Jakie są najbardziej hot zajęcia grupowe na siłowni?

Jakie są najbardziej hot zajęcia grupowe na siłowni? Dodano: 2019.07.03

Każdy ma swój powód uczęszczania na siłownię. Niektórzy przychodzą tam z ustalonym grafikiem 4 razy w tygodniu by przeprowadzić samodzielny trening, inni natomiast wolą uczestniczyć w przeróżnych zajęciach grupowych oferowanych przez siłownię. Przejrzeliśmy się najbardziej popularnym treningom grupowym w klubach. Które z nich warto wprowadzić u siebie?

Zajęcia grupowe oferowane przez kluby fitness

Przedstawimy Ci kilka zajęć grupowych, które stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnego treningu. Dostarczają one wiele motywacji i pozytywnej atmosfery, która udziela się podczas przeprowadzania standardowych ćwiczeń. Tego typu zajęcia stają się coraz bardziej popularne. Warto się nimi zainteresować i dodać je do oferty swojego klubu fitness czy siłowni. Do tych najbardziej spopularyzowanych zaliczamy:

Zajęcia grupowe wzmacniające

Dzielą się na kilka rodzajów ze względu na cel  treningu. Jest to najbardziej urozmaicona grupa zajęć ciesząca się wielką popularnością. Jeśli spojrzymy na idee przeprowadzonych ćwiczeń możemy podzielić ją na:

Zajęcia wzmacniające nasze ciało

Głównym celem jest poprawa siły naszych mięśni i modelowanie sylwetki. Zaliczają się do niej takie zajęcia ja

 • ABT/ BPU: Trening polegający na wzmocnieniu wybranych partii mięśni
 • Body Pump: Energiczny trening z wykorzystaniem lekkich sztang 
 • Fit Ball: Trening z wykorzystaniem specjalnych piłek

Wszystkie z nich zaliczają się do tzw. zajęć Body Shape, których głównym celem jest kształtowanie różnych partii naszej sylwetki. Treningi przeprowadza się przy użyciu różnych sprzętów fitness: stepy, hantle, gumy oporowe itp.
group lessons at the gym

Zajęcia wytrzymałościowe

Głównym celem ćwiczeń jest redukcja niechcianej tkanki tłuszczowej i poprawa ogólnej sprawności fizycznej.

 • Spinning: Jazda na specjalnym rowerze/ orbitreku i wykonywanie ćwiczeń w rytm muzyki. Jest to świetny sposób na poprawę swojej wytrzymałości. Proponowany jest osobom mającym problemy ze stawami.
 • Interwały: Trening polegający na naprzemiennych ćwiczeniach o różnej sile i intensywności.
 • Tabata: Jeden z rodzajów interwału, który jest zaliczany do bardzo ekstremalnych. Przeważnie składa się z czterominutowej serii, gdzie przez 20 sekund wykonuje się ćwiczenia w bardzo szybkim tempie - pomiędzy nimi są 10 sekundowe przerwy.
 • Trampoliny: Zajęcia polegające na wykonywaniu ćwiczeniach na specjalnych trampolinach w rytm energicznych kawałków muzycznych. Jest to świetny sposób na spalenie kalorii.

 Zajęcia mieszane

Przeważnie są to zajęcia wzmacniające mięśnie i  sprzyjające redukcję  tkanki tłuszczowej. Zaliczają się do nich:

 • CrossFit: Wszechstronny trening łączących ze sobą elementy interwałowe i siłowe. Używa się do nich przeróżnych przyrządów takich jak m.in.: sztangi, gumy oporowe, różnego rodzaju skrzynie, kettle i piłki.
 • Total Body Condition - w skrócie TBC, są to zajęcia zbliżone do Body Shape. Stawiają większy nacisk na ćwiczenia poprawiające nasze cardio.
 • Trening Obwodowy: Całe zajęcia polegają na przejściu przez różne stacje (wykonywanie określonych ćwiczeń). Na każdym etapie wykonuje się 10-12 ćwiczeń po 40-60 sekund. Robiąc przy tym 15-20 sekundowe przerwy pomiędzy kolejnymi stacjami. Przeważnie wykonują go osoby bardziej zaawansowane kondycyjnie.

