Jak skutecznie promować wydarzenia sportowe?

Jak skutecznie promować wydarzenia sportowe? Dodano: 2017.07.20

Startowanie w zawodach dawno już nie zamyka się na poziomie profesjonalnym. W obecnym świecie organizuje się bardzo dużo zawodów amatorskich. Jedne są masowe, inne – lokalne. Wydarzenia zawsze są skierowane do określonej grupy docelowej. Zobacz, w jaki sposób możesz zgłaszać i promować zawody sportowe w serwisie LepszyTrener.pl.

Niezbędnik organizatora zawodów – reklama

Bycie aktywnym fizycznie jest nieodłącznym elementem życia coraz większej liczby ludzi. Nic więc dziwnego, że bardzo szybko decydują się oni na sprawdzenie własnych sił w zawodach. Tym samym popularność zyskują zawody na poziomie amatorskim. Zwykle są one organizowane lokalnie i skierowane do mniejszej liczby uczestników. Nie jest to jednak żadną przeszkodą w pozyskiwaniu większej liczby uczestników na zawody. Większość osób trenujących na poziomie amatorskim wybiera kameralne wydarzenia sportowe.

Dlaczego?

Zwykle odbywają się one w pobliżu ich miejsca zamieszkania i biorą w nich udział znajome twarze. Nie czują również presji tłumu i obaw przed zauważeniem braków w ich umiejętnościach sportowych. Niszowe zawody są przede wszystkim dobrą zabawą i formą spędzenia wolnego czasu – a nie zaciekłą rywalizacją o medal.

Popularyzacja zawodów i wydarzeń sportowych

reklama imprez zawodów sportowych marketing

Pozyskiwanie uczestników na lokalne zawody może być jednak nieco trudniejsze niż w przypadku wydarzeń ogólnopolskich. Z roku na rok organizuje się coraz więcej imprez o tym charakterze. Przy olbrzymiej liczbie organizowanych konferencji, zawodów, wydarzeń, biegów i innych imprez sportowych odpowiednia promocja jest kluczem. Coraz trudniej jest więc przebić się z reklamą własnego wydarzenia sportowego.

Dlaczego odpowiednia reklama zawodów jest tak ważna?

Organizowanie zawodów sportowych to jedno. Pozyskiwanie zawodników, którzy wezmą w nich udział – to drugie. Żeby wystartować w zawodach, oczywiście trzeba o nich wiedzieć. Ważne jest więc wybranie odpowiedniego kanału przekazywania informacji o wydarzeniu. W dzisiejszych czasach najskuteczniejszym medium stał się internet. To właśnie tam osoby zainteresowane daną dyscypliną sportową najczęściej szukają informacji o zawodach.

Podstawą jest informowanie o wydarzeniu na własnej stronie internetowej, portalach społecznościowych czy w lokalnych serwisach informacyjnych. Obecnie jednak dołącza do tego reklama zawodów na portalach tematycznych. Często to właśnie ona jest najskuteczniejszą formą marketingu wydarzeń sportowych. Znacznie prościej jest bowiem pozyskać uczestników na zawody w grupie osób zainteresowanych danym obszarem sportu. A bez zawodników – nie ma rywalizacji.

Czytaj także: Targi sportowe - dlaczego warto brać w nich udział?

Reklama imprez w serwisie LepszyTrener.pl

Odbiorcami portalu LepszyTrener.pl są osoby zainteresowane szeroko pojętą aktywnością fizyczną i zdrowym stylem życia. Wśród nich znajdują się również osoby aktywnie uprawiające najróżniejsze dyscypliny sportowe.

Zobacz również: Zostań naszym blogerem!

Zgłaszanie zawodów, imprez i wydarzeń sportowych

Chcesz zgłosić zawody? Nic prostszego. Nasz portal umożliwia promowanie kazdej imprezy związanej ze sportem. Pomogliśmy już wielu firmom, stowarzyszeniom i organizacjom w promocji ich eventów. Specjalizujemy się w docieraniu do grupy docelowej, czyli tych osób które chcesz widzieć na swoim wydarzeniu.

