Twój klub fitness w dobrej formie - kiedy potrzebuje zmiany?

Twój klub fitness w dobrej formie - kiedy potrzebuje zmiany? Dodano: 2020.03.13

Zarządzanie klubem fitness to spore wyzwanie dla właścicieli i managerów. Trzeba mieć oczy dookoła głowy, regularnie kontrolować stan techniczny urządzeń i pomieszczeń, stale rozwijać i motywować zespół oraz budować jak najlepszą atmosferę wśród klientów. Oto 6 znaków, które wskazują na potrzebę wprowadzenia zmian w twoim klubie fitness.

Remont sal i konserwacja urządzeń: ważne zmiany w klubie fitness

Środki trwałe mają to do siebie, że z czasem się zużywają. Sprzęt na siłowni i wyposażenie sal fitness również może liznąć ząb czasu aż w końcu trzeba będzie wymienić to i owo. Jeśli zauważysz, że strefa wolnych ciężarów ledwo się trzyma, a maszyny do ćwiczeń izolowanych nie zachowują się właściwie podczas pracy, zajmij się ich renowacją. Pamiętaj też o elementach konstrukcyjnych sal, posadzce i częściach sanitarnych - w razie potrzeby przeprowadź mały remont, a na pewno unikniesz niepotrzebnych kosztów dodatkowych wynikających np. z nieszczelnej instalacji hydraulicznej, cieknącego dachu czy zniszczonej podłogi.

Twój klub fitness potrzebuje zmiany: niska frekwencja na zajęciach

Poza czynnikami czysto fizycznymi, powodem do zmian w twoim klubie fitness może być zainteresowanie ofertą zajęć lub jego brak. Nic tak nie hamuje rozwoju biznesu jak niska frekwencja podczas zajęć fitness. Przeprowadź krótki audyt wśród klientów swojego klubu, poproś ich o wyrażenie swojej opinii i skonfrontuj zebrane informacje z twoim zespołem instruktorów fitness. Wspólnymi siłami na pewno dojdziecie do porozumienia i stworzycie ofertę zajęć dopasowaną do potrzeb waszych klientów.

Oznaki zmian dla twojego klubu fitness: zainteresowanie klientów określoną ofertą

Klub fitness skrojony na miarę potrzeb i oczekiwań klientów to istny przepis na sukces w branży! Jako gospodarz swojego klubu bądź w stałym kontakcie ze swoimi klientami i słuchaj ich potrzeb. To oni dyktują tempo rozwoju twojego klubu fitness i zmiany, które wprowadzasz. Jeśli pojawią się głosy dotyczące nowej oferty zajęć fitness albo zorientowanych na konkretną grupę odbiorców - nie czekaj. Wprowadź je w ramach testów przy okazji weekendowych zmian w grafiku i zobacz, z jakim zainteresowaniem się spotkają, a potem zdecyduj o wdrożeniu ich do stałego harmonogramu.

Spadające wskaźniki sprzedaży: postaw na zmianę w klubie fitness
klub fitness unowocześnienia

Zarządzanie klubem fitness to nie tylko obserwacja wskaźników sprzedaży, ale też bezpośrednia praca z zespołem, który tę sprzedaż generuje. Jeśli zauważysz, że z jakiegoś powodu realizacja targetu nie jest na zadowalającym poziomie, podejmij rozmowy z całym zespołem, by jak najszybciej wdrożyć działania naprawcze. Być może konieczne będzie przeprowadzenie dodatkowego szkolenia lub zmiany personalne w dziale sprzedaży - decyzja należy do ciebie i musi być oczywiście poparta konkretami.

Jakie zmiany w klubie fitness: ogranicz koszty utrzymania recepcji

Praca recepcji w nowoczesnym klubie fitness odgrywa coraz częściej funkcję czysto informacyjną. Przy okazji remontu lub zmian wprowadzanych w zespole sprzedaży możesz pomyśleć również o ograniczeniu wysokich kosztów utrzymania recepcji. Inwestycja w system bramek sensorycznych lub kołowrotków czy śluz osobowych oraz wprowadzenie szafek bezkluczykowych to optymalizacja zatrudnienia pracowników recepcji. Faktyczne obłożenie punktu informacyjnego czy fitness baru w twoim klubie łatwo dostosujesz do potoku klientów w określonych godzinach pracy klubu.

Niezadowalające efekty pracy trenerów: ważna zmiana w klubie fitness

Zadowolony klient twojego klubu z pewnością polecić wasze usługi dalej i zaprosi do współpracy swoich przyjaciół. Dlatego tak ważne jest, aby twoi trenerzy i instruktorzy świadczyli usługi na jak najwyższym poziomie. Nie bagatelizuj jakichkolwiek sygnałów od klientów dotyczących pracy twojego zespołu obsługi sal treningowych - to jeden z najważniejszych aspektów funkcjonowania twojego klubu fitness i pierwszy etap jakichkolwiek zmian. Ewentualne uwagi czy skargi na bieżąco konsultuj z trenerami i rób wszystko, by wyeliminować niepożądane efekty reklamacji.Chcesz przeczytać cały artykuł?

zainwestuj-w-rozwoj-swojego-zespolu-system-szkolen-dla-trenerow-i-instruktorow

Zainwestuj w rozwój swojego zespołu - system szkoleń dla trenerów i instruktorów

Dynamiczny rozwój branży fitness i coraz nowsze metody pracy z klientem determinują konieczność stałego rozwoju trenerów personalnych i instruktorów fitness. Certyfikowane szkoły personalizują ofertę swoich kursów, by sprostać oczekiwaniom fachowców i potrzebom rynku. Dlaczego warto stale szkolić swoich trenerów i instruktorów?

biznes-w-branzy-fitness-sprawdz-dlaczego-warto-rozwijac-swoja-firme-i-dzialaj

Biznes w branży fitness? Sprawdź, dlaczego warto rozwijać swoją firmę i działaj!

Nieustanny rozwój firmy wpisany jest w szeroko pojętą przedsiębiorczość, a pozyskiwanie nowych kontaktów generuje obroty i zyski. Dlaczego jeszcze warto rozwijać swój biznes w branży fitness i czy to naprawdę się opłaca? Poznaj 5 dobrych powodów i działaj, by osiągnąć jak najwięcej!

wizytownik-pelny-po-brzegi-jak-nawiazywac-kontakty-biznesowe-w-branzy-fitness

Wizytownik pełny po brzegi. Jak nawiązywać kontakty biznesowe w branży fitness

Choć twój klub fitness odwiedza sporo akwizytorów, ich wizytówki nie są twoim celem. Kontakty biznesowe, które warto nawiązywać w branży fitness, powinny być wykorzystywane do ciągłego rozwoju twojego klubu. Zobacz, jak zdobyć najlepsze kontakty w świecie biznesu w branży fitness i poznaj proste triki na utrzymanie długofalowych relacji!

dlaczego-twoja-silownia-potrzebuje-strony-internetowej

Dlaczego Twoja siłownia potrzebuje strony internetowej?

Promocja siłowni w Internecie to obowiązkowy punkt każdej działalności tego typu. Jak założyć własną stronę internetową i ile to kosztuje?