Rozwijaj swoje skrzydła! Dodatkowe kursy dla trenera personalnego

Rozwijaj swoje skrzydła! Dodatkowe kursy dla trenera personalnego Dodano: 2019.11.22

Coraz większa liczba klubów fitness sprawia, że zawód trenera personalnego stał się niezwykle popularny. Szkoły wyższe i uczelnie sportowe mają coraz bogatszą ofertą kursów i szkoleń dla instruktorów. Jak się rozwijać, gdy ma się już fach w rękach i po jakie dodatkowe kursy dla trenerów personalnych najlepiej sięgnąć? Przedstawiamy top 5 uzupełniających szkoleń, po które warto sięgnąć!

Kurs dodatkowy dla trenera: dietoterapia w chorobach

Świadomość znaczenia diety w treningu siłowym to podstawowa kompetencja trenera personalnego. Warto szlifować tę umiejętność oraz rozwijać ją na różnych płaszczyznach. Dodatkowy kurs z dietoterapii w jednostkach chorobowych może świetnie się sprawdzić. Różne stany chorobowe wywołują różne dolegliwości, a nieefektywne zalecenia innych dietetyków i lekarzy mogą skutecznie zniechęcić klientów do dalszej pracy. Szkolenie uzupełniające warto połączyć z innym kursem dodatkowym z zakresu interpretacji wyników badań krwi. Holistyczne podejście do treningu twojego klienta nabierze bardziej dosłownego znaczenia, a ty zyskasz ogromną wiedzę i dodatkowe punkty do autorytetu.

Czytaj: Żywienie człowieka w chorobie

Anatomia funkcjonalna i metodyka treningu cross: kurs uzupełniający dla trenera fitness
dodatkowy kurs dla trenera

Choć anatomia czynnościowa to jeden z wiodących przedmiotów na studiach trenerskich czy kursach podstawowych, warto tę wiedzę regularnie porządkować i odświeżać. Znajomość funkcji mięśni oraz miejsc ich przyczepów sprawi, że doraźna pomoc w zakresie bólu czy wspierania sprawności twoich klientów będzie na wyciągnięcie ręki. Ten dodatkowy kurs pomoże rozwinąć warsztat trenera personalnego. Udział w szkoleniu warto połączyć z tematyką metodyki treningu cross, który cieszy się coraz większą popularnością. Programowanie treningowe ruchów funkcjonalnych twoich klientów połączone z progresem siłowym na pewno spotka się z dużym zainteresowaniem.

Dodatkowe kursy dla trenerów: probiotyki i nietolerancje pokarmowe

Ważną rolą diety w dzisiejszych czasach jest wspieranie procesów trawiennych i możliwie jak najlepsze odżywianie jelit. Myśląc o dodatkowych kursach dla trenera personalnego, warto poruszyć tematykę probiotyków i nietolerancji pokarmowych. Podczas warsztatów z tego typu dietoterapii poruszane są m.in. kwestie roli flory bakteryjnej w procesach trawiennych i popularny ostatnimi czasy temat nieszczelnego jelita. W trakcie szkolenia szeroko omawia się temat probiotyków i prebiotyków, które należy spożywać w dietoterapii, szlifuje się warsztat diagnozowania przyczyn osłabienia organizmu, a także szeroko wykłada kwestię alergii pokarmowych jako jednej z chorób cywilizacyjnych.

Żywienie kobiet w ciąży i matek karmiących: kurs dodatkowy dla trenera

Coraz więcej klientek uświadamia nas, że planuje zajście w ciążę i jednocześnie chciałaby pozostać pod twoją opieką? Warto pomyśleć o dodatkowym kursie z zakresu żywienia kobiet w ciąży i matek karmiących. Jako trener personalny poznasz zasady komponowania diet dla osób ze szczególnymi potrzebami żywieniowymi oraz nauczysz się wprowadzania do jadłospisów nieinwazyjnych zmian wpływających m.in. na zdrowszy wygląd, większą sprawność fizyczną oraz ogólnie wyższą odporność. W trakcie szkolenia omawiany jest temat laktacji oraz sposobów rozszerzania diety matki karmiącej o produkty wspomagające rozwój małego dziecka już od pierwszych tygodni życia.

Uzupełniający kurs dla trenerów personalnych: modelowanie kobiecej sylwetki

Praca nad kondycją i formą twojego klienta powinna być stale rozwijana poprzez poszerzanie kompetencji w tym zakresie. Dobrym pomysłem będzie dodatkowy kurs dla trenera personalnego pod kątem modelowania kobiecej sylwetki. Na tego typu szkoleniach omawia się techniki aktywizowania grup mięśniowych oraz programowania treningowego dostosowanego do cyklu menstruacyjnego. Bezpośrednia praca z kobietami pozwala na szlifowanie najbardziej preferowanych ćwiczeń, pomaga też priorytetyzować aktywację określonych grup mięśniowych dla lepszych efektów redukcji i budowy masy mięśniowej.
Chcesz przeczytać cały artykuł?

na-rozstaju-drog-zostac-trenerem-personalnym-czy-instruktorem-fitness

Na rozstaju dróg: zostać trenerem personalnym czy instruktorem fitness?

Osoby zaangażowane w branżę sportowe i czerpiące pełną satysfakcję z uprawianej aktywności na pewno nie raz zastanawiały się nad tą kwestią. Praca w ramach swoich zainteresowań to najlepszy sposób na życie! Na jaką dyscyplinę się zdecydować i jaki fach wybrać: trener personalny czy instruktor zajęć fitness?

czy-trening-ems-moze-zastapic-standardowy-trening-personalny

Czy trening EMS może zastąpić standardowy trening personalny?

Trening EMS różni się od standardowych ćwiczeń na siłowni pod względem wielu aspektów, jednak zazwyczaj oba te typy pozwalają na uzyskanie podobnych efektów. Który z tych rodzajów jest lepszy i czy trening EMS może zastąpić standardowe ćwiczenia na siłowni?

trendy-na-nowy-rok-jak-bedzie-wygladal-2020-w-branzy-fitness

Trendy na nowy rok: jak będzie wyglądał 2020 w branży fitness?

Synergia OK System i Medicover z połowy 2018 roku diametralnie zmieniła postrzeganie treningu i zdrowego stylu życia. Wartości te utrzymają się jeszcze przez kilka lat. Oprócz zdrowia, w nowym roku postawimy na wygodę. Jak kształtować się będą trendy fitness w 2020 roku?

marketing-w-branzy-fitness-czyli-jak-dotrzec-do-klientow-jako-silownia

Marketing w branży fitness, czyli jak dotrzeć do klientów jako siłownia

Nowo otwarty klub fitness czy osiedlowa siłownia w łatwy sposób zdobywa klientów z lokalnej społeczności. Problem w tym, że pierwsi klienci najpewniej nie zostaną na zawsze. Z czasem miejsce im się znudzi, będą potrzebowali czegoś więcej lub po prostu zmienią otoczenie. Podpowiadamy, o które aspekty zadbać, by pozyskać kolejne leady sprzedażowe i dotrzeć do nowych klientów.