Poradnik trenera: Jak zdobywać pozytywne opinie klientów?

Poradnik trenera: Jak zdobywać pozytywne opinie klientów? Dodano: 2017.04.21

Zdobywanie opinii od zadowolonych klientów jest kluczem do sprzedawania kolejnych treningów. W jaki sposób opinie w internecie przekładają się na realne zyski trenera?

Dlaczego oceny klientów są tak ważne dla trenerów?

Niemalże 90 % klientów szuka trenera przez internet. Ponad 2/3 z nich sugeruje się pozostawionymi na ich profilach opiniami. Większość osób finalnie wybiera trenera znalezionego w sieci. Warto więc przekonać własnych klientów do pozostawienia pozytywnej opinii na twoim profilu. Rekomendacje doskonale ubogacają twój profil i świadczą o profesjonalizmie twoich usług.

Trener najlepszy w mieście

Opinie zostawiane na twoim profilu pozwalają potencjalnym klientom na zorientowanie się w jakości twoich usług. Dzięki rozbudowanemu systemowi oceniania na LepszyTrener.pl klient ma szansę wypowiedzieć się o każdym z aspektów treningu. Pozytywna opinia odnosząca się do kompetencji trenera, wyjaśniania zadań i ćwiczeń, zaangażowania, dopasowania treningu czy atmosfery na treningu pozwala na szczegółowe zbadanie twojego profesjonalizmu. To liczba gwiazdek przy twoim nazwisku w wielu przypadkach decyduje o wyborze właśnie twoich usług.

Klienci mogą także zaznaczyć, czy dany trening jest godny polecenia. Przede wszystkim jednak istnieje możliwość wyrażenia opinii o trenerze w komentarzu. Ten sposób oceniania należy do najważniejszych. Klienci mogą w nim zaopiniować nawet najmniejsze elementy danego treningu. A szczegółowa pochwała twojego podejścia czy umiejętności może być skuteczną reklamą. Tym samym otrzymanie pozytywnej opinii obrazującej twoje podejście do treningu wiąże się z pozyskaniem większej liczby klientów.

Opinia opinii nierówna – czyli dlaczego warto prosić klientów o opinie?

Skłanianie klientów do wystawiania opinii na twoim profilu ma ogromne znaczenie w budowaniu zaufania na linii trener-klient.

Opinie o trenerze bowiem mówią więcej niż własny opis zakresu usług

Dlaczego? Ponieważ każdy może zachwalać własne usługi, jednak będzie to raczej subiektywna ocena. Jedynie zdanie innych – obiektywnych – klientów jest postrzegane jako wiarygodne.

Prowadzisz treningi i masz klientów, ale twoja widoczność w sieci jest znikoma? Właśnie po to przydadzą ci się opinie klientów w internecie. Profil trenera z licznymi opiniami przyciąga większą uwagę, niż bogaty w opisy i zdjęcia profil ale bez ocen klientów. Dlaczego? Zamieszczone na twoim profilu rekomendacje przesuwają twój profil na wyższe miejsca w wynikach wyszukiwania. Stajesz się lepiej widoczny w internecie, a co najlepsze – nic cię to nie kosztuje! Jednocześnie zwiększa się szansa na sprzedanie kolejnych treningów.

Czytaj także: Dlaczego klienci nie kupują treningów personalnych?

Proszę zostawić opinię – czyli przyjemność po mojej stronie

Dzięki opiniom masz szansę pokazać innym klientom, że trening z tobą to czysta przyjemność. I vice versa. Klienci lubią dzielić się własnym zdaniem, szczególnie gdy podobały im się twoje zajęcia. Warto więc wykorzystać tę sytuację i poprosić klienta o zamieszczenie opinii na twoim profilu na LepszyTrener.pl. Wyrażenie własnego zdania przez klienta znaczy o wiele więcej niż „suche” i automatycznie zaznaczone gwiazdki. Ocenianie własnymi słowami pozwala bowiem na zawarcie emocji, które towarzyszą klientowi na myśl o twoich treningach. Te natomiast są bardzo cenne – obrazują twoje podejście do podopiecznego czy atmosferę na treningu. Działa to również w drugą stronę – potencjalni klienci widzą, że na twoim treningu będą się czuć dobrze. Z wielu trenerów w sieci stajesz się właśnie „Tym, który...”. Twoje usługi ocenione przez zadowolonych klientów stają się konkretne. A konkretny trener to dobry trener.

