KURSY cz. 13/16 | Dietetyka osób otyłych i z nadwagą - jak walczyć z zaburzeniami odżywiania?

KURSY cz. 13/16 | Dietetyka osób otyłych i z nadwagą - jak walczyć z zaburzeniami odżywiania? Dodano: 2020.01.29

Twoja trenerska kariera kwitnie. Masz mocną sieć poleceń, zdobywasz kolejnych klientów i budujesz z nimi długofalowe relacje, proponując fachowe treningi, wsparcie suplementacyjne i porady żywieniowe. Jak poradzić sobie z osobami otyłymi i z nadwagą? Sprawdź szkolenie z dietetyki dla trenera personalnego i działaj na szerszą skalę!

Dietetyka osób otyłych i z nadwagą: gdzie tkwi problem?

W codziennej pracy spotykasz najróżniejsze osoby. Decydujesz, z kim podejmujesz współpracę i otaczasz się fantastycznymi ludźmi, a dzięki połączeniu pozytywnego nastawienia i ogromu dobrej energii przekuwasz rozpiskę ćwiczeń i plan żywienia w namacalne efekty. U osób otyłych i z nadwagą problem jest bardziej złożony. Nadwaga i otyłość dotyka ponad połowy społeczeństwa, a w twojej pracy takie osoby to najczęściej ofiary “cudownych diet”. Twoim zadaniem jest zrobić wszystko, aby ten temat nie urósł do rangi słonia w pokoju. O tym po prostu trzeba rozmawiać, a impuls powinien wyjść od osoby, której ten problem dotyczy. Jeśli twój klient nazwie rzecz po imieniu, ty zadziałasz dalej. Potrzebujesz jednak fachowej wiedzy w zakresie dietetyki osób otyłych i z nadwagą, bo tu nie ma miejsca na eksperymenty.

Kursy dla trenera personalnego: dietetyka osób otyłych i z nadwagą

W ofercie kursów specjalistycznych dla trenerów personalnych dostępne są bogate szkolenia z zakresu dietetyki, w tym również dla osób otyłych i z nadwagą. Taki moduł to dobra okazja na uporządkowanie wiedzy na temat diet redukcyjnych i wszystkiego, co ich dotyczy. Walka z otyłością przybiera postać swoistej misji, a ponieważ świadomość społeczeństwa jest coraz większa, jako trener personalny nie pozostajesz w tej walce sam. Twój klient, jeśli tylko otrzyma odpowiednie wsparcie, będzie po twojej stronie. Na szkoleniu dowiesz się, jak pomóc stopniowo zmieniać nawyki żywieniowe i jak ugryźć ten spory problem. Nadwagę i otyłość rozłożysz na czynniki pierwsze, weźmiesz pod lupę wszystkie składniki pożywienia i nauczysz się interpretować badania krwi. Po ukończonym szkoleniu uporządkujesz wiedzę z zakresu towarzyszących jednostek chorobowych oraz dowiesz się, jak szybko rozpoznać rodzaj otyłości. Potem połączysz to wszystko z treningiem i wspólnie z klientem ruszycie w stronę sukcesu. Ale od początku!

Otyłość i nadwaga w pracy trenera: dietetyka w zaburzeniach odżywiania
zalecenia dietetyczne dla otyłych

Samo scharakteryzowanie problemu to dopiero początek. Kurs z dietetyki osób otyłych i z nadwagą pozwoli ci szeroko omówić zespół metaboliczny oraz diety najczęściej stosowane w otyłości. Podczas warsztatów szeroko omówisz takie choroby cywilizacyjne, jak niedoczynność tarczycy, cukrzycę i problemy ciśnieniowe, omówisz też kwestię zastoju masy ciała i sposoby na pobudzenie metabolizmu. W dietetyce osób otyłych i z nadwagą ważną rolę odgrywają smak słodki i słony oraz kwestia podjadania. Podczas kursu dla trenerów personalnych szeroko omawia się wszystkie produkty spożywcze, ich indeksy glikogenowe i wskaźniki sytości. W ramach warsztatów szeroko omawia się też temat suplementacji, w szczególności wszelkiego rodzaju termogeniki, L-karnityny, HMB i białka. Podczas zajęć będzie też czas na ćwiczenie układania diet pod konkretne przypadki, a wszystko po to, by uniknąć niedoborów jakościowych i przygotowywać plany lepsze niż dotychczas.