Zajęcia Prorozwojowe

Głównym celem tego typu zajęć jest zrelaksowanie się i rozciągnięcie naszych mięśni. Charakteryzują się wzmocnieniem  różnych partii naszego ciała przez jak najmniejszą intensywność wykonywanych ćwiczeń. Poprawia naszą postawę  i wzmacnia nasz organizm. Wyróżnia się w niej:

 • Pilates: Trening łączący gimnastykę z elementami jogi. Przeważnie są to zajęcia dla każdego, niezależnie od poziomu zaawansowania. Głównie wykonuje się ćwiczenia z napięciem mięśni - powodując ich wzmocnienie.
 • Joga: Zajęcia, w których wykonuje się przeróżne ćwiczenia wzmacniające  i rozciągające  ciało.
 • Stretching: Zajęcia, na których wykonuje się przeróżne zestawy ćwiczeń rozciągających nasze mięśnie – są świetnym sposobem na uzupełnienie naszych ćwiczeń siłowych.

Zajęcia Taneczne/Choreograficzne

Wykonywane ćwiczenia przyczyniają  się do redukcji tkanki tłuszczowej i poprawy koordynacji ruchowej. Zalicza się do nich:

 • Zumba: Zajęcia choreograficzne z elementami aerobiku - przeważa w nich muzyka latynoska. 
 • STEP: Zajęcia z wykorzystaniem schodów tzw. Stepów.
 • Zaliczają się także inne rodzaje zajęć wykorzystujących muzykę i taniec: Dance hall, Latino itp.

Zajęcia grupowe - szansa dla klubu fitness?

Jeśli jesteś trenerem personalnym  lub prowadzisz klub fitness - warto zwrócić uwagę na popularność takich zajęć. Wprowadź do swoich usług program zajęć grupowych, które  zagwarantują Ci zwiększenie liczby klientów. Możesz też skorzystać z naszej strony, która oferuje możliwość zareklamowania swojej oferty w Internecie.
Chcesz przeczytać cały artykuł?

strategie-na-wzrost-sprzedazy-karnetow-porady-dla-silowni-i-klubow-fitness

Strategie na wzrost sprzedaży karnetów: porady dla siłowni i klubów fitness

Niskobudżetowe okresy wakacyjne i zimowe to prawdziwa zmora wszystkich właścicieli siłowni i klubów fitness. Maksymalizacja zysków jest wpisana w codzienną pracę każdego managera sprzedaży. W jaki sposób zyskać stabilność finansową i jak niedużym kosztem podnieść sprzedaż karnetów na siłowni?

dziarskim-krokiem-w-nowy-rok-czyli-pomysly-na-promocje-na-silowni-w-2020

Dziarskim krokiem w nowy rok, czyli pomysły na promocje na siłowni w 2020

Listy noworocznych postanowień powoli się zapełniają. Z doświadczenia wiemy, że wiele z nich dotyczy zdrowego stylu życia oraz regularnych treningów. To dobry moment dla wszystkich klubów fitness! Jakie promocje przygotować na nowy rok, by zwiększyć odwiedzalność twojej siłowni?

sezonowe-promocje-czyli-jak-zachecic-klienta-do-wspolpracy

Sezonowe promocje, czyli jak zachęcić klienta do współpracy?

Zbliża się koniec roku, wraz z nim sylwester i noworoczne postanowienia. Warto już teraz zastanowić się nad opracowaniem pakietów zniżkowych dla nowych klientów lub programów lojalnościowych dla tych, którzy już z tobą pracują. Jak najlepiej ugryźć temat sezonowych promocji? Przedstawiamy 5 pomysłów na ciekawe okazje dla twoich podopiecznych.

prawidlowe-uzupelnienie-profilu-firmy-lepszytrener-pl

Prawidłowe uzupełnienie profilu firmy – LepszyTrener.pl

Przeglądarka internetowa LepszyTrener.pl to idealne miejsce do zareklamowania się dla obiektów i firm sportowych. Prawidłowe uzupełnienie danych konta przynosi bardzo dużo korzyści. Profile firmowe posiadają ogromną liczbę funkcjonalności dzięki licznym zakładkom. Zobacz, jak wyciągnąć z profilu firmowego jak najwięcej!