Najpopularniejsi znani trenerzy personalni w Polsce

Najpopularniejsi znani trenerzy personalni w Polsce Dodano: 2016.09.27

Moda na zdrowy tryb życia i treningi fitness wciąż nabiera rozpędu. Coraz więcej Polaków zaczyna się zdrowo odżywiać i uprawiać sport. Wraz ze wzrostem zainteresowania światem fitness rośnie zapotrzebowanie na usługi wykwalifikowanych trenerów. Oto lista najbardziej znanych trenerów personalnych w Polsce.

Znani polscy trenerzy personalni: Ewa Chodakowska

Jedna z najbardziej znanych i lubianych trenerek personalnych w Polsce. Ewa Chodakowska jest właścicielką niezwykle popularnego studia fitness Be Active w Warszawie. Na swoim koncie ma wydanie 5 płyt z treningami, a każda z nich została okrzyknięta bestsellerem. Najsłynniejsze programy treningowe Ewy Chodakowskiej to Killer, Skalpel, Skalpel 2 i Turbo.

Na moja metodę składa się wpływ aktywności fizycznej na umysł człowieka. Ciało to skutek uboczny - mówi Ewa - Program treningowy to ćwiczenia znane i proste w wykonaniu, układane w sekwencje o zmiennym tempie, angażujące całe ciało, przynoszący szybkie i spektakularne efekty. Intensywny i krótki program ma za zadanie sprawić, że osoba ćwicząca przełamuje swoje słabości, rośnie w siłę fizyczną, przekładając ją na mentalną! Rodzi się samoakceptacja i pewność siebie. Rośnie też poczucie własnej wartości, nabieramy odwagi do porywania się na marzenia!”

Znani polscy trenerzy fitness: Anna Lewandowska

Anna Lewandowska trenerka

Wielką konkurentką Ewy Chodakowskiej jest Anna Lewandowska, żona piłkarza Roberta Lewandowskiego. Anna kocha sport i zdrowy styl życia, dlatego prowadzi popularnego bloga Healthy Plan by Ann, gdzie publikuje swoje treningi i porady dla milionów zwolenniczek. Anna zamieszcza na nim dietetyczne przepisy, filmy instruktażowe oraz wpisy motywujące do treningów i zdrowego stylu życia.

Anna Lewandowska ma wiele osiągnięć sportowych. Jest wielokrotną medalistką Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski w Karate Tradycyjnym. Ponadto zdobyła Mistrzostwo Świata w kumite drużynowym w 2003 roku. Łącznie zdobyła 38 medali. Anna z wykształcenia jest menedżerem sportu oraz specjalistką od spraw żywienia.

Znani polscy trenerzy personalni: Sylwia Wiesenberg

Sylwia Waisenberg trenerka personalna

Sylwia Wiesenberg jest pomysłodawczynią metody ćwiczeniowej Tonique, która zdobywa coraz większą popularność. Tonique to sposób na utrzymania ciała i umysłu w dobrej kondycji, poprzez trening fitness, odżywianie i pielęgnację skóry oraz pozytywne podejście do życia. Jako trenerka personalna odniosła sukces w Stanach Zjednoczonych. Udzielała treningów milionom Amerykanów poprzez program telewizyjny, który był emitowany w ABC i CBS. Ponadto metoda ćwiczeniowa „Tonique” została okrzyknięta najlepszymi ćwiczeniami na dolne partie ciała przez Fitness Magazine.

Sylwia Wiesenberg opatentowała sposób na utrzymanie zdrowia fizycznego i psychicznego skierowany zwłaszcza do zabieganych i zapracowanych kobiet XXI wieku. Jako mama i przedsiębiorca radzi jak bezstresowo sprostać wyzwaniom dnia codziennego i osiągać sukcesy bez poświęcania własnego zdrowia.

„Kobiety zgłaszają się do mnie, gdy potrzebują pomocy - mówi Sylwia - Chcę dać im więcej niż tylko wysportowane ciało. Tonique poprawia pewność siebie, sprawia, że kobiety czują się piękne i przestają wstydzić się swojego ciała. Tonique oparty jest na wytrzymałości, ciągłym powtarzaniu tego samego ruchu, np. wypadów, ale pod różnymi kątami. Przede wszystkim jest to praca nad wyrzeźbieniem konkretnych partii mięśni. Moją obsesją są pośladki, nad którymi pracujemy kompleksowo, głównie po to, aby je podnieść.”

