Czy trening EMS może zastąpić standardowy trening personalny?

Czy trening EMS może zastąpić standardowy trening personalny? Dodano: 2020.01.15

Trening EMS różni się od standardowych ćwiczeń na siłowni pod względem wielu aspektów, jednak zazwyczaj oba te typy pozwalają na uzyskanie podobnych efektów. Który z tych rodzajów jest lepszy i czy trening EMS może zastąpić standardowe ćwiczenia na siłowni?

Trening personalny – charakter ćwiczeń

Trening personalny zazwyczaj jest przeprowadzany przez wykwalifikowanego trenera personalnego będącego w stanie skomponować plan dostosowany do potrzeb i możliwości konkretnej osoby. Tego typu aktywność fizyczna może mieć miejsce zarówno na terenie profesjonalnej siłowni, jak i w domu czy nawet na świeżym powietrzu. Klasyczny wysiłek fizyczny wiąże się jednak często z bólem i wyrzeczeniami, dlatego wiele osób zastanawia się nad skorzystaniem z treningu EMS zamiast treningu personalnego.

Trening EMS zastąpi treningi personalne?

Trening EMS, czyli Electrical Muscle Stimulation, polega na pobudzaniu mięśni poprzez elektrostymulację. Tego typu praktyka dąży do wzmocnienia siły, poprawy kondycji oraz zrzucenia zbędnej tkanki tłuszczowej. Trening EMS, w przeciwieństwie do klasycznej aktywności fizycznej, jest również bezbolesny i nieokupiony litrami potu. Wszystkie te cechy sprawiają, że dla wielu osób może on być doskonałym zamiennikiem standardowych ćwiczeń.

Trening personalny – cena współpracy z trenerem

Cena treningu personalnego jest zależna od wielu czynników. Pierwszym i najważniejszym z nich jest renoma konkretnego trenera. Poza nią liczy się także wielkość miasta i średnie zarobki na jego terenie. W stolicy koszt jednego treningu personalnego wynosi bowiem około 100 zł, podczas gdy w mniejszych miastach waha się on w granicach nawet 60-70 zł. Jeśli zatem zastanawiasz się, jak wycenić swoje usługi – sprawdź, jakie ceny oferują konkurencyjni trenerzy w Twoim mieście.

Trening personalny – wady i zalety
trening EMS

Trening personalny może mieć różne formy, dlatego trudno jednoznacznie określić jego wady i zalety. Niekiedy odbywa się on na świeżym powietrzu, jednak wówczas potrzebna jest odpowiednia pogoda. Zazwyczaj jednak treningi personalne mają miejsce na dobrze wyposażonych siłowniach, do których trzeba dojechać we własnym zakresie. Zwykle tego typu aktywność fizyczna jest jednak tańsza niż treningi EMS. Z tego powodu klienci często – choć zastanawiają się nad treningami EMS – pozostają przy klasycznych treningach personalnych.

Trening EMS – wady i zalety

Trening EMS ma jedną, podstawową wadę. Nie jest on bowiem dla każdego. Osoby cierpiące na różne choroby serca nie powinny brać udziału w aktywności tego typu ze względu na działanie stymulacji elektromagnetycznej. Poza tym, dla niektórych ogromną przeszkodą może być cena tego typu rozwiązania. Zazwyczaj trening EMS wiąże się jednak z możliwością ominięcia potu i zmęczenia, co stanowi wyjątkową zaletę dla wielu osób dążących do schudnięcia w łatwiejszy sposób.

Trening EMS – opinie klientów

Trening EMS cieszy się rosnącą popularnością wśród osób w każdym wieku. Przynosi on bowiem podobne efekty do tradycyjnej aktywności fizycznej z pominięciem zmęczenia, bólu i potu. Z tego powodu opinie na temat takiego rozwiązania są zazwyczaj pozytywne, jednak ze względu na niedawne powstanie takiej metody jest ona wciąż niewystarczająco zbadana. W Internecie znaleźć można liczne fora i blogi, na których osoby korzystające z treningów EMS opisują swoje odczucia i dzielą się opinią na temat takiego zamiennika standardowej aktywności fizycznej.

Trening EMS – dla kogo elektrostymulacja mięśni?

Przed rozpoczęciem treningu EMS należy zbadać przede wszystkim swoje serce. Istnieją bowiem schorzenia niepozwalające na zastosowanie elektrostymulacji w przypadku konkretnej osoby. Wówczas jedynym rozwiązaniem na poprawienie kondycji, schudnięcie czy rozbudowanie masy mięśniowej staje się standardowa aktywność fizyczna.

Trening EMS – efekty ćwiczeń

Trening EMS może doprowadzić do bardzo podobnych efektów, jak klasyczny wysiłek fizyczny bez wykorzystania elektrostymulacji. Z tego powodu jest on bardzo często traktowany jako alternatywa dla standardowej aktywności na siłowni, w domu czy na świeżym powietrzu. Przed zdecydowaniem się na takie rozwiązanie warto jednak udać się do lekarza i sprawdzić, czy nie posiada się żadnych chorób stanowiących przeciwwskazanie dla wykorzystania elektrostymulacji.
Chcesz przeczytać cały artykuł?

badz-kowalem-wlasnego-losu-jak-osiagnac-sukces-jako-instruktor-fitness

Bądź kowalem własnego losu. Jak osiągnąć sukces jako instruktor fitness?

Pewnie nie raz zachodzisz w głowę, analizując bieżącą sytuację na rynku fitness. Z jakiegoś powodu jedni instruktorzy są bardziej rozpoznawalni i na ich zajęcia przychodzi więcej uczestników. Jak to się dzieje? Zobacz, jak osiągnąć sukces jako instruktor zajęć grupowych i opracuj swoją karierę!

inwestycje-w-branzy-fitness-te-sektory-powinny-cie-zainteresowac

Inwestycje w branży fitness - te sektory powinny cię zainteresować!

Prowadzone inwestycje w branży fitness to zdecydowanie najgorętszy temat, zwłaszcza w dobie silnego rozwoju trendów kultu ciała. Jak odpowiednio inwestować, by nie wyjść na tym jak Zabłocki na mydle? Otwierać nowe kluby fitness czy może kłaść nacisk na szkolenia i rozwój osobisty?

wellness-na-najwyzszym-poziomie-rynek-uslug-premium-w-branzy-fitness

Wellness na najwyższym poziomie: rynek usług premium w branży fitness

Dynamiczny rozwój branży fitness w Polsce dyktuje coraz bardziej restrykcyjne warunki. Obok butikowych klubów fitness powstają miejsca świadczące usługi premium z zakresu fitness i wellness. Zobacz, jakie typy usług można w nich odnaleźć i na czym polega fenomen klubów premium.

kursy-cz-16-16-trening-dla-kobiet-w-ciazy-i-po-porodzie-zobacz-specjalistyczny-kurs-dla-trenerow

KURSY cz. 16/16 | Trening dla kobiet w ciąży i po porodzie - zobacz specjalistyczny kurs dla trenerów

Klientki uczęszczające na zajęcia grupowe oraz współpracujące indywidualnie z trenerami personalnymi są coraz bardziej świadome własnego ciała i korzyści płynących z aktywności fizycznej. Również kobiety w ciąży i te, które niedawno urodziły wiedzą, że trening to dobra metoda na utrzymanie kondycji i szybki powrót do formy sprzed ciąży. A gdyby tak kurs z treningu dla kobiet w ciąży i po porodzie?