Poradnik trenera: Jak zdobywać pozytywne opinie klientów?

Poradnik trenera: Jak zdobywać pozytywne opinie klientów? Dodano: 2017.04.21

Zdobywanie opinii od zadowolonych klientów jest kluczem do sprzedawania kolejnych treningów. W jaki sposób opinie w internecie przekładają się na realne zyski trenera?

Dlaczego oceny klientów są tak ważne dla trenerów?

Niemalże 90 % klientów szuka trenera przez internet. Ponad 2/3 z nich sugeruje się pozostawionymi na ich profilach opiniami. Większość osób finalnie wybiera trenera znalezionego w sieci. Warto więc przekonać własnych klientów do pozostawienia pozytywnej opinii na twoim profilu. Rekomendacje doskonale ubogacają twój profil i świadczą o profesjonalizmie twoich usług.

Trener najlepszy w mieście

Opinie zostawiane na twoim profilu pozwalają potencjalnym klientom na zorientowanie się w jakości twoich usług. Dzięki rozbudowanemu systemowi oceniania na LepszyTrener.pl klient ma szansę wypowiedzieć się o każdym z aspektów treningu. Pozytywna opinia odnosząca się do kompetencji trenera, wyjaśniania zadań i ćwiczeń, zaangażowania, dopasowania treningu czy atmosfery na treningu pozwala na szczegółowe zbadanie twojego profesjonalizmu. To liczba gwiazdek przy twoim nazwisku w wielu przypadkach decyduje o wyborze właśnie twoich usług.

Klienci mogą także zaznaczyć, czy dany trening jest godny polecenia. Przede wszystkim jednak istnieje możliwość wyrażenia opinii o trenerze w komentarzu. Ten sposób oceniania należy do najważniejszych. Klienci mogą w nim zaopiniować nawet najmniejsze elementy danego treningu. A szczegółowa pochwała twojego podejścia czy umiejętności może być skuteczną reklamą. Tym samym otrzymanie pozytywnej opinii obrazującej twoje podejście do treningu wiąże się z pozyskaniem większej liczby klientów.

Opinia opinii nierówna – czyli dlaczego warto prosić klientów o opinie?

Skłanianie klientów do wystawiania opinii na twoim profilu ma ogromne znaczenie w budowaniu zaufania na linii trener-klient.

Opinie o trenerze bowiem mówią więcej niż własny opis zakresu usług

Dlaczego? Ponieważ każdy może zachwalać własne usługi, jednak będzie to raczej subiektywna ocena. Jedynie zdanie innych – obiektywnych – klientów jest postrzegane jako wiarygodne.

Prowadzisz treningi i masz klientów, ale twoja widoczność w sieci jest znikoma? Właśnie po to przydadzą ci się opinie klientów w internecie. Profil trenera z licznymi opiniami przyciąga większą uwagę, niż bogaty w opisy i zdjęcia profil ale bez ocen klientów. Dlaczego? Zamieszczone na twoim profilu rekomendacje przesuwają twój profil na wyższe miejsca w wynikach wyszukiwania. Stajesz się lepiej widoczny w internecie, a co najlepsze – nic cię to nie kosztuje! Jednocześnie zwiększa się szansa na sprzedanie kolejnych treningów.

Czytaj także: Dlaczego klienci nie kupują treningów personalnych?

Proszę zostawić opinię – czyli przyjemność po mojej stronie

Dzięki opiniom masz szansę pokazać innym klientom, że trening z tobą to czysta przyjemność. I vice versa. Klienci lubią dzielić się własnym zdaniem, szczególnie gdy podobały im się twoje zajęcia. Warto więc wykorzystać tę sytuację i poprosić klienta o zamieszczenie opinii na twoim profilu na LepszyTrener.pl. Wyrażenie własnego zdania przez klienta znaczy o wiele więcej niż „suche” i automatycznie zaznaczone gwiazdki. Ocenianie własnymi słowami pozwala bowiem na zawarcie emocji, które towarzyszą klientowi na myśl o twoich treningach. Te natomiast są bardzo cenne – obrazują twoje podejście do podopiecznego czy atmosferę na treningu. Działa to również w drugą stronę – potencjalni klienci widzą, że na twoim treningu będą się czuć dobrze. Z wielu trenerów w sieci stajesz się właśnie „Tym, który...”. Twoje usługi ocenione przez zadowolonych klientów stają się konkretne. A konkretny trener to dobry trener.

