Nadchodzące zmiany dla trenerów personalnych. Zobacz, co cię czeka w 2020!

Nadchodzące zmiany dla trenerów personalnych. Zobacz, co cię czeka w 2020! Dodano: 2019.12.05

Przez lata przyzwyczailiśmy się do corocznych rewolucji prawnych. Początek 2020 to również szereg ważnych zmian, które będą mieć wpływ na wiele wolnych zawodów, również w branży fitness. Zawód trenera personalnego nie zmieni się od strony prawnej. Od 1 stycznia 2020 r. w życie wejdą zmiany, które dotkną bezpośrednio naszych portfeli. Co czeka nas w nowym roku?

Nadchodzące zmiany w 2020: minimalna stawka godzinowa trenera

Z początkiem roku 2020 czeka nas kolejna podwyżka płacy minimalnej i ustanowienie wyższej minimalnej stawki godzinowej. Od teraz osoby zatrudnione w ramach umów cywilnoprawnych, w tym również trenerzy personalni pracujący w siłowniach i klubach fitness w ramach dyżurów zmianowych, będą zarabiać 17 zł brutto. To o 1,30 zł więcej niż w roku ubiegłym. Ta zmiana oznacza wzrost średniego wynagrodzenia trenera personalnego o nawet 17% w stosunku do zarobków w roku 2019, niewykluczone jest, że może to również oznaczać minimalny wzrost wynagrodzenia za pojedynczy trening personalny oraz zajęcia sprzedawane w pakietach.

Zobacz: Zarobki trenera personalnego

Płaca minimalna na etacie 2020: zmiany dla trenerów personalnych

Etatowi trenerzy personalni zatrudnieni w renomowanych klubach fitness, hotelach czy ośrodkach odnowy biologicznej również mogą liczyć na podwyżkę. W 2020 roku wzrośnie minimalne wynagrodzenie zasadnicze i wyniesie 2600 zł brutto. Uchwalenie ustawy przez sejm spowoduje podwyżkę etatowców zatrudnionych na najniższej krajowej o 350 zł, co oznacza planowane podwyżki w branży fitness i wellness o ok. 16%. To dobra wiadomość również dla osób zatrudnionych na recepcjach klubu fitness, w ośrodkach odnowy biologicznej czy managerów tych obiektów, bo nadchodzące zmiany w wynagrodzeniach czekają wszystkich. Jak wygląda sytuacja osób samozatrudnionych?

Czytaj też: Możliwe ścieżki kariery w branży fitness

Trenerska działalność gospodarcza: zmiany w podatku dochodowym 2020
zmiany dla trenerów 2020

Trenerzy prowadzący własną działalność gospodarczą muszą liczyć się ze zmianami, które czekają ich z początkiem 2020. Zgodnie z uchwaloną przez sejm ustawą o podatku dochodowym, osoby rozliczające się na zasadach ogólnych zapłacą niższe zaliczki na PIT, które wyniosą 17% (a nie jak dotychczas 18) podstawy opodatkowania. To bardzo ważna zmiana na plus, dzięki niej przy średnim miesięcznym dochodzie 3000 zł można zaoszczędzić nawet 120 zł miesięcznie na samym podatku dochodowym. Uwzględnienie kosztów uzyskania przychodu, takich jak abonament w klubie fitness, telefon firmowy, koszty związane z pojazdem czy poradniki branżowe oszczędność ta może wzrosnąć o kolejne kilkadziesiąt złotych.

Zmiany w składkach ZUS 2020: trener na działalności gospodarczej

Rok 2020 to również kolejny wzrost składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. W 2019 roku pełen ZUS to dla przedsiębiorców koszt rzędu 1317 zł. Osoby korzystające z ulgi dla nowych firm opłacały ZUS w wysokości 556 zł. W 2020 roku czeka nas istotna zmiana również w tym zakresie. Z uwagi na wzrost płacy minimalnej i ustalenie średniego wynagrodzenia na poziomie 5230 zł, wysokość opłat na ZUS wzrośnie o niespełna 10%. To ogromna zmiana również dla trenerów personalnych. Konieczność zapłaty ZUS w wysokości ok. 1445 zł (lub 1096 zł przy składkach preferencyjnych) może oznaczać zmianę polityki cenowej na cały rok 2020 i kolejne lata pracy. Dla klientów może to nieść wzrost cen usług trenerskich o 10-15%, a to ok. 20 zł więcej za godzinę zajęć przy średniej kwocie treningu personalnego.

