Ogłaszanie swoich usług jako trener personalny - poradnik

Ogłaszanie swoich usług jako trener personalny - poradnik Dodano: 2019.07.04

Czasy trenerów zamkniętych tylko na siłowni i reklamujących się tylko w jednym miejscu dawno minęły. Śmiało można stwierdzić, że profesjonalny trener personalny to dobry sprzedawca i marketingowiec. Jak się nim stać? Wystarczy przyłożyć się do swojej prezentacji w Internecie.

Od czego zacząć reklamę treningów personalnych?

Nie ma znaczenia, czy jesteś świeżo upieczonym trenerem personalnym bez żadnego doświadczenia, czy też już kilka lat pracujesz w tym zawodzie. Każda osoba może zadbać o promocję swoich usług niezależnie od stażu. Na samym początku wyobraźmy sobie drogę, jaką najczęściej pokonuje się w czasie rozpoczęcia przygody jako trener personalny. Na początku siłownia traktowana była jako dodatek. Mamy stałą pracę, jednak w głowie narodził się pomysł, aby rzucić pracę za biurkiem i nie być ograniczonym czasowo. Wybieramy kursy specjalistyczne. Zdajemy egzamin i otrzymujemy certyfikat! Gratulacje! Zostałeś trenerem personalnym! Ale co dalej?

Prawdopodobnie większość początkujących trenerów personalnych, którzy dopiero skończyli kursy trwające długie miesiące, nie mają w grafiku żadnych treningów. Dlaczego? Powód jest prosty - bo nikt ich nie nauczył, jak zdobyć klientów. Jak ktoś miał nauczyć się pozyskiwać swoich klientów, jak słyszał to tylko w teorii? W tym przypadku nie sprawdza się reguła „na wszystko przyjdzie czas”. Musisz działać szybko i zdecydowanie. Każdy może się reklamować i są na to przeróżne sposoby.

Wykorzystaj możliwości darmowych portali ogłoszeniowych

Portale ogłoszeniowe mają niesamowitą moc. Istnieje wiele portali, które wyrobiły swoją pozycję i są najczęściej odwiedzane przez klientów. Wybieraj te, które w swojej ofercie mają bardzo rozwinięte możliwości i usługi.

Rejestracja na portalu ogłoszeniowym nic Cię nie kosztuje

O ile stworzenie fanpage’a czy strony internetowej trwa chwilę, o tyle jej pozycjonowanie, dodawanie postów, zbieranie grupy fanów to często mozolny proces. Wymaga od nas sporo czasu i pracy, aby uzyskać jakieś efekty. Jednak Ty potrzebujesz swoich klientów już teraz. Pierwszą rzeczą w tym kierunku jest wrzucenie ogłoszeń na wszystkich darmowych portalach. Wykorzystaj siłę stron branżowych i utwórz na nich profile. Możesz zrobić to u nas - LepszyTrener.pl

Jestem w stanie zagwarantować Ci, że w krótkim czasie ktoś zgłosi się do Ciebie na trening.

Jak napisać ogłoszenie o treningach?

Ogłoszenie powinno składać się z:

 • Nagłówka – Powinien rzucać się w oczy. Niektórzy praktykują tworzenie nagłówków za pomocą dużych liter, w tym przypadku to się sprawdza. Warto skorzystać z wyrazów zachęcających: „NARESZCIE!”, „W KOŃCU!”, „TEGO SZUKASZ!”. Zaciekaw swojego potencjalnego klienta niebanalnym hasłem. Postaraj się zrozumieć, czego szuka klient i wyjdź do niego z ciekawym nagłówkiem.
 • Rozwinięcie - Często używaj myślników i wypunktowania korzyści. W ten sposób przedstawisz konkretne informacje. Klient otrzyma dostatecznie ważne informacje. Pisz tylko o rzeczach związanych z ogłoszeniem usług, nie odbiegaj od tego tematu.

Przykładowe wypunktowania:

 • Dlaczego warto trenować ze mną?
 • Dostosowuje się do indywidualnych potrzeb klienta
 • Staram się wykorzystać twój czas ze mną na trening w 100%
 • Przekonasz się, że nie ma dla ciebie rzeczy niemożliwych.
 • Zaczniesz być zadowolony ze swojej sylwetki i będziesz wiedział jak o siebie dbać!
 • Dopasuję dla Ciebie dietę do planu treningowego

Najważniejsze jest, abyś pisał to, co chce usłyszeć klient. Spróbuj przeczytać napisany tekst z perspektywy osoby, która potrzebuje pomocy.

Przygotuj szablony mailowe

Oczywiście, jeśli dobrze napisałeś ogłoszenie lub zareklamowałeś swój profil na odpowiednich stronach to koleją rzeczy otrzymasz na swoją skrzynkę mailową zapytanie.
Najczęściej klienci zadają takie same pytania. Warto przygotować sobie „gotowe” maile. Postaraj się wyczerpująco odpowiedzieć na pytanie, starając się nie wspominać o swojej cenie za usługi. Zaoszczędzisz przy tym dużo czasu i jest to świetny sposób do reklamy swojej osoby. Ciekawie zaprezentowane informacje skutecznie zapadają w pamięci.

Trener Personalny Ogłoszenie poradnik

Przejdź z formalności do działania

Po odpowiedzeniu na pytania klienta, dobrym pomysłem jest zaproponowanie konsultacji wstępnej w kolejnej wiadomości. Poproś klienta o numer telefonu i podaj swój. Pokaż mu swoją wiarygodność i zainteresowanie. Udowodnij mu, że możesz rozwiązać jego problemy.

