Poradnik trenera personalnego – jak układać kalendarz treningów z klientami?

Poradnik trenera personalnego – jak układać kalendarz treningów z klientami? Dodano: 2017.08.11

Wydaje się, że w zawodzie trenera personalnego układanie kalendarza należy do prostszych zadań. Owszem, są trudniejsze wyzwania. Niemniej, istnieje kilka sposobów, które mogą ułatwić i przyspieszyć organizację pracy trenera. Zobacz, jak usprawnić własne obowiązki i zaoszczędzić trochę czasu!

Samodzielna praca popłaca

Większość trenerów personalnych nie jest zrzeszona w klubach fitness. Kolejnym ważnym obowiązkiem staje się więc samodzielne planowanie swojego czasu pracy. A współpraca z wieloma klientami może sprawiać wiele trudności. Niemożliwe wydaje się zapamiętanie wszystkich treningów, konsultacji, szkoleń, spotkań… Niezbędne okazuje się więc posiadanie kalendarza. To od preferencji trenera zależy, jaką formę prowadzenia harmonogramu wybierze. Papierowe terminarze mogą spełniać swoją funkcję – w praktyce jednak ich wypełnianie zabiera więcej czasu. Nie posiadają także funkcji przypomnienia. Idealnym rozwiązaniem dla zabieganego trenera wydają się kalendarze online lub w aplikacji.

To profesjonalizm zdobi trenera

Podczas wyboru trenera personalnego klient zwraca uwagę na wiele aspektów jego pracy. Znaczenie ma więc przejrzystość i czytelność oferty, podanie cen usług czy właśnie umiejętność układania kalendarza treningowego. W skrócie – potencjalny klient patrzy na sposób organizacji pracy trenera. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się grafiki online. Nie tylko ułatwiają pracę trenerowi personalnemu, lecz także zapisanie się na trening podopiecznemu. Wielu trenerów wciąż jednak korzysta z tradycyjnych papierowych kalendarzy. Nie ma w tym nic złego – jednak wymagają one większego skupienia i koncentracji. Prowadzenie tradycyjnych zapisów na treningi wiąże się z odbieraniem telefonów, analizowaniem wolnych terminów, ustalaniem daty z klientem… Tutaj w grę wchodzi przede wszystkim przeznaczanie czasu.

Umiejętne planowanie zadań i treningów
Kalendarz online dla trenera personalnego

Organizacja pracy trenera stała się dużo łatwiejsza, dzięki pojawieniu się nowych aplikacji i narzędzi zarządzających czasem. Obecnie sprawdzi się nawet zwykły kalendarz w smarfonie. Ma on funkcję dodawania opisów, czasu trwania wydarzenia, a co najważniejsze – przypomnień. Podobną zasadę działania ma Kalendarz Google. Można go jednak połączyć z mejlem czy spisem kontaktów. Umożliwia ponadto komentowanie zaznaczonego wydarzenia. Tu również można liczyć na automatyczne przypomnienia. Inną aplikacją przydatną w pracy trenera personalnego jest Bussiness Calendar – czyli nieco bardziej rozbudowany terminarz. Z ciekawszych funkcji, posiada możliwość włączenia funkcjonalnego widgeta na ekranie głównym urządzenia. Te aplikacje są w stanie zaoszczędzić nieco cennego czasu trenera. Można jednak zyskać go jeszcze więcej.

Czytaj także: Jak informować klientów o odwołanych zajęciach?

Kalendarz online na LepszyTrener.pl

Posiadanie konta w naszym serwisie jest równoznaczne z dostępem do grafiku online. Można w nim dodawać zajęcia jednorazowe i cykliczne, a także zaznaczać wolne terminy. Dzięki temu klient dokładnie widzi, kiedy może umówić się z trenerem. Ma także możliwość łatwego sprawdzenia, czy ten termin jemu również pasuje. Tym samym zbędne staje się zadawanie mnóstwa pytań w celu ustalenia dogodnego dla obu stron terminu treningu. W kalendarzu online w naszym serwisie można zaznaczać także nadchodzące wydarzenia czy eventy sportowe. Co ważne, korzystanie z grafiku online jest możliwe przez cały czas – 24/7. Nie musisz martwić się, że telefon zadzwoni po twoich godzinach pracy i stracisz klienta. Przy użyciu komputera, tabletu czy smartfona może się on zapisać w każdej chwili na wybrane przez siebie zajęcia.
 
Wprowadzenie zapisów online na treningi to rozwiązanie znacznie ułatwiające organizację pracy trenera personalnego. Znacznie przyspiesza proces zapisywania się na trening. Całość pozostaje po stronie klienta – kilka kliknięć i twój grafik się zapełnia. A ty, jako trener, pozostajesz w ciągłym kontakcie z podopiecznymi.


Chcesz przeczytać cały artykuł?

poznaj-swojego-klienta-czyli-wywiad-wstepny-trenera-personalnego

Poznaj swojego klienta, czyli wywiad wstępny trenera personalnego

W pracy z człowiekiem liczą się konkretne działania, a jako trener personalny występujesz w roli eksperta. Zacznij współpracę z klientem od szczegółowego wywiadu, dzięki któremu poznasz potrzeby i oczekiwania klienta oraz dowiesz się, jakie są jego przyzwyczajenia i predyspozycje. Jak stworzyć ankietę wstępną i o co koniecznie zapytać?

jak-rozmawiac-z-klientem-zeby-wyszedl-zadowolony

Jak rozmawiać z klientem, żeby wyszedł zadowolony?

Niezależnie od prowadzonego biznesu należy zwracać uwagę na kontakt z klientem. Jak rozmawiać z klientami i co im oferować?

trener-personalny-online-sposob-na-wlasna-dzialalnosc

Trener personalny online – sposób na własną działalność!

A gdyby tak zwykłe treningi personalne zamienić na treningi online? W czasach, gdy ciągle brakuje czasu – prowadzenie konsultacji przez internet wydaje się treningiem przyszłości. Jak się zabrać za treningi personalne online i czy w ogóle warto?

porady-dla-poczatkujacych-trenerow-personalnych-jak-zarobic-wiecej

Porady dla początkujących trenerów personalnych – jak zarobić więcej?

Jesteś początkującym trenerem personalnym? Dobrze się składa, bo przygotowaliśmy dla Ciebie kilka praktycznych rad, które pozwolą Ci odnieść sukces w tym zawodzie. Postaramy pokazać Ci, jak w kilku krokach zacząć zarabiać dobre pieniądze.