Dawne i dziwne dyscypliny sportu wycofane z Igrzysk Olimpijskich

Dawne i dziwne dyscypliny sportu wycofane z Igrzysk Olimpijskich

Dawne konkurencje olimpijskie których już nie zobaczycie na Igrzyskach. Czyli sporty które wycofano z Igrzysk olimpijskich. Zobaczcie mało znaną historię Letnich i Zimowych Igrzysk Olimpijskich.

Formuła Igrzysk olimpijskich ciągle się zmienia. Jedne dyscypliny sportowe są dodawane inne wycofywane. W przeszłości było wiele dziwnych i nietypowych dyscyplin które pojawiały się na Igrzyskach letnich oraz zimowych, ale z różnych przyczyn były później wycofywane. Zobaczcie 17 najdziwniejszych dyscyplin sportowych których już nie pokazują na Igrzyskach.

Dawne dyscypliny sportowe wycofane z programu Igrzysk

 

Gimnastyka: Ćwiczenia z maczugami

wycofane z igrzysk ćwiczenia z maczugami

Ćwiczenia z maczugami pojawiły się na Igrzyskach w Saint Louis w 1904 roku

Pokazy sprawności w używaniu maczug z pewnością mają długą historię, sięgającą jeszcze epoki kamienia łupanego. Maczugi zaliczane były do konkurencji gimnastycznych. Dzisiaj maczugi są jednym z przyrządów innej dyscypliny olimpijskiej – Gimnastyki artystycznej ćwiczonej przez kobiety.

 

Pływanie na 200 metrów z przeszkodami

pływanie z przeszkodami igrzyska olimpijskie

Dyscyplina która pojawiła się tylko na letnich igrzyskach w Paryżu w 1900 roku. Podczas rywalizacji pływackich w basenie zawodnicy musieli pokonać 3 rodzaje przeszkód: słup przy basenie, przebiec po rzędzie łodzi oraz przepłynąć pod kolejnym rzędem łodzi. Zwycięzca pokonał ten tor przeszkód płynąc w nieco ponad 2 i pół minuty.

 

Skok wzwyż z miejsca

skok wzwyż z miejsca igrzyska wycofane

Kolejna prawie zapomniana dyscyplina olimpijska. Ta konkurencja lekkoatletyczna pojawiła się trzykrotnie na Igrzyskach letnich w latach 1900-1912.

 

Wspinaczka po linie

wspinaczka po linie igrzyska olimpijskie

Coś co praktykuje się w dzisiejszym crossfit. Dawniej była to jedna z ośmiu konkurencji gimnastycznych na Igrzyskach Olimpijskich w 1896 roku w Atenach. Zadaniem zawodników było wspięcie się po linie na wysoki na 14 metrów słup. Zawody w tej nietypowej dyscyplinie były rozgrywane kilkukrotnie w latach 1896, 1904, 1906, 1924 i 1932. Podczas Igrzysk w Atenach na szczyt słupa po linie dotarło tylko dwóch zawodników – obaj reprezentowali Grecję.

Czytaj więcej: Crossfit vs kulturystyka

 

Strzelanie do żywych gołębi Paryż 1900 rok

strzelanie do gołębi Igrzyska

Strzelanie jest stałą konkurencją Igrzysk Olimpijskich. Jednak podczas Igrzysk Olimpijskich w 1900 roku wymyślono konkurencję polegającą na strzelaniu do żywych gołębi. Ptaki były wypuszczane 27 metrów przed strzelcem, którego zadaniem było zestrzelić zwierzę ze strzelby. Podobno podczas Igrzysk zabito ok 300 ptaków. Najskuteczniejszy w tej konkurencji był Belg Leon de Lunden który trafił 21 ptaków pod rząd. Po zakończeniu zmagań komisja MKOL zadecydowała by konkurencje strzelania do żywych ptaków wykreślić z programu Igrzysk.

Zimowe konkurencje sportowe wycofane z Igrzysk Olimpijskich

 

Patrol wojskowy

patrol wojskowy igrzyska olimpijskie 1936

Zimowa dyscyplina sportu, łączyła biegi narciarskie ze strzelectwem. Patrol wojskowy jest pierwowzorem biathlonu. Konkurencja odbywała się pomiędzy reprezentacjami krajowymi (głównie państwa skandynawskie oraz Włochy, Francja, Polska i Niemcy) oraz reprezentacjami jednostek wojskowych. Podczas patrolu wojskowego zawodnicy w drużynach 4 osobowych strzelali na 15 i 25 metrów oraz wykonywali bieg narciarski, wszystko z plecakiem o wadze 24 kg. Patrol wojskowy pojawił się na Igrzyskach w roku 1928, 1936 oraz 1948.

 

Skijöring

Skijöring igrzyska olimpijskie wycofana konkurecnja

Kolejna dawna dyscyplina olimpijska wycofana ze współczesnych igrzysk. Skijöring nazwa dyscypliny pochodzi z języka norweskiego, połączenia słów ski – narty oraz kjöre – powozić. Ta zimowa dyscyplina polega na wyścigu narciarzy ciągniętych przez zwierzęta: psy lub konie albo współcześnie skuter śnieżny. Skijöring pojawił się tylko raz jako dyscyplina pokazowa na Zimowych Igrzyskach w St. Moritz w 1928 roku. Co ciekawe ten sport jest nadal popularny w Kanadzie oraz Norwegii.

 

Bandy

Bandy igrzyska olimpijskie wycofana konkurencja

Bandy jest sportem zespołowym podobnym do hokeja, wywodzi się z średniowiecznej niderlandzkiej zimowej gry. W sumie wszystko tutaj wygląda jak w hokeju. Zawodnicy uderzają w piłkę za pomocą zakrzywionych kijów jeżdżąc po lodowisku na łyżwach. Bandy było konkurencją Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Oslo w 1952 roku. Co ciekawe co dwa lata odbywają się Mistrzostwa Świata w bandy, oczywiście dominują w nich kraje skandynawskie i Rosja oraz Kanada.

 

Narciarstwo szybkie

narciarstwo szybkie wycofane z igrzysk zimowych

Jeden z najszybszych sportów bez użycia napędu motorowego. Narciarstwo szybkie pojawiło się w roku 1992 na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Albertville. Powodem wycofania tej konkurencji z programu Igrzysk była śmierć jednego z zawodników. 27 letni Szwajcar Nicolas Bochatay zginął podczas treningu. Po tym wypadku komisja igrzysk stwierdziła, że konkurencja narciarstwo szybkie jest zbyt niebezpieczne dla zawodników.

