Inwestycje w branży fitness - te sektory powinny cię zainteresować!

Inwestycje w branży fitness - te sektory powinny cię zainteresować! Dodano: 2020.03.13

Prowadzone inwestycje w branży fitness to zdecydowanie najgorętszy temat, zwłaszcza w dobie silnego rozwoju trendów kultu ciała. Jak odpowiednio inwestować, by nie wyjść na tym jak Zabłocki na mydle? Otwierać nowe kluby fitness czy może kłaść nacisk na szkolenia i rozwój osobisty?

Butikowe kluby fitness: ważny sektor inwestycyjny branży fitness

Dobrym pomysłem na inwestycję w sektorze fitness jest otwarcie własnej siłowni czy klubu sportowego. Należy stawiać na oryginalność i nietuzinkowe pomysły, dlatego idealnie sprawdzi się tutaj otwarcie klubu butikowego lub kameralnego studia fitness. Na niewielkim metrażu odbywa się prawdziwa przemiana fizyczna i psychiczna osób pracujących nad sobą i własną sylwetką. Butikowe kluby fitness to ciekawy sektor inwestycji w branży fitness, a skojarzenie z renomowanym butkiem nie jest bezpodstawne. To właśnie w butikach obsługa klienta jest bardzo spersonalizowana, a dzięki niewielkiej powierzchni łatwiej jest dotrzeć do klienta z konkretną ofertą, spełniając jego wszystkie potrzeby. Butikowy klub fitness to dla ciebie niewielka inwestycja finansowa i realna szansa na szybki zwrot i generowanie zysków, zwłaszcza, że przynależność do takiego miejsca to już kwestia prestiżu.

Zainwestuj w sektor prozdrowotny: inwestycje w branży fitness

Gdy w połowie 2018 roku OK System i Medicover połączyli swoje siły, rynek inwestycyjny w Polsce zorientował się na potrzeby zdrowotne społeczeństwa. Od tamtej pory trend prozdrowotny mocno się utrzymuje, a oferta zajęć fitness we wszystkich klubach dopasowana jest do potrzeb społeczeństwa dotkniętego wadami postawy czy chorobami cywilizacyjnymi. Taki obrót spraw to dobry sektor na inwestycję w branży fitness. Mowa tu nie tylko o samych klubach fitness, ale i szkoleniach z określonego typu zajęć czy kontaktu z klientem najbardziej potrzebującym pomocy. Trend prozdrowotny to również rosnąca ranga fizjoterapeutów i tradycyjnej medycyny Dalekiego Wschodu. Również środowiska biznesowe czerpią z aktualnego zorientowania na zdrowie i potrzeby swoich zespołów, kładąc ogromny nacisk na bezpieczeństwo i higienę pracy.

Inwestycja w branżę fitness: sektor usług premium na rynku
branża fitness

Coraz bardziej zauważalny jest rozwijający się trend usług premium w branży fitness. To już nie tylko personalizacja treningu i planu żywieniowego oraz stały kontakt z instruktorem czy psychodietetykiem. Obok wysokiej jakości obsługi klienta mocno rozwija się sam wygląd miejsc przeznaczonych do pracy nad własnym ciałem, a poziom świadczonych usług sięga niekiedy najlepszych hoteli i restauracji na całym świecie. To bardzo dobry sektor inwestycyjny w branży. Oferta klubów fitness premium skierowana jest do grup biznesowych, a wyposażenie siłowni i sal treningowych to sprzęt z najwyższej półki. Urządzenia w strefach cardio pozwalają na stały monitoring postępów w zmianie parametrów wytrzymałościowych organizmu, przez co forma treningu personalnego wchodzi na zdecydowanie wyższy poziom, podobnie jak interakcja z klientem i standardy obsługi.

Wybudzić sporty partnerskie: trend inwestycyjny w sektorze fitness

Nie ulega wątpliwości, że szeroko dziś rozumiana aktywność fizyczna sprowadza się najczęściej do siłowni i zajęć grupowych w klubach fitness. Mylne przeświadczenie o tym, czym jest ruch i zdrowie mogą determinować błędne decyzje inwestycyjne w branży fitness. Tymczasem do łask wracają takie sporty jak tenis i inne odmiany dyscyplin partnerskich, a budowanie kortów na świeżym powietrzu to w ostatnich latach trend, który stopniowo przybiera na sile. Równie silny rozwój można zaobserwować w sektorze sportów biznesowych jak np. golf. Trend zza oceanu, który w Ameryce mocno utrzymywał się na początku pierwszej dekady XXI wieku, teraz mocno napiera na branżę fitness w Polsce i państwach ościennych. Jak dalej się to potoczy i czy wkrótce golf, tenis i podobne im dyscypliny zaczną stopniowo wypierać pływanie i trening siłowy? Czas pokaże.



Chcesz przeczytać cały artykuł?

badz-kowalem-wlasnego-losu-jak-osiagnac-sukces-jako-instruktor-fitness

Bądź kowalem własnego losu. Jak osiągnąć sukces jako instruktor fitness?

Pewnie nie raz zachodzisz w głowę, analizując bieżącą sytuację na rynku fitness. Z jakiegoś powodu jedni instruktorzy są bardziej rozpoznawalni i na ich zajęcia przychodzi więcej uczestników. Jak to się dzieje? Zobacz, jak osiągnąć sukces jako instruktor zajęć grupowych i opracuj swoją karierę!

wellness-na-najwyzszym-poziomie-rynek-uslug-premium-w-branzy-fitness

Wellness na najwyższym poziomie: rynek usług premium w branży fitness

Dynamiczny rozwój branży fitness w Polsce dyktuje coraz bardziej restrykcyjne warunki. Obok butikowych klubów fitness powstają miejsca świadczące usługi premium z zakresu fitness i wellness. Zobacz, jakie typy usług można w nich odnaleźć i na czym polega fenomen klubów premium.

kursy-cz-16-16-trening-dla-kobiet-w-ciazy-i-po-porodzie-zobacz-specjalistyczny-kurs-dla-trenerow

KURSY cz. 16/16 | Trening dla kobiet w ciąży i po porodzie - zobacz specjalistyczny kurs dla trenerów

Klientki uczęszczające na zajęcia grupowe oraz współpracujące indywidualnie z trenerami personalnymi są coraz bardziej świadome własnego ciała i korzyści płynących z aktywności fizycznej. Również kobiety w ciąży i te, które niedawno urodziły wiedzą, że trening to dobra metoda na utrzymanie kondycji i szybki powrót do formy sprzed ciąży. A gdyby tak kurs z treningu dla kobiet w ciąży i po porodzie?

kursy-cz-15-16-szkolenie-zdrowy-kregoslup-czyli-jak-i-dlaczego-warto-miec-mocne-plecy

KURSY cz. 15/16 | Szkolenie zdrowy kręgosłup, czyli jak i dlaczego warto mieć mocne plecy?

Pędzący świat biznesu niekonieczne napędza nasz kręgosłup. Przeciwnie - praca za biurkiem, godziny spędzone w korkach, niedospane noce - to wszystko sprawia, że nasz grzbiet wygina się coraz bardziej, a przeciążenia kręgosłupa są coraz większe. Jak temu zaradzić? Sprawdź szkolenie “zdrowy kręgosłup”!