Dobrym pomysłem jest zawarcie pewnych elementów w twojej wiadomości:

 

 • Wstęp - „Na wstępie chciałbym podziękować Ci za zainteresowanie się moim ogłoszeniem. Fajnie, że postanowiłeś zmienić coś w swoim życiu. Trzymam kciuki żeby Ci się udało!”

 

Większość trenerów nie dziękuje swoim potencjalnym klientom na samym początku – wyróżnij się! Dobrym pomysłem jest opisanie tego, co Cię wyróżnia. Zareklamuj się w pierwszym akapicie Twojej wiadomości.

„To, czym się wyróżniam na tle innych trenerów, to moja elastyczność i chęć osiągniecia z Tobą wspólnych celów. Na pierwszym treningu postaramy się poznać Twój problem. Zadam Ci kilka pytań, które pozwolą mi wybrać odpowiednią ścieżkę. Od samego początku naszej współpracy będę służył Ci swoją pomocą i wiedzą, aż osiągniesz wymarzoną sylwetkę.”

 • Rozwinięcie - Napisz kilka słów o sobie. Jeśli skończyłeś kierunek studiów związany ze sportem – nie bój się o nim napisać. Napisz najistotniejsze rzeczy, których się nauczyłeś i zaoferuj je klientowi. Przedstaw swoją wiedzę zapewniając klienta o jego bezpieczeństwie podczas trwania treningów – jesteś w końcu profesjonalistą.
 • Zakończenie - Tutaj staraj się nawiązać kontakt z klientem. Utwierdź go w przeświadczeniu, że jesteś dobrym wyborem. Możesz zastosować stwierdzenia takie jak np. „Robię wszystko, abyś osiągnął swoją wymarzoną sylwetkę”. Wezwij klienta do działania – poproś go o numer telefonu. Możesz dodać informację, że z przyjemnością czekasz na jego telefon. Postaraj się, aby klient nie pisał maili, ale zadzwonił.Przykładowo:

 „Kieruje mną jedna zasada: sukces moich podopiecznych jest moim największym osiągnięciem. Dlatego, traktuję tę pracę dość osobiście. Czuje ogromną satysfakcję, gdy moi podopieczni są zadowoleni ze swoich efektów.

Śmiało zadzwoń, czekam na Twój kontakt (Numer telefonu)”.

„Odpowiem na wszelkie pytania i postaram się udzielić Ci cennych wskazówek. Zapraszam serdecznie do kontaktu pod numerem telefonu (Numer telefonu)”.

Wyróżniająca się i spersonalizowana treść

Może taka wiadomość może wyglądać na mydlenie oczu, jednak trzeba pamiętać o naszym głównym celu – pozyskaniu nowego klienta. Przygotowanie takiej wiadomości ułatwi Ci dotarcie do większej liczby osób, a jednocześnie wygląda całkiem dobrze. Pamiętaj jednak, żeby dostosowywać treść wiadomości do klienta. Jeśli padło pytanie, na które nie masz odpowiedzi w gotowym mailu – po prostu je dodaj.

Nie ma na co czekać! Zarejestruj się i napisz swoje pierwsze ogłoszenie i maila! 

Chcesz przeczytać cały artykuł?

skuteczna-sprzedaz-w-praktyce-jak-przekonac-klienta-do-treningu-personalnego

Skuteczna sprzedaż w praktyce. Jak przekonać klienta do treningu personalnego?

Jako trener personalny musisz niejednokrotnie wcielać się w różne role, aby biznes kręcił się jak najlepiej. Od sprzedawcy, przez marketing i obsługę reklamacji aż po drobną księgowość. Tymczasem w twojej pracy najważniejsza jest reklama i jak najskuteczniejsza sprzedaż. Jak przekonać klienta do treningu personalnego i maksymalizować własne zyski? Zobacz nasz poradnik - wystarczą 4 proste kroki!

jak-ukierunkowac-swoj-biznes-strategie-marketingowe-dla-trenerow-personalnych

Jak ukierunkować swój biznes? Strategie marketingowe dla trenerów personalnych

Samo posiadanie uprawnień to dobry początek. Niestety, to nadal za mało, aby skutecznie rozwijać własną markę trenera personalnego. Co więc robić, aby zaistnieć na rynku i konkurować z równymi sobie? Zobacz, jak ukierunkować swoją markę, stosując strategie marketingowe dla trenerów personalnych.

skuteczna-sprzedaz-wlasnych-uslug-narzedzia-w-pracy-trenera-personalnego

Skuteczna sprzedaż własnych usług - narzędzia w pracy trenera personalnego

Budowanie trwałych i długofalowych relacji z klientami to podstawa marketingu w pracy trenera personalnego. Niestety, stali klienci to tylko część twojego obrotu, a pozyskiwanie nowych kontaktów może realnie zmaksymalizować twoje wyniki. Jak jako trener personalny zostać skutecznym sprzedawcą własnych usług? Jakie techniki stosować, by osiągać najlepsze efekty?

profesjonalne-uslugi-w-trybie-zdalnym-czy-efektywny-trening-online-jest-mozliwy

Profesjonalne usługi w trybie zdalnym. Czy efektywny trening online jest możliwy?

Stan epidemii to wykluczenie z gospodarki rynkowej wielu sektorów przedsiębiorstw. Dotyczy to nie tylko handlu detalicznego, ale też gastronomii, placówek kulturalno-oświatowych czy profesjonalnych usług z sektora fitness i wellness. Trenerzy i instruktorzy stają na głowie, by przenieść swoją działalność w tryb pracy zdalnej i zachować źródła dochodu. Jak przeprowadzić efektywny trening online w czasie lockdown?