Drużynowe sporty usunięte z Igrzysk Olimpijskich

 

Przeciąganie liny

przeciąganie liny wycofane z igrzysk olimpijskich

Jedna z najstarszych dyscyplin sportu. Przeciąganie liny rozgrywano na igrzyskach olimpijskich w latach 1900-1920 pięciokrotnie. Jako sport drużynowy przeciąganie liny było początkowo traktowane jako konkurencja lekkoatletyczna, a od 1912 roku wyodrębniono ją do osobnej dyscypliny sportu.

 

Jazda konna: Polo

polo jazda konna igrzyska olimpijskie

Konna gra zespołowa wywodząca się z Indii. Polegająca na odbijaniu piłki na trawiastym boisku za pomocą długich kijów z grzbietu konia. Polo pojawiło się na igrzyskach czterokrotnie pierwszy raz w 1908 ostatni w 1936 roku.

 

Jeu de paume

Jeu de paume igrzyska olimpijskie gra

Stara gra sportowa pochodząca z Francji. Paume polega na przerzucaniu piłki przez siatkę przy pomocy rakietki. Ten sport pojawił się na igrzyskach tylko jeden raz w 1908 roku w Londynie.

 

Pływanie synchroniczne solo

pływanie synchronicznie solo

O ile pływanie z przeszkodami jest całkiem logiczną konkurencją o tyle pływanie synchroniczne solo wydaje się abstrakcyjnie, bo gdzie tutaj znaleźć synchronizację? Jednak pływanie synchroniczne solo jest oficjalną konkurencją rozgrywaną na zawodach pływania synchronicznego. Jako konkurencja olimpijska pojawiła się raz w 1992 roku w Barcelonie.

 

Baskijska pelota

Baskijska pelota igrzyska olimpijskie dawne

Kolejna dziwna dla Europejczyków gra rakietowa wycofana z Igrzyska olimpijskich. Ta gra podobna do tenisa polega na odbijaniu piłki od ściany przy pomocy rakiet z wikliny. Pelota była oficjalną dyscyplina igrzyska w 1900 roku w Paryżu oraz w latach 1924, 1968 oraz 1992 roku jako dyscyplina pokazowa.

 

Roque

Roque dawne igrzyska olimpijskie wycofane

Roque jest współcześnie prawie zapomnianą amerykańską odmiana krokieta.

Tak krokieta, ale nie takiego co dostajesz na talerzu. Takiego z piłką i młotkiem.

Ta dyscyplina była pokazana raz, na Igrzyskach letnich w St. Louis w 1904 roku. Roque to gra na ubitym polu, w którym umieszcza się małe bramki. Gracze grają piłką uderzaną młotkami (krótszymi od tych z krokieta z główkami wykonanymi z kamienia.

 

Baseball

baseball igrzyska olimpijskie pekin

Sport narodowy z USA. Pierwszy raz pojawił się na Igrzyskach jako dyscyplina pokazowa w 1904 roku W St. Louis. Później nikt się nim nie interesował aż do 1992 roku kiedy Amerykanie przekonali Komisję Igrzysk aby dołączyć Baseball do stałego programu Igrzysk. I tak base ball pojawiał się na igrzyskach aż do Igrzysk w Pekinie w 2008 roku. Od tego czasu Baseball wycofano z programu Igrzysk z powodu małego zainteresowania tym sportem i dużych kosztów budowy boisk, co zresztą dobrze widać na zdjęciu z Pekinu.

Podobno baseball wraca na Igrzyskach w 2020 w Japonii, Tokio

Japończycy są jedynym dużym państwem poza USA w którym powszechnie lubi się grać w baseball. Reszta świata raczej jest za piłką nożną :)

 

Krokiet

krokiet dawne igrzyska olimpijskie 1900 rok

Tak krokiet, ale nie taki co się dostaje na talerzu. Taki krokiet z piłką i młotkiem.

Krokiet jest grą wycofaną z programu Igrzysk i prawie zapomnianą. Polega na przetaczaniu piłki przy pomocy drewnianego młotka z jednego końca trawiastego boiska na drugi. Krokiet pojawił się tylko raz w 1900 roku w Paryżu i został od razu wycofany.

 

Lacrosse

Lacrosse igrzyska olimpijskie gra wycofana

Sport narodowy Kanady – gra zespołowa będąca pierwowzorem hokeja na lodzie. Lacrosse jest grą pochodzącą od rdzennych Indian amerykańskich. Rozgrywana jest na trawiastym boisku, polega na umieszczeniu piłki w bramce przeciwnej drużyny za pomocą trójkątnej rakiety. Lacrosse jest obecnie wycofane z Igrzysk, na których pojawiło się w latach 1904, 1908 oraz 1928 i 1932 jako dyscyplina pokazowa.

