Jakie są najbardziej hot zajęcia grupowe na siłowni?

Jakie są najbardziej hot zajęcia grupowe na siłowni? Dodano: 2019.07.03

Każdy ma swój powód uczęszczania na siłownię. Niektórzy przychodzą tam z ustalonym grafikiem 4 razy w tygodniu by przeprowadzić samodzielny trening, inni natomiast wolą uczestniczyć w przeróżnych zajęciach grupowych oferowanych przez siłownię. Przejrzeliśmy się najbardziej popularnym treningom grupowym w klubach. Które z nich warto wprowadzić u siebie?

Zajęcia grupowe oferowane przez kluby fitness

Przedstawimy Ci kilka zajęć grupowych, które stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnego treningu. Dostarczają one wiele motywacji i pozytywnej atmosfery, która udziela się podczas przeprowadzania standardowych ćwiczeń. Tego typu zajęcia stają się coraz bardziej popularne. Warto się nimi zainteresować i dodać je do oferty swojego klubu fitness czy siłowni. Do tych najbardziej spopularyzowanych zaliczamy:

Zajęcia grupowe wzmacniające

Dzielą się na kilka rodzajów ze względu na cel  treningu. Jest to najbardziej urozmaicona grupa zajęć ciesząca się wielką popularnością. Jeśli spojrzymy na idee przeprowadzonych ćwiczeń możemy podzielić ją na:

Zajęcia wzmacniające nasze ciało

Głównym celem jest poprawa siły naszych mięśni i modelowanie sylwetki. Zaliczają się do niej takie zajęcia ja

 • ABT/ BPU: Trening polegający na wzmocnieniu wybranych partii mięśni
 • Body Pump: Energiczny trening z wykorzystaniem lekkich sztang 
 • Fit Ball: Trening z wykorzystaniem specjalnych piłek

Wszystkie z nich zaliczają się do tzw. zajęć Body Shape, których głównym celem jest kształtowanie różnych partii naszej sylwetki. Treningi przeprowadza się przy użyciu różnych sprzętów fitness: stepy, hantle, gumy oporowe itp.
group lessons at the gym

Zajęcia wytrzymałościowe

Głównym celem ćwiczeń jest redukcja niechcianej tkanki tłuszczowej i poprawa ogólnej sprawności fizycznej.

 • Spinning: Jazda na specjalnym rowerze/ orbitreku i wykonywanie ćwiczeń w rytm muzyki. Jest to świetny sposób na poprawę swojej wytrzymałości. Proponowany jest osobom mającym problemy ze stawami.
 • Interwały: Trening polegający na naprzemiennych ćwiczeniach o różnej sile i intensywności.
 • Tabata: Jeden z rodzajów interwału, który jest zaliczany do bardzo ekstremalnych. Przeważnie składa się z czterominutowej serii, gdzie przez 20 sekund wykonuje się ćwiczenia w bardzo szybkim tempie - pomiędzy nimi są 10 sekundowe przerwy.
 • Trampoliny: Zajęcia polegające na wykonywaniu ćwiczeniach na specjalnych trampolinach w rytm energicznych kawałków muzycznych. Jest to świetny sposób na spalenie kalorii.

 Zajęcia mieszane

Przeważnie są to zajęcia wzmacniające mięśnie i  sprzyjające redukcję  tkanki tłuszczowej. Zaliczają się do nich:

 • CrossFit: Wszechstronny trening łączących ze sobą elementy interwałowe i siłowe. Używa się do nich przeróżnych przyrządów takich jak m.in.: sztangi, gumy oporowe, różnego rodzaju skrzynie, kettle i piłki.
 • Total Body Condition - w skrócie TBC, są to zajęcia zbliżone do Body Shape. Stawiają większy nacisk na ćwiczenia poprawiające nasze cardio.
 • Trening Obwodowy: Całe zajęcia polegają na przejściu przez różne stacje (wykonywanie określonych ćwiczeń). Na każdym etapie wykonuje się 10-12 ćwiczeń po 40-60 sekund. Robiąc przy tym 15-20 sekundowe przerwy pomiędzy kolejnymi stacjami. Przeważnie wykonują go osoby bardziej zaawansowane kondycyjnie.

