Bezpieczeństwo na siłowni

Bezpieczeństwo na siłowni Dodano: 2016.09.28

Siłownia jest miejscem, z którego korzysta bardzo duża ilość osób. Warto zatem zadbać o zapewnienie bezpieczeństwa ludziom, przebywającym na jej terenie. Zobacz co można zrobić, żeby siłownia stała się przyjaznym i bezpiecznym miejscem.

Szatnia – okazja czyni złodzieja

Często zdarza się, że w szatni giną rzeczy pozostawione przez trenujących. Przez takie zdarzenia klienci nie mogą zostawić swoich rzeczy w szatni bez strachu przed ich stratą. Ważne jest więc, żeby zadbać o pozostawione w szatni rzeczy. Można na przykład zamontować kamerę skierowaną jedynie na szafki. Taki sposób nie wchodziłby znacząco w prywatność klientów, a mógłby zapewnić większe bezpieczeństwo pozostawionych rzeczy. Klienci przychodząc na siłownię często mają ze sobą klucze do domu lub do samochodu, telefony czy portfele. Siłownia mogłaby zaoferować, że tego typu wartościowe rzeczy będą przechowywane w wyznaczonym miejscu, na przykład w zamykanej szafce na recepcji. Dzięki takiemu rozwiązaniu klienci nie będą się martwić o swoje rzeczy i będą mogli całkowicie skupić się na treningu.

Higiena pod prysznicem

Ze względu na ilość osób korzystających z usług siłowni nie jest to miejsce bardzo higieniczne. W szczególności prysznice są idealnym miejscem na rozwój bakterii. Zadbaj, aby personel sprzątający zwrócił szczególną uwagę na warunki panujące w prysznicach. Ważne jest, aby były one dokładnie i często sprzątane. Podczas sprzątania powinny być używane środki zabijające jak najwięcej bakterii. Jako właściciel siłowni postaraj się również o to, żeby klienci wchodzili pod prysznic w klapkach. Można wywiesić stosowną kartkę lub informować klientów na pierwszym treningu. Takie rozwiązania pozwolą na utrzymanie właściwej higieny pod prysznicami w siłowni.

Więcej o bezpieczeństwie na siłowni pod kątem prawnym - prawo dla fitnessu

Dbanie o czystość sprzętów na siłowni

Sprzęty na siłowni to również dobre środowisko do rozwoju bakterii. Istotne jest, żeby poinformować klientów o konieczności czyszczenia po sobie używanego sprzętu. Taka informacja może zostać zawarta w regulaminie siłowni lub po prostu napisana na kartce i powieszona w widocznym miejscu. Siłownia powinna wtedy zapewnić środki do dezynfekcji oraz na przykład ręczniki papierowe, by klienci mogli po sobie posprzątać. Ponadto, zagwarantowanie każdemu ćwiczącemu ręcznika, który może rozłożyć na sprzęcie na czas treningu może znacznie wpłynąć na poprawę czystości na siłowni. W tej sytuacji jest również druga możliwość. Siłownia może zatrudnić osoby, które na bieżąco czyszczą używany sprzęt. Każda z tych opcji jest dobra – ważne, żeby dbać o czystość sprzętów na siłowni.

Sprawny personel sprzątający

Klienci nie zawsze stosują się do obowiązków, które nakłada na nie siłownia. W takiej sytuacji należy zadbać również o sprawny personel sprzątający. Nic nie zastąpi dokładnego i regularnego sprzątania. Należy zadbać o to, by personel sprzątający zajął się każdym pomieszczeniem na siłowni, a w szczególności tymi, które są dostępne dla klientów. Obecność personelu sprzątającego jest gwarancją utrzymania czystości na siłowni.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Każda siłownia powinna dbać o bezpieczeństwo swoich klientów. Ważne, by mieć na uwadze zdrowie i samopoczucie trenujących. Czyste i zdezynfekowane sprzęty wzbudzają zaufanie w ćwiczących. Odpowiednio posprzątane prysznice czy sauny zachęcają do skorzystania. Ważne jest, by siłownia była przyjaznym miejscem, w którym żaden klient nie boi się o rzeczy pozostawione w szatni czy o własne zdrowie.

Czytaj także: Co zrobić w razie wypadku na siłowni?

Istotnym elementem jest informowanie klientów. Każda zmiana w regulaminie siłowni, szczególnie taka, która bezpośrednio angażuje klienta, powinna zostać przekazana w zrozumiały sposób. Istotne jest, by na pewno do niego dotarła. Dzięki takim zabiegom siłownia będzie bezpieczną i przyjemną przestrzenią dla klientów.

Chcesz przeczytać cały artykuł?

relacje-z-klientami-w-dobie-pandemii-jak-utrzymac-karnetowiczow-na-silowni

Relacje z klientami w dobie pandemii. Jak utrzymać karnetowiczów na siłowni?

Kiedy na zewnątrz szaleje nieznany dotychczas wirus, kolejne decyzje rządowe ograniczają działalność m.in. w branży fitness. Problem zamrożonych karnetów dotyczy wszystkich siłowni i klubów fitness w Polsce i na świecie. Jak utrzymać karnetowiczów na siłowni i czy jakiś sposób, by okiełznać ten problem?

zamkniecie-klubu-fitness-co-dalej-czy-twoj-biznes-straci-na-pandemii

Zamknięcie klubu fitness: co dalej? Czy twój biznes straci na pandemii?

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa siłownie, kluby fitness i inne obiekty sportowe pozostają zamknięte. Trudno powiedzieć, jak długo to potrwa, tym bardziej, że liczba zachorowań cały czas rośnie. Czy twój biznes straci na pandemii i czy są sposoby, by przetrwać ten trudny okres?

planowanie-rozkladu-silowni-czyli-jak-skutecznie-rozmiescic-strefy-treningowe

Planowanie rozkładu siłowni, czyli jak skutecznie rozmieścić strefy treningowe

Decydujesz się na otwarcie siłowni lub klubu fitness? Przed tobą ogromne przedsięwzięcie - i nie chodzi o samą inwestycję, bo nakłady finansowe szybko się zwrócą po zdobyciu pierwszych klientów. Tylko jak ich zadowolić? Zobacz, jak logistycznie rozmieścić strefy treningowe w swoim klubie, tak aby treningi na siłowni przynosiły jak najwięcej korzyści, a zajęcia fitness cieszyły się dużą frekwencją.

nowinki-technologiczne-w-twoim-klubie-fitness-zobacz-co-warto-wdrozyc

Nowinki technologiczne w twoim klubie fitness. Zobacz, co warto wdrożyć!

Rozwój technologiczny i wszechogarniająca komputeryzacja dotyczą już każdej branży w gospodarce światowej. Również branża fitness może korzystać z nowości technicznych i komputerowych rozwiązań. Zobacz, jakie technologiczne ulepszenia warto wprowadzić w klubie i dlaczego akurat takie posunięcie będzie dla ciebie korzystne.