Rozwijaj swoje skrzydła! Dodatkowe kursy dla trenera personalnego

Rozwijaj swoje skrzydła! Dodatkowe kursy dla trenera personalnego Dodano: 2019.11.22

Coraz większa liczba klubów fitness sprawia, że zawód trenera personalnego stał się niezwykle popularny. Szkoły wyższe i uczelnie sportowe mają coraz bogatszą ofertą kursów i szkoleń dla instruktorów. Jak się rozwijać, gdy ma się już fach w rękach i po jakie dodatkowe kursy dla trenerów personalnych najlepiej sięgnąć? Przedstawiamy top 5 uzupełniających szkoleń, po które warto sięgnąć!

Kurs dodatkowy dla trenera: dietoterapia w chorobach

Świadomość znaczenia diety w treningu siłowym to podstawowa kompetencja trenera personalnego. Warto szlifować tę umiejętność oraz rozwijać ją na różnych płaszczyznach. Dodatkowy kurs z dietoterapii w jednostkach chorobowych może świetnie się sprawdzić. Różne stany chorobowe wywołują różne dolegliwości, a nieefektywne zalecenia innych dietetyków i lekarzy mogą skutecznie zniechęcić klientów do dalszej pracy. Szkolenie uzupełniające warto połączyć z innym kursem dodatkowym z zakresu interpretacji wyników badań krwi. Holistyczne podejście do treningu twojego klienta nabierze bardziej dosłownego znaczenia, a ty zyskasz ogromną wiedzę i dodatkowe punkty do autorytetu.

Czytaj: Żywienie człowieka w chorobie

Anatomia funkcjonalna i metodyka treningu cross: kurs uzupełniający dla trenera fitness
dodatkowy kurs dla trenera

Choć anatomia czynnościowa to jeden z wiodących przedmiotów na studiach trenerskich czy kursach podstawowych, warto tę wiedzę regularnie porządkować i odświeżać. Znajomość funkcji mięśni oraz miejsc ich przyczepów sprawi, że doraźna pomoc w zakresie bólu czy wspierania sprawności twoich klientów będzie na wyciągnięcie ręki. Ten dodatkowy kurs pomoże rozwinąć warsztat trenera personalnego. Udział w szkoleniu warto połączyć z tematyką metodyki treningu cross, który cieszy się coraz większą popularnością. Programowanie treningowe ruchów funkcjonalnych twoich klientów połączone z progresem siłowym na pewno spotka się z dużym zainteresowaniem.

Dodatkowe kursy dla trenerów: probiotyki i nietolerancje pokarmowe

Ważną rolą diety w dzisiejszych czasach jest wspieranie procesów trawiennych i możliwie jak najlepsze odżywianie jelit. Myśląc o dodatkowych kursach dla trenera personalnego, warto poruszyć tematykę probiotyków i nietolerancji pokarmowych. Podczas warsztatów z tego typu dietoterapii poruszane są m.in. kwestie roli flory bakteryjnej w procesach trawiennych i popularny ostatnimi czasy temat nieszczelnego jelita. W trakcie szkolenia szeroko omawia się temat probiotyków i prebiotyków, które należy spożywać w dietoterapii, szlifuje się warsztat diagnozowania przyczyn osłabienia organizmu, a także szeroko wykłada kwestię alergii pokarmowych jako jednej z chorób cywilizacyjnych.

Żywienie kobiet w ciąży i matek karmiących: kurs dodatkowy dla trenera

Coraz więcej klientek uświadamia nas, że planuje zajście w ciążę i jednocześnie chciałaby pozostać pod twoją opieką? Warto pomyśleć o dodatkowym kursie z zakresu żywienia kobiet w ciąży i matek karmiących. Jako trener personalny poznasz zasady komponowania diet dla osób ze szczególnymi potrzebami żywieniowymi oraz nauczysz się wprowadzania do jadłospisów nieinwazyjnych zmian wpływających m.in. na zdrowszy wygląd, większą sprawność fizyczną oraz ogólnie wyższą odporność. W trakcie szkolenia omawiany jest temat laktacji oraz sposobów rozszerzania diety matki karmiącej o produkty wspomagające rozwój małego dziecka już od pierwszych tygodni życia.

Uzupełniający kurs dla trenerów personalnych: modelowanie kobiecej sylwetki

Praca nad kondycją i formą twojego klienta powinna być stale rozwijana poprzez poszerzanie kompetencji w tym zakresie. Dobrym pomysłem będzie dodatkowy kurs dla trenera personalnego pod kątem modelowania kobiecej sylwetki. Na tego typu szkoleniach omawia się techniki aktywizowania grup mięśniowych oraz programowania treningowego dostosowanego do cyklu menstruacyjnego. Bezpośrednia praca z kobietami pozwala na szlifowanie najbardziej preferowanych ćwiczeń, pomaga też priorytetyzować aktywację określonych grup mięśniowych dla lepszych efektów redukcji i budowy masy mięśniowej.
Chcesz przeczytać cały artykuł?

badz-kowalem-wlasnego-losu-jak-osiagnac-sukces-jako-instruktor-fitness

Bądź kowalem własnego losu. Jak osiągnąć sukces jako instruktor fitness?

Pewnie nie raz zachodzisz w głowę, analizując bieżącą sytuację na rynku fitness. Z jakiegoś powodu jedni instruktorzy są bardziej rozpoznawalni i na ich zajęcia przychodzi więcej uczestników. Jak to się dzieje? Zobacz, jak osiągnąć sukces jako instruktor zajęć grupowych i opracuj swoją karierę!

inwestycje-w-branzy-fitness-te-sektory-powinny-cie-zainteresowac

Inwestycje w branży fitness - te sektory powinny cię zainteresować!

Prowadzone inwestycje w branży fitness to zdecydowanie najgorętszy temat, zwłaszcza w dobie silnego rozwoju trendów kultu ciała. Jak odpowiednio inwestować, by nie wyjść na tym jak Zabłocki na mydle? Otwierać nowe kluby fitness czy może kłaść nacisk na szkolenia i rozwój osobisty?

wellness-na-najwyzszym-poziomie-rynek-uslug-premium-w-branzy-fitness

Wellness na najwyższym poziomie: rynek usług premium w branży fitness

Dynamiczny rozwój branży fitness w Polsce dyktuje coraz bardziej restrykcyjne warunki. Obok butikowych klubów fitness powstają miejsca świadczące usługi premium z zakresu fitness i wellness. Zobacz, jakie typy usług można w nich odnaleźć i na czym polega fenomen klubów premium.

kursy-cz-16-16-trening-dla-kobiet-w-ciazy-i-po-porodzie-zobacz-specjalistyczny-kurs-dla-trenerow

KURSY cz. 16/16 | Trening dla kobiet w ciąży i po porodzie - zobacz specjalistyczny kurs dla trenerów

Klientki uczęszczające na zajęcia grupowe oraz współpracujące indywidualnie z trenerami personalnymi są coraz bardziej świadome własnego ciała i korzyści płynących z aktywności fizycznej. Również kobiety w ciąży i te, które niedawno urodziły wiedzą, że trening to dobra metoda na utrzymanie kondycji i szybki powrót do formy sprzed ciąży. A gdyby tak kurs z treningu dla kobiet w ciąży i po porodzie?