Marcin Lemański 15 19 sierpnia 2016  34420

Dodaj komentarz

 • 22 czerwca 2017
  http://numuncDop.com - numuncDop
  <a href="http://numuncDop.com - ">numuncDop</a>
  63q01klv2otj287igt
 • pdrncaowa
  17 czerwca 2017
  JUIftn <a href="http://frsefgalkjrp.com/">frsefgalkjrp</a>, [url=http://uwxzvvtupqed.com/]uwxzvvtupqed[/url], [link=http://bopwboieshbx.com/]bopwboieshbx[/link], http://bondetmelkff.com/
 • yuvstmik
  13 czerwca 2017
  Z5tmZT <a href="http://kjlbtdtodgsv.com/">kjlbtdtodgsv</a>, [url=http://iundupkrvvhu.com/]iundupkrvvhu[/url], [link=http://bspfoefonpnr.com/]bspfoefonpnr[/link], http://kqodthmwfjsq.com/
 • NinjaElite71
  7 czerwca 2017
  comment2, http://share.pho.to/AikOv kharakteristika_na_sportsmena_ot_trenera_primer, 4708, http://share.pho.to/Ail34 teamspeak, =-)), http://share.pho.to/AilfH skachat_programmu_sierra_landdesigner_3d, yyio, http://share.pho.to/AilEq far_cry_4_prekrashchena_rabota_programmy, qdj, http://share.pho.to/AikGS skachat_corel_draw_torrentom, 339182, http://share.pho.to/AilQB unsupported_partition_table_daz, 488318, http://share.pho.to/AijGA skachat_aktivator_dlia_microsoft_office_2016, 2261, http://share.pho.to/Aij8x chuzhak_11_chitat_onlain, siqh, http://share.pho.to/AijWg mt_moon_map_pokemon_planet, %))), http://share.pho.to/Aikjs blok_skhemy_onlain_po_kodu, 007, http://share.pho.to/Aik2f oshibka_podkliucheniia_games_for_windows_live, omr, http://share.pho.to/AijvB imo_ofitsialnyi_sait, 411, http://share.pho.to/AilGL kniga_iunyi_ekolog, decmfq, http://share.pho.to/AilGo akt_priema_peredachi_dokumentov_pri_smene_direktora, 9270, http://share.pho.to/AikcZ otvety_na_testy_po_matematike_4_klass_moro, oseqyy, http://share.pho.to/AilJW lasercut_53_without_dongle, qjuoog, http://share.pho.to/Aij3j samsung_n8000_kitai_proshivka_4pda, %-PP, http://share.pho.to/Aij1J nakladnaia_vnutrikhoziaistvennogo_naznacheniia_forma_264_apk, =(, http://share.pho.to/Aiiv3 skachat_mod_dlia_minecraft_15_2, >:PPP, http://share.pho.to/Aik5H firmennyi_blank_ip_obrazets_skachat_besplatno, 411762, http://share.pho.to/AikoJ vrachevateli_strakha_kto_eto, qvqhpd, http://share.pho.to/AilFm xray_texture_pack_189_download, ndforn, http://share.pho.to/Ailic svidetelstvo_o_brake_blank_skachat, fjysuj, http://share.pho.to/AijpF skelly_poseable_anatomy_model_apk, 42920, http://share.pho.to/Aim4e smotret_zvonok_4, 54420, http://share.pho.to/Ail8m noty_dlia_fortepiano_klubniak_khit_leta, 910, http://share.pho.to/AijFM diablo_2_skachat_torrentom, 624, http://share.pho.to/Ail9W pourochnye_plany_po_angliiskomu_iazyku_9_klass_aiapova, lbj, http://share.pho.to/Aikoy kniga_molodezhka_2, aqx, http://share.pho.to/Aijqd iskusstvo_voiny_skachat, %-[[[, http://share.pho.to/AikdH sharepod_full_version, =-OO, http://share.pho.to/Ailum kak_raspakovat_fail_bin, 7225, http://share.pho.to/AiiuF skachat_klaviaturu_lg, 0906, http://share.pho.to/AijWQ propluswwmsi_download, =[, http://share.pho.to/Aijd6 muzyka_relaks_skachat_besplatno_bez_registratsii, 5679, http://share.pho.to/AikGV lenka_panteleev_kratkoe_soderzhanie_dlia_chitatelskogo_dnevnika, lnak, http://share.pho.to/Ail7f obrazets_obieiasnitelnoi_zapiski_o_nevypolnenii_plana, 1683, http://share.pho.to/AilYA gdz_po_geografii_6_klass_gerasimova_uchebnik, koptyg, http://share.pho.to/Aijbe secrets_cap_cana_map, ahqj, http://share.pho.to/AiiwW reshebnik_po_belaruskai_move_7_klass, :-[[[, http://share.pho.to/AilC9 edashou_retsepty, qtges, http://share.pho.to/AijmE oysters_arctic_350_razblokirovat, >:PP, http://share.pho.to/Ail0q skachat_programma_vedeniia_ucheta_okazannykh_uslug_na_avtomoike, 214530,
 • Sinsemilla
  7 czerwca 2017
  comment3, http://share.pho.to/Aim0y yu_gi_oh_gx_tag_force_evolution_cheats, 635, http://share.pho.to/AijEk skachat_need_for_speed_2012, 73003, http://share.pho.to/Aijdh borodach_15_seriia_data_vykhoda, 587827, http://share.pho.to/Ail1f almanakh_psikhologicheskikh_testov_skachat_besplatno, 3679, http://share.pho.to/AikDu wireless_network_adapter, 733, http://share.pho.to/Aik8A how_to_get_1_bitcoin_a_day, %((, http://share.pho.to/AilxP khram_v_fedosino, =(((, http://share.pho.to/Aikcv vo_skolko_let_u_malchikov_vstaet_po_utram, 8928, http://share.pho.to/AijE9 call_of_chernobyl_sokhraneniia, 101593, http://share.pho.to/Aijym olifer_kompiuternye_seti_3_izdanie_pdf, hgcd, http://share.pho.to/AijeG reshebnik_po_mariiskomu_iazyku_5_klass, 8((, http://share.pho.to/AiisT minecraft_fly_speed_command, pcg, http://share.pho.to/Ailx6 monety_tsarskoi_rossii_apk_polnaia_versiia, :-]], http://share.pho.to/Aij3K skachat_besplatno_film_master_i_margarita_odnim_failom, %-OO, http://share.pho.to/AikMv click_on_4_test_booklet_otvety, unn, http://share.pho.to/AikBt 50_dnei_do_moego_samoubiistva_3_chast, xbtgjg, http://share.pho.to/Ailzz obshchaia_biologiia_10_11_klass_polianskii_gdz, inquzk, http://share.pho.to/AikMd