Dlaczego klienci nie kupują treningów personalnych?

Dlaczego klienci nie kupują treningów personalnych? Dodano: 2018.04.04

W ostatnim czasie liczba trenerów personalnych rośnie bardzo szybko. Ten wzrost jednak nie powoduje przypływu nowych klientów. Dowiedz się dlaczego klienci nie kupują treningów personalnych. Jak możesz ulepszyć swoją strategię, by zwiększyć sprzedaż treningów?

Odstraszacz w postaci ceny vs nieznajomość tematu

Klienci często rezygnują z kupienia treningu personalnego ze względu na jego koszt. W Polsce ceny usług indywidualnych są zbliżone do siebie. Pójście do prywatnego lekarza kosztuje mniej więcej tyle, ile trening personalny. Klienci jednak nie patrzą na treningi personalne jak na kolejną usługę na rynku. Biorąc pod uwagę fakt, że dość niedawno treningi personalne zdobyły szerszą popularność w naszym kraju, nie ma się co dziwić. Mentalność klientów zmienić trudno, można jednak pokazać im czym tak naprawdę zajmuje się trener personalny.

Niestety, bardzo mało osób postrzega pracę trenera osobistego w kontekście zdrowotnym. A w istocie tak jest. Zdrowy styl życia i aktywność fizyczna pozwalają na poprawę własnej sprawności i w efekcie ogólnego zdrowia. Warto propagować własny styl życia i pracę jako trener personalny. Dzięki temu masz szansę na poszerzenie wiedzy o korzyściach z indywidualnych zajęć. Tym samym więcej osób zdecyduje się na wykupienie u Ciebie zajęć.

Czytaj także: Trening mentalny w pracy trenera personalnego

Co może nam zaoferować trener personalny?
Co można zyskać na współpracy z trenerem personalnym?

O trenerze personalnym słyszał chyba każdy. Sama nazwa zawodu mówi jednak niewiele. Sporo klientów postanawia nie korzystać z usług trenera personalnego, ponieważ myśli, że oferuje on jedynie trening pod jego okiem. W rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Standardowy trening z trenerem personalnym trwa około godzinę. Poza tym czasem trener stara się wpłynąć na większość aspektów prozdrowotnych życia klienta. Praca trenera personalnego nie kończy się po treningu. Klient przecież wraca do domu i przestrzega zaleceń trenera. Trener personalny poza czysto fizycznymi zajęciami, pomaga również klientowi w budowaniu świadomości ruchowej ciała, uczy świadomych zakupów czy odczytywania sygnałów, które daje mu organizm. Wiedza, umiejętności i doświadczenie, które oferuje nam trener personalny pomaga szybciej i efektywniej osiągnąć zamierzony cel. I zostaje klientowi na stałe – także po zakończeniu współpracy z trenerem. Warto więc uświadamiać o tym potencjalnych klientów np. na własnych fanpage’ach w mediach społecznościowych czy blogach.

Czytaj dalej: Dlaczego klienci nie przychodzą na treningi?

Zalety trenowania z trenerem personalnym

Klienci nie zdają sobie sprawy z psychologicznych korzyści, które płyną z treningów personalnych. Oto dwie z nich:

- Dobre samopoczucie; Klient na treningu z trenerem personalnym ma nieprzerwany kontakt z drugą osobą. Dzięki rozmowom, poradom czy sugestiom klient spędza miło czas. Porównując trening personalny ze „zwykłym” treningiem jest on dużo bardziej urozmaicony i dynamiczny. Zwykłe treningi mogą się dłużyć i być nużące. Obecność trenera motywuje do ćwiczeń i sprawia, że klient odbiera trening jako rozrywkę.

- Możliwość wygadania się; Trener personalny to idealny słuchacz. Z reguły na swój zawód powinien zachować odpowiedni dystans w stosunku do klienta, jednak klient tego dystansu zachowywać nie musi. Klient może odczuwać potrzebę porozmawiania z obiektywną osobą, a trener personalny to idealny wybór. Trenerzy personalni często pocieszają klientów, próbują znaleźć rozwiązania, czym poprawiają nastrój klienta.

