Nowy wymiar ćwiczeń – trening personalny online

Nowy wymiar ćwiczeń – trening personalny online Dodano: 2017.05.25

Rozwój technologiczny pociąga za sobą zmiany w każdej branży – również sportowej. Podstawą jest zaspokajanie wciąż zmieniających się oczekiwań klientów. Stąd zrodził się pomysł treningów personalnych online. Na czym one polegają? Czy warto wprowadzić je do własnej oferty?

Internetowe życie – treningi personalne online

W dobie internetu wiele codziennych czynności – wcześniej wymagających realnej interakcji – przenosi się do sieci. Obecnie większość ludzi jest stale online. Robimy zakupy bez wychodzenia z domu, umawiamy się na wizyty lekarskie przez internet czy nawet rozmawiamy tam z przyjaciółmi. Internet stał się codziennością – ogarnął niemal każdy aspekt ludzkiego życia. Nic więc dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą się treningi personalne online. A zaczęło się od zestawów ćwiczeń i planów treningowych publikowanych w sieci. Miłośnicy treningów w domu mogli ćwiczyć z ulubionym instruktorem. Wymagało to od nich jedynie włączenia filmiku z treningiem. Trenerzy poszli więc o krok naprzód. Poza standardowymi zajęciami i treningami oferują także zdalne konsultacje. Nie trzeba wychodzić z domu, by spotkać się z klientem. Współpraca może odbywać się mejlowo czy przez rozmowę przez kamerkę.

Czytaj także: Jak układać kalendarz zajęć z klientami?

Na czym polega trening personalny online?

Jak już wspomnieliśmy, zasady zdalnej współpracy z klientem są podobne jak w przypadku klasycznych treningów personalnych. Klienta obowiązuje ułożony przez trenera plan ćwiczeń. Pakiet treningu online zawiera również zdalną motywację od trenera, analizę wyników sportowych oraz konsultacje z trenerem. Liczba treningów w pakiecie zależy od indywidualnych ustaleń trenera personalnego. Znaczącą różnicą jest jednak fakt, że gotowe zestawy ćwiczeń klient musi wykonać samodzielnie. Trening może przeprowadzić w domu, na świeżym powietrzu lub na siłowni. Zwykle trener personalny wysyła podopiecznemu konkretny plan treningowy drogą mejlową (wraz z opisem prawidłowej techniki). Często załącza również zdjęcia lub/i filmiki prezentujące poszczególne ćwiczenia oraz pożądany zakres ruchu.

Obowiązkiem klienta może być natomiast wysyłanie trenerowi personalnemu obwodów poszczególnych części ciała co określony czas. Na ich podstawie trener może ewentualnie zmodyfikować plan ćwiczeń oraz przeanalizować postępy treningowe.

Zobacz też: Zapisy online na zajęcia sportowe

Trening personalny online – koniecznie w ofercie?

Wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów zawsze jest dobrym posunięciem. Warto jednak zastanowić się czy konkretna grupa docelowa wymaga od nas podjęcia określonych działań. Wiele osób wciąż preferuje wybrać realną współpracę z trenerem personalnym. Jeśli jednak masz sporo wolnego czasu i chcesz przetestować inne możliwości prowadzenia podopiecznych – postaw na treningi personalne online. Wiadomo, że nie są one w stanie w pełni zastąpić rzeczywistych spotkań z klientami. Jako trener online masz również mniejsze możliwości motywowania do ćwiczeń oraz pilnowania klienta odnośnie terminowego wykonywania treningów. Prawdą jest jednak, że jeżeli ktoś decyduje się na taką metodę współpracy – zwykle jest w stanie sam się zmobilizować. Zadaniem trenera jest natomiast ułożenie planu ćwiczeń oraz kontrolowanie jego realizacji. Trzeba być także przygotowanym na niespodziewany kontakt od podopiecznych online. Zdarza się, że mają oni wątpliwości na przykład odnośnie techniki ćwiczeń. Trener personalny online powinien być dostępny dla nich online.

trening personalny online internetowy plan

Treningi personalne online to nie wszystko. W ofercie można zawrzeć również internetowe porady żywieniowe. Funkcjonują one na podobnej zasadzie, co ćwiczenia. Należy wysłać klientowi indywidualnie opracowaną dietę. Warto także kontaktować się z podopiecznym i monitorować jej skuteczność.

Treningi personalne online przełamują ograniczenia zasięgu usług. Internet jest wszędzie, więc można nawiązać współpracę z niemal każdym człowiekiem na świecie.
Chcesz przeczytać cały artykuł?

jakie-specjalizacje-warto-robic-dodatkowy-kurs-z-treningu-funkcjonalnego

Jakie specjalizacje warto robić? Dodatkowy kurs z treningu funkcjonalnego

Silny trend prozdrowotny coraz bardziej determinuje ofertę klubów fitness. Również trenerzy personalni powinni sprostać potrzebom i oczekiwaniom potencjalnych klientów. Obok trening prozdrowotnego świetnie działa także trening funkcjonalny. Czy warto robić dodatkowy kurs?

programowanie-treningu-silowego-czyli-jak-go-ulozyc-by-dawal-pozadane-efekty

Programowanie treningu siłowego, czyli jak go ułożyć, by dawał pożądane efekty?

Plan treningowy skrojony na miarę potrzeb twoich klientów to warunek konieczny do budowania własnej marki. Nic innego nie pozwoli ci tak rozwinąć skrzydeł, jak zadowoleni klienci, którzy osiągnęli swoje cele treningowe. Podpowiadamy, czym jest planowanie treningu siłowego i jak podejść do tematu, aby twoi podopieczni wychodzili z zajęć z uśmiechem na twarzy!

jak-zostac-pracownikiem-strzelnicy-kurs-instruktora-strzelectwa-w-pigulce

Jak zostać pracownikiem strzelnicy: kurs instruktora strzelectwa w pigułce

Doświadczenie w używaniu broni to jedno, ale instruktor strzelectwa to nie tylko osoba, która ma celne oko i potrafi dobrze posługiwać się bronią palną. To przede wszystkim mentor i pedagog, a więc osoba, która świetnie przekaże wiedzę innym i nauczy praktycznego posługiwania się bronią. Zobacz, gdzie i jak najlepiej zdobyć uprawnienia na kursie instruktora strzelectwa.

mobilnosc-i-stabilnosc-w-treningu-personalnym-jak-ugryzc-ten-delikatny-temat

Mobilność i stabilność w treningu personalnym - jak ugryźć ten delikatny temat?

Oprócz wspomagania przemieszczania się, nasz układ nerwowy ma za zadanie dopasowanie mięśni i kości do przyjmowania konkretnych ruchów odpowiadających m.in. za takie życiowe funkcje jak oddychanie czy odżywianie. Mobilność chroni ciało przed urazami, a stabilność pozwala na zarządzanie dynamiką tych ruchów. Jak wykorzystać je w treningu personalnym i jak doskonalić te dwie umiejętności?