Czytaj też: Sposoby na budowanie relacji z klientem

Jak przekonać klienta do wystawienia opinii?

Ludzie z natury nie umieją odmawiać, a zostawienie opinii trwa sekundę. Jeśli po teningu personalnym poprosisz klienta o wystawienie komentarza podkreślając, że pomoże Ci to w rozwoju, większość klientów chętnie to zrobi. Ludzie z natury lubią pomagać, szczególnie kiedy nic ich to nie kosztuje!

Szybkie sposoby na zbieranie opinii klientów

- Po zakończonym treningu zapytaj klienta wprost o ocenę twoich zajęć

- Poinformuj klienta, że opinię może wystawić także w tej chwili – na smartfonie

- Jeśli klient ma problem z ułożeniem opinii – zadawaj mu pomocnicze pytania np. „Czy intensywność ćwiczeń była wystarczająca?”

- Podkreśl, że bardzo ważne jest dla ciebie zdanie klienta odnośnie twoich treningów

- Masz stronę internetową? Zamieść link do swojego profilu na LepszyTrener.pl zachęcający odwiedzających do ocenienia twoich kompetencji trenerskich

 

 

Chcesz przeczytać cały artykuł?

profilaktyka-przeciazen-grzbietu-czyli-jak-wykonac-masaz-plecow

Profilaktyka przeciążeń grzbietu, czyli jak wykonać masaż pleców?

Nasze plecy to takie miejsce, które jest szczególnie narażone na bóle i przeciążenia. Kręgosłup musi udźwignąć ciężar całego ciała, a mięśnie go podpierające mogą nie dać rady. Terapeutycznym zabiegiem, który przyjdzie z pomocą, jest masaż pleców. Jak go poprawnie wykonać, by przyniósł najlepsze efekty?

dietetyka-sportowa-jak-polaczyc-jedzenie-z-efektywnym-treningiem

Dietetyka sportowa - jak połączyć jedzenie z efektywnym treningiem?

Odpowiednio zbilansowana dieta jest kluczem do sukcesu w wielu dziedzinach życia. Właściwie odżywiony organizm potrafi zdziałać więcej niż ten niedożywiony. W sporcie dietetyka ma swoją szczególną rolę. Jak jeść, żeby osiągnąć najlepsze efekty? I o co chodzi z timingiem węglowodanowym?

jak-uzupelnic-profil-trenera-lepszytrener-pl-w-odpowiedni-sposob

Jak uzupełnić profil trenera LepszyTrener.pl w odpowiedni sposób?

Serwis LepszyTrener.pl powstał z myślą o trenerach ogłaszających swoje usługi i ludziach szukających pomocy u specjalistów z danej dziedziny sportu. Po prostu łączymy trenera z podopiecznym. Przejście przez proces rejestracji jest tylko połową sukcesu w dotarciu do szerszej grupy klientów. Dowiedz się, jak uzupełnić profil trenera w LepszyTrener.pl, aby był bardziej atrakcyjny.

cechy-profesjonalnego-trenera-personalnego

Cechy profesjonalnego trenera personalnego

Jeśli zastanawiasz się, jakimi cechami wyróżnia się dobry trener personalny – to dobrze trafiłeś. Zebraliśmy najważniejsze cechy, które powinien mieć najlepszy trener personalny. Ty też możesz nim zostać!