Samorozwój w pracy trenera personalnego - dedykowane kursy i szkolenia

Samorozwój w pracy trenera personalnego - dedykowane kursy i szkolenia Dodano: 2019.10.18

Trener personalny to zawód wolny, bez hierarchicznej struktury stanowiskowej i ruchomych widełek wynagrodzenia rodem ze światowych korporacji. Dynamika pracy w roli trenera personalnego to rozwój sam w sobie - tylko czy dostępne kursy spełniają wymagania trenerów personalnych?

Instruktor rekreacji ruchowej: podstawa w karierze trenera personalnego

Zdobycie zawodu trenera personalnego jest w zasadzie na wyciągnięcie ręki. Ukończone studia z fizjoterapii, wychowania fizycznego czy ogólne sportowe to solidna podstawa. Rynek oferuje zasadnicze kursy dla przyszłych trenerów, dlatego świat ten stoi otworem nie tylko dla absolwentów kierunków sportowych uczelni wyższych. Kurs instruktora rekreacji ruchowej czy instruktora sportu to swego rodzaju pigułka, piedestał dalszej kariery trenera personalnego.  Podczas kursu uczestnicy zdobywają wiedzę z zakresu anatomii ogólnej i czynnościowej, fizjologii i psychologii oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Na zajęciach poruszane są także zagadnienia kierunkowe jak metodyka wychowania fizycznego, teoria rekreacji i fizjologia wysiłku. Nie zabraknie też zajęć z zakresu żywienia i dietetyki. Kurs taki kończą egzaminy kwalifikacyjne. Tylko co dalej?

Czytaj też: Jak zostać instruktorem jogi?

Kowal własnego losu: trener personalny na kursach

Branża fitness to życiowa decyzja ciągłego samodoskonalenia się. Po zdobyciu podstawowych uprawnień instruktorskich z całą pewnością warto pokusić się o kolejny poziom w swojej karierze zawodowej. Idealnym punktem zaczepienia będzie specjalistyczny kurs dla trenera personalnego. Oprócz zagadnień ogólnych, poruszanych chociażby na kursie instruktora rekreacji ruchowej czy instruktora siłowni, pogłębiane są zagadnienia dotyczące odpowiedzialności prawnej trenera, pedagogiki i psychologii społecznej, psychologii biznesu czy teorii treningu sportowego. Organizowane są dodatkowe zajęcia z emisji głosu czy korektywy i kompensacji. Kurs trenera personalnego jako szkolenie specjalistyczne duży nacisk kładzie na trening sam w sobie. Poruszane są tematy dotyczące metodyki treningu siłowego, treningu medycznego i mobility, szerzej omawia się też żywienie w sporcie i suplementację. Nie brakuje też zajęć z podstaw marketingu w pracy trenera personalnego.

Czytaj też: Jak zostać trenerem crossfit?

Dodatkowe kursy dla trenera personalnego: trening funkcjonalny i cross

Aktualne trendy i popyt na różne formy aktywności dyktują rozwój trenera i ewolucję oferty jego zajęć. Choroby cywilizacyjne spędzają sen z powiek każdemu z nas, dlatego w odpowiedzi na aktualne bolączki klientów trenerzy rozwijają się pod kątem treningu funkcjonalnego. Podczas tego typu kursów największy nacisk kładzie się na motorykę narządu ruchu człowieka, mobilność stawów i stabilność postawy. Trening funkcjonalny to w dużym skrócie te same ruchy, które wykonywane są podczas zwykłych codziennych czynności. Różnica jest zasadnicza i dotyczy szybkości i intensywności wykonywania. Ruchy funkcjonalne to także trening typu cross, a ten od wielu lat wiedzie prym pośród najbardziej obleganych zajęć fitness. Nic nie stoi na przeszkodzie w zorganizowaniu indywidualnego treningu cross. Dobry trener personalny podoła i temu wyzwaniu, dlatego dodatkowe uprawnienia i wiedza z zakresu właściwego doboru ćwiczeń oraz programowania treningowego będą mocnym atutem w pracy i pozyskiwaniu nowych klientów.

Specjalista w zakresie żywienia w sporcie: trener personalny jako dietetyk
kurs trener personalny

Wisienką na torcie w spektrum kompetencji trenera personalnego bezdyskusyjnie będzie właściwe programowanie żywieniowe. Odpowiednio pogłębiana wiedza dietetyczna będzie tu kluczowa, w szczególności w zakresie wspomagania dietą w sporcie i nietolerancjach pokarmowych. Kurs dietetyki sportowej to świetny pomysł na dopięcie ostatniego guzika w trenerskiej karierze. To tak naprawdę ostatnia prosta w drodze do pełnej oferty, szytej na miarę potrzeb potencjalnego klienta. Z czasem trener staje się tak wszechstronny, że dotarcie do odbiorcy usług i stworzenie dla niego spersonalizowanej oferty przychodzi z dużą łatwością.
Chcesz przeczytać cały artykuł?

na-rozstaju-drog-zostac-trenerem-personalnym-czy-instruktorem-fitness

Na rozstaju dróg: zostać trenerem personalnym czy instruktorem fitness?

Osoby zaangażowane w branżę sportowe i czerpiące pełną satysfakcję z uprawianej aktywności na pewno nie raz zastanawiały się nad tą kwestią. Praca w ramach swoich zainteresowań to najlepszy sposób na życie! Na jaką dyscyplinę się zdecydować i jaki fach wybrać: trener personalny czy instruktor zajęć fitness?

czy-trening-ems-moze-zastapic-standardowy-trening-personalny

Czy trening EMS może zastąpić standardowy trening personalny?

Trening EMS różni się od standardowych ćwiczeń na siłowni pod względem wielu aspektów, jednak zazwyczaj oba te typy pozwalają na uzyskanie podobnych efektów. Który z tych rodzajów jest lepszy i czy trening EMS może zastąpić standardowe ćwiczenia na siłowni?

trendy-na-nowy-rok-jak-bedzie-wygladal-2020-w-branzy-fitness

Trendy na nowy rok: jak będzie wyglądał 2020 w branży fitness?

Synergia OK System i Medicover z połowy 2018 roku diametralnie zmieniła postrzeganie treningu i zdrowego stylu życia. Wartości te utrzymają się jeszcze przez kilka lat. Oprócz zdrowia, w nowym roku postawimy na wygodę. Jak kształtować się będą trendy fitness w 2020 roku?

marketing-w-branzy-fitness-czyli-jak-dotrzec-do-klientow-jako-silownia

Marketing w branży fitness, czyli jak dotrzeć do klientów jako siłownia

Nowo otwarty klub fitness czy osiedlowa siłownia w łatwy sposób zdobywa klientów z lokalnej społeczności. Problem w tym, że pierwsi klienci najpewniej nie zostaną na zawsze. Z czasem miejsce im się znudzi, będą potrzebowali czegoś więcej lub po prostu zmienią otoczenie. Podpowiadamy, o które aspekty zadbać, by pozyskać kolejne leady sprzedażowe i dotrzeć do nowych klientów.