facebook

instagram

user photo
Główna specjalizacja: Sporty walki
brak
brak
Trener

Artur Wilento

0 ocen

Informacje o trenerze Artur Wilento

Treningi kyokushin karate prowadzę od 1987 roku. Obecnie w dwóch klubach:

- Toruński Klub Karate Kyokushin - poniedziałki, środy, piątki - torunkarate.pl

- Bydgoska Szkoła Kyokushin Karate - wtorki, czwartki - bydgoszczkarate.pl

Jestem przedstawicielem Kyokushin Knebukai w Polsce.

Prowadzę zajęcia dla grup juniorów i dorosłych w zależności od stopnia zaawansowania. Treningi kyokushin karate uzupełniane elementami kick-boxingu i samoobrony. Przeprowadzam egzaminy na stopnie kyokushin karate z ramienia Kyokushin Kenbukai.

Kyokushin karate jest dynamiczną odmianą karate stale rozwijającą się. Wpływ na to mają trenerzy (sensei, shihan) ale i uczniowie. Nowe metody treningowe, różne modyfikacje techniki najskuteczniejszej w walce dla walczącego - zmieniają tę sztukę walki. Nigdy jednak nie można zapomnieć o podstawach. To na bazie podstaw modyfikujemy technikę walki. Trening kyokushin karate z dobrym instruktorem jest wymagający. Najważniejsze jednak jest podejście ćwiczącego do procesu treningowego - mimo trudności staraj się przekraczać swoje granice. Wzmacnia to charakter i siłę woli a co za tym idzie i swoje ciało. Nie zawsze taki trening musi wiązać się z ekstremalnym wysiłkiem. Idea jest taka by w takim wysiłku odczuwać pewną przyjemność chociażby dlatego, że robimy coś wartościowego dla siebie. Oprócz lepszej tężyzny fizycznej nabywamy umiejętności utylitarnych czyli takich, które możemy wykorzystać w sytuacjach zagrożenia. Nie zawsze wiąże się to z bezpośrednią reakcją fizyczną. Najważniejsze jest opanowanie emocji i racjonalna ocena sytuacji. Jednak kiedy jest taka potrzeba możemy być zdecydowani i umiemy szybko reagować na bezpośredni atak.

Bardzo duży ładunek wiedzy zawarty jest w przemyślanych ćwiczeniach tradycyjnej techniki sztuki walki. Dużą wartością takich ćwiczeń jest również aspekt zdrowotny. Powtarzając ze zrozumieniem tradycyjne formy poprawiamy i utrzymujemy swoje zdrowie na odpowiednim poziomie do późnego wieku.

Osoby, które chcą porównać swoje siły i umiejętności mają okazję zmierzyć je na turniejach kyokushin karate. Dla wielu jest to kolejne wyzwanie i motywacja do dalszej pracy. Dla części staje się również ważnym celem treningu. Również moi uczniowie startują w różnej rangi turniejach i  mistrzostwach kyokushin karate z dużymi efektami. Nigdy jednak nie zapominamy o istocie treningu tej sztuki walki.  

Najlepsze efekty treningowe osiąga się ćwicząc więcej niż 2 razy w tygodniu. Jak to robić, żeby uzyskać lepsze rezultaty można dowiedzieć się na treningach również po przez ułożenie indywidualnego planu.

Zapraszam na swoje treningi ale i na zajęcia prowadzone przez instruktorów współpracujących ze mną.

Napisz maila o więcej informacji - wilento@gmail.com

 

 

Wiek: 4
Doświadczenie: 16 lat

Ukończone kursy, szkolenia i szkoły

Trener nie posiada lub nie uzupełnił ukończonych kursów

Dodatkowe doświadczenie

  • Zajęcia dla dzieci
  • Doświadczenie w pracy z seniorami
  • Doświadczenie w suplementacji sportowej
  • Przygotowywanie do zawodów sportowych
  • Trening w parze
  • Trening grupowy

FIRMY W KTÓRYCH PRACUJE Artur Wilento

Trener nie posiada lub nie uzupełnił firm w których pracuje

GALERIA TRENERA

Oferta

https://www.youtube.com/playlist?list=PLOY0BzlMmTRKhtCEsvru-M-ZGP7beRGTe
Treningi online

Obiekty sportowe - miejsca prowadzenia zajęć

Opinie o Artur Wilento