Czytaj też: Sposoby na budowanie relacji z klientem

Jak przekonać klienta do wystawienia opinii?

Ludzie z natury nie umieją odmawiać, a zostawienie opinii trwa sekundę. Jeśli po teningu personalnym poprosisz klienta o wystawienie komentarza podkreślając, że pomoże Ci to w rozwoju, większość klientów chętnie to zrobi. Ludzie z natury lubią pomagać, szczególnie kiedy nic ich to nie kosztuje!

Szybkie sposoby na zbieranie opinii klientów

- Po zakończonym treningu zapytaj klienta wprost o ocenę twoich zajęć

- Poinformuj klienta, że opinię może wystawić także w tej chwili – na smartfonie

- Jeśli klient ma problem z ułożeniem opinii – zadawaj mu pomocnicze pytania np. „Czy intensywność ćwiczeń była wystarczająca?”

- Podkreśl, że bardzo ważne jest dla ciebie zdanie klienta odnośnie twoich treningów

- Masz stronę internetową? Zamieść link do swojego profilu na LepszyTrener.pl zachęcający odwiedzających do ocenienia twoich kompetencji trenerskich

 

 

Chcesz przeczytać cały artykuł?

trening-regeneracyjny-idealne-rozwiazanie-na-obolale-miesnie-i-cialo

Trening regeneracyjny – idealne rozwiązanie na obolałe mięśnie i ciało!

Chyba każdy z Was, jak i wiele z Waszych Klientów miało po treningu zakwasy. Zakwasy często są następstwem dobrze wykonanego i ciężkiego treningu. Ale jaki trening wykonać w dniu, kiedy mięśnie są obolałe? Czy w ogóle wtedy wypada ćwiczyć?

polacz-joge-z-treningiem-personalnym-i-ciesz-sie-zdrowiem

Połącz jogę z treningiem personalnym i ciesz się zdrowiem!

Joga kojarzy się z rozciąganiem i poprawnym oddechem. Owszem te elementy też wchodzą w ten rodzaj treningu, jednak czy można dodać je do codziennego treningu personalnego? Okazuje się, że jak najbardziej. Jak skutecznie połączyć te dwa treningi, aby były jak najbardziej efektywne?

jaki-rodzaj-treningu-dobrac-do-danej-osoby-poznaj-kilka-z-nich-i-wybierz-najlepiej

Jaki rodzaj treningu dobrać do danej osoby? Poznaj kilka z nich i wybierz najlepiej!

Każdy trener personalny lubi mieć ręce pełne roboty i wiele osób podopiecznych. Klienci ufają tylko tym najlepszym, dlatego warto się starać. Każdy instruktor wie, że istnieje wiele rodzajów treningów personalnych. Jaki trening najbardziej lubisz przeprowadzać i preferujesz? Z czym przychodzą do Ciebie podopieczni? Poznaj wszystko, co najważniejsze na temat rodzajów treningów personalnych!

dieta-sirt-na-czym-polega-jej-fenomen

Dieta SIRT - na czym polega jej fenomen?

Zdrowy tryb życia, to nie tylko intensywne i regularne treningi. Wielu trenerów i specjalistów sądzi, że to wierzchołek góry lodowej (że to ważny, ale nie najważniejszy element), bowiem coraz większą uwagę przywiązuje się do tego co spożywamy na co dzień. Jak więc jeść prawidłowo?