Reklama trenera i instruktora sportowego

Reklama trenera i instruktora sportowego Dodano: 2016.07.12

Trener personalny zarabia póki ma klientów. Nie tylko początkujący instruktorzy sportowi napotykają problem niewystarczającej liczby klientów, dlatego tak ważna jest odpowiednia promocja trenera. Oto kilka wskazówek na to jak powinna wyglądać efektywna reklama trenera.

Internetowy marketing trenera

Aby zdobyć popularność poza siłownią i zachęcić nowych klientów do treningów personalnych, instruktor sportowy powinien skorzystać z możliwości jakie daje internet. Właśnie dzięki marketingowi internetowemu promocja trenera może dotrzeć do naprawdę szerokiego grona odbiorców. Każdy dbający o swój marketing trener koniecznie musi udzielać się w mediach społecznościowych i mieć bezpośredni kontakt z potencjalnymi klientami. Dzięki mediom społecznościowym klienci mogą poznać trenera personalnego jako człowieka, a nie jedynie jako instruktora sportowego.

Promocja trenera z pewnością stanie się bardziej profesjonalna, jeśli skorzysta on z możliwości oferowanych przez serwis LepszyTrener.pl, który ułatwia klientom szybkie wyszukanie trenera personalnego o najbardziej odpowiednim dla nich profilu. Każdy instruktor sportowy może założyć w serwisie konto Trenera i zamieścić na nim najważniejsze dla klienta informacje dotyczące oferowanych treningów i szkoleń. Zatem LepszyTrener.pl to baza profesjonalnych trenerów personalnych, dzięki której każdy z nich może polepszyć efektywność swojej reklamy.

Promocja trenera za pomocą filmików

Trener personalny lub instruktor sportowy muszą być dla klienta wiarygodni. Klient chętniej wykupi pakietu treningów u sprawdzonego trenera. Jak zostać sprawdzonym, zaufanym trenerem? Poza profilem na portalach społecznościowych trener zwiększy swoją wiarygodność reklamując się poprzez kręcenie filmików z treningu i publikowanie ich na YouTube. Trener personalny powinien zadbać, by filmik z treningu zobaczyły odpowiednie osoby, czyli potencjalni klienci. Jest to możliwe dzięki stronie LepszyTrener.pl, która umożliwia promocję filmików trenerów. Trenerzy oraz Instruktorzy mogą zamieszczać na swoich profilach i promować filmiki z treningów, poradniki wideo, oraz inne treści multimedialne. Poprzez taką promocję, trener trafia do właściwych odbiorców i potwierdza własną wiarygodność w oczach potencjalnego klienta. Taki marketing trenera gwarantuje zwiększenie liczby zgłoszeń na treningi.

Reklama trenera - polecenia dzięki zadowolonym klientom

Kolejny sposób na efektywną promocję trenera dotyczy zwiększania jego wiarygodności w oczach klientów. Nic nie potwierdza skuteczności treningów tak dobrze jak zadowolenie innych klientów! Każdy instruktor sportowy, który może pochwalić się osiągnięciami swoich dotychczasowych klientów powinien to wykorzystać, na przykład prezentując ich metamorfozę na swoim profilu na stronie LepszyTrener.pl. Taka reklama trenera uderza zwłaszcza do osób, którym brakuje motywacji i mają wątpliwości dotyczące uczestniczenia w treningach.

Zadowoleni klienci chętnie dzielą się swoimi sukcesami. Jeśli trener personalny znacząco wpłyną na ich życie, sami z siebie zrobią naprawdę dużo by pomóc trenerowi w zdobyciu dobrej sławy. Najczęściej okazują trenerowi swoją wdzięczność poprzez publikowanie na ich profilach komentarzy. Najbardziej wiarygodnym miejscem do zbierania opinii jest profesjonalny serwis LepszyTrener.pl. Taki marketing trenera jest bardzo skuteczny w pozyskiwaniu nowych klientów i zwiększaniu zarobków z treningów.

Reklama trenera poprzez dzielenie się wiedzą z dziedziny fitness

W ostatnim czasie bardzo modne stało się pisanie blogów i poradników internetowych, które potwierdzają szeroką wiedzę trenera w dziedzinie fitness. Niestety pozyskanie odbiorców jest trudne i wielu instruktorów sportowych nie potrafi zdobyć odpowiedniego grona czytelników, a potencjalni klienci w ogóle nie wiedzą o ich istnieniu. Trener personalny powinien zadbać o to, by jego teksty trafiały do osób, które mogłyby być zainteresowane treningami. Jak to zrobić? To kolejny moment, w którym dbający o swoją promocję trener powinien skorzystać z serwisu LepszyTrener.pl. Serwis daje możliwość publikowania artykułów i poradników, które zamieszczane są na popularnej stronie internetowej, dzięki czemu klienci wyszukujący interesujące ich tematy łatwo znajdą teksty trenera. Marketing trenera nigdy nie był prostszy!

Czytaj więcej: Znany trener – jak nim zostać?

Chcesz przeczytać cały artykuł?

dietetyka-sportowa-jak-polaczyc-jedzenie-z-efektywnym-treningiem

Dietetyka sportowa - jak połączyć jedzenie z efektywnym treningiem?

Odpowiednio zbilansowana dieta jest kluczem do sukcesu w wielu dziedzinach życia. Właściwie odżywiony organizm potrafi zdziałać więcej niż ten niedożywiony. W sporcie dietetyka ma swoją szczególną rolę. Jak jeść, żeby osiągnąć najlepsze efekty? I o co chodzi z timingiem węglowodanowym?

jak-uzupelnic-profil-trenera-lepszytrener-pl-w-odpowiedni-sposob

Jak uzupełnić profil trenera LepszyTrener.pl w odpowiedni sposób?

Serwis LepszyTrener.pl powstał z myślą o trenerach ogłaszających swoje usługi i ludziach szukających pomocy u specjalistów z danej dziedziny sportu. Po prostu łączymy trenera z podopiecznym. Przejście przez proces rejestracji jest tylko połową sukcesu w dotarciu do szerszej grupy klientów. Dowiedz się, jak uzupełnić profil trenera w LepszyTrener.pl, aby był bardziej atrakcyjny.

cechy-profesjonalnego-trenera-personalnego

Cechy profesjonalnego trenera personalnego

Jeśli zastanawiasz się, jakimi cechami wyróżnia się dobry trener personalny – to dobrze trafiłeś. Zebraliśmy najważniejsze cechy, które powinien mieć najlepszy trener personalny. Ty też możesz nim zostać!

rola-badan-krwi-w-sporcie-jakie-badania-dla-sportowca

Rola badań krwi w sporcie | Jakie badania dla sportowca?

Badania krwi są cennym źródłem informacji na temat ogólnego stanu zdrowia sportowca. Szczególnie ważne są zarówno dla zawodowców, jak i amatorów. Czemu służą badania krwi w sporcie? Jak często należy je robić?