Zajęcia Prorozwojowe

Głównym celem tego typu zajęć jest zrelaksowanie się i rozciągnięcie naszych mięśni. Charakteryzują się wzmocnieniem  różnych partii naszego ciała przez jak najmniejszą intensywność wykonywanych ćwiczeń. Poprawia naszą postawę  i wzmacnia nasz organizm. Wyróżnia się w niej:

 • Pilates: Trening łączący gimnastykę z elementami jogi. Przeważnie są to zajęcia dla każdego, niezależnie od poziomu zaawansowania. Głównie wykonuje się ćwiczenia z napięciem mięśni - powodując ich wzmocnienie.
 • Joga: Zajęcia, w których wykonuje się przeróżne ćwiczenia wzmacniające  i rozciągające  ciało.
 • Stretching: Zajęcia, na których wykonuje się przeróżne zestawy ćwiczeń rozciągających nasze mięśnie – są świetnym sposobem na uzupełnienie naszych ćwiczeń siłowych.

Zajęcia Taneczne/Choreograficzne

Wykonywane ćwiczenia przyczyniają  się do redukcji tkanki tłuszczowej i poprawy koordynacji ruchowej. Zalicza się do nich:

 • Zumba: Zajęcia choreograficzne z elementami aerobiku - przeważa w nich muzyka latynoska. 
 • STEP: Zajęcia z wykorzystaniem schodów tzw. Stepów.
 • Zaliczają się także inne rodzaje zajęć wykorzystujących muzykę i taniec: Dance hall, Latino itp.

Zajęcia grupowe - szansa dla klubu fitness?

Jeśli jesteś trenerem personalnym  lub prowadzisz klub fitness - warto zwrócić uwagę na popularność takich zajęć. Wprowadź do swoich usług program zajęć grupowych, które  zagwarantują Ci zwiększenie liczby klientów. Możesz też skorzystać z naszej strony, która oferuje możliwość zareklamowania swojej oferty w Internecie.
Chcesz przeczytać cały artykuł?

strefa-wellness-w-klubie-fitness-troska-o-klientow-czy-dzialania-na-pokaz

Strefa wellness w klubie fitness - troska o klientów czy działania na pokaz?

Atrakcyjność uprawiania sportu zbiera kolejnych amatorów. To już nie tylko trening i dieta, ale też działania poprawiające samopoczucie i kondycję w inne sposób. Sprawdź, jak może wyglądać strefa wellness w twoim klubie fitness i przekonaj się, dlaczego warto w nią zainwestować.

najnowsze-trendy-w-marketingu-online-w-branzy-fitness-jak-je-wykorzystac

Najnowsze trendy w marketingu online w branży fitness - jak je wykorzystać?

Komunikacja twojego biznesu w Internecie to kluczowy element całej strategii marketingowej. Bycie w kontakcie z potencjalnym klientem, łatwe poruszanie się po stronie oraz budowanie relacji już od samego początku. Zobacz najnowsze trendy w marketingu online i wykorzystaj je w rozwoju własnej marki.

biznes-trenera-personalnego-dlaczego-potrzebni-ci-sa-stali-klienci

Biznes trenera personalnego. Dlaczego potrzebni ci są stali klienci?

Pozyskiwanie klientów to kluczowy moment pracy w każdej branży. Gdy już zdobędziesz pierwszych odbiorców, na pewno będziesz się nimi zajmować najlepiej jak potrafisz, choć nadal będziesz generował kolejne leady. Każdy klient to inne potrzeby, inne oczekiwania i inne strategie. Dlaczego mimo bardzo dynamicznej branży potrzebni ci są stali klienci?

single-czyli-klienci-z-duzym-potencjalem-jaka-powinna-byc-oferta-dla-singli

Single, czyli klienci z dużym potencjałem. Jaka powinna być oferta dla singli?

Potencjał ekonomiczny osób żyjących w pojedynkę jest nieoceniony i niewykorzystany. Osoby, które nie muszą dzielić swojej pensji pomiędzy członków gospodarstwa domowego, mogą pozwolić sobie na więcej przyjemności na co dzień. Jak skonstruować ofertę twojego klubu, jeśli single to klienci z dużym potencjałem?