skachat_vzlomannyi_vertolet_bitva_3d_polet, yql, http://share.pho.to/Aiiyp ege_grammatika_i_leksika_kuznetsova_otvety, =PP, http://share.pho.to/Aiix6 kalendarno-tematicheskoe_planirovanie_algebra_11_klass_alimov, =D, http://share.pho.to/Ail5v kak_vzlomat_akkaunt_varfeis_po_niku, %-], http://share.pho.to/Aijt5 sdelat_flaer_samomu_onlain, =DD, http://share.pho.to/AilcP babi_tropy_chitat_onlain, :-OO, http://share.pho.to/AillV arakin_4_kurs_skachat_pdf_besplatno, %]]], http://share.pho.to/AijFM diablo_2_skachat_torrentom, irsyb, http://share.pho.to/Aildu kgb_fx_5_ne_rabotaet_avtozapusk, wqaace, http://share.pho.to/AiitI texet_dvr-500hd_proshivka, 8))), http://share.pho.to/AijaO forma_m-15_ili_torg-12, :O, http://share.pho.to/AiiyD gippokrat_slaid, khn, http://share.pho.to/AilvF icloud_unlocker_skachat_besplatno, 8], http://share.pho.to/AijGW lynda_excel_2013_essential_training_kickass, 084296, http://share.pho.to/AikCk 22_uchilishche_kamyshin, 8)), http://share.pho.to/Aiirt hp_pavilion_dv6_3110er_ne_vkliuchaetsia, 8-[, http://share.pho.to/Aim3a whatsapp_sniffer_apk_2015, =-(, http://share.pho.to/Aik73 tirika_magazin_crack, >:-))), http://share.pho.to/AilAr otvety_po_belorusskoi_literature_8_klass_lazaruk, >:-D, http://share.pho.to/AilEJ skachat_ks_16_s_botami, hgoqoc, http://share.pho.to/Aij3B philips_xenium_x333_kupit, 8-PPP, http://share.pho.to/AikD2 texet_tb-721hd_ekran, mtt, http://share.pho.to/AilvH skachat_kosmicheskie_reindzhery_1, :-[[, http://share.pho.to/AiiyQ nakrutka_sapfirov_stormfall, ofrdg, http://share.pho.to/AikbT gdz_pourochnye_razrabotki_po_geometrii_7_klass_gavrilova_otvety, 2859,
 • xshadows73
  26 maja 2017
  comment5, http://share.pho.to/AhyQn pokemon_fanfiction_ash_electric_master, >:-(((, http://share.pho.to/AhyMT toshiba_rfbus_driver_windows_7_x32_skachat, %-[[, http://share.pho.to/AhylP viazanie_kriuchkom_bezotryvnyi_metod, nwfh, http://share.pho.to/AhxmJ d3dx9_38dll_windows_7, 584861, http://share.pho.to/AhyHx kudriavtsev_n_t_elektroliticheskie_pokrytiia_metallami, 037425, http://share.pho.to/AhyvU bloodborne_data_vykhoda_na_pk, 71743, http://share.pho.to/AhxlR gdz_po_fizike_7_klass_didakticheskii_material_maron, %DD, http://share.pho.to/AhyAq edit_nesbit_zakoldovannyi_zamok_otvety, 402, http://share.pho.to/Ahyrh sonata_preparat, =(((, http://share.pho.to/AhyOZ general_commander_skachat, wymsu, http://share.pho.to/Ahyny obrazets_uvedomleniia_o_prodazhe_komnaty_v_kommunalnoi_kvartire, 54010, http://share.pho.to/AhybO russkie_khity_skachat_besplatno, 040820, http://share.pho.to/Ahz4C microsoft_office_2010_angliiskii_iazykovoi_paket, 006124, http://share.pho.to/AhyIx buku_ipa_kelas_7_semester_2_kurikulum_2013, :)), http://share.pho.to/Ahz0u programma_dlia_chercheniia_elektricheskikh_skhem_skachat_besplatno, %(((, http://share.pho.to/Ahz5W rtkvac64sys_realtek, avtxd, http://share.pho.to/AhyUN kak_opredelit_rabochuiu_i_puskovuiu_obmotki_u_odnofaznogo_dvigatelia, 8(((, http://share.pho.to/AhyP9 arial_rounded_webfont, 12927, http://share.pho.to/Ahyzr universalnyi_draiver_adb, cgzqav, http://share.pho.to/AhyUH download_pokemon_xd_gale_of_darkness_highly_compressed, xfmp, http://share.pho.to/AhxmX hp_scanjet_2300c_tsena, 985830, http://share.pho.to/AhxtQ warlings_armageddon_mod, :]], http://share.pho.to/Ahxrc pokemon_pesnia_na_russkom, srbnqj, http://share.pho.to/AhyaC gwen_stefani_this_is_what_the_truth_feels_like_songs, >:(((, http://share.pho.to/Ahyte action_replay_max_evo_ps2_iso, %]]], http://share.pho.to/AhyzK programma_po_literature_5_11_klass_kurdiumova, pxcnu, http://share.pho.to/AhyZp prizma_finliandiia_katalog, bnn, http://share.pho.to/Ahy7a ustanovka_printera_hp_laserjet_1010, 57435, http://share.pho.to/Ahyim proshivka_printera_samsung_m2070, 230, http://share.pho.to/AhyaF kuran_okuunu_uironuu, imsfs, http://share.pho.to/Ahyf2 sharf_snud_spitsami_skhemy, :PP, http://share.pho.to/AhyxV wicrack_pro, 108178, http://share.pho.to/AhyNj 1ncoder_2016, 78835, http://share.pho.to/Ahykb forma_16, tlg, http://share.pho.to/Ahxny canon_mp230_draiver_windows_7, 453, http://share.pho.to/Ahyjj kod_aktivatsii_dlia_avast_18_simvolov, 55107, http://share.pho.to/Ahxif skachat_ks_go_polnuiu_versiiu, >:-], http://share.pho.to/Ahycp grigorii_riazhskii_muzeinyi_roman, 955, http://share.pho.to/Ahytw russkii_iazyk_9_klass_variant_ria90101_otvety, 57488, http://share.pho.to/Ahxjy aqua_data_studio_keygen, 057, http://share.pho.to/Ahyde autodata_340_rus_skachat, >:)),
 • Paula
  26 maja 2017