Znani polscy trenerzy personalni: Dawid Fajer

Master trener personalny i szkoleniowiec treningu funkcjonalnego STC TRX Suspension Training. Dawid Fajer jest twórcą kilku programów treningowych, które cieszą się ogromną popularnością nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Jest wieloletnim reprezentantem Polski w boksie. Obecnie rozwija swoje umiejętności w nowoczesnym systemie samoobrony i walki krav maga. Ukończył szkolenia instruktorskie w Stanach Zjednoczonych, w Niemczech, we Francji, w Holandii i w Izraelu. Ponadto ukończył elitarne szkolenie Athletes Performance Mentorship przygotowujące sportowców czołowych grup sportów wyczynowych oraz liderów zarządzania w sporcie. Treningi personalne prowadzone przez Dawida Fajera są profesjonalne i charakteryzują się bardzo przyjemną atmosferą. Oprócz współpracy z wieloma znanymi osobistościami jest również zapalonym taternikiem i andystą.

Znani polscy trenerzy personalni: Joanna Gruszecka
Joanna Gruszecka trenerka

Joanna Gruszecka jest instruktorką kulturystyki i fitnessu oraz trenerem żywienia. Swoich podopiecznych prowadzi kompleksowo. Dba nie tylko o całościowy trening, ale również udziela porad dotyczących żywienia oraz wsparcia psychicznego. Programy treningowe Joanny Gruszeckiej to sprawdzone sposoby na redukcję tkanki tłuszczowej i wyrzeźbienie mięśni. Joanna wierzy, że nie istnieją bariery płciowe, które ograniczają trening siły mięśniowej, dlatego traktuje kobiety i mężczyzn na tym samym poziomie.

Znani polscy trenerzy personalni: Dariusz Brzeziński

Dariusz Brzeziński trener personalny

Dariusz Brzeziński prowadzi catering dietetyczny Fit and eat oraz firmę, która udziela wsparcia treningowego i żywieniowego. Wraz z żoną Joanną Brzezińską tworzą parę dietetyków, która jest uznawana za najlepszą w Polsce. Ponadto wspólnie ustalają programy treningowe i dietetyczne. Dariusz jest wielokrotnym Mistrzem Polski w Kulturystyce Klasycznej i Fitness Sylwetkowym Mężczyzn. To z czego znany jest Dariusz Brzeziński to fakt, że udziela treningów personalnych znanym gwiazdom i celebrytom. Na swoim koncie ma opiekę nad znanymi aktorami przygotowującymi się do ról. Prowadził między innymi Borysa Szyca do roli w „Wojnie polsko-ruskiej”, Antoniego Pawlickiego w „Big Love”, Tomasza Schuchardta w „Jesteś Bogiem” i Pawła Małaszyńskiego w „Misji Afganistan”.

Znani polscy trenerzy personalni: Małgorzata Mączyńska

Małgorzata Mączyńska trenerka

Małgorzata Mączyńska jest reprezentantką Kadry Narodowej Fitness. Zdobyła Mistrzostwo Polski Fitness Bikini, złoty medal Debiutów Kulturystyki i Fitness oraz pierwsze miejsce w konkursie FitLOOK Models 2012. Oprócz osiągnięć w dziedzinie fitness ma również sukcesy w lekkiej atletyce i tańcu.

Małgorzata Mączyńska kocha to co robi i zaraża pasją swoich podopiecznych. Wierzy, że dzięki systematycznej pracy i małym krokom można osiągnąć ogromny sukces i spełnić marzenia. Motywuje i zmienia chwile słabości w dodatkowy bodziec, dzięki któremu chce się ćwiczyć jeszcze więcej. Małgorzata uważa, że sport to filozofia i sposób na życie w każdym jego aspekcie. Trening z Małgorzatą nigdy nie będzie ci się kojarzył z potem i łzami.

Znani polscy trenerzy personalni: Piotr Szczurek

Piotr Szczurek to trener personalny z uprawnieniami Polskiej Akademii Sportu. Jest instruktorem gimnastyki sportowej i lekkiej atletyki. Od wielu lat uprawia judo i boks tajski. Miłość do sportów walki zahartowała jego ciało i ducha.

Każdy trening Piotra to inny zestaw ćwiczeń, który angażuje różne partie mięśniowe. Stara się jak najrzadziej powtarzać te same programy treningowe, żeby zaskakiwać mięśnie. Wierzy w trening intuicyjny. Ponadto jest zwolennikiem łączenia indywidualnie dopasowanego treningu z właściwą dietą i suplementacją.

Znani polscy trenerzy personalni: Michał Gronowski

Michał Gronowski trener osobisty

Michał Gronowski to trener personalny związany przede wszystkim z kulturystyką i fitnessem. Jako jedyny Polak trafił na okładkę znanego magazynu Men’s Health w wydaniu brytyjskim. Stawia na dużą intensywność ćwiczeń i pilnuje poprawnego wykonywania ćwiczeń przez podopiecznych. Jest zwolennikiem łączenia indywidualnie dopasowanego treningu z właściwą dietą i suplementacją. Pracował również jako fotomodel i brał udział w reklamach telewizyjnych.