Nie ma więc znaczenia, jakie sportowe wydarzenie chcesz promować. Nasza grupa docelowa jest różnorodna. Dodatkowo możemy celować w konkretną grupę wiekową, w określonej lokalizacji, z określonymi zainteresowaniami sportowymi. Przede wszystkim zgłoś zawody do nas drogą telefoniczną bądź mailową na adres kontakt@lepszytrener.pl Wspólnie wybierzemy najbardziej skuteczną formę reklamy zawodów.

LepszyTrener.pl jest serwisem ogólnopolskim. Otwieramy się zarówno na większe, jak i mniejsze miasta. Pomożemy ci rozreklamować zawody sportowe – bez względu na lokalizację.

Co możemy ci zaoferować?

Artykuły sponsorowane

W ramach serwisu LepszyTrener.pl działa blog trenera. Znajdują się na nim artykuły o tematyce sportowej oraz aktywnym i zdrowym trybie życia. Blog jest nieustannie aktualizowany – może pojawić się na nim także twoja informacja o zawodach. Nie ma przeszkód, by to organizatorzy napisali artykuł o wydarzeniu. Gdy już znajdzie się on na blogu trenera – zaczniemy promować go w mediach społecznościowych. W ten sposób trafisz do dziesiątek osób, które wezmą udział w organizowanych przez ciebie zawodach.

Mailing

Inną formą reklamy zawodów w naszym serwisie jest mailing do naszej bazy osób aktywnie trenujących sport. Nasza baza mailingowa to ponad 8 tysięcy aktywnych rekordów i ciągle rośnie. Znajdują się w niej sportowcy niemal z każdej dyscypliny sportowej. Ważne jest skierowanie informacji o zawodach do osób potencjalnie nimi zainteresowanych. Organizujesz zawody biegowe? Informujemy o nich biegaczy. Planujesz lokalny triathlon? Piszemy do triathlonistów.

 

 

Chcesz przeczytać cały artykuł?

sezonowe-promocje-czyli-jak-zachecic-klienta-do-wspolpracy

Sezonowe promocje, czyli jak zachęcić klienta do współpracy?

Zbliża się koniec roku, wraz z nim sylwester i noworoczne postanowienia. Warto już teraz zastanowić się nad opracowaniem pakietów zniżkowych dla nowych klientów lub programów lojalnościowych dla tych, którzy już z tobą pracują. Jak najlepiej ugryźć temat sezonowych promocji? Przedstawiamy 5 pomysłów na ciekawe okazje dla twoich podopiecznych.

prawidlowe-uzupelnienie-profilu-firmy-lepszytrener-pl

Prawidłowe uzupełnienie profilu firmy – LepszyTrener.pl

Przeglądarka internetowa LepszyTrener.pl to idealne miejsce do zareklamowania się dla obiektów i firm sportowych. Prawidłowe uzupełnienie danych konta przynosi bardzo dużo korzyści. Profile firmowe posiadają ogromną liczbę funkcjonalności dzięki licznym zakładkom. Zobacz, jak wyciągnąć z profilu firmowego jak najwięcej!

reklama-klubu-sportowego-jak-to-sie-robi

Reklama klubu sportowego – jak to się robi?

Wielu właścicieli klubów i trenerów personalnych są świadomi tego, jak ważna jest promocja. To ona pozwala klientowi dowiedzieć się o danym obiekcie w okolicy lub usłudze. Jeśli poważnie myślisz o zarabianiu w tej branży, pomyśl też o odpowiedniej reklamie.

jakie-sa-najbardziej-hot-zajecia-grupowe-na-silowni

Jakie są najbardziej hot zajęcia grupowe na siłowni?

Każdy ma swój powód uczęszczania na siłownię. Niektórzy przychodzą tam z ustalonym grafikiem 4 razy w tygodniu by przeprowadzić samodzielny trening, inni natomiast wolą uczestniczyć w przeróżnych zajęciach grupowych oferowanych przez siłownię. Przejrzeliśmy się najbardziej popularnym treningom grupowym w klubach. Które z nich warto wprowadzić u siebie?