Dziarskim krokiem w nowy rok, czyli pomysły na promocje na siłowni w 2020

Dziarskim krokiem w nowy rok, czyli pomysły na promocje na siłowni w 2020 Dodano: 2019.12.16

Listy noworocznych postanowień powoli się zapełniają. Z doświadczenia wiemy, że wiele z nich dotyczy zdrowego stylu życia oraz regularnych treningów. To dobry moment dla wszystkich klubów fitness! Jakie promocje przygotować na nowy rok, by zwiększyć odwiedzalność twojej siłowni?

Preferencyjne warunki umowy: promocje siłowni na nowy rok

Początek nowego roku to dla wielu siłowni okres gwarantowanego napływu nowych klientów. Warto wykorzystać moment i przygotować wcześniej promocje na karnety, tak by komunikację uruchomić w okresie międzyświątecznym. Z doświadczenia wiemy, że dużym powodzeniem cieszą się karnety 12-miesięczne. Początek roku to dla wielu osób postanowienie regularnych wizyt w siłowni, dlatego warto opracować strategię promocji z karnetem rocznym w roli głównej. Dobrze sprawdzą się 3 miesiące z rabatem 50%, styczeń za darmo lub 12 miesięcy w cenie 9. Niezależnie od przyjętej akcji marketingowej, pamiętaj, by dobrać do niej możliwie najlepszą komunikację. Możesz wydłużyć czas na podjęcie decyzji i połączyć akcję z dniami otwartymi. Możliwość wypróbowania siłowni całkowicie za darmo to dodatkowy atut. Konkurencyjność swojej oferty możesz podkręcić likwidacją opłaty wpisowej dla osób korzystających z promocji. Jak jeszcze możesz uatrakcyjnić ofertę swojej siłowni w gorącym okresie postanowień noworocznych?

Dodatkowe zajęcia poranne w siłowni: promocje noworoczne

Duże obłożenie zajęć w godzinach popołudniowych to codzienny problem w większości sieci klubów fitness. Osoby rezygnujące z członkostwa w klubie lub przestają regularnie uczęszczać na zajęcia wskazują najczęściej przepełnione szatnie i sale fitness jako powód swojej decyzji. Zastanów się, że twoja siłownia może w ramach promocji na nowy rok przenieść część zajęć na mniej oblegane godziny lub poszerzyć ofertę fitness o dodatkowe terminy. Planując grafik zajęć grupowych na styczeń, weź pod uwagę bieżące trendy i pomysł o dodatkowych godzinach zajęć z treningu prozdrowotnego. To obecnie jeden z wiodących hitów pośród zajęć fitness. Dobrym pomysłem jest również wprowadzenie do aktualnego grafiku zajęć z jogi połączonych z treningiem HIIT o wysokiej intensywności interwałowej. Sprawdzić może się też oferta zajęć dla duszy i oferta specjalna mindfulness, gdzie na zajęciach ćwiczy się przede wszystkim koncentrację i uważność. Ale to nie jedyne pomysły na ulepszenie oferty!

Nowy Rok na siłowni: promocje na treningi personalne i diety
nowy rok na siłowni

Noworoczne postanowienia to świetna okazja na promocję treningów personalnych i planów żywieniowych oferowanych przez specjalistów z twojego klubu. Opracuj sobie schemat działania i zdecyduj, jak dużego rabatu możesz udzielić na zakup tych usług. Warto też zastanowić się nad łączeniem ich w pakiety. Promocja stopniowana przy zakupie kilku treningów personalnych płatnych z góry to dobry sposób na zachęcenie klienta do dłuższej współpracy z twoją siłownią z okazji wejścia w nowy rok. Sprawdzi się też fajny gratis w formie pełnego jadłospisu dopasowanego do potrzeb klienta. Sprawdź, ile treningów jednocześnie powinien kupić klient, by indywidualna dieta wpadła za okrągłe 0 zł - 10 spotkań czy może tylko 5? Przygotuj najlepszą komunikację i pamiętaj, że to, co decyduje o transakcji kupna-sprzedaży to silna potrzeba!

Czytaj też: Sezonowe promocje na siłowni

Promocje na siłowni: bony podarunkowe na nowy rok

Skoro już mowa o potrzebach, warto wspomnieć o sezonowych prezentach. Już nie tylko pierwsza gwiazdka czy urodziny są okazją do obdarowywania się upominkami. Do elitarnych okazji dołączył już wielkanocny zajączek, a od niedawna również nowy rok. Jeśli chcesz, aby twoi klienci przyprowadzili swoich bliskich do twojego klubu i wspólnie tutaj ćwiczyli, wprowadź do oferty bony podarunkowe z okresowym karnetem na twoje usługi. Może to być 30-dniowy bilet wstępu do twojej siłowni - świetnie sprawdzi się przy okazji postanowień na nowy rok! To idealna promocja w tym okresie - kto wie, być może dzięki kuponowi do twojej siłowni komuś uda się wytrwać w noworocznych postanowieniach!
Chcesz przeczytać cały artykuł?

pomysly-na-promocje-silowni-w-2021

Pomysły na promocję siłowni w 2021

Pomysł promocji siłowni czy innego miejsca nie powinien stanowić problemu. Należy mieć jednak dobrego marketingowca, który będzie wymyślał atrakcyjne akcje promocyjne, a nowe pomysły będzie miał w zanadrzu. Należy podtrzymywać wirtualny dialog z odbiorcą i co krok proponować i przedstawiać mu nowe pomysły promocyjne. Jakie zatem pomysły na promocję siłowni można zastosować w roku 2021?

jak-przyciagnac-klientow-na-swoja-silownie-i-do-klubu-fitness-marketing-w-pigulce

Jak przyciągnąć klientów na swoją siłownię i do klubu fitness? Marketing w pigułce

Pozyskiwania klientów to klucz do wielkiego sukcesu w budowaniu marki fitness. Opracowanie właściwej strategii marketingowej z pewnością przełoży się na generowanie leadów, zwiększając waszą sprzedaż członkostw. Podpowiadamy, co zrobić, by przyciągnąć klientów na swoją siłownię lub do klubu fitness.

marketing-offline-w-branzy-fitness-krotki-poradnik-dla-club-managerow

Marketing offline w branży fitness. Krótki poradnik dla club managerów

Otwieranie nowego kanału usług profesjonalnych zawsze powinno iść w parze z napływem klientów. Aby zapewnić sobie odpowiedniej objętości potoki odbiorców, należy opracować działania marketingowe, nie tylko w sieci. Sprawdź, w jaki sposób ograć marketing offline w branży fitness i dlaczego nie warto rezygnować z tego rodzaju działań reklamowych w dobie cyfryzacji.

strefa-wellness-w-klubie-fitness-troska-o-klientow-czy-dzialania-na-pokaz

Strefa wellness w klubie fitness - troska o klientów czy działania na pokaz?

Atrakcyjność uprawiania sportu zbiera kolejnych amatorów. To już nie tylko trening i dieta, ale też działania poprawiające samopoczucie i kondycję w inne sposób. Sprawdź, jak może wyglądać strefa wellness w twoim klubie fitness i przekonaj się, dlaczego warto w nią zainwestować.