Znani polscy trenerzy personalni: Tomasz Brzózka

Tomasz Brzózka trener

Tomasz Brzózka mówi o sobie jako o praktyku i teoretyku fitnessu. Jest wicemistrzem Polski w kulturystyce i fitness 2009, finalistą mistrzostw Europy w fitness 2009 (zajął 5. miejsce) oraz półfinalistą mistrzostw świata COMO 2009. Od wielu lat jest trenerem personalnym fitness i udziela treningów w prestiżowych klubach w Warszawie.

Tomasz Brzózka jest trenerem, który oferuje treningi skierowane głównie do mężczyzn. Zestawy ćwiczeń Tomasza odpowiadają na zapotrzebowanie panów znudzonych samodzielnymi treningami na siłowni. Wydał książkę pod tytułem „Fitness dla mężczyzn”, którą można zakupić w zestawie z płytą DVD. Książka i płyta to kompendium wiedzy dotyczące ćwiczeń na wszystkie partie ciała oraz prawidłowy trening na siłowni.

Znani polscy trenerzy fitness: Anna Dziedzic

Anna Dziedzic czyli Fit Mom jest trenerką personalną, której treningi skierowane są dla mam, kobiet w ciąży oraz całych rodzin. Głównym narzędziem wykorzystywanym podczas treningów Fit Mom jest wózek dziecięcy! Anna żyje w myśl zasady „aktywna rodzina to szczęśliwa rodzina!”. Anna Dziedzic jest wykwalifikowaną instruktorką nie tylko fitness, ale również tenisa, pływania i narciarstwa. Udziela również porad z zakresu dietetyki.

Anna Dziedzic oferuje rzadko spotykane, lecz bardzo skuteczne treningi dla młodych mam i całych rodzin. „Zdecydowałam się na prowadzenie takich treningów, bo sama jestem mamą i wiem, jak ciężko zmobilizować się do aktywności po całym dniu spędzonym na opiece nad dzieckiem” - mówi Anna. - „Nawet kiedy zostało się mamą można wykorzystać wózek i zrobić trening razem z dzieckiem.”

Chcesz przeczytać cały artykuł?

inwestycje-w-branzy-fitness-te-sektory-powinny-cie-zainteresowac

Inwestycje w branży fitness - te sektory powinny cię zainteresować!

Prowadzone inwestycje w branży fitness to zdecydowanie najgorętszy temat, zwłaszcza w dobie silnego rozwoju trendów kultu ciała. Jak odpowiednio inwestować, by nie wyjść na tym jak Zabłocki na mydle? Otwierać nowe kluby fitness czy może kłaść nacisk na szkolenia i rozwój osobisty?

wellness-na-najwyzszym-poziomie-rynek-uslug-premium-w-branzy-fitness

Wellness na najwyższym poziomie: rynek usług premium w branży fitness

Dynamiczny rozwój branży fitness w Polsce dyktuje coraz bardziej restrykcyjne warunki. Obok butikowych klubów fitness powstają miejsca świadczące usługi premium z zakresu fitness i wellness. Zobacz, jakie typy usług można w nich odnaleźć i na czym polega fenomen klubów premium.

kursy-cz-16-16-trening-dla-kobiet-w-ciazy-i-po-porodzie-zobacz-specjalistyczny-kurs-dla-trenerow

KURSY cz. 16/16 | Trening dla kobiet w ciąży i po porodzie - zobacz specjalistyczny kurs dla trenerów

Klientki uczęszczające na zajęcia grupowe oraz współpracujące indywidualnie z trenerami personalnymi są coraz bardziej świadome własnego ciała i korzyści płynących z aktywności fizycznej. Również kobiety w ciąży i te, które niedawno urodziły wiedzą, że trening to dobra metoda na utrzymanie kondycji i szybki powrót do formy sprzed ciąży. A gdyby tak kurs z treningu dla kobiet w ciąży i po porodzie?

kursy-cz-15-16-szkolenie-zdrowy-kregoslup-czyli-jak-i-dlaczego-warto-miec-mocne-plecy

KURSY cz. 15/16 | Szkolenie zdrowy kręgosłup, czyli jak i dlaczego warto mieć mocne plecy?

Pędzący świat biznesu niekonieczne napędza nasz kręgosłup. Przeciwnie - praca za biurkiem, godziny spędzone w korkach, niedospane noce - to wszystko sprawia, że nasz grzbiet wygina się coraz bardziej, a przeciążenia kręgosłupa są coraz większe. Jak temu zaradzić? Sprawdź szkolenie “zdrowy kręgosłup”!