Ile kosztuje chodzenie na siłownię?

Ile kosztuje chodzenie na siłownię? Dodano: 2018.04.05

Rodzaj wybranego karnetu zależy od zawartości portfela ćwiczącego. Nie trzeba mieć jednak milionów na koncie, by korzystać z dobrodziejstw siłowni. Zobacz, co oferują siłownie i kluby fitness i ile kosztuje taka przyjemność. Przedstawiamy wam kilka wariantów chodzenia na siłownię – ekonomiczny, optymalny i premium.

Średnie ceny karnetu na siłownię w Polsce

To, ile kosztuje karnet na siłownię zależy od wielu czynników. Duże znaczenie ma lokalizacja – w mniejszych miastach zapłacimy o wiele mniej. W grę wchodzi także prestiż i wielkość siłowni. Inne ceny obowiązują w siłowniach lokalnych, a inne – w sieciówkach. Średnią opłatą w naszym kraju za miesięczną możliwość korzystania z siłowni jest 120 złotych. Ceny mogą jednak sięgać nawet 200 złotych. Tyle właśnie maksymalnie zapłacimy za karnet open w stolicy. W mniejszych miastach natomiast na ten rodzaj karnetu wydamy około 100 złotych. Zwykle także do tej wartości należy doliczyć jednorazową opłatę członkowską w wysokości 50-100 złotych.
Na siłowniach i w kubach fitness istnieje możliwość podpisania umowy długoterminowej. Jedną z większych korzyści kilkumiesięcznego czy rocznego karnetu jest jego niższa cena.

Chodzenie na siłownię w wersji ekonomicznej
Ile kosztuje chodzenie na siłownię

Wersja przeznaczona dla osób mających ograniczony budżet lub lubiących oszczędzanie. Na siłowniach najtańsze są karnety obejmujące podstawową usługę. Mianowicie – sam wstęp na siłownię. Zwykle jednak posiadają one ograniczenie w postaci konkretnej liczby wejść w tygodniu bądź miesiącu. Za taki karnet Możemy zapłacić już od 40-50 złotych miesięcznie. Zwykle jednak będą to siłownie lokalne bądź specjalne promocje w klubach fitness.
Ekonomiczne chodzenie na siłownię jest dostępne również dla studentów oraz uczniów powyżej 16 roku życia. Mogą oni kupić karnet BeActive umożliwiający dostęp do około 100 sieciowych obiektów sportowych. Do wyboru są warianty Open i Comfort. Pierwszy z nich nie ma ograniczeń czasowych w korzystaniu z siłowni. Miesięczny karnet kosztuje 99 złotych, półroczny – 296 złotych. W przypadku wariantu Comfort zapewnia on możliwość ćwiczeń od poniedziałku do piątku do godziny 16:00 oraz bez limitu w weekendy. Miesięczne korzystanie z siłowni to koszt rangi 59 złotych, półroczne – 159 złotych.

Czytaj dalej: Co wpisać w koszty w branży fitness?

Chodzenie na siłownię w wersji optymalnej
Koszt chodzenia na siłownię karnet

Wiele siłowni i klubów fitness w ramach karnetu daje możliwość uczęszczania na podstawowe zajęcia, takie jak zumba, joga, pilates, TBC czy spinning. W zależności od liczby wejść bądź nieograniczonej liczby wejść cena miesięcznego karnetu może się wahać. W większych miastach za takie usługi zapłacimy już 100-150 złotych. W mniejszych natomiast ceny mogą zaczynać się od około 70 złotych.

Chodzenie na siłownię w wersji premium
Chodzenie na siłownię cena

Niektórym ćwiczącym nie wystarcza samo chodzenie na siłownię. Możliwość korzystania z zajęć grupowych to także za mało. W ich przypadku sprawdzą się karnety w wariancie premium. Umożliwiają one zarówno chodzenie na siłownię, jak i zajęcia grupowe. Co więcej, zwykle także towarzyszą im inne usługi, takie jak m.in. treningi personalne, masaże czy sauna. Niekiedy jednak są to dodatkowo płatne „atrakcje”. Koszt samego karnetu w tym wariancie może przekroczyć nawet 300 złotych. Ta wartość wzrasta, gdy wykupimy dodatkowo treningi personalne (mogą kosztować średnio 100-300 złotych miesięcznie).

Czytaj dalej: Jak zarabiać na prowadzeniu siłowni?

Chodzenie na siłownię – karnet to nie jedyny wydatek

Wydawać by się mogło, że wystarczy nam kupić karnet, by móc chodzić na siłownię. Tak być powinno, jednak branża fitness rozwija się w zadziwiająco szybkim tempie. Na rynku są dostępne coraz nowsze i lepsze gadżety, sprzęty treningowe czy stroje sportowe. Na siłowniach można zobaczyć niemal rewię mody. Te sportowe „zabawki” generują kolejne koszta. Nie można więc zapominać, że chodzenie na siłownię powinno być przede wszystkim formą wysiłku fizycznego, nie prezentowania nowinek fitnessowych.Zobacz: Jak założyć siłownię?

 

Chcesz przeczytać cały artykuł?

relacje-z-klientami-w-dobie-pandemii-jak-utrzymac-karnetowiczow-na-silowni

Relacje z klientami w dobie pandemii. Jak utrzymać karnetowiczów na siłowni?

Kiedy na zewnątrz szaleje nieznany dotychczas wirus, kolejne decyzje rządowe ograniczają działalność m.in. w branży fitness. Problem zamrożonych karnetów dotyczy wszystkich siłowni i klubów fitness w Polsce i na świecie. Jak utrzymać karnetowiczów na siłowni i czy jakiś sposób, by okiełznać ten problem?

zamkniecie-klubu-fitness-co-dalej-czy-twoj-biznes-straci-na-pandemii

Zamknięcie klubu fitness: co dalej? Czy twój biznes straci na pandemii?

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa siłownie, kluby fitness i inne obiekty sportowe pozostają zamknięte. Trudno powiedzieć, jak długo to potrwa, tym bardziej, że liczba zachorowań cały czas rośnie. Czy twój biznes straci na pandemii i czy są sposoby, by przetrwać ten trudny okres?

planowanie-rozkladu-silowni-czyli-jak-skutecznie-rozmiescic-strefy-treningowe

Planowanie rozkładu siłowni, czyli jak skutecznie rozmieścić strefy treningowe

Decydujesz się na otwarcie siłowni lub klubu fitness? Przed tobą ogromne przedsięwzięcie - i nie chodzi o samą inwestycję, bo nakłady finansowe szybko się zwrócą po zdobyciu pierwszych klientów. Tylko jak ich zadowolić? Zobacz, jak logistycznie rozmieścić strefy treningowe w swoim klubie, tak aby treningi na siłowni przynosiły jak najwięcej korzyści, a zajęcia fitness cieszyły się dużą frekwencją.

nowinki-technologiczne-w-twoim-klubie-fitness-zobacz-co-warto-wdrozyc

Nowinki technologiczne w twoim klubie fitness. Zobacz, co warto wdrożyć!

Rozwój technologiczny i wszechogarniająca komputeryzacja dotyczą już każdej branży w gospodarce światowej. Również branża fitness może korzystać z nowości technicznych i komputerowych rozwiązań. Zobacz, jakie technologiczne ulepszenia warto wprowadzić w klubie i dlaczego akurat takie posunięcie będzie dla ciebie korzystne.