Zainwestuj w rozwój swojego zespołu - system szkoleń dla trenerów i instruktorów

Zainwestuj w rozwój swojego zespołu - system szkoleń dla trenerów i instruktorów Dodano: 2020.03.13

Dynamiczny rozwój branży fitness i coraz nowsze metody pracy z klientem determinują konieczność stałego rozwoju trenerów personalnych i instruktorów fitness. Certyfikowane szkoły personalizują ofertę swoich kursów, by sprostać oczekiwaniom fachowców i potrzebom rynku. Dlaczego warto stale szkolić swoich trenerów i instruktorów?

Bądź na bieżąco: system szkoleń dla trenerów personalnych

Dynamiczny rozwój branży fitness w Polsce i na świecie sprawia, że obecność twoich trenerów na szkoleniach jest wręcz obowiązkowa. Wiedza fachowa to podstawowe narzędzie pracy w tym zawodzie, a regularne podnoszenie kwalifikacji jest wręcz wpisane w specyfikę pracy trenerów. Warto stale szkolić swoich trenerów personalnych - możesz wykorzystać do tego różne konferencje i warsztaty zewnętrzne lub zaprosić szkoleniowca z branży do swojego klubu. Ważne, aby wcześniej sprawdzić rekomendacje na temat firmy, która organizuje szkolenie, tak aby nie kupić kota w worku, a swoim trenerom zapewnić najlepszy poziom wiedzy fachowej.

Szkolenia dla instruktorów zajęć grupowych: aktualna wiedza nt. trendów

Nie tylko trenerzy personalni potrzebują regularnego uzupełniania swojej wiedzy specjalistycznej. Zmieniające się trendy w branży fitness wymagają stałego szkolenia dla instruktorów zajęć grupowych. Aktualnie silny jest trend na zorientowanie prozdrowotne w aktywności fizycznej. Zapewnij swoim instruktorom fitness dostęp do aktualnej wiedzy nt. trendów oraz zorganizuj serię szkoleń specjalistycznych z anatomii czynnościowej czy biomechaniki, tak aby również ta najbardziej podstawowa wiedza nie uległa zatarciu. W ten sposób przekroczysz wszelkie oczekiwania klientów i jednocześnie zapewnisz najbardziej fachową obsługę w branży.

Sztuka komunikacji: perfekcyjne szkolenia dla trenerów i instruktorów
szkolenia dla pracowników fitness

Kontakt z klientem to nie tylko sztuka instruktażu czy rozpisania planu treningowego i diety. Prawdziwa sztuka współpracy z drugą osobą polega na umiejętności komunikacji. To właśnie dlatego tak ważne jest regularne szkolenie instruktorów i trenerów pracujących w klubie fitness. Jeśli uważasz się za dobry przykład, możesz samodzielnie zorganizować warsztaty z komunikacji i przekazać własną wiedzę i doświadczenia swoim trenerom i instruktorom. Możesz też skorzystać z oferty kursów i szkoleń specjalistycznych jednego z centrów rozwoju kariery, tak aby przekazana wiedza była jak najbardziej merytoryczna i znalazła zastosowanie w praktyce.

Trener personalny i instruktor fitness: szkolenia z narzędzi teleinformatycznych

Świat idzie naprzód, a postęp technologiczny opanował już wszystkie sfery naszego codziennego życia. Nie inaczej dzieje się w branży fitness - tutaj nowe technologie wkraczają do systemu rezerwacji online i zapisów na zajęcia grupowe lub indywidualne treningi w kalendarzach i grafikach online. Również zarządzanie pracownikami klubu fitness oraz rozliczanie czasu pracy możesz przenieść do systemu w chmurze i łatwo zarządzać chociażby budżetem wynagrodzeń. Pamiętaj, że nie tylko ty będziesz korzystać z tego udogodnienia - również pracownicy powinni mieć dostęp do panelu i grafiku zajęć, dlatego ważne jest szkolenie pracowników również z systemu, na którym działa klub.

Czytaj: Rynek usług premium branża fitness

Unikatowa obsługa klienta: szkolenia dla instruktorów i trenerów

W każdej firmie kluczowi są jej klienci, dlatego tak ważna jest ich pewna i umiejętna obsługa. Twój klub fitness na pewno skorzysta na dodatkowych szkoleniach właśnie z obsługi klientów - najlepiej gdy twoi trenerzy i instruktorzy wyrobią sobie podczas warsztatów swój unikatowy sposób komunikacji z klientem i realizacji planów treningowych, tak aby żaden inny trener czy instruktor nie mógł w pełni odtworzyć obranego schematu. Warto stale szkolić trenerów i instruktorów w zakresie obsługi klienta - to właśnie twoi specjaliści są na pierwszej linii frontu w kontakcie z klientem i dzięki nim twój biznes funkcjonuje poprawnie. Pamiętaj o tym aspekcie, a twój klub wzniesie się na wyżyny obsługi. Kto wie, może już niedługo zostaniecie lokalnym liderem w branży?Chcesz przeczytać cały artykuł?

biznes-w-branzy-fitness-sprawdz-dlaczego-warto-rozwijac-swoja-firme-i-dzialaj

Biznes w branży fitness? Sprawdź, dlaczego warto rozwijać swoją firmę i działaj!

Nieustanny rozwój firmy wpisany jest w szeroko pojętą przedsiębiorczość, a pozyskiwanie nowych kontaktów generuje obroty i zyski. Dlaczego jeszcze warto rozwijać swój biznes w branży fitness i czy to naprawdę się opłaca? Poznaj 5 dobrych powodów i działaj, by osiągnąć jak najwięcej!

wizytownik-pelny-po-brzegi-jak-nawiazywac-kontakty-biznesowe-w-branzy-fitness

Wizytownik pełny po brzegi. Jak nawiązywać kontakty biznesowe w branży fitness

Choć twój klub fitness odwiedza sporo akwizytorów, ich wizytówki nie są twoim celem. Kontakty biznesowe, które warto nawiązywać w branży fitness, powinny być wykorzystywane do ciągłego rozwoju twojego klubu. Zobacz, jak zdobyć najlepsze kontakty w świecie biznesu w branży fitness i poznaj proste triki na utrzymanie długofalowych relacji!

twoj-klub-fitness-w-dobrej-formie-kiedy-potrzebuje-zmiany

Twój klub fitness w dobrej formie - kiedy potrzebuje zmiany?

Zarządzanie klubem fitness to spore wyzwanie dla właścicieli i managerów. Trzeba mieć oczy dookoła głowy, regularnie kontrolować stan techniczny urządzeń i pomieszczeń, stale rozwijać i motywować zespół oraz budować jak najlepszą atmosferę wśród klientów. Oto 6 znaków, które wskazują na potrzebę wprowadzenia zmian w twoim klubie fitness.

dlaczego-twoja-silownia-potrzebuje-strony-internetowej

Dlaczego Twoja siłownia potrzebuje strony internetowej?

Promocja siłowni w Internecie to obowiązkowy punkt każdej działalności tego typu. Jak założyć własną stronę internetową i ile to kosztuje?