Jak stać się rozpoznawalnym trenerem w branży fitness?

Jak stać się rozpoznawalnym trenerem w branży fitness? Dodano: 2019.07.04

Branża fitness staje się coraz bardziej popularna. Coraz więcej osób zaczyna zajmować się prowadzeniem treningów personalnych. Wielu z nich szuka pomysłu, jak stać się bardziej rozpoznawalnym, a tym samym trafić do większej liczby klientów. Osiągnięcie takiego stanu nie wydaje się trudne. Mamy kilka wskazówek!

Bycie rozpoznawalnym i popularnym trenerem osobistym

W dzisiejszych czasach najbardziej pożądanym celem jest bycie popularnym i rozpoznawalnym na każdym kroku. Otwiera nam to „furtkę” do wielu kontaktów biznesowych. Jeśli stajemy się bardziej rozpoznawalni, mamy możliwość podjęcia współpracy z różnego rodzaju firmami ze względu na naszą popularność. Przeważnie każdy bardziej rozpoznawalny trener personalny ma większe stawki za godzinę swoich treningów. Pomimo wysokich cen treningów, nie narzekają na brak zainteresowanych.

Trenerze! Rób coś z pasji!

Prawdziwy klucz do sukcesu? – pasja. Jeśli wykonujesz swój zawód z pasji i angażujesz się w swoją pracę – zostanie to nagrodzone. Nigdy nie osiągniesz sukcesu, jeśli będziesz robił coś, czego nie lubisz – klienci to zauważą.

Bądź chodzącą motywacją!

Motywuj swoich podopiecznych na każdym kroku. Wiele trenerów personalnych traktuje ten temat powierzchownie. Praca instruktora polega na pracy z ludźmi – wiele osób o tym zapomina. Traktując swoich klientów jako kolejny „target” i zadanie do wykonania. Zdaj sobie sprawę, że jesteś odpowiedzialny za zapewnienie swojemu podopiecznemu nie tylko ćwiczeń, ale i pozytywnej atmosfery. Gwarantuje Ci, że zadowolony klient poleci Cię swoim znajomym i dalszej rodzinie. Pokaż, że rozumiesz także ich potrzeby psychiczne.

Przekazuj swoją wiedzę różnymi kanałami

Dobrym rozwiązaniem jest założenie własnego bloga w Internecie lub miejsca, gdzie możesz umieszczać swoje artykuły mające na celu edukować swoich czytelników.  Blog  w odróżnieniu od fanpage’a zabiera więcej czasu. Musisz przygotować treść, która  będzie przekazywać konkretną wartość i wiedzę. Pokaż innym, że jesteś ekspertem w swojej dziedzinie. Wielu czytelników prawdopodobnie udostępni twój wpis/ artykuł innym osobą. Rozpoznawalność twojego nazwiska będzie rosła z każdą udostępnioną treścią.

Częstotliwość wpisów na blogu

Blog jest niczym żywy organizm, który trzeba karmić. Treści powinny pojawiać się przynajmniej raz w tygodniu. Mogą mieć formę filmu, udostępnionej treści książki lub nawet twojej osobistej wypowiedzi. Nie przejmuj się, jeśli twoje początkowe wpisy będą słabe. Nie każdy urodził się  ze zdolnością pięknego pisania – z czasem możesz się jej nauczyć. Po prostu pisz, nie zwracaj uwagi na  poprawność gramatyczną i stylistyczną. Skup się na przekazaniu wątku – poprawę błędów zrobisz później.

Pokaż siebie innym osobom

Ludzie lubią słuchać czyjejś historii. Opisz  jak to się stało, że jesteś  tym – kim jesteś. Dlaczego postanowiłeś obrać taki kierunek, a nie inny. Przekaż im prawdę, to na pewno zbliży twoich potencjalnych klientów do twojej osoby.  Jeśli zdecydowałeś się na działalność w Internecie i szerzenie wiedzy wśród swoich  czytelników, możesz dla nich przygotowywać przeróżne materiały – wywiady z znanymi osobami, podcasty, artykuły, rozwiewać ich wątpliwości. To na pewno wzbudzi zainteresowanie twoją działalnością i zwiększy Twoją rozpoznawalność. Przed wszystkim  bądź prawdziwy w tym, co robisz.

Trener Personalny- LepszyTrener

Udzielaj się w świecie fitness

Dobrym rozwiązaniem jest udzielanie się na grupach np. facebooku dotyczących  tematyki fitness w twoim mieście. Postaraj się  udzielać odpowiedzi na pytania osób, którzy potrzebują pomocy. Wyrażaj swoje opinie na forum. Staraj się wychodzić z własną inicjatywą np. dodawaj wpisy do grup lub organizuj jakieś wydarzenia sportowe.

Rozpoznawalny trener personalny to taki, który nie tylko spędza całego dnia na siłowni, ale bierze czynny udział w wydarzeniach związanych z tematyką fitness.

Strony związane z  sportem

Istnieje bardzo dużo stron oferujących pomoc w zwiększeniu rozpoznawalności trenerów personalnych. Nie musisz zatrudniać PR- owca, który będzie dbał  o twój wizerunek. Możesz zarejestrować się na strony, które są chętnie odwiedzane przez miłośników sportu. Co więcej, jeśli marzysz o pisaniu artykułów eksperckich z branży sportowej i fitness – napisz do naszego serwisu LepszyTrener.pl. Możemy zamieścić Twój wpis na naszym blogu (skierowany do klientów) lub bazie wiedzy (skierowany do trenerów i firm). Powodzenia!


Chcesz przeczytać cały artykuł?

poznaj-swojego-klienta-czyli-wywiad-wstepny-trenera-personalnego

Poznaj swojego klienta, czyli wywiad wstępny trenera personalnego

W pracy z człowiekiem liczą się konkretne działania, a jako trener personalny występujesz w roli eksperta. Zacznij współpracę z klientem od szczegółowego wywiadu, dzięki któremu poznasz potrzeby i oczekiwania klienta oraz dowiesz się, jakie są jego przyzwyczajenia i predyspozycje. Jak stworzyć ankietę wstępną i o co koniecznie zapytać?

jak-rozmawiac-z-klientem-zeby-wyszedl-zadowolony

Jak rozmawiać z klientem, żeby wyszedł zadowolony?

Niezależnie od prowadzonego biznesu należy zwracać uwagę na kontakt z klientem. Jak rozmawiać z klientami i co im oferować?

trener-personalny-online-sposob-na-wlasna-dzialalnosc

Trener personalny online – sposób na własną działalność!

A gdyby tak zwykłe treningi personalne zamienić na treningi online? W czasach, gdy ciągle brakuje czasu – prowadzenie konsultacji przez internet wydaje się treningiem przyszłości. Jak się zabrać za treningi personalne online i czy w ogóle warto?

porady-dla-poczatkujacych-trenerow-personalnych-jak-zarobic-wiecej

Porady dla początkujących trenerów personalnych – jak zarobić więcej?

Jesteś początkującym trenerem personalnym? Dobrze się składa, bo przygotowaliśmy dla Ciebie kilka praktycznych rad, które pozwolą Ci odnieść sukces w tym zawodzie. Postaramy pokazać Ci, jak w kilku krokach zacząć zarabiać dobre pieniądze.