KURSY cz. 15/16 | Szkolenie zdrowy kręgosłup, czyli jak i dlaczego warto mieć mocne plecy?

KURSY cz. 15/16 | Szkolenie zdrowy kręgosłup, czyli jak i dlaczego warto mieć mocne plecy? Dodano: 2020.01.29

Pędzący świat biznesu niekonieczne napędza nasz kręgosłup. Przeciwnie - praca za biurkiem, godziny spędzone w korkach, niedospane noce - to wszystko sprawia, że nasz grzbiet wygina się coraz bardziej, a przeciążenia kręgosłupa są coraz większe. Jak temu zaradzić? Sprawdź szkolenie “zdrowy kręgosłup”!

Anatomia grzbietu i wady postawy: szkolenie zdrowy kręgosłup

Gdyby wziąć kręgosłup pod lupę, można by znaleźć niezbyt skomplikowany trzon podzielony na 5 odcinków. Ludzki kręgosłup to łącznie 26 kości i nawet 34 kręgi. Niby niewiele, jednak na kręgosłupie spoczywa ciężar całego ciała i koordynowanie wszystkich ruchów wykonywanych podczas codziennych czynności. Niedostateczna higiena i troska o nasz kręgosłup mogą sprawić, że pogłębiać się będą ewentualne wady postawy, które z czasem mogą doprowadzić do powstania swoistych jednostek chorobowych, takich jak dyskopatia, przepuklina, rwa kulszowa czy kręgozmyk. Jako trener personalny możesz spotkać się z najróżniejszymi problemami swoich podopiecznych, a ponieważ te dotyczące grzbietu i kręgosłupa są coraz częstsze, warto pomyśleć o dodatkowych kwalifikacjach. Dobrym pomysłem będzie szkolenie Zdrowy Kręgosłup, które wykorzystasz nie tylko w pracy z klientami, ale również we własnych treningach.

Szkolenie zdrowy kręgosłup: dostępna oferta kursów specjalistycznych

Decydując się na wykonywanie zawodu trenera personalnego, bierzesz na siebie ogromną odpowiedzialność. Z jednej strony chodzi o zdrowie swoich podopiecznych, ich kondycję i bezpieczeństwo podczas zajęć, z drugiej z kolei o zawsze aktualną wiedzę fachową, o którą coraz trudniej. Zawód trenera personalnego można tu utożsamić z nauczycielskim powołaniem - od tej pory już zawsze musisz się doskonalić i szkolić. Dostępne kursy dla trenerów personalnych to bogata oferta interdyscyplinarna. W kontekście chorób cywilizacyjnych szkolenie zdrowy kręgosłup może być bardzo trafione. Taka tematyka omawiana jest w formie stacjonarnych warsztatów, a uczestnicy otrzymują wszystkie materiały oraz certyfikat ukończenia kursu. Udział szkolenia o tematyce zdrowego kręgosłupa to koszt od 400 do 600 zł, a osoby prowadzące zajęcia to osoby równe tobie - to też trenerzy personalni lub instruktorzy fitness, którzy swój zawodowy rozwój skierowali właśnie na problemy kręgosłupa.

Rola stabilizacji core w codziennych czynnościach: szkolenie zdrowy kręgosłup
zdrowy kręgosłup

Uczestnicząc w warsztatach ze zdrowego kręgosłupa, na pewno omówisz kwestę stabilizacji w codziennym życiu. Core pełni ważną rolę nie tylko w ćwiczeniach funkcjonalnych. Każdy ruch wykonywany podczas codziennych czynności w pewnym stopniu obciąża nasz kręgosłup - to właśnie dlatego konieczna jest odpowiednia troska o filar naszej postawy i wzmacnianie go poprzez tzw. core stability. Szkolenie zdrowy kręgosłup to idealny moment nie tylko na naukę rozpoznawania wad postawy czy ćwiczenie testów funkcjonalnych i diagnostycznych, ale również kształcenie nowych nawyków i doskonalenie wzorców oddechowych oraz zintegrowanego systemu stabilizacji. Na kursie dowiesz się też jak odpowiednio zaplanować trening dla osób z dysfunkcjami i jak modyfikować plan ćwiczeń dla klienta z różnym stopniem dolegliwości związanych z kręgosłupem.

