Czy twój biznes straci na pandemii? Krótki poradnik dla trenerów personalnych

Czy twój biznes straci na pandemii? Krótki poradnik dla trenerów personalnych Dodano: 2020.04.22

Bieżąca sytuacja w kraju i na świecie nie wygląda najlepiej. Choroba wywołana nowym wirusem wciąż się rozwija, a droga do szczepionki jest daleka. Czy twój biznes straci na pandemii? Zobacz, jak łatwo przekuć kryzysową sytuację w prawdziwy sukces swojej trenerskiej działalności.

Na razie jest źle, a będzie... Czy twój biznes straci na pandemii?

Trudno powiedzieć, co będzie. Tak naprawdę nikt nie wie, co przyniesie następny dzień, jakie będzie dalsze tempo rozwoju pandemii i kiedy tak naprawdę to wszystko się skończy. Ważą się losy wielu firm - tych dużych i małych - a ciągłość istnienia staje pod ogromnym znakiem zapytania. Jako trener personalny jesteś w uprzywilejowanej sytuacji, bo rozwiązania technologiczne działają na twoją korzyść. Swoje usługi możesz w pewnym zakresie przenieść do sektora online - tym bardziej, że kontakt z klientami podtrzymujesz właśnie w ten sposób. Zastanów się, które usługi możesz zrealizować na odległość - podpowiadamy, jak się odnaleźć w nowej rzeczywistości i nie spoczywać na laurach w dobie pandemii. Co trzeba zrobić?

Czytaj: Czy mój biznes straci na pandemii - dla firm

Biznes w branży fitness a pandemia: pomysły na ratunek dla twojej firmy

Kreatywne rozwiązania są zawsze w cenie. Trenerzy personalni organizują konsultacje online, a wielu specjalistów prowadzi treningi z klientami w formie wideokonferencji. To świetna szansa na dotarcie do szerszego grona odbiorców oraz utrzymanie źródła dochodu. Oczywiście, treningi personalne w formie wideokonferencji to nie to samo, co zajęcia na żywo - korygowanie błędów czy formy prezentacji wzorców ruchowych będą trudniejsze do zrealizowania, jednak nadal w zasięgu twoim i twoich podopiecznych. Jeśli masz możliwość, wprowadź w swojej ofercie odroczone pakiety treningów personalnych lub karty prezentowe na dowolną usługę. Sprzedaż i dystrybucję możesz zorganizować na własnej stronie w oparciu o proste silniki sklepów internetowych lub poprzez swoje konto trenerskie na Facebooku. Pamiętaj, aby odpowiednio opisać każdą z usług i opatrzyć je atrakcyjną grafiką. W tym czasie musisz być jeszcze bardziej dostępny dla swoich klientów - dyżur pod telefonem i mailem obowiązkowy!

Pandemia a biznes w branży fitness: co wiemy o tarczy antykryzysowej?
treningi online

Ponieważ Rząd RP wciąż pracuje nad rozszerzeniem świadczeń dla przedsiębiorstw i osób samozatrudnionych, trudno zebrać w jednym miejscu aktualne informacje. To, co już się dzieje, to na pewno wsparcie bezpośrednio z ZUS. Jako trener personalny prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą możesz liczyć na zwolnienie z obowiązkowych składek za marzec, kwiecień i maj 2020. Jeśli twój przychód w marcu nie przekroczył 15681 zł, możesz złożyć wniosek RDZ o umorzenie składek ZUS. Możesz też starać się o świadczenia postojowe - na podstawie wniosku RSP-D możesz otrzymać 2080 zł. Są to środki nieoskładkowane i nieopodatkowane. Warunki do spełnienia: rozpoczęcie działalności przed 1 lutego, przychód za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku musi spaść o co najmniej 15% w stosunku do miesiąca wcześniejszego. Szczegółowe informacje na temat Tarczy znajdziesz na oficjalnych stronach rządowych:

Tarcza Antykryzysowa gov.pl

Twój biznes może zyskać na pandemii: zainwestuj w siebie i swój rozwój!

Rozprzestrzeniający się wirus to nie powód do paniki. Musisz zachować zimną krew nawet w dobie kryzysu, który pcha się drzwiami i oknami. Jeśli posiadasz jakąkolwiek poduszkę finansową, możesz skupić się na sobie i rozwijaniu własnych kompetencji. Nie musisz inwestować dodatkowych środków - wiele szkoleń i kursów dostępnych jest w wyjątkowo niskich cenach, a części umiejętności nauczysz się samodzielnie, bez opłat. Możesz sięgnąć po ofertę kursów kierunkowych dla trenerów personalnych i instruktorów fitness lub całkowicie zmienić branżę, poszerzając swoje horyzonty. Świat stoi przed tobą otworem - to może być twoja wielka szansa! Wykorzystaj czas wolny i spróbuj nauczyć się czegoś nowego. Może nauczysz się prowadzić rachunkowość, by zrezygnować z biura rachunkowego albo przyswoisz najnowszą wiedzę z zakresu social mediów, by dotrzeć do nowych odbiorców?Chcesz przeczytać cały artykuł?

klient-niezadowolony-z-treningu-jak-poradzic-sobie-z-porazka

Klient niezadowolony z treningu. Jak poradzić sobie z porażką?

Zmotywowani i podążający za twoimi wskazówkami klienci to niewątpliwie pozytywny aspekt w pracy trenera personalnego. To nie tylko wyznacznik wysokiego prestiżu i poziomu wiedzy fachowej trenera, ale też motywacja sama w sobie. Co zrobić, kiedy w grę wchodzi klient niezadowolony z treningu? Zobacz, jak poradzić sobie z porażką, jeśli usługa faktycznie nie była skrojona na miarę potrzeb.

kreowanie-wizerunku-trenera-krok-po-kroku-zobacz-jakie-to-proste

Kreowanie wizerunku trenera krok po kroku - zobacz, jakie to proste!

Niezależnie od twojego stażu w zawodzie trenera, musisz stale pracować nad tym, jak widzi cię odbiorca. Odpowiednie relacje z innymi oraz skupienie na celu i podążanie w jego kierunku na pewno będą pomocne. Zobacz, jak krok po kroku wygląda kreowanie wizerunku trenera. Wdrożenie tych małych kroków w życie pozwoli ci na zwiększenie autorytetu i zbudowanie mocnej marki własnej.

baza-wiedzy-na-dobry-start-najczesciej-zadawane-pytania-poczatkujacego-trenera

Baza wiedzy na dobry start. Najczęściej zadawane pytania początkującego trenera

Masz ukończony kurs na trenera personalnego i praktyki za sobą, ale wciąż nie wiesz, co dalej? Jest tak, że nawet najlepsze szkoły i uczelnie wyższe nie dają gotowych rozwiązań i jako początkujący trener jesteś zdany sam na siebie. Dotychczasowe doświadczenie w kontakcie z młodymi trenerami pozwoliło nam na utworzenie zbioru, który na pewno ci pomoże. Oto najczęściej zadawane pytania początkującego trenera.

sama-waga-to-nie-wszystko-na-czym-polega-analiza-skladu-ciala-i-jak-wyglada

Sama waga to nie wszystko! Na czym polega analiza składu ciała i jak wygląda?

Jako trener personalny dobrze wiesz, że samo obserwowanie wagi i kontrola masy ciała nie wystarczy w żadnym procesie treningowym. Kluczowym parametrem jest ilość tłuszczu w organizmie, a także masa kości i ogólne nawodnienie organizmu. Zobacz, czym jest analiza składu ciała, jak się do niej przygotować i jak poprawnie odczytywać wyniki.