką pozycję twojego profilu w wyszukiwarce Google. Serwis LepszyTrener.pl jest atrakcyjnym zamiennikiem dla własnej strony. Umożliwia bowiem w prosty sposób publikowanie różnorodnej treści.

Do dyspozycji instruktorów są takie funkcjonalności jak:

- zamieszczanie opisu doświadczenia i oferty,

- prowadzenie online aktualnego grafiku treningów i zajęć

- przyjmowanie zapisów klientów

- publikacja zdjęć w galerii

- zaznaczanie miejsc prowadzenia treningów na mapie.

Klienci mogą również zostawiać opinie i komentarze trenerom – co znacznie ubogaca profil

Dodatkowo istnieje możliwość publikowania artykułów sportowych na blogu trenera.

Zobacz też: Zostań naszym blogerem!

Trener lub instruktor sportowy zakładający profil na LepszyTrener.pl zyskuje więc narzędzie reklamowe o mocy dobrej strony internetowej.

 

Miesięczne koszty używania profilu trenera zaczynają się od 43 zł.

 

Strona internetowa nie jest potrzebna – LepszyTrener.pl to lepsze rozwiązanie!

 

Chcesz przeczytać cały artykuł?

pierwszy-trening-personalny-jak-go-ulatwic-swojemu-podopiecznemu

Pierwszy trening personalny - jak go ułatwić swojemu podopiecznemu?

Odpowiednie podejście trenera do indywidualnego spotkania z klientem to połowa sukcesu. Ważne jest stworzenie przyjaznej atmosfery i traktowanie klienta jak równego sobie. Niestety podopieczni bardzo często przychodzą na pierwszy trening personalny spięci i zestresowani. Co zrobić, by pierwsze zajęcia wypadły jak najlepiej? Zobacz, jakie to proste!

podstawy-suplementacji-w-pracy-trenera-personalnego

Podstawy suplementacji w pracy trenera personalnego

Stereotypowe podejście do treningu na siłowni i suplementacji odchodzi powoli w niepamięć. Nie wystarczy bowiem kreatyna, aminokwasy rozgałęzione i izolat czy hydrolizat białka serwatki, by efekty były widoczne na pstryknięcie palcem. Suplementacja wkracza na nieco inny poziom i trener personalny musi nadążyć za nowymi trendami. Dlaczego to takie ważne?

wzorce-ruchowe-i-pamiec-miesniowa-kompendium-dla-trenera

Wzorce ruchowe i pamięć mięśniowa - kompendium dla trenera

Coraz częściej zdarza się, że klienci indywidualni to głodni wiedzy i wyjątkowo świadomi adepci treningu siłowego. Padają pytanie nie tylko o optymalną długość faz ekscentrycznych i koncentrycznych, ale także o wlewy dożylne jako wsparcie treningowe czy pamięć mięśniową. Jak to jest z wzorcami ruchowymi, ile w tym prawdy i czy są jakiekolwiek wady takiego działania układu ruchu?

uslugi-komplementarne-czyli-jak-zwiekszyc-sprzedaz-trenera-personalnego

Usługi komplementarne, czyli jak zwiększyć sprzedaż trenera personalnego?

Wielu osobom wydaje się, że trener personalny pracuje w ramowych godzinach wynikających z grafiku zajęć z klientami. Okazuje się, że praca trenera to przede wszystkim planowanie, analizowanie i ciągła nauka, aby mieć zawsze aktualną wiedzę. Nie wszyscy trenerzy myślą o tym, jak w prosty sposób zwiększyć swoją ogólną sprzedaż - a wystarczy pomyśleć o dodatkowych usługach komplementarnych.