Jak zwiększyć swoje zarobki jako Trener Personalny?

Jak zwiększyć swoje zarobki jako Trener Personalny? Dodano: 2019.07.04

Pewnie zastanawiasz się jak zwiększyć swoje zarobki jako trener personalny? Na jaką kwotę za godzinę możesz liczyć? Co powinieneś zrobić, aby zwiększyć swoje zarobki? W tym artykule przedstawimy ci kilka kroków, które pozwolą ci zwiększyć twoje dochody.

Aktualne zarobki trenera personalnego w Polsce

Z danych przedstawionych na różnych stronach internetowych wynika, że w Polsce mediana miesięcznych zarobków trenera waha się w granicach kwoty 3700 brutto. Jednocześnie ponad 25% zarabia ponad 4900 brutto. Oznacza to, że ponad 50% osób zarabia stosunkowo więcej od reszty. Jak znaleźć się w tej lepszej części? Trzeba podjąć odpowiednie kroki.

Wiedza poparta certyfikatami to podstawa!

W naszym kraju popularność zawodu trenera personalnego rośnie z każdym dniem - powodem jest zmiana stylu życia Polaków. Coraz więcej osób kładzie nacisk na zdrowy tryb życia i atrakcyjny wygląd. Obliczono, że w 2017 roku zawód trenera personalnego wykonuje 32 000 osób. Konkurencja rośnie z roku na rok, a co za tym idzie  ceny za treningi maleją. Co innego w przypadku wykwalifikowanych trenerów, którzy swoje umiejętności udowadniają licznymi certyfikatami. Tacy instruktorzy najczęściej przeprowadzają treningi za większe kwoty – znają swoją wartość.

Kurs trenera personalnego

Dołącz do grona profesjonalnych trenerów personalnych. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to teraz jest na to doskonała pora. Powstało bardzo wiele firm, które oferują profesjonalne kursy przygotowawcze do wykonywania tego wspaniałego  zawodu. Przekazywana jest na nich wiedza teoretyczna i praktyczna. Najczęściej na końcu całego kursu przeprowadzany jest test sprawdzający nabytą wiedzę. Jeśli zdałeś, otrzymujesz specjalny certyfikat i potwierdzenie kwalifikacji, które  pozwolą Ci na zatrudnienie np. w siłowni. Pamiętaj, że praca w zawodzie trenera to jest proces ciągłego kształcenia się -  w późniejszym etapie przekłada się to  na Twoje zarobki.

Zareklamuj swoje usługi trenerskie!

Mówi się, że dobrze zarabiający trener personalny to taki, który jest genialnym marketingowcem i sprzedawcą - to prawda. Najczęściej dobrze reklamujący się trenerzy personalni oczekują większej stawki godzinowej za swoje treningi. Nie da się zaprzeczyć, że reklama usług wpływa na zwiększenie grona podopiecznych instruktora i jego rozpoznawalność. Teraz zadaj sobie pytanie - kto by nie chciał ćwiczyć z sprawdzonym i rozpoznawalnym trenerem?  Podpowiemy – każdy by chciał!

Ogłoszenie swoich usług w Internecie

Pierwsze co należałoby zrobić, aby się zareklamować, to zamieścić reklamę w Internecie. Niektórzy tworzą swoje strony internetowe, inni reklamują swoje usługi za pośrednictwem ogłoszeń. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie ze stron powiązanych bezpośrednio z branżą fitness. Spróbuj postawić się na miejscu swojego potencjalnego podopiecznego. Prawdopodobnie pierwszym miejscem, gdzie byś szukał pomocy jest wyszukiwarka internetowa. Najczęściej ogłoszenia instruktorów kryją się pod hasłami Trener personalny i dane miasto np. “Trener personalny Gdańsk” itp. Klienci szukają zazwyczaj instruktorów na portalach związanych z sportem. Wykorzystaj ten fakt. Na początku możesz skorzystać z naszej strony internetowej, w której możesz zareklamować swoje usługi w danym mieście. Mamy duży podział na specjalizacje, które przyciągają wiele osób potrzebujących pomocy. Rejestracja zajmuje kilka minut. Polecamy zapoznać się z dodatkowymi możliwościami naszej strony - LepszyTrener.pl

Praca czy współpraca z siłownią?

Wielu trenerów przyznało, że najlepsze zarobki osiągają jako freelancerzy - pracujący na własny rachunek. Współpraca instruktora z daną siłownią na zasadzie wynajęcia jej przestrzeni  jest bardziej opłacalna. Stawki freelancerów za godzinny trening to 100-220 zł brutto. Średnia cena w Warszawie za trening to 130 zł brutto.

Praca na siłowni - bądź świadomy swojej wartości

Zatrudnienie w klubie fitness jako trener personalny jest mniej stabilne - zarobki zależne są zazwyczaj od ustalonego procentu od sprzedaży treningów. Jest to jeden z najbardziej popularnych sposobów rozliczania się siłowni z zatrudnionym trenerem personalnym na etat. Wszystko zależy od wykonanego planu sprzedażowego w danym miesiącu. Jeśli jest on spełniony, trener personalny może liczyć na 40-60% kwoty przeznaczonej na pakiet dla trenerów. Jest to strasznie niestabilna forma rozliczenia, wszystko zależy od założonego planu w danym miesiącu i to, czy go zdołamy spełnić. Ceny to 20-40 zł brutto za godzinę treningu.

Wzrost zarobków przez stabilność finansową?

Jeśli jesteś zwolennikiem zatrudnienia i pracy na etat postaraj się poprawić swoją stabilność wynagrodzenia za wykonywaną pracę. Wyeliminuj zmienny procent rozliczenia wybierając stałą kwotę jako ryczałt dla  klubu za przeprowadzony trening w ich obiekcie . Tego typu rozliczenie staje się coraz bardziej popularną formą. Spróbuj dogadać się ze swoim pracodawcą w tej sprawie. Ułatwieniem byłoby, jakbyś posiadał własną działalność gospodarczą ( praca jako freelancer).
Trener Personalny LepszyTrener

Sposób na ryczałt siłowni

W przypadku stałej kwoty za trening trener personalny musi zapłacić od 20 do 50 zł brutto na rzecz siłowni za jeden trening z klientem. Uwzględnij to już na samym początku ustalania cennika swoich usług. Po opłaceniu siłowni reszta kwoty pozostaje w kieszeni instruktora.

Chcesz przeczytać cały artykuł?

poznaj-swojego-klienta-czyli-wywiad-wstepny-trenera-personalnego

Poznaj swojego klienta, czyli wywiad wstępny trenera personalnego

W pracy z człowiekiem liczą się konkretne działania, a jako trener personalny występujesz w roli eksperta. Zacznij współpracę z klientem od szczegółowego wywiadu, dzięki któremu poznasz potrzeby i oczekiwania klienta oraz dowiesz się, jakie są jego przyzwyczajenia i predyspozycje. Jak stworzyć ankietę wstępną i o co koniecznie zapytać?

jak-rozmawiac-z-klientem-zeby-wyszedl-zadowolony

Jak rozmawiać z klientem, żeby wyszedł zadowolony?

Niezależnie od prowadzonego biznesu należy zwracać uwagę na kontakt z klientem. Jak rozmawiać z klientami i co im oferować?

trener-personalny-online-sposob-na-wlasna-dzialalnosc

Trener personalny online – sposób na własną działalność!

A gdyby tak zwykłe treningi personalne zamienić na treningi online? W czasach, gdy ciągle brakuje czasu – prowadzenie konsultacji przez internet wydaje się treningiem przyszłości. Jak się zabrać za treningi personalne online i czy w ogóle warto?

porady-dla-poczatkujacych-trenerow-personalnych-jak-zarobic-wiecej

Porady dla początkujących trenerów personalnych – jak zarobić więcej?

Jesteś początkującym trenerem personalnym? Dobrze się składa, bo przygotowaliśmy dla Ciebie kilka praktycznych rad, które pozwolą Ci odnieść sukces w tym zawodzie. Postaramy pokazać Ci, jak w kilku krokach zacząć zarabiać dobre pieniądze.