Czemu klienci nie chcą kupować treningów personalnych, chociaż wiedzą czym zajmuje się trener personalny?
Czemu klienci nie kupują treningów?

Wiedza na temat możliwości, które dają treningi z trenerem personalnym, nie wpływa znacząco na zwiększenie liczby klientów. Klienci często są sceptycznie nastawieni do korzystania z usług trenera personalnego. Niekiedy zdarza się, że klient jest pewny siebie i uważa, że sam jest w stanie uzyskać podobne efekty, co z pomocą trenera personalnego. W dobie internetu każdy jest w stanie uzyskać informacje w sieci na interesujący go temat. Warto jednak zaznaczyć, że współpraca z człowiekiem podczas treningu wpływa zupełnie inaczej niż wprowadzanie do treningu wskazówek z internetu. Przede wszystkim treningi są bardziej efektywne i poukładane. Usługa trenera personalnego zapewnia nie tylko możliwość osiągnięcia szybszych efektów, lecz także motywację. Internet nie jest w stanie zapewnić ćwiczącemu dostatecznej motywacji, indywidualnych wskazówek do naprawy błędów popełnianych podczas ćwiczeń czy indywidualnych planów treningowych. Warto wykorzystać tę informację w tworzeniu oferty własnych usług.


Czytaj także: Jak zwiększyć dochody z treningów?

Chcesz przeczytać cały artykuł?

klient-niezadowolony-z-treningu-jak-poradzic-sobie-z-porazka

Klient niezadowolony z treningu. Jak poradzić sobie z porażką?

Zmotywowani i podążający za twoimi wskazówkami klienci to niewątpliwie pozytywny aspekt w pracy trenera personalnego. To nie tylko wyznacznik wysokiego prestiżu i poziomu wiedzy fachowej trenera, ale też motywacja sama w sobie. Co zrobić, kiedy w grę wchodzi klient niezadowolony z treningu? Zobacz, jak poradzić sobie z porażką, jeśli usługa faktycznie nie była skrojona na miarę potrzeb.

kreowanie-wizerunku-trenera-krok-po-kroku-zobacz-jakie-to-proste

Kreowanie wizerunku trenera krok po kroku - zobacz, jakie to proste!

Niezależnie od twojego stażu w zawodzie trenera, musisz stale pracować nad tym, jak widzi cię odbiorca. Odpowiednie relacje z innymi oraz skupienie na celu i podążanie w jego kierunku na pewno będą pomocne. Zobacz, jak krok po kroku wygląda kreowanie wizerunku trenera. Wdrożenie tych małych kroków w życie pozwoli ci na zwiększenie autorytetu i zbudowanie mocnej marki własnej.

baza-wiedzy-na-dobry-start-najczesciej-zadawane-pytania-poczatkujacego-trenera

Baza wiedzy na dobry start. Najczęściej zadawane pytania początkującego trenera

Masz ukończony kurs na trenera personalnego i praktyki za sobą, ale wciąż nie wiesz, co dalej? Jest tak, że nawet najlepsze szkoły i uczelnie wyższe nie dają gotowych rozwiązań i jako początkujący trener jesteś zdany sam na siebie. Dotychczasowe doświadczenie w kontakcie z młodymi trenerami pozwoliło nam na utworzenie zbioru, który na pewno ci pomoże. Oto najczęściej zadawane pytania początkującego trenera.

sama-waga-to-nie-wszystko-na-czym-polega-analiza-skladu-ciala-i-jak-wyglada

Sama waga to nie wszystko! Na czym polega analiza składu ciała i jak wygląda?

Jako trener personalny dobrze wiesz, że samo obserwowanie wagi i kontrola masy ciała nie wystarczy w żadnym procesie treningowym. Kluczowym parametrem jest ilość tłuszczu w organizmie, a także masa kości i ogólne nawodnienie organizmu. Zobacz, czym jest analiza składu ciała, jak się do niej przygotować i jak poprawnie odczytywać wyniki.