Dlaczego warto zostać trenerem personalnym

Dlaczego warto zostać trenerem personalnym Dodano: 2016.07.07

Pracujesz w klubie fitness, ale nigdy nie prowadziłeś zajęć indywidualnych? Jesteś klientem siłowni i patrząc na trenerów myślisz „to mógłbym być ja”? Zrób to! Zawód trener personalny ma wiele korzyści. Oto najważniejsze z nich.

Każdy trening to ogromna dawka radości

Zawód trenera personalnego zapewni ci brak nudy i dużo zabawy. Na siłownię przychodzą różni ludzie o różnych charakterach, ale wszystkich łączy jedno – zapał do sportu i entuzjazm. W klubach fitness panuje pozytywna energia i sportowa atmosfera. Jeśli lubisz wysiłek fizyczny i sprawia ci on przyjemność – czemu miałbyś na nim nie zarabiać? Praca trenera nie jest ciężka, wymaga tylko odpowiednich umiejętności i wiedzy.

Trening personalny w cztery oczy

Obserwowanie postępów klienta i świadomość, że to dzięki tobie osiąga wyznaczone przez siebie cele jest nieocenione. Każdy trener personalny przyzna, że zdanie „zmieniłeś moje życie, dziękuję” jest najlepszą nagrodą za pracę. Ciepłe słowa klienta dają ogromną satysfakcję i motywują do osiągania jeszcze lepszych efektów. Trener personalny jest pożytecznym społecznie zawodem. Trenując klientów trener przyczynia się do poprawy jakości ich życia. Osoby aktywne fizycznie rzadziej chorują (więc też mniej wydają na leki - a zaoszczędzone pieniądze mogą np. przeznaczyć na treningi), są bardziej optymistycznej nastawione i pewniejsze siebie

Dobre zarobki trenerów

Trener personalny nie dość, że robi to co kocha, to jeszcze może na tym nieźle zarobić. W zależności od liczby i długości treningów, trenerzy dobrych klubów fitness dziennie potrafią zarobić do tysiąca złotych. Brzmi imponująco? Praca jako trener personalny może pozwolić na naprawdę godne życie.

Czytaj również: Czy trener personalny powinien znać anatomię?

Może to robić każdy kto lubi ruch

Czy trzeba mieć skończoną szkołę trenerów by prowadzić treningi personalne? Nie, ale warto. Z punktu widzenia prawa nie ma żadnych uregulowań ograniczających dostęp do pracy w tym zawodzie. Natomiast z praktyki wynika, że trenerzy, którzy skończyli szkołę trenerską na treningu czują się pewniej, a także osiągają większe zarobki. Ukończenie szkoły trenerskiej daje również większe możliwości na etapie szukania pracy. Zaletą jest również ukończenie Akademi Wychowania Fizycznego - AWF, jednak nie jest to konieczne by móc zostać trenerem personalnym. 

Czytaj także: Certyfikacja trenera personalnego

Ciągły rozwój - brak nudy w pracy trenera

Jako trener personalny z pewnością nie będziesz stał w miejscu, dosłownie i w przenośni. Uczestnictwo w kolejnych kursach i szkoleniach pozwoli ci na poszerzenie horyzontów i poznanie nowych, ciekawych dyscyplin. Ponadto trener personalny może wykonywać swój zawód w prawie każdym miejscu świata. Może podróżować bez ograniczeń, a nie ma nic lepszego niż poznawanie nowych doświadczeń bezpośrednio w innej kulturze. Jedynym warunkiem, aby móc wyjechać i pracować jako trener personalny w USA, Australii, Nowej Zelandii lub innych karajach jest znajomość języka angielskiego.

Chcesz przeczytać cały artykuł?

trener-crossfit-dowiedz-sie-jak-nim-zostac

Trener CrossFit — dowiedz się jak nim zostać!

Uwielbiasz uprawiać sport albo regularnie ćwiczysz CrossFit od wielu lat i chciałbyś dalej podążać i rozwijać się w tym kierunku? Jest możliwość wykonania kursu CrossFit i zarabianiu na swojej pasji. Żeby zostać trenerem CrossFit, należy zapoznać się z kilkoma ważnymi szczegółami. Poniżej przedstawione zostały najważniejsze punkty, jak dobrze do tego podejść.

wroclaw-czym-jest-i-jak-wybrac-kurs-trenera-personalnego

Wrocław. Czym jest i jak wybrać kurs trenera personalnego?

Jeżeli interesujesz się zdrowym stylem życia oraz aktywnością fizyczną i chciałbyś przekształcić zainteresowania w praktykę, to warto pomyśleć o zrobieniu kursu trenera personalnego. Ponadto, jeżeli lubisz pracę z ludźmi i życie w ciągłym ruchu, to ta praca jest idealna dla ciebie. Kurs trenera personalnego wykonasz praktycznie w każdym mieście w Polsce. Dowiedz się, ile kosztuje zrobienie takiego kursu we Wrocławiu oraz jak się do niego przygotować?

instruktor-jogi-jak-nim-zostac

Instruktor jogi — jak nim zostać?

Joga jest niezwykle odprężającym zajęciem, ale także bardzo dobrze wpływa na wzmacnianie i budowę mięśni głębokich. Zaczynając swoją przygodę z jogą, bardziej zaawansowani kursanci marzą i myślą o tym, aby wykonać profesjonalny kurs instruktora jogi. Jak w takim razie się do tego zabrać i co należy wiedzieć przed rozpoczęciem kursu jogi?

poszukiwanie-pracy-przez-dietetyka-przydatne-informacje

Poszukiwanie pracy przez dietetyka – przydatne informacje

Jesteś dietetykiem i szukasz swojej pierwszej pracy? A może chcesz się przebranżowić lub zmienić miejsce dotychczasowego zatrudnienia? Przygotowaliśmy poradnik dla dietetyków szukających pracy!