Sezonowe promocje, czyli jak zachęcić klienta do współpracy?

Sezonowe promocje, czyli jak zachęcić klienta do współpracy? Dodano: 2019.11.12

Zbliża się koniec roku, wraz z nim sylwester i noworoczne postanowienia. Warto już teraz zastanowić się nad opracowaniem pakietów zniżkowych dla nowych klientów lub programów lojalnościowych dla tych, którzy już z tobą pracują. Jak najlepiej ugryźć temat sezonowych promocji? Przedstawiamy 5 pomysłów na ciekawe okazje dla twoich podopiecznych.

Promocja sezonowa XMASS PACK: rabat na zakup treningów w pakiecie

Mówi się, że najlepszy moment na zmianę jest tu i teraz. Jeśli jednak nasz klient miałby zdecydować się na współpracę w zabieganym okresie przedświątecznym, warto zaproponować dodatkowe rabaty na zakup treningów. W sezonowej promocji XMASS PACK możesz zaoferować 10 lub nawet 20% rabatu przy zakupie większej liczby treningów personalnych. Zainteresowanie tą ofertą na pewno podniesie dodatkowy plan dietetyczny za 0 zł. Tylko od ciebie zależy, jak bardzo zmodyfikujesz świąteczne promocje sezonowe. Ważne, aby rabat był atrakcyjny dla klienta i nie kosztował cię dodatkowego nakładu czasowego. Zależnie od twojej grupy docelowej warto pomyśleć o planach dietetycznych od miesiąca do 3.

Czytaj też: Promocje wakacyjne na siłowni

Dziarski skok w nowy rok: sezonowa promocja na noworoczne treningi
promocje sezonowe na siłowni

Nowy rok, nowy ja. Dam radę w 2020. Od stycznia biorę się za siebie. Brzmi znajomo? M.in. takie hasła wiodą prym w noworocznych postanowieniach większości Polaków. Warto wykorzystać ten fakt i dodatkowo zachęcić do podjęcia współpracy właśnie z tobą. Co powiesz na noworoczną promocję sezonową dla nowych klientów? Załóżmy, że klient kupuje pakiet 10 treningów personalnych po standardowej cenie. W promocji noworocznej dobry start mógłby zawierać dodatkowe 50 lub nawet 70% zniżki na pierwsze 3 treningi. W ogólnym rozrachunku oznacza to dla ciebie obniżkę całego pakietu od 15 do 21%, a na taki upust na pewno możesz sobie pozwolić. To twoja najlepsza inwestycja w nowych klientów i poszerzenie sieci poleceń!

Podwójne doładowanie: promocja sezonowa dla par i przyjaciół

Skoro mamy już nowy rok, w ciągu kilku tygodni jak zająć z kapelusza z kalendarza wyskoczą walentynki. Nie ma lepszego momentu na sezonową promocję dla par i przyjaciół. Podwójne treningi to podwójna motywacja, która będzie się wzajemnie uzupełniać, a twoi podopieczni będą się nakręcać do dalszej pracy. Przeceń wszystkie zajęcia dla par i zaproponuj zniżkę od 10 do 20% na osobę. Będzie to niewielka zniżka i spokojnie załatasz przerwę w budżecie. Zyskasz za to dodatkowe kontakty i skutecznie wypełnisz swój treningowy grafik na kolejnych kilka tygodni. Nie musisz ograniczać się osób w związkach! Niech to będzie dwóch kumpli potrzebujących pomocy trenera lub przyjaciółki, które chcą wspólnie ćwiczyć.

Program dla stałych klientów: sezonowa promocja lojalnościowa

Znasz to uczucie, gdy zbierasz pieczątki za kawę lub herbatę w znanej sieci kawiarni i ósma albo dziesiąta kawa jest za free? A gdyby podobne rozwiązanie zastosować w treningach personalnych? Spójrz, jakie to proste! Tworzysz sezonową promocję - niech to będzie szlifowanie formy na wakacje i przedstawiasz klientowi program lojalnościowy. To dodatkowy profit dla stałego klienta - on i tak będzie z tobą ćwiczyć! Dlaczego więc nie dać mu ósmego czy dziesiątego treningu całkowicie za darmo? Co lepsze: nie musisz go o tym uprzedzać! Po prostu przy ósmym czy dziesiątym treningu nie bierz od niego pieniędzy. Zajęcia na koszt firmy sprawią, że klient jeszcze chętniej przyjdzie na następne!

Czytaj: Promocje na siłowni - pomysły

Sezonowa wartość dodana: podziel się swoją bazą przepisów

Do swojej oferty wprowadź miły gratis, który będzie komplementarny do wszystkich usług. Prowadzisz stronę internetową albo blog? Przygotuj dla klientów porady treningowe i żywieniowe w formie newsletterów, a za zapisanie się do bazy subskrybentów zaoferuj 20 lub 30% rabatu na pierwsze zajęcia. Dobrym pomysłem jest również zbieranie bazy odbiorców poprzez stworzenie strefy klienta na twojej stronie. Rejestrując się do serwisu, klient otrzymuje nielimitowany dostęp do bazy filmów instruktażowych czy przepisów na ciekawe posiłki. I to wcale nie musi być sezonowa promocja!
Chcesz przeczytać cały artykuł?

strategie-na-wzrost-sprzedazy-karnetow-porady-dla-silowni-i-klubow-fitness

Strategie na wzrost sprzedaży karnetów: porady dla siłowni i klubów fitness

Niskobudżetowe okresy wakacyjne i zimowe to prawdziwa zmora wszystkich właścicieli siłowni i klubów fitness. Maksymalizacja zysków jest wpisana w codzienną pracę każdego managera sprzedaży. W jaki sposób zyskać stabilność finansową i jak niedużym kosztem podnieść sprzedaż karnetów na siłowni?

dziarskim-krokiem-w-nowy-rok-czyli-pomysly-na-promocje-na-silowni-w-2020

Dziarskim krokiem w nowy rok, czyli pomysły na promocje na siłowni w 2020

Listy noworocznych postanowień powoli się zapełniają. Z doświadczenia wiemy, że wiele z nich dotyczy zdrowego stylu życia oraz regularnych treningów. To dobry moment dla wszystkich klubów fitness! Jakie promocje przygotować na nowy rok, by zwiększyć odwiedzalność twojej siłowni?

prawidlowe-uzupelnienie-profilu-firmy-lepszytrener-pl

Prawidłowe uzupełnienie profilu firmy – LepszyTrener.pl

Przeglądarka internetowa LepszyTrener.pl to idealne miejsce do zareklamowania się dla obiektów i firm sportowych. Prawidłowe uzupełnienie danych konta przynosi bardzo dużo korzyści. Profile firmowe posiadają ogromną liczbę funkcjonalności dzięki licznym zakładkom. Zobacz, jak wyciągnąć z profilu firmowego jak najwięcej!

reklama-klubu-sportowego-jak-to-sie-robi

Reklama klubu sportowego – jak to się robi?

Wielu właścicieli klubów i trenerów personalnych są świadomi tego, jak ważna jest promocja. To ona pozwala klientowi dowiedzieć się o danym obiekcie w okolicy lub usłudze. Jeśli poważnie myślisz o zarabianiu w tej branży, pomyśl też o odpowiedniej reklamie.