Kurs dietetyki osób otyłych i z nadwagą: czy trener personalny da radę?

W pracy trenera personalnego ważny jest nie tyle efekt końcowy, co suma składowych całego procesu. Żeby było jasne: nie jesteś czarodziejem i nie posiadasz cudownych mocy, które odchudzą każdego. Oprócz twojej wytężonej pracy i pełnego zaangażowania konieczne będzie to samo ze strony klienta, najlepiej w podwójnej porcji. Dietetyka osób otyłych i z nadwagą w połączeniu z pracą trenera personalnego na siłowni to maksymalizacja efektów i kompleksowe działanie na cały organizm klienta w ujęciu nie tylko fizycznym, ale i psychospołecznym. To kluczowy aspekt twojej pracy i ważne jest odpowiednie praktykowanie go w połączeniu z fachową wiedzą z różnych zakresów.

NAWIGACJA TEMATÓW KURSOWYCH

1. Specjalizacje instruktora fitness 

2. Kurs na instruktora fitness 

3. Fitness – wzmacnianie ciała 

4. Rytm, technika, choreografia

5. Fitness Cycling

6. Fitness Body & Mind

7. Aqua Fitness

8. Fizjoterapia dla trenera personalnego

9. Fizjoterapia sportowa

10. Kurs na instruktora siłowni

11. Sprzedaż i organizacja pracy

12. Trening dla otyłych

13. Dietetyka dla otyłych i z nadwagą - TU JESTEŚ

14. Dietetyka dla aktywnych i sportowców

15. Szkolenie zdrowy kręgosłup

16. Trening dla kobiet w ciąży i po porodzie
Chcesz przeczytać cały artykuł?

inwestycje-w-branzy-fitness-te-sektory-powinny-cie-zainteresowac

Inwestycje w branży fitness - te sektory powinny cię zainteresować!

Prowadzone inwestycje w branży fitness to zdecydowanie najgorętszy temat, zwłaszcza w dobie silnego rozwoju trendów kultu ciała. Jak odpowiednio inwestować, by nie wyjść na tym jak Zabłocki na mydle? Otwierać nowe kluby fitness czy może kłaść nacisk na szkolenia i rozwój osobisty?

wellness-na-najwyzszym-poziomie-rynek-uslug-premium-w-branzy-fitness

Wellness na najwyższym poziomie: rynek usług premium w branży fitness

Dynamiczny rozwój branży fitness w Polsce dyktuje coraz bardziej restrykcyjne warunki. Obok butikowych klubów fitness powstają miejsca świadczące usługi premium z zakresu fitness i wellness. Zobacz, jakie typy usług można w nich odnaleźć i na czym polega fenomen klubów premium.

kursy-cz-16-16-trening-dla-kobiet-w-ciazy-i-po-porodzie-zobacz-specjalistyczny-kurs-dla-trenerow

KURSY cz. 16/16 | Trening dla kobiet w ciąży i po porodzie - zobacz specjalistyczny kurs dla trenerów

Klientki uczęszczające na zajęcia grupowe oraz współpracujące indywidualnie z trenerami personalnymi są coraz bardziej świadome własnego ciała i korzyści płynących z aktywności fizycznej. Również kobiety w ciąży i te, które niedawno urodziły wiedzą, że trening to dobra metoda na utrzymanie kondycji i szybki powrót do formy sprzed ciąży. A gdyby tak kurs z treningu dla kobiet w ciąży i po porodzie?

kursy-cz-15-16-szkolenie-zdrowy-kregoslup-czyli-jak-i-dlaczego-warto-miec-mocne-plecy

KURSY cz. 15/16 | Szkolenie zdrowy kręgosłup, czyli jak i dlaczego warto mieć mocne plecy?

Pędzący świat biznesu niekonieczne napędza nasz kręgosłup. Przeciwnie - praca za biurkiem, godziny spędzone w korkach, niedospane noce - to wszystko sprawia, że nasz grzbiet wygina się coraz bardziej, a przeciążenia kręgosłupa są coraz większe. Jak temu zaradzić? Sprawdź szkolenie “zdrowy kręgosłup”!