Szkolenie zdrowy kręgosłup: przykładowe ćwiczenia na trening z klientem

Niezależnie od stopnia dolegliwości, które zgłaszają twoi podopieczni, musisz znać kilka trików, które pozwolą bardzo łatwo wzmocnić grzet na we wszystkich odcinkach kręgosłupa. Dobre ćwiczenia, które sprawdzą się po szkoleniu zdrowy kręgosłup i które twoi podopieczni mogą wykonać na sali treningowej lub samodzielnie, to na pewno deska, rozciąganie na piłce, koci grzbiet, balans z pozycji klęku podpartego i mostek. Ten zestaw można dowolnie modyfikować i rotować ćwiczeniami w obrębie planu, warto jednak, aby każde z nich wykonywać z możliwie największą starannością, jak najwolniej, przy uspokojonym oddechu. Taki relaks kręgosłupa to nie tylko na wyciszenie stresu wywołanego napięciami, ale i wzmocnienie mięśni grzbietu i core stability.

NAWIGACJA TEMATÓW KURSOWYCH

1. Specjalizacje instruktora fitness 

2. Kurs na instruktora fitness 

3. Fitness – wzmacnianie ciała 

4. Rytm, technika, choreografia

5. Fitness Cycling

6. Fitness Body & Mind

7. Aqua Fitness

8. Fizjoterapia dla trenera personalnego

9. Fizjoterapia sportowa

10. Kurs na instruktora siłowni

11. Sprzedaż i organizacja pracy

12. Trening dla otyłych

13. Dietetyka dla otyłych i z nadwagą

14. Dietetyka dla aktywnych i sportowców 

15. Szkolenie zdrowy kręgosłup - TU JESTEŚ

16. Trening dla kobiet w ciąży i po porodzie
Chcesz przeczytać cały artykuł?

inwestycje-w-branzy-fitness-te-sektory-powinny-cie-zainteresowac

Inwestycje w branży fitness - te sektory powinny cię zainteresować!

Prowadzone inwestycje w branży fitness to zdecydowanie najgorętszy temat, zwłaszcza w dobie silnego rozwoju trendów kultu ciała. Jak odpowiednio inwestować, by nie wyjść na tym jak Zabłocki na mydle? Otwierać nowe kluby fitness czy może kłaść nacisk na szkolenia i rozwój osobisty?

wellness-na-najwyzszym-poziomie-rynek-uslug-premium-w-branzy-fitness

Wellness na najwyższym poziomie: rynek usług premium w branży fitness

Dynamiczny rozwój branży fitness w Polsce dyktuje coraz bardziej restrykcyjne warunki. Obok butikowych klubów fitness powstają miejsca świadczące usługi premium z zakresu fitness i wellness. Zobacz, jakie typy usług można w nich odnaleźć i na czym polega fenomen klubów premium.

kursy-cz-16-16-trening-dla-kobiet-w-ciazy-i-po-porodzie-zobacz-specjalistyczny-kurs-dla-trenerow

KURSY cz. 16/16 | Trening dla kobiet w ciąży i po porodzie - zobacz specjalistyczny kurs dla trenerów

Klientki uczęszczające na zajęcia grupowe oraz współpracujące indywidualnie z trenerami personalnymi są coraz bardziej świadome własnego ciała i korzyści płynących z aktywności fizycznej. Również kobiety w ciąży i te, które niedawno urodziły wiedzą, że trening to dobra metoda na utrzymanie kondycji i szybki powrót do formy sprzed ciąży. A gdyby tak kurs z treningu dla kobiet w ciąży i po porodzie?

kursy-cz-14-16-jak-skutecznie-wspierac-proces-treningowy-dietetyka-dla-aktywnych-i-sportowcow

KURSY cz. 14/16 | Jak skutecznie wspierać proces treningowy? Dietetyka dla aktywnych i sportowców

Najlepszy plan treningowy bez odpowiedniego wspomagania dietą nie da stuprocentowych pozwoli osiągnąć maksimum satysfakcji. Osoby aktywne fizycznie i sportowcy potrzebują nieszablonowych rozwiązań, które pomogą zrealizować założone cele. Jeśli pracujesz z takimi osobami, warto pomyśleć o specjalnym kursie dla trenera z zakresu dietetyki dla osób aktywnych i sportowców.