Biznesowa siatka kontaktów w pracy trenera personalnego - jak ją zbudować?

Biznesowa siatka kontaktów w pracy trenera personalnego - jak ją zbudować? Dodano: 2020.03.13

Jako trener personalny współpracujesz na co dzień z klientem indywidualnym, a mocno rozwinięta sieć poleceń zapewnia ci ciągłość pracy i możliwość długofalowego rozwoju w branży. Jeśli myślisz poważnie o swoim biznesie i chcesz rozwinąć swoje skrzydła, czas na zbudowanie biznesowej siatki kontaktów.

Uporządkuj to, co już masz: biznesowa siatka kontaktów od zera

Decyzja o samorozwoju zawodowym i wzniesieniu własnego biznesu na wyższy level to kluczowy moment w twoim życiu. Od tej pory treningi personalne nie będą już takie jak dawniej, a relacje z klientem indywidualnym będą być może generować kolejne polecenia. Zanim jednak zdobędziesz nowe kontakty do swojej siatki biznesowej, warto uporządkować to, co już masz. Kontakty w telefonie komórkowym, baza adresów mailowych, znajomi na portalach społecznościowych - to już jakaś część twojej bazy, którą warto odpowiednio posegregować. Utwórz sobie grupy i foldery do zbudowania siatki kontaktów biznesowych, do każdego dopisz 3-4 krótkie informacje na temat tego, czym dana osoba się zajmuje i sklasyfikuj, jak może ci pomóc w rozwijaniu twojego biznesu. Gdy już uporządkujesz dotychczas zebrane kontakty, łatwiej ci będzie zdobyć nowe i przypisać je do odpowiedniej grupy.

Budowanie biznesowej siatki kontaktów: gdzie ich szukać?

Podstawą twojego rozwoju zawodowego w branży fitness jest niewątpliwie nawiązywanie nowych relacji i rozwijanie swojej biznesowej sieci kontaktów. Wydawać by się mogło, że to banał, ale jeśli chcesz rozwinąć się w branży, budowanie relacji z kolegami i koleżankami po fachu to dla ciebie absolutny must have w codziennej pracy. Już teraz dołącz do wszelkich grup społecznościowych i aktywnie udzielaj się na forum, pokazując potęgę swojej fachowej wiedzy. Nie poprzestawaj na portalach społecznościowych - to dopiero początek targetu na budowanie biznesowej siatki kontaktów. Bądź na bieżąco z kalendarzem konferencji i warsztatów dla instruktorów fitness i trenerów personalnych, bierz udział w różnych zjazdach oraz obozach sportowych. Eventy w klubach fitness, takie jak dni otwarte czy kolejne urodziny siłowni to również idealny moment dla ciebie na rozwinięcie swojej biznesowej siatki kontaktów. Jak wykorzystać eventy do własnego samorozwoju?

Jak zbudować biznesową siatkę kontaktów: grupy, fora, konferencje
siatka kontaktów branża fitness

Potęga wydarzeń organizowanych w branży fitness jest nieoceniona. Grupy i fora społecznościowe to oczywiście dobre pole do popisu i prawdziwa kopalnia wiedzy, ale prawdziwą siatkę kontaktów biznesowych zbudujesz podczas targów fitness i warsztatów dla trenerów personalnych oraz konferencji zawodowych zorientowanych na konkretną tematykę. Jeśli decydujesz się na udział w panelu dyskusyjnym, pamiętaj, aby przygotować sobie atrakcyjną prezentację, w której przedstawisz się i opowiesz nieco na temat swojej pracy i dotychczasowego doświadczenia. Zrób jak najlepsze pierwsze wrażenie i aktywnie udzielaj się możliwie na każdy temat, rozmawiając swobodnie i z zachowaniem profesjonalizmu. Pamiętaj, że twoje poglądy muszą w pełni odzwierciedlać ciebie i twój zawód. Wykorzystaj też przerwy kawowe na zawiązanie bliższych relacji z uczestnikami konferencji - twoja biznesowa siatka kontaktów nabierze imponujących rozmiarów, a ty wymienisz się doświadczeniem z osobami, z którymi złapiesz najlepszy kontakt.

Znajomi znajomych i długofalowe relacje: twoja siatka kontaktów biznesowych

Wydawać by się mogło, że budowanie siatki kontaktów biznesowych ogranicza się wyłącznie do branży fitness i nawet na chwilę nie wykracza poza nią. Tak naprawdę sami organizatorzy konferencji, dziennikarze i przedstawiciele mediów czy fotografowie i wystawcy to również twoje potencjalne kontakty biznesowe. Nawet jeśli nie są twoim bezpośrednim targetem, relacja z nimi może kiedyś otworzyć ci drzwi do dalszego rozwoju w branży fitness, a w przypadku zmiany kwalifikacji również poza nią. Znajomi znajomych świetnie sprawdzą się w roli biznesowego buforu twoich kompetencji - pamiętaj, by te relacje były szczere i trwały możliwie jak najdłużej.Chcesz przeczytać cały artykuł?

co-zrobic-gdy-klient-traci-zapal-zobacz-jak-zmotywowac-leniuszka-do-cwiczen

Co zrobić, gdy klient traci zapał? Zobacz, jak zmotywować leniuszka do ćwiczeń!

Często zdarza się, że w trakcie pracy nad wieloma projektami gubimy się w nawale obowiązków i tracimy motywację. Nie inaczej dzieje się w przypadku treningu personalnego - to również projekt, który musi być odpowiednio poprowadzony. Zobacz nasze wskazówki motywacyjne dla niezmotywowanych i sprawdź łatwe narzędzia, aby zmotywować leniuszka do dalszej pracy nad sobą!

klient-niezadowolony-z-treningu-jak-poradzic-sobie-z-porazka

Klient niezadowolony z treningu. Jak poradzić sobie z porażką?

Zmotywowani i podążający za twoimi wskazówkami klienci to niewątpliwie pozytywny aspekt w pracy trenera personalnego. To nie tylko wyznacznik wysokiego prestiżu i poziomu wiedzy fachowej trenera, ale też motywacja sama w sobie. Co zrobić, kiedy w grę wchodzi klient niezadowolony z treningu? Zobacz, jak poradzić sobie z porażką, jeśli usługa faktycznie nie była skrojona na miarę potrzeb.

kreowanie-wizerunku-trenera-krok-po-kroku-zobacz-jakie-to-proste

Kreowanie wizerunku trenera krok po kroku - zobacz, jakie to proste!

Niezależnie od twojego stażu w zawodzie trenera, musisz stale pracować nad tym, jak widzi cię odbiorca. Odpowiednie relacje z innymi oraz skupienie na celu i podążanie w jego kierunku na pewno będą pomocne. Zobacz, jak krok po kroku wygląda kreowanie wizerunku trenera. Wdrożenie tych małych kroków w życie pozwoli ci na zwiększenie autorytetu i zbudowanie mocnej marki własnej.

baza-wiedzy-na-dobry-start-najczesciej-zadawane-pytania-poczatkujacego-trenera

Baza wiedzy na dobry start. Najczęściej zadawane pytania początkującego trenera

Masz ukończony kurs na trenera personalnego i praktyki za sobą, ale wciąż nie wiesz, co dalej? Jest tak, że nawet najlepsze szkoły i uczelnie wyższe nie dają gotowych rozwiązań i jako początkujący trener jesteś zdany sam na siebie. Dotychczasowe doświadczenie w kontakcie z młodymi trenerami pozwoliło nam na utworzenie zbioru, który na pewno ci pomoże. Oto najczęściej zadawane pytania początkującego trenera.