Dlaczego warto zostać trenerem personalnym

Dlaczego warto zostać trenerem personalnym Dodano: 2016.07.07

Pracujesz w klubie fitness, ale nigdy nie prowadziłeś zajęć indywidualnych? Jesteś klientem siłowni i patrząc na trenerów myślisz „to mógłbym być ja”? Zrób to! Zawód trener personalny ma wiele korzyści. Oto najważniejsze z nich.

Każdy trening to ogromna dawka radości

Zawód trenera personalnego zapewni ci brak nudy i dużo zabawy. Na siłownię przychodzą różni ludzie o różnych charakterach, ale wszystkich łączy jedno – zapał do sportu i entuzjazm. W klubach fitness panuje pozytywna energia i sportowa atmosfera. Jeśli lubisz wysiłek fizyczny i sprawia ci on przyjemność – czemu miałbyś na nim nie zarabiać? Praca trenera nie jest ciężka, wymaga tylko odpowiednich umiejętności i wiedzy.

Trening personalny w cztery oczy

Obserwowanie postępów klienta i świadomość, że to dzięki tobie osiąga wyznaczone przez siebie cele jest nieocenione. Każdy trener personalny przyzna, że zdanie „zmieniłeś moje życie, dziękuję” jest najlepszą nagrodą za pracę. Ciepłe słowa klienta dają ogromną satysfakcję i motywują do osiągania jeszcze lepszych efektów. Trener personalny jest pożytecznym społecznie zawodem. Trenując klientów trener przyczynia się do poprawy jakości ich życia. Osoby aktywne fizycznie rzadziej chorują (więc też mniej wydają na leki - a zaoszczędzone pieniądze mogą np. przeznaczyć na treningi), są bardziej optymistycznej nastawione i pewniejsze siebie

Dobre zarobki trenerów

Trener personalny nie dość, że robi to co kocha, to jeszcze może na tym nieźle zarobić. W zależności od liczby i długości treningów, trenerzy dobrych klubów fitness dziennie potrafią zarobić do tysiąca złotych. Brzmi imponująco? Praca jako trener personalny może pozwolić na naprawdę godne życie.

Czytaj również: Czy trener personalny powinien znać anatomię?

Może to robić każdy kto lubi ruch

Czy trzeba mieć skończoną szkołę trenerów by prowadzić treningi personalne? Nie, ale warto. Z punktu widzenia prawa nie ma żadnych uregulowań ograniczających dostęp do pracy w tym zawodzie. Natomiast z praktyki wynika, że trenerzy, którzy skończyli szkołę trenerską na treningu czują się pewniej, a także osiągają większe zarobki. Ukończenie szkoły trenerskiej daje również większe możliwości na etapie szukania pracy. Zaletą jest również ukończenie Akademi Wychowania Fizycznego - AWF, jednak nie jest to konieczne by móc zostać trenerem personalnym. 

Czytaj także: Certyfikacja trenera personalnego

Ciągły rozwój - brak nudy w pracy trenera

Jako trener personalny z pewnością nie będziesz stał w miejscu, dosłownie i w przenośni. Uczestnictwo w kolejnych kursach i szkoleniach pozwoli ci na poszerzenie horyzontów i poznanie nowych, ciekawych dyscyplin. Ponadto trener personalny może wykonywać swój zawód w prawie każdym miejscu świata. Może podróżować bez ograniczeń, a nie ma nic lepszego niż poznawanie nowych doświadczeń bezpośrednio w innej kulturze. Jedynym warunkiem, aby móc wyjechać i pracować jako trener personalny w USA, Australii, Nowej Zelandii lub innych karajach jest znajomość języka angielskiego.

Chcesz przeczytać cały artykuł?

inwestycje-w-branzy-fitness-te-sektory-powinny-cie-zainteresowac

Inwestycje w branży fitness - te sektory powinny cię zainteresować!

Prowadzone inwestycje w branży fitness to zdecydowanie najgorętszy temat, zwłaszcza w dobie silnego rozwoju trendów kultu ciała. Jak odpowiednio inwestować, by nie wyjść na tym jak Zabłocki na mydle? Otwierać nowe kluby fitness czy może kłaść nacisk na szkolenia i rozwój osobisty?

wellness-na-najwyzszym-poziomie-rynek-uslug-premium-w-branzy-fitness

Wellness na najwyższym poziomie: rynek usług premium w branży fitness

Dynamiczny rozwój branży fitness w Polsce dyktuje coraz bardziej restrykcyjne warunki. Obok butikowych klubów fitness powstają miejsca świadczące usługi premium z zakresu fitness i wellness. Zobacz, jakie typy usług można w nich odnaleźć i na czym polega fenomen klubów premium.

kursy-cz-16-16-trening-dla-kobiet-w-ciazy-i-po-porodzie-zobacz-specjalistyczny-kurs-dla-trenerow

KURSY cz. 16/16 | Trening dla kobiet w ciąży i po porodzie - zobacz specjalistyczny kurs dla trenerów

Klientki uczęszczające na zajęcia grupowe oraz współpracujące indywidualnie z trenerami personalnymi są coraz bardziej świadome własnego ciała i korzyści płynących z aktywności fizycznej. Również kobiety w ciąży i te, które niedawno urodziły wiedzą, że trening to dobra metoda na utrzymanie kondycji i szybki powrót do formy sprzed ciąży. A gdyby tak kurs z treningu dla kobiet w ciąży i po porodzie?

kursy-cz-15-16-szkolenie-zdrowy-kregoslup-czyli-jak-i-dlaczego-warto-miec-mocne-plecy

KURSY cz. 15/16 | Szkolenie zdrowy kręgosłup, czyli jak i dlaczego warto mieć mocne plecy?

Pędzący świat biznesu niekonieczne napędza nasz kręgosłup. Przeciwnie - praca za biurkiem, godziny spędzone w korkach, niedospane noce - to wszystko sprawia, że nasz grzbiet wygina się coraz bardziej, a przeciążenia kręgosłupa są coraz większe. Jak temu zaradzić? Sprawdź szkolenie “zdrowy kręgosłup”!