Projekt “Mały ZUS plus” 2020: czy zmiana dotyczy trenerów personalnych?

W ostatnich tygodniach sporo słyszymy na temat projektu “Mały ZUS plus”. Przedsiębiorcy, którzy mogliby z niego skorzystać, mogliby oszczędzić niecałe 550 zł miesięcznie na składkach ZUS-owskich, płacąc jedynie 895 zł w 2020 roku. Brzmi bardzo przyjemnie, tym bardziej, że składki na ZUS to często spory wydatek obciążający budżet trenera personalnego na działalności gospodarczej. Projekt dotyczy jednak wyłącznie firm, których przychód za rok 2019 zamknie się w kwocie 120 tys. zł. Już teraz skonsultuj tę kwestię ze swoim biurem rachunkowym i sprawdź, jaki ZUS zapłacisz w 2020!
Chcesz przeczytać cały artykuł?

klient-niezadowolony-z-treningu-jak-poradzic-sobie-z-porazka

Klient niezadowolony z treningu. Jak poradzić sobie z porażką?

Zmotywowani i podążający za twoimi wskazówkami klienci to niewątpliwie pozytywny aspekt w pracy trenera personalnego. To nie tylko wyznacznik wysokiego prestiżu i poziomu wiedzy fachowej trenera, ale też motywacja sama w sobie. Co zrobić, kiedy w grę wchodzi klient niezadowolony z treningu? Zobacz, jak poradzić sobie z porażką, jeśli usługa faktycznie nie była skrojona na miarę potrzeb.

kreowanie-wizerunku-trenera-krok-po-kroku-zobacz-jakie-to-proste

Kreowanie wizerunku trenera krok po kroku - zobacz, jakie to proste!

Niezależnie od twojego stażu w zawodzie trenera, musisz stale pracować nad tym, jak widzi cię odbiorca. Odpowiednie relacje z innymi oraz skupienie na celu i podążanie w jego kierunku na pewno będą pomocne. Zobacz, jak krok po kroku wygląda kreowanie wizerunku trenera. Wdrożenie tych małych kroków w życie pozwoli ci na zwiększenie autorytetu i zbudowanie mocnej marki własnej.

baza-wiedzy-na-dobry-start-najczesciej-zadawane-pytania-poczatkujacego-trenera

Baza wiedzy na dobry start. Najczęściej zadawane pytania początkującego trenera

Masz ukończony kurs na trenera personalnego i praktyki za sobą, ale wciąż nie wiesz, co dalej? Jest tak, że nawet najlepsze szkoły i uczelnie wyższe nie dają gotowych rozwiązań i jako początkujący trener jesteś zdany sam na siebie. Dotychczasowe doświadczenie w kontakcie z młodymi trenerami pozwoliło nam na utworzenie zbioru, który na pewno ci pomoże. Oto najczęściej zadawane pytania początkującego trenera.

sama-waga-to-nie-wszystko-na-czym-polega-analiza-skladu-ciala-i-jak-wyglada

Sama waga to nie wszystko! Na czym polega analiza składu ciała i jak wygląda?

Jako trener personalny dobrze wiesz, że samo obserwowanie wagi i kontrola masy ciała nie wystarczy w żadnym procesie treningowym. Kluczowym parametrem jest ilość tłuszczu w organizmie, a także masa kości i ogólne nawodnienie organizmu. Zobacz, czym jest analiza składu ciała, jak się do niej przygotować i jak poprawnie odczytywać wyniki.