  comment5, http://share.pho.to/AhwzB jeppfd_crack_ipad, 8[, http://share.pho.to/AhxFE ibm_spss_statistics_22_license_code_crack, 26739, http://share.pho.to/AhxJE betman_apollo_tsitaty, 514281, http://share.pho.to/AhvqZ toplivnaia_sistema_gaz_3110_inzhektor, =[[, http://share.pho.to/AhxGf 1s_roznitsa_8_bazovaia_versiia_skachat_besplatno, 17367, http://share.pho.to/Ahx77 monotype_corsiva_font, 537312, http://share.pho.to/AhvmD survival_skills_disaster_management_ppt, mvbkow, http://share.pho.to/AhwE3 pourochnye_plany_po_predshkolnoi_podgotovke, =-(((, http://share.pho.to/AhxZO molchanov_upravlencheskii_uchet_za_14_dnei_skachat_besplatno, 418023, http://share.pho.to/AhwrG gdz_po_matematike_3_klass_alchekin_chast_1, lbinf, http://share.pho.to/AhwVg windows_7_sp1_chto_eto, :-D, http://share.pho.to/Ahwbp tchaikovsky_torrent, 5321, http://share.pho.to/Ahw3t piraty_karibskogo_moria_noty_dlia_fortepiano_polnaia_versiia, %OO, http://share.pho.to/AhwLB call_of_duty_skachat_s_torrenta, 93271, http://share.pho.to/Ahx2k z4root_skachat_na_russkom, 8-OOO, http://share.pho.to/Ahwyy ipsw_patch_tool_31_no_survey, 5452, http://share.pho.to/AhwGG excel_password_recovery_lastic_full_version, %(((, http://share.pho.to/Ahxi7 primer_konosamenta_na_russkom_iazyke, 419, http://share.pho.to/Ahw6s hp_photosmart_7760_driver_windows_8, :DDD, http://share.pho.to/AhxIX timber_and_stone_171_skachat, :[, http://share.pho.to/Ahx83 excel_shortcut_keys_pdf_free_download, rkx, http://share.pho.to/AhwLd cateye_velo_5_instruktsiia_na_russkom, 144, http://share.pho.to/AhxWm veselyi_goblin_slushat, 3470, http://share.pho.to/AhwVb sling_selby_freedom_instruktsiia_otzyvy, 8-D, http://share.pho.to/AhwK7 visual_studio_2015_kickass, gjfx, http://share.pho.to/AhxHx fsb_1333_motherboard_audio_drivers, 272654, http://share.pho.to/AhxfO gde_kupit_dimetilftalat_v_ukraine, 4742, http://share.pho.to/Ahwsr ifile_ipa_download_no_jailbreak, 681054, http://share.pho.to/Ahx6X programma_dlia_starshei_gruppy_detskogo_sada, tgxfae, http://share.pho.to/AhxFv guard_rf-311_instruktsiia, ydd, http://share.pho.to/AhwaH doulci_activator_activation_key, udbpbn, http://share.pho.to/AhxdY matematika_4_klass_zankova_otvety, dlr, http://share.pho.to/Ahwuz timur_khamzatovich_mutsuraev_ierusalim, nhddj, http://share.pho.to/AhxU6 ural_avto_2_instruktsiia, wnj, http://share.pho.to/AhwkP morphvox_pro_key, 2117, http://share.pho.to/Ahxcn cyberlink_media_player_10_rusifikator, 6603, http://share.pho.to/Ahw2x gear_manager_for_all_4pda, 805359, http://share.pho.to/AhwOi shchepetnov_ned_skachat_besplatno, 26786, http://share.pho.to/Ahw9A raspisanie_prigorodnykh_avtobusov_velikie_luki, imyaou, http://share.pho.to/AhxAU fear_3_skachat_rutor, 57061, http://share.pho.to/AhwOv ppsspp_cso_free_download, :-[, http://share.pho.to/AhxHN madzhong_soedini_pary_zhivotnykh, 925884,
 • Dylan
  26 maja 2017
  comment5, http://share.pho.to/Ahw39 nakazy_izbiratelei_deputatam, :[[[, http://share.pho.to/AhwqN okean_elzy_ia_ne_zdamsia_bez_boiu, nqm, http://share.pho.to/AhxMe iptv_pleilist_2016, 379, http://share.pho.to/AhwAu otchet_po_praktike_zakliuchenie_ekonomika, 6680, http://share.pho.to/Ahxeg kakim_obrazom_obitateli_pustyni_prisposablivaiutsia_k_otsutstviiu_vody, baxabt, http://share.pho.to/AhwoW boilernaia_otzyvy, =-]], http://share.pho.to/Ahw8w osnovnye_kharakteristiki_obieekta_zakupki_primer, przuns, http://share.pho.to/Ahwb8 labview_activator, 543768, http://share.pho.to/Ahvnh adobe_photoshop_skachat_torrentom, >:O, http://share.pho.to/AhwaG skachat_karpov_3_sezon_na_telefon, 853385, http://share.pho.to/AhvuG voroniny_skachat_torrentom_15_sezon, zccqja, http://share.pho.to/AhxMk minecraft_pirate_ship_schematics, 21429, http://share.pho.to/Ahwm4 turbo_v, bqpi, http://share.pho.to/Ahvrx 14_bolnitsa_ekaterinburg_khirurgicheskoe_otdelenie, 491, http://share.pho.to/AhwRb ps2_emulator_for_windows_10, msfsfz, http://share.pho.to/AhxZn angliiskie_skazki_s_perevodom, qrhv, http://share.pho.to/AhxUe konspekt_uroka_tipologiia_obshchestv_8_klass, 5818, http://share.pho.to/AhwnL mathematik_bungen_4_klasse_volksschule_umwandlungen, sypbro, http://share.pho.to/Ahxh7 matshita_dvd-ram_uj8e2_windows_10, 302599, http://share.pho.to/AhxF7 kak_otkryt_galereiu_v_sims_4_na_piratke, %P, http://share.pho.to/AhxWu angliiskii_dlia_medikov_markovina, tqbobi, http://share.pho.to/Ahw78 pourochnye_razrabotki_po_russkomu_iazyku_10-11_klass_goltsova_skachat, >:[, http://share.pho.to/AhxVM zdsimulator_501_skachat, lqamcc, http://share.pho.to/Ahx3K sertifikat_na_pesok_2016, =((, http://share.pho.to/AhxOL pokemon_list_generator, lcxqfb, http://share.pho.to/Ahw6X tvorcheskii_proekt_na_temu_umnyi_dom, 8[, http://share.pho.to/Ahwes dnevniki_printsessy_2, 6249, http://share.pho.to/Ahwow oscar_keyboard_editor, 601995, http://share.pho.to/Ahwiq skachat_modern_combat_3, fjqwr, http://share.pho.to/Ahwh4 alaska_safe_driver_academy_llc, 7837, http://share.pho.to/Ahxe7 wifi_crack_skachat, rqanc, http://share.pho.to/AhvkX via_chrome9_hc_igp_display_driver_for_xp, :], http://share.pho.to/AhvrO skachat_azerbaidzhanskie_klipy_2013, =[[[, http://share.pho.to/AhwV2 whatsapp_for_samsung_wave_525_gt-s5253, cqccja, http://share.pho.to/Ahwit gotovyi_proekt_po_russkomu_iazyku_4_klass_govorite_pravilno, gyir, http://share.pho.to/AhxVg vocalign_pro_download, dchd, http://share.pho.to/Ahvxo konturnaia_karta_zarubezhnoi_azii, kngh, http://share.pho.to/Ahwx1 skazki_elfiki_zhizn_kak_chudo_skachat, 8PPP, http://share.pho.to/AhvpZ rudnyi_karta_gugl, 97704, http://share.pho.to/Ahxa7 tis2web_login_password, 68721,
 • Tempest
  26 maja 2017
  comment3, http://share.pho.to/AhxV4 kukhonnyi_kombain_bosch_profimixx_47_instruktsiia, 8]], http://share.pho.to/Ahwr4 redaktor_plashchei_mainkraft, njjp, http://share.pho.to/AhxZD aptechna_tekhnologia_lkv_retsepti, 8-]]], http://share.pho.to/AhvgK traktora_dlia_farming_simulator_2015, 815621, http://share.pho.to/AhxUf special_keygens_and_hacks_winrar_remover, mgwbo, http://share.pho.to/Ahwk4 minisel_t40pe-3, 204960, http://share.pho.to/AhwXA pourochnoe_planirovanie_obshchestvoznanie_6_klass_bogoliubov, =-]]], http://share.pho.to/AhwNV elena_kharkova_i_vse-taki_ia_liubliu_skachat_besplatno_fb2, =(((, http://share.pho.to/AhxTU sabaneev_kniga_o_rybalke_skachat, :(, http://share.pho.to/Ahw3d alfatronik_gbo, woape, http://share.pho.to/Ahx97 spryt-5_v321_skachat_besplatno, urat, http://share.pho.to/Ahw0O nakopitelnaia_vedomost_po_raskhodu_produktov_pitaniia_v_shkole, =D, http://share.pho.to/AhxQf smeshariki_kruglaia_kompaniia_igrat_onlain, 8-], http://share.pho.to/Ahwtu google_pixel_versions, icdb, http://share.pho.to/Ahvms poseliagin_zurg_2_mest, %-), http://share.pho.to/AhxTC pristavka_dom_ru_instruktsiia, 87204, http://share.pho.to/AhxCj unut_duosi_tekst, igcb, http://share.pho.to/AhwST khpi_raspisanie_ekzamenov, qnt, http://share.pho.to/AhxEu emtec_flash_drive_driver_download, tstw, http://share.pho.to/Ahvyn plan_raboty_obrazets, 761270, http://share.pho.to/AhwYQ otvetnoe_slovo_iubiliara_gostiam_v_stikhakh, 340, http://share.pho.to/AhwYf programma_wireshark, vjl, http://share.pho.to/AhxRg gost_rv_15002-2012_skachat, 5060, http://share.pho.to/AhwzS zvuk_korovy, 5260, http://share.pho.to/Ahxhm spravka_o_dokhodakh_za_3_mesiatsa_skachat, 57414, http://share.pho.to/Ahxa8 damage_indicators_1710_9minecraft, %-O, http://share.pho.to/Ahw4F sertifikat_na_zvezdu_psd, 4321, http://share.pho.to/AhxNN vse_trikolor_tv, %-))), http://share.pho.to/AhvwE materinskaia_liubov_v_komedii_nedorosl, =-DDD, http://share.pho.to/Ahwcg folagor_pokemon_cartas, flgfj, http://share.pho.to/Ahvl8 sozdat_personazha_pokhozhego_na_sebia_onlain, >:(, http://share.pho.to/AhwxU plants_vs_zombies_free_download_for_pc_full_version_no_trial, 566, http://share.pho.to/Ahwjj epson_easy_photo_print_ne_zapuskaetsia, 8DDD, http://share.pho.to/AhwNY karta_vitebska_s_domami_i_ulitsami, 29548, http://share.pho.to/Ahx8g rabota_s_odarennymi_detmi_na_urokakh_russkogo_iazyka_i_literatury, qsuc, http://share.pho.to/Ahvm2 mezhdunarodnyi_kodeks_po_spasatelnym_sredstvam_pdf, >:[, http://share.pho.to/AhxZf kak_nastroit_vspyshku_na_telefone, 725030, http://share.pho.to/AhxhQ kishkun_skachat_besplatno, 953, http://share.pho.to/AhxWX pokemon_characters_with_names, jvxr, http://share.pho.to/Ahwyr prilozheniia_dlia_risovaniia_na_kompiutere, qrxnx, http://share.pho.to/AhvwU spider_man_web_of_shadows_2, zuy, http://share.pho.to/AhwfC zhena_istoriia_liubvi_kira_proshutinskaia, 213,
 • 4everfuzzy
  25 maja 2017
  comment5, http://share.pho.to/AhvWC skachat_mainkraft_na_kompiuter_windows_xp_besplatno, rqy, http://share.pho.to/Ae9Ps kak_narisovat_stol, 751, http://share.pho.to/Ae9dp zhurnal_radio_2016_6, kysmp, http://share.pho.to/Ae9IL kak_zakalialsia_stail_skachat_torrentom, cyzxt, http://share.pho.to/Ahvcj atv_canli_yayim, %PP, http://share.pho.to/Ahv3S grustnye_pesni_skachat, =D, http://share.pho.to/Ae9g1 rukovodstvo_po_remontu_toiota_vista_skachat, :-PPP, http://share.pho.to/Ae9B1 konspekt_uroka_dozhdevoi_cherv, whuqsw, http://share.pho.to/Ahv3q urc22b_2_kody, :D, http://share.pho.to/Ahv6Q forma_mkh-2, 8-], http://share.pho.to/Ahv4d gdz_11_klas_geometria_bevz_rven_standartu, 410969, http://share.pho.to/Ahuy1 driverpack_solution_kickass, seoi, http://share.pho.to/Ae9bF skachat_karty_dlia_navigatora_explay_besplatno, :DDD, http://share.pho.to/AhvbM word_template_design, 39870, http://share.pho.to/AhuqC nch_videopad_serial_number, ksuylr, http://share.pho.to/Ahvdw ankars_eto, %-D, http://share.pho.to/AhvdG akt_priema-peredachi_doma_upravliaiushchei_kompanii, 4556, http://share.pho.to/Ae9Fw retush_portreta, 6090, http://share.pho.to/Ahv2A smart_muving_164_skachat, %-)), http://share.pho.to/AhuzI lenovo_g505_draivera_usb, qng, http://share.pho.to/AhvKq pokemon_celestite_gba_download, 41635, http://share.pho.to/Ae9Fk wot_bot_dlia_prokachki, %-], http://share.pho.to/Ae9E0 hspa_locker_4pda, sey, http://share.pho.to/Ae9Eg skachat_igry_na_android_442_besplatno, ywdd, http://share.pho.to/AhvGV ollydbg_110_skachat, :-P, http://share.pho.to/Ae9Y2 izhitsa_kirillitsa, :-), http://share.pho.to/Ae9jl dell_vostro_1000_memory, 964565, http://share.pho.to/AhvVQ spravochnik_lekarstvennykh_preparatov_na_latinskom_iazyke, 494, http://share.pho.to/Ahv8o kontrolnaia_rabota_po_algebre_10_klass_alimov_deistvitelnye_chisla, pzcf, http://share.pho.to/AhvNU kak_narisovat_martinu_shtossel_poetapno, rtnau, http://share.pho.to/Ahv8M maniunia_skachat_besplatno_txt, 506, http://share.pho.to/AhvWF normativ_11_rkhbz, xto, http://share.pho.to/Ae9ED skachat_windows_vista_s_torrenta, 650, http://share.pho.to/Ae8v8 play_pokemon_omega_ruby_on_mac, 257925, http://share.pho.to/AhvGM sozdat_novogodniuiu_otkrytku_onlain, jtf, http://share.pho.to/Ae9Er isuzu_elf_predokhraniteli, 037, http://share.pho.to/Ahvdm skachat_igru_fallen_lords_drugoi_mir, =(((, http://share.pho.to/Ae918 pokemon_omega_ruby_gba_rom_download_for_android, >:]]], http://share.pho.to/Ahvbx kalendarno-tematicheskoe_planirovanie_po_matematike_2_klass_shkola_rossii_fgos, 9674, http://share.pho.to/Ae9UG skachat_muzofon, wcv, http://share.pho.to/Ahuzs zvuk_chponk, :((, http://share.pho.to/Ae977 avtobus_moskva_cheboksary_shchelkovskaia, 863649, http://share.pho.to/Ae9Uv free_download_dynomite_deluxe_full_version_crack, =-[,
 • Netalya
  25 maja 2017
  comment3, http://share.pho.to/Ae9O5 windows_xp_zver_2016_skachat_s_torrenta, 8071, http://share.pho.to/Ae9Ou psidzhiki_mod, 48533, http://share.pho.to/Ae9Vx programma_izmeneniia_golosa_na_video, %-]]], http://share.pho.to/AhvFc pokemon_xy_gba, 378098, http://share.pho.to/Ae9TG brendbuki_izvestnykh_kompanii, 616, http://share.pho.to/Ahvcj atv_canli_yayim, 92226, http://share.pho.to/AhvVX avengers_age_of_ultron_720p_dual_audio_movie_download, >:PPP, http://share.pho.to/AhvLJ famous_enemies_turned_friends, wficj, http://share.pho.to/Ahvay toyota_sprinter_carib_rukovodstvo_po_remontu, 146, http://share.pho.to/Ahupt 1710_mods, 189, http://share.pho.to/Ahuqd kalendar_beremennosti_skachat_na_android, :-]], http://share.pho.to/Ae9Am spivak_tysiacha_i_odna_zadacha_po_matematike_skachat_besplatno, %-[[[, http://share.pho.to/Ae99g solidworks_2014_free_download_full_version_with_crack_64_bit, 624211, http://share.pho.to/AhuqI skachat_minecraft_pe, 5944, http://share.pho.to/Ae9ME raspisanie_28_avtobusa_ramenskoe, =[[, http://share.pho.to/Ae91Y iz_16_schetnykh_palochek_vylozhi_figuru_perelozhi_6_palochek, vjlxat, http://share.pho.to/Ae9i5 russko_rumynskii_razgovornik_onlain, shjs, http://share.pho.to/Ae90Z povtornoe_delovoe_pismo, 547, http://share.pho.to/Ae9lO diktant_3_klass_2_chetvert, :O, http://share.pho.to/Ahv5C titulnyi_list_doklada_v_shkole, :-[[, http://share.pho.to/Ae8xa 50_dnei_posle_moego_samoubiistva_anastasiia_agarkova_4_chast, 925, http://share.pho.to/Ae8pL construction_mod_1710_skydaz, =-OOO, http://share.pho.to/Ae9eG islamskie_klipy_video, 205, http://share.pho.to/Ahuoz vladimir_poseliagin_naemnik, 667259, http://share.pho.to/AhvEp fsb_vzryvaet_rossiiu_otzyvy, :), http://share.pho.to/Ae9hz nomao_apk_download_iphone_6, 8D, http://share.pho.to/Ae9Xw stlab_usb_to_serial_driver, 20235, http://share.pho.to/Ahvah fedorin_monety_strany_sovetov_5_izdanie_skachat, lprx, http://share.pho.to/Ae96u muzhskoi_zhenskii_srednii_rod_imn_sushchestvitelnykh, jgt, http://share.pho.to/Ahvc0 programma_ustanovki_paketa_proizoshla_oshibka, uxq, http://share.pho.to/Ae9kj skachat_adobe_master_collection_cs6__crack, pgoi, http://share.pho.to/Ae9Xx rcd_510_delphi_otzyvy, >:(, http://share.pho.to/Ahur8 how_to_survive_2_dead_dynamite, 515, http://share.pho.to/Ae9iw kiss_land_the_weeknd_torrent, %[[[, http://share.pho.to/Ae8we rashid_kirranov_skachat_fb2, bkbho, http://share.pho.to/Ae9HF pogoda_v_batkene_na_segodnia, 8-(, http://share.pho.to/AhvMK igor_khort_shakhter_2_chast_2, iovrb, http://share.pho.to/AhvXS game_cloner_2_registration_code, 8D, http://share.pho.to/Ae8ob minecraft_wiki, >:), http://share.pho.to/Ae8o9 tematicheskaia_nedelia_zimushka_zima_v_srednei_gruppe, gewpds, http://share.pho.to/Ae9g4 informatika_4_klass_semenov_rudchenko_uchebnik, kfn, http://share.pho.to/Ae8rh download_game_playboy_the_mansion_for_android, =(((, http://share.pho.to/AhuzZ perevodchik_promt_offlain_android_4pda, 704785,
 • nik
  2 września 2016
  Jeszcze były - pojedynki na pistolety. Była to chyba dyscyplina pokazowa na igrzyskach w paryzu. strzelano do siebie z woskowych kul stosując śmieszne hełmy na głowie
 • Gneral
  21 sierpnia 2016
  Czyli Najwięcej dziwnych dyscyplin było na Igrzyskach w Paryzu. Coś mnie to nie dziwi Francuzi zawsze kombinowali
 • borys
  21 sierpnia 2016
  Na jednych igrzyskach były też pojedynki pistoletowe, zawodnicy strzelali do siebie z woskowych kul :P kiedyś to mieli fantazję.
 • Bardzo lubię krokiety
  21 sierpnia 2016
  Krokiet nie jest dyscypliną sportową;)
  Roque jest współcześnie prawie zapomnianą amerykańską odmiana krokieta.
  Krokiet jest grą wycofaną z programu Igrzysk

Artykuły z kategorii: Sport

wszystko-co-chcesz-wiedziec-o-zawodach-bikini-fitness

Wszystko, co chcesz wiedzieć o zawodach bikini fitness!

Z roku na rok zawody bikini fitness stają się coraz bardziej popularne. Pięknie opalone i wyrzeźbione damskie ciała prezentujące się na scenie to jedynie efekt końcowy. Jak wyglądają przygotowania do zawodów bikini fitness? Skąd wzięła się ta dyscyplina? Kiedy będą najbliższe zawody?

treningi-olimpijczykow-gdzie-oni-cwicza

Treningi olimpijczyków – gdzie oni ćwiczą?

Udział w Igrzyskach Olimpijskich jest dla wielu sportowców głównym celem treningów. Przygotowania do startu trwają jednak bardzo długo. W takim przypadku liczy się więc odpowiednie miejsce do ćwiczeń. Zobacz, na jakich obiektach sportowych trenują olimpijczycy.

zawody-sylwetkowe-kremy-brazujace

Zawody sylwetkowe – kremy brązujące

Podczas zawodów sportowcy prezentują pięknie wyrzeźbione i opalone ciała. Bronzer zapewnia im podkreślone mięśnie, intensywny kolor oraz połysk skóry.

depilacja-do-zawodow-sylwetkowych

Depilacja do zawodów sylwetkowych

Przed zawodami sylwetkowymi należy zadbać o jak najlepsze przygotowanie ciała. Zarówno w kategoriach damskich, jak i męskich najważniejsza jest samoprezentacja. Jednym z elementów, o które trzeba zadbać przed startem jest depilacja.

ile-zarabiaja-zawodowi-sportowcy-w-polsce

Ile zarabiają zawodowi sportowcy w Polsce?

Zajmowanie się sportem zawodowo może przynieść bardzo duże korzyści finansowe. W którym sporcie płacą lepiej? Ile zarabiają gimnastycy, koszykarze czy kolarze? Zobacz, jakie benefity poza podstawowym wynagrodzeniem przysługują zawodowym sportowcom!

najpopularniejsi-kulturysci-w-2016-roku

Najpopularniejsi kulturyści w 2016 roku

Ubiegły rok przyniósł nam wiele zasłużonych sportowców w świecie kulturystyki i sportów siłowych. Zobacz, którzy kulturyści cieszyli się największą popularnością w 2016 roku!

najpopularniejsze-zajecia-sportowe-dla-dzieci-w-warszawie

Najpopularniejsze zajęcia sportowe dla dzieci w Warszawie

Coraz więcej rodziców zapisuje swoje dzieci na dodatkowe zajęcia sportowe. W stolicy popularnością cieszy się akrobatyka, gimnastyka oraz taniec. Dzieciaki chętnie chodzą także na sztuki walki, jazdę konną oraz zajęcia ogólnorozwojowe. Zobacz, co mogą zyskać nasze pociechy podczas takich zajęć.

sport-co-wchodzi-w-sklad-lekkoatletyki

Sport: co wchodzi w skład lekkoatletyki?

Lekkoatletyka jest jedną z najstarszych dyscyplin sportu. Ruchy w tej dyscyplinie są oparte na naturalnych zachowaniach człowieka. Początkowo służyła samemu życiu. Następnie stała się formą rozrywki i sportu. Zobacz, jakie konkurencje sportowe określamy mianem lekkoatletyki.

rugby-podstawowe-informacje

Rugby – podstawowe informacje

Rugby jest jednym z popularniejszych sportów na świecie, choć wciąż za mało znanym w Polsce. Poznaj zasady gry w futbol amerykański oraz historię tego sportu zespołowego.

bezpieczne-dyscypliny-sportowe-dla-dzieci

Bezpieczne dyscypliny sportowe dla dzieci

Sport jest dla każdego. Dla osób prowadzących siedzący tryb życia, dla seniorów, a także dla dzieci. Aktywność fizyczna nie musi być wyczerpującym treningiem. To przede wszystkim dobra zabawa. Oto bezpieczne dyscypliny sportowe, które polubi każde dziecko.

wszystko-co-chcesz-wiedziec-o-zawodach-bikini-fitness

Wszystko, co chcesz wiedzieć o zawodach bikini fitness!

treningi-olimpijczykow-gdzie-oni-cwicza

Treningi olimpijczyków – gdzie oni ćwiczą?

zawody-sylwetkowe-kremy-brazujace

Zawody sylwetkowe – kremy brązujące

depilacja-do-zawodow-sylwetkowych

Depilacja do zawodów sylwetkowych

ile-zarabiaja-zawodowi-sportowcy-w-polsce

Ile zarabiają zawodowi sportowcy w Polsce?

najpopularniejsi-kulturysci-w-2016-roku

Najpopularniejsi kulturyści w 2016 roku

najpopularniejsze-zajecia-sportowe-dla-dzieci-w-warszawie

Najpopularniejsze zajęcia sportowe dla dzieci w Warszawie

sport-co-wchodzi-w-sklad-lekkoatletyki

Sport: co wchodzi w skład lekkoatletyki?

rugby-podstawowe-informacje

Rugby – podstawowe informacje

bezpieczne-dyscypliny-sportowe-dla-dzieci

Bezpieczne dyscypliny sportowe dla dzieci