Biznesowa siatka kontaktów w pracy trenera personalnego - jak ją zbudować?

Biznesowa siatka kontaktów w pracy trenera personalnego - jak ją zbudować? Dodano: 2020.03.13

Jako trener personalny współpracujesz na co dzień z klientem indywidualnym, a mocno rozwinięta sieć poleceń zapewnia ci ciągłość pracy i możliwość długofalowego rozwoju w branży. Jeśli myślisz poważnie o swoim biznesie i chcesz rozwinąć swoje skrzydła, czas na zbudowanie biznesowej siatki kontaktów.

Uporządkuj to, co już masz: biznesowa siatka kontaktów od zera

Decyzja o samorozwoju zawodowym i wzniesieniu własnego biznesu na wyższy level to kluczowy moment w twoim życiu. Od tej pory treningi personalne nie będą już takie jak dawniej, a relacje z klientem indywidualnym będą być może generować kolejne polecenia. Zanim jednak zdobędziesz nowe kontakty do swojej siatki biznesowej, warto uporządkować to, co już masz. Kontakty w telefonie komórkowym, baza adresów mailowych, znajomi na portalach społecznościowych - to już jakaś część twojej bazy, którą warto odpowiednio posegregować. Utwórz sobie grupy i foldery do zbudowania siatki kontaktów biznesowych, do każdego dopisz 3-4 krótkie informacje na temat tego, czym dana osoba się zajmuje i sklasyfikuj, jak może ci pomóc w rozwijaniu twojego biznesu. Gdy już uporządkujesz dotychczas zebrane kontakty, łatwiej ci będzie zdobyć nowe i przypisać je do odpowiedniej grupy.

Budowanie biznesowej siatki kontaktów: gdzie ich szukać?

Podstawą twojego rozwoju zawodowego w branży fitness jest niewątpliwie nawiązywanie nowych relacji i rozwijanie swojej biznesowej sieci kontaktów. Wydawać by się mogło, że to banał, ale jeśli chcesz rozwinąć się w branży, budowanie relacji z kolegami i koleżankami po fachu to dla ciebie absolutny must have w codziennej pracy. Już teraz dołącz do wszelkich grup społecznościowych i aktywnie udzielaj się na forum, pokazując potęgę swojej fachowej wiedzy. Nie poprzestawaj na portalach społecznościowych - to dopiero początek targetu na budowanie biznesowej siatki kontaktów. Bądź na bieżąco z kalendarzem konferencji i warsztatów dla instruktorów fitness i trenerów personalnych, bierz udział w różnych zjazdach oraz obozach sportowych. Eventy w klubach fitness, takie jak dni otwarte czy kolejne urodziny siłowni to również idealny moment dla ciebie na rozwinięcie swojej biznesowej siatki kontaktów. Jak wykorzystać eventy do własnego samorozwoju?

Jak zbudować biznesową siatkę kontaktów: grupy, fora, konferencje
siatka kontaktów branża fitness

Potęga wydarzeń organizowanych w branży fitness jest nieoceniona. Grupy i fora społecznościowe to oczywiście dobre pole do popisu i prawdziwa kopalnia wiedzy, ale prawdziwą siatkę kontaktów biznesowych zbudujesz podczas targów fitness i warsztatów dla trenerów personalnych oraz konferencji zawodowych zorientowanych na konkretną tematykę. Jeśli decydujesz się na udział w panelu dyskusyjnym, pamiętaj, aby przygotować sobie atrakcyjną prezentację, w której przedstawisz się i opowiesz nieco na temat swojej pracy i dotychczasowego doświadczenia. Zrób jak najlepsze pierwsze wrażenie i aktywnie udzielaj się możliwie na każdy temat, rozmawiając swobodnie i z zachowaniem profesjonalizmu. Pamiętaj, że twoje poglądy muszą w pełni odzwierciedlać ciebie i twój zawód. Wykorzystaj też przerwy kawowe na zawiązanie bliższych relacji z uczestnikami konferencji - twoja biznesowa siatka kontaktów nabierze imponujących rozmiarów, a ty wymienisz się doświadczeniem z osobami, z którymi złapiesz najlepszy kontakt.

Znajomi znajomych i długofalowe relacje: twoja siatka kontaktów biznesowych

Wydawać by się mogło, że budowanie siatki kontaktów biznesowych ogranicza się wyłącznie do branży fitness i nawet na chwilę nie wykracza poza nią. Tak naprawdę sami organizatorzy konferencji, dziennikarze i przedstawiciele mediów czy fotografowie i wystawcy to również twoje potencjalne kontakty biznesowe. Nawet jeśli nie są twoim bezpośrednim targetem, relacja z nimi może kiedyś otworzyć ci drzwi do dalszego rozwoju w branży fitness, a w przypadku zmiany kwalifikacji również poza nią. Znajomi znajomych świetnie sprawdzą się w roli biznesowego buforu twoich kompetencji - pamiętaj, by te relacje były szczere i trwały możliwie jak najdłużej.Chcesz przeczytać cały artykuł?

zapisy-na-treningi-w-grafiku-online-dlaczego-warto-je-prowadzic

Zapisy na treningi w grafiku online - dlaczego warto je prowadzić?

Prowadzenie treningów personalnych czy zajęć fitness wiąże się z koniecznością prowadzenia kalendarza zapisów. Bez niego nie ogarniesz zajęć i spotkań z klientami. Czy tradycyjna forma zapisków w notesie nadal się sprawdza? Poznaj 8 powodów, dla których warto wprowadzić zapisy na zajęcia w grafiku online.

jakie-specjalizacje-warto-robic-dodatkowy-kurs-z-treningu-funkcjonalnego

Jakie specjalizacje warto robić? Dodatkowy kurs z treningu funkcjonalnego

Silny trend prozdrowotny coraz bardziej determinuje ofertę klubów fitness. Również trenerzy personalni powinni sprostać potrzebom i oczekiwaniom potencjalnych klientów. Obok trening prozdrowotnego świetnie działa także trening funkcjonalny. Czy warto robić dodatkowy kurs?

programowanie-treningu-silowego-czyli-jak-go-ulozyc-by-dawal-pozadane-efekty

Programowanie treningu siłowego, czyli jak go ułożyć, by dawał pożądane efekty?

Plan treningowy skrojony na miarę potrzeb twoich klientów to warunek konieczny do budowania własnej marki. Nic innego nie pozwoli ci tak rozwinąć skrzydeł, jak zadowoleni klienci, którzy osiągnęli swoje cele treningowe. Podpowiadamy, czym jest planowanie treningu siłowego i jak podejść do tematu, aby twoi podopieczni wychodzili z zajęć z uśmiechem na twarzy!

jak-zostac-pracownikiem-strzelnicy-kurs-instruktora-strzelectwa-w-pigulce

Jak zostać pracownikiem strzelnicy: kurs instruktora strzelectwa w pigułce

Doświadczenie w używaniu broni to jedno, ale instruktor strzelectwa to nie tylko osoba, która ma celne oko i potrafi dobrze posługiwać się bronią palną. To przede wszystkim mentor i pedagog, a więc osoba, która świetnie przekaże wiedzę innym i nauczy praktycznego posługiwania się bronią. Zobacz, gdzie i jak najlepiej zdobyć uprawnienia na kursie instruktora strzelectwa.