Jak zostać pracownikiem strzelnicy: kurs instruktora strzelectwa w pigułce

Jak zostać pracownikiem strzelnicy: kurs instruktora strzelectwa w pigułce Dodano: 2020.01.27

Doświadczenie w używaniu broni to jedno, ale instruktor strzelectwa to nie tylko osoba, która ma celne oko i potrafi dobrze posługiwać się bronią palną. To przede wszystkim mentor i pedagog, a więc osoba, która świetnie przekaże wiedzę innym i nauczy praktycznego posługiwania się bronią. Zobacz, gdzie i jak najlepiej zdobyć uprawnienia na kursie instruktora strzelectwa.

Predyspozycje kandydata: kurs instruktora strzelectwa

Zawodowe strzelectwo wymaga ponadprzeciętnych umiejętności posługiwania się bronią palną. To nie jest typowa dyscyplina sportowa, w której wystarczy pasja i zaangażowanie w postawione cele. Oprócz zamiłowania do korzystania broni, cierpliwości i pełnego skupienia, konieczna jest też dobra kondycja oraz mocne mięśnie ramion i klatki piersiowej, które zamortyzują siłę odrzutu po oddaniu strzału. Jako kandydat na kurs strzelectwa musisz mieć ukończone 18 lat i minimum średnie wykształcenie. Większość szkół wymaga również zaświadczenia o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego. Pamiętaj, że na kursie instruktorskim dowiesz się, jak przekazywać innym wiedzę na temat strzelania oraz doskonalić techniki oddawania strzałów. Dlatego też, jeśli nie posiadasz doświadczenia z bronią lub uważasz, że warto co nieco podszkolić, możesz wziąć udział w indywidualnym przygotowaniu do kursu, na którym przećwiczysz technikę oraz celność oddawania strzałów.

Jak zostać instruktorem strzelectwa: oferta kursów i szkoleń

Kursy na instruktorów strzelectwa organizowane są przez certyfikowane szkoły oraz akademie szkoleniowe działające przy strzelnicach w całym kraju. Wszystkie szkolenia umożliwiają zdobycie uprawnień zawodowych w zakresie strzelectwa sportowego oraz otrzymanie licencji Polskiego Związku Strzeleckiego. Kurs instruktora strzelectwa organizowany jest najczęściej w formie zjazdów weekendowych i trwa od 3 do 12 tygodni w zależności od programu nauczania, konieczności przeprowadzenia zajęć doskonalenia umiejętności obycia z bronią oraz dodatkowych uprawnień na prowadzącego strzelanie. W ramach 60 godzin zegarowych kursu odbywają się zajęcia praktyczne z wykorzystaniem broni bocznego i centralnego zapłonu. Dzięki takiemu szkoleniu nabędziesz nie tylko praktycznych umiejętności strzelania sportowego, ale też doświadczysz pracy z palną bronią bojową.

Program kursu i egzaminy: kurs instruktora strzelectwa
instruktor strzelectwa kurs

Wszystkie kursy organizowane przez stowarzyszenia i szkoły strzeleckie w Polsce obejmują zajęcia teoretyczne oraz praktyczne ćwiczenia na strzelnicy. Po zakwalifikowaniu się na kurs instruktora strzelectwa zaczniesz zdobywanie wiedzy od historii tej dyscypliny, a następnie zostaną ci omówione procesy odnowy w strzelectwie sportowym. Na warsztat weźmiesz wszelkie zagadnienia bezpieczeństwa w prowadzeniu zajęć na strzelnicy, dowiesz się wszystkiego o broni i amunicji oraz weźmiesz udział w praktycznej nauce strzelania w poszczególnych konkurencjach. Tak jak na każdym kursie instruktorskim, również na strzelectwie omówisz obowiązujące przepisy prawne i regulaminy strzelnicy, a także dowiesz się, jak organizować i prowadzić zawody sportowe. Szkolenie kończy egzamin zawodowy - teoretyczny i praktyczny - który będzie dla ciebie podstawą do otrzymania uprawnień instruktora sportu ze specjalnością “strzelectwo sportowe”. Co dalej?

Uprawnienia po kursie strzelectwa: dlaczego chcesz zostać instruktorem?

Samo odbycie kursu, zdanie egzaminów i uzyskanie uprawnień do wykonywania zawodu instruktora strzelectwa daje możliwość zatrudnienia w strzelnicach, sekcjach szkolenia służb mundurowych, pracowników ochrony i gwardii narodowej oraz innych organizacji, w których konieczna jest umiejętność posługiwania się bronią. Jako kwalifikowany instruktor strzelectwa możesz również prowadzić własną działalność gospodarczą, otwierając strzelnicę czy szkołę strzelecką. Pamiętaj, że kurs instruktora praca w tego typu charakterze niesie ze sobą pewnego rodzaju ryzyko zawodowe ze względu na operowanie bronią palną oraz pracę z różnymi osobami z różnych środowisk.Chcesz przeczytać cały artykuł?

zapisy-na-treningi-w-grafiku-online-dlaczego-warto-je-prowadzic

Zapisy na treningi w grafiku online - dlaczego warto je prowadzić?

Prowadzenie treningów personalnych czy zajęć fitness wiąże się z koniecznością prowadzenia kalendarza zapisów. Bez niego nie ogarniesz zajęć i spotkań z klientami. Czy tradycyjna forma zapisków w notesie nadal się sprawdza? Poznaj 8 powodów, dla których warto wprowadzić zapisy na zajęcia w grafiku online.

biznesowa-siatka-kontaktow-w-pracy-trenera-personalnego-jak-ja-zbudowac

Biznesowa siatka kontaktów w pracy trenera personalnego - jak ją zbudować?

Jako trener personalny współpracujesz na co dzień z klientem indywidualnym, a mocno rozwinięta sieć poleceń zapewnia ci ciągłość pracy i możliwość długofalowego rozwoju w branży. Jeśli myślisz poważnie o swoim biznesie i chcesz rozwinąć swoje skrzydła, czas na zbudowanie biznesowej siatki kontaktów.

jakie-specjalizacje-warto-robic-dodatkowy-kurs-z-treningu-funkcjonalnego

Jakie specjalizacje warto robić? Dodatkowy kurs z treningu funkcjonalnego

Silny trend prozdrowotny coraz bardziej determinuje ofertę klubów fitness. Również trenerzy personalni powinni sprostać potrzebom i oczekiwaniom potencjalnych klientów. Obok trening prozdrowotnego świetnie działa także trening funkcjonalny. Czy warto robić dodatkowy kurs?

programowanie-treningu-silowego-czyli-jak-go-ulozyc-by-dawal-pozadane-efekty

Programowanie treningu siłowego, czyli jak go ułożyć, by dawał pożądane efekty?

Plan treningowy skrojony na miarę potrzeb twoich klientów to warunek konieczny do budowania własnej marki. Nic innego nie pozwoli ci tak rozwinąć skrzydeł, jak zadowoleni klienci, którzy osiągnęli swoje cele treningowe. Podpowiadamy, czym jest planowanie treningu siłowego i jak podejść do tematu, aby twoi podopieczni wychodzili z zajęć